Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Geatures na primer mnogo bolje rade, menjanje modova u kameri brze radi ,ima tu jos nekih sitnica, a automatsko osvetljenje su sjebali odavno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako neko ima EON box uređaj pa ako može da proba Cast funkciju bio bih zahvalan. Jako je dobro radila na predhodnoj verziji a sada mi traži i bluetooth da upalim i ne nalazi EON. Da znam da li da se zezam sa traženje rešenja ili da batalim.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Osvjetljenju treba dosta vremena da "nauči" kako da se podešava. Kada naglo obori osvjetljenje, ručno vratite slajder. U početku je smor ali kad "nauči" poslije par ručnih korekcija radi dosta bolje. Da li radi kao i prije apdejta na A9 ne znam, morao bih direktno da poredim.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Zna li ko kako da mi na 'swipe up' po difoltu otvara google search a ne MI Browser? Odjednom je pocelo...
 
Da li smem da obrisem nesto od ovih data fajlova?
Da li gubim fotke ako ovo obrisem ili je to samo neko djubre?
data.jpg
 
Nikako ne uspevam da omogucim camera2api na miui 11. Bootloader otkljucam, pazljivo pratim tutorijale, sve deluje jako prosto, ali opet - nece pa nece.

Da li neko ima neki savet, koji postupak je najbolji za instaliranje gcam bez roota na miui 11? Hvala unapred.
 
Da li si dodao liniju persist.vendor.camera.HAL3.enabled u build prop osim persist.camera.HAL3.enabled?

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Da li si dodao liniju persist.vendor.camera.HAL3.enabled u build prop osim persist.camera.HAL3.enabled?

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока

Ej, snasao sam se :) Samo sam "promenio" twrp, nije htelo preko red wolfa pa sam uspeo sa orange.

Ono sto sam primetio je da gcam "jede" bateriju, kad god krene da radi hdr+ skine odmah barem jedan posto. Kontam da je to prilicno zahtevan zadatak za procesor.
 
Koji gcam po vama daje najbolje rezultate?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kakvo je stanje što se A10 ROM-ova tiče? Jesu dovoljno sazreli za daily use? Šta preporučujete?
 
Ja koristim Evolution X 3.5 već nekih mesec i po. Dobar je daily driver, ali ponekad freezuju aplikacije poput Insta i Vibera, ali restart aplikacije rešava to. Odlična je baterija uz Desert Eagle OC kernel.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Jel ovaj telefon zavrsio sa oficijalnim nadogradnjama sistema?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Daleko od toga.

Update za MiUI telefone stize kao za Pixele, ako ne i duze, za verzije MiUI-ja.
 
Mislim da je ovo posljednji Android za njega, tj. neće dobiti 11, a MIUI ažuriranja će dobijati naravno.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Da li neko zna koliko košta zamena stakla, ekrana i eventualno one lajsne na ivici ekrana (po obodu)?

Da li se mogu zameniti samo ovi delovi ili ide još nešto u paketu sa njima?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za ~20€ možeš naručiti displej sa frejmom sa Alija.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
Sestri požuteo ekran, baš gadno izgleda

a58d9448797f6e296808ef2c7ecde3a0.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
После годину и мало јаче и мени се исто тако појавило само са контра стране. Ваљда им је то бољка [emoji51][emoji848]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo nema 2 meseca da sam ga zamenio i odlican je kao zamenski zena kaze da je samo malo ali jedva malo tamniji od originala tj nije toliko osvetljen kao stari ekran.
#Aliexpress US $15.36 9%OFF | 10-Touch AAA Quality LCD+Frame For Xiaomi Redmi Note 5 Pro LCD Display Screen Replacement For Redmi Note 5 LCD Snapdragon 636
https://a.aliexpress.com/_sepa28

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Isti period koriscenja, ali za sad, da kucnem u drvo, nikakvi problemi.
 
I meni se desilo ali samo skinite display tester app I stavite da radi jarko žuta boja, ugasite da vam se ekran gasi nakon određenog vremena i priključite ga na punjač. Ostavite preko noći tako trebalo bi da vam reši problem

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo nema 2 meseca da sam ga zamenio i odlican je kao zamenski zena kaze da je samo malo ali jedva malo tamniji od originala tj nije toliko osvetljen kao stari ekran.
#Aliexpress US $15.36 9%OFF | 10-Touch AAA Quality LCD+Frame For Xiaomi Redmi Note 5 Pro LCD Display Screen Replacement For Redmi Note 5 LCD Snapdragon 636
https://a.aliexpress.com/_sepa28

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
Vjerovatno nije isti svaki što pošalju ali ja sam od ovog prodavca sa ovog linka naručio i ne može preći 60% osvjetljenja originala.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
 
To je ok cena, €35 je original za RN5 Pro od dobavljača kod nas u servisu. Plus ruke naravno.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Hvala svima na odgovorima.

Javiću kad odlučim Kina ili ovlašćeni servis, kako je ispalo i koliko je koštalo...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vjerovatno nije isti svaki što pošalju ali ja sam od ovog prodavca sa ovog linka naručio i ne može preći 60% osvjetljenja originala.

Послато са Redmi K20 помоћу Тапатока
Pa recimo da je kod zene na 90% otprilike.

Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Original, drugar ima registrovanu firmu i ugovor sa naša 2 najveća dobavljača.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
0d9d4561f97d8cac8b1fa3990093b695.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno