Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Meni recimo juce nije stigla notifikacija za outlook, da nisam danas slucajno pogledao ne bih ni video mail. Iako su mu date sve dozvole. Videcu kako ce biti ubuduce.
 
Pozdrav.
Imam otključan BL i instaliran TWRP,pitanje kako da nadogradim na 10.0.2.0,pošto je sad na 10.0.1.0.
Unapred hvala.

Edit:
Kad probam sa MiFlash tool-om,izbaci mi ovo

Ashampoo_Snap_23. oktobar 2018_15h29m44s_001_.png
 
Poslednja izmena:
Iz fastboota sam probao al izbaci tu grešku na slici.
 
Meni je do sada prolazilo ovako. Skines ceo rom sa zvanicne stranice a onda pesice iz update aplikacije ides na rucno updejtivanje i izabers fajl koji si skinuo. Posle iz twrp ponovo magisk i ostalo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Iz fastboota sam probao al izbaci tu grešku na slici.
Imaš malo iznad da skineš zip fajl. Ostavila ga ja za rezervu na gdrive jer sporo izlaze na zvaničnom sajtu. Samo ubaci u downloaded_rom i ažuriraj preko updater app. Posle moraš ponovo twrp i root.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Uredu,hvala sutra probam, pošto više nisam kući.
 
Stigo nillkin, mnogo je bolji nego onaj fabricki gumenjak. Odlucno lezi u ruci, ide malo iznad ekrana i kamere kako bi ih zastitio prilikom pada, uopste ne smeta pri koriscenju. U pakovanju se dobija kickstand sto moze da posluzi. Preporuka od mene.

Mnogo dobro izgleda! Koja je cena? Gde si narucio i koliko je trebalo da stigne? Gde ima kod nas da se uzme?

Koji stalak se koristi u kolima za GPS navigaciju?
 
Poslednja izmena:
Ima li Xiaomi neki svoj app za pracenje rada telefona, stanja rama, ciscenje cache itd, ili koristite 3 party app?

Da li se desava da se tel sam upali na par sekundi iz sleep mode a da nema notification?
 
Mnogo dobro izgleda! Ima li otvor sa donje/gornje strane ili je zatvoren skroz? Koja je cena? Moze link gde si narucio? Gde ima kod nas da se uzme?
Narucio preko aliekspresa, cena bila oko 7$. Kod nas kostaju preko 1000din. Ima otvor dole i gore, ali je podignuto oko 2mm pa ce udariti ivica maske ako padne, bas je lepo zasticen telefon, a maska ne smeta. Mogu da slikam kasnije pa da vidis kako izgledaju otvori.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li Xiaomi neki svoj app za pracenje rada telefona, stanja rama, ciscenje cache itd, ili koristite 3 party app?

Da li se desava da se tel sam upali na par sekundi iz sleep mode a da nema notification?
Ima u onaj folder tools jedan cleaner, ja samo to koristim.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Narucio preko aliekspresa, cena bila oko 7$. Kod nas kostaju preko 1000din. Ima otvor dole i gore, ali je podignuto oko 2mm pa ce udariti ivica maske ako padne, bas je lepo zasticen telefon, a maska ne smeta. Mogu da slikam kasnije pa da vidis kako izgledaju otvori.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Nillkin i slične otvorene maske su jako slaba zaštita. To što je podignuto milimetar, dva ili pet bi imalo efekta samo ukoliko telefon pada na u potpunosti ravnu površinu tipa parket ili pločice. Ispadne li negde napolju, nema mu spasa... Takođe to što će udariti maska a ne telefon opet nije neka zaštita jer ta plastika više prenosi udarac na telefon i samim tim su veće šanse da pukne displej ili sl nego da je gumena maska. Guma bolje apsorbuje udarce.

Ne kažem da je loša maska, samo da uopšte nije neka jaka zaštita. Kao i većina drugih maski, samo što Nillkin spada među slabije. Više štiti od fabričke i to je to.
 
Ima li Xiaomi neki svoj app za pracenje rada telefona, stanja rama, ciscenje cache itd, ili koristite 3 party app?

Da li se desava da se tel sam upali na par sekundi iz sleep mode a da nema notification?
Imaš u aplikaciji bezbednost. Da, dešava mi se i to sad posle vraćanja na fabrička podešavanja počelo. Sumnjam da neka aplikacija pravi problem, moguće i Gmail.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nillkin i slične otvorene maske su jako slaba zaštita. To što je podignuto milimetar, dva ili pet bi imalo efekta samo ukoliko telefon pada na u potpunosti ravnu površinu tipa parket ili pločice. Ispadne li negde napolju, nema mu spasa... Takođe to što će udariti maska a ne telefon opet nije neka zaštita jer ta plastika više prenosi udarac na telefon i samim tim su veće šanse da pukne displej ili sl nego da je gumena maska. Guma bolje apsorbuje udarce.

Ne kažem da je loša maska, samo da uopšte nije neka jaka zaštita. Kao i većina drugih maski, samo što Nillkin spada među slabije. Više štiti od fabričke i to je to.
Ovaj telefon se ne moze koristiti bez maske jer je previse klizav, a sa ovom maskom odlicno lezi u ruci, nema sanse da ispadne. Najbolja stvar je neka na preklop, ali nije zgodno ako stalno cackas telefon, ili one 360 maske, mada radije cu biti pazljiviji sa telefonom nego da ga nosim u prezervativu :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovaj telefon se ne moze koristiti bez maske jer je previse klizav, a sa ovom maskom odlicno lezi u ruci, nema sanse da ispadne. Najbolja stvar je neka na preklop, ali nije zgodno ako stalno cackas telefon, ili one 360 maske, mada radije cu biti pazljiviji sa telefonom nego da ga nosim u prezervativu :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ma navikneš se i bez maske, veruj mi. Mnogo je veći problem gde ga ostavljaš (na stolicu, sto, itd) jer ako je samo malo pod nagibom, ima da skliza i padne. A u ruci uopšte nije problem. Plus 1001x lepši osećaj nego s maskom.
 
Pokusao sam bez maske, ali mi ne odgovara. Kad sam uzeo mate 20 lite u ruke bez maske odmah sam primetio koliko bolje lezi od rn5, steta bi bilo da mu se stavlja maska, ali je pozadi od stakla, sto vrv znaci jedan pad i ode staklo. Najbolje bi bilo imati vise maski, kad ides do grada, prodavnice uzmes na preklop jer sluze i kao novcanik, ako radis neki prljavi posao moze 360 da posluzi, po kuci moze bez maske ili sa obicnom maskom pozadi. U svakom slucaju ne treba preterivati sa zastitom za telefon od 200e, samo normalno biti pazljiv i to je to. Ako neko bas nema srece telefon moze polomiti na 1000 bizarnih nacina imao zastitu ili ne.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ma da, ništa nije 100% sigurno. Uostalom i meni s vremena na vreme dune pa nosim u futroli. Čisto za promenu. A inače samo u teretani u futroli , u ostalim situacijama go. :D
 
Ima li Xiaomi neki svoj app za pracenje rada telefona, stanja rama, ciscenje cache itd, ili koristite 3 party app?

Da li se desava da se tel sam upali na par sekundi iz sleep mode a da nema notification?
Dešava se ali ne tako često, moguće da izgubi mrežu ali nisam siguran da je zbog toga, nisam stigao da ga uhvatim na delu[emoji6]

Послато са Redmi Note 5
 
Presao sam sa Miui na neki Custom Rom i sada imam problem sa Cast Screen-om (Wifi display), ne mogu da se povezem ni na Smart Tv ni na MiraScreen, da li je neko imao slican problem, ima li resenja ili da se vracam na Miui?



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Presao sam sa Miui na neki Custom Rom i sada imam problem sa Cast Screen-om (Wifi display), ne mogu da se povezem ni na Smart Tv ni na MiraScreen, da li je neko imao slican problem, ima li resenja ili da se vracam na Miui?

Kod mene je sve fabricki,ali isto ne mogu da se povezem,cak mi iscita neka dva naziva,a nisu moja.
Ne znam kako da ga povezem sa TV-om isto kao ti.
 
Pozdrav, moja greška (prvi put flashujem MIUI ROM),.tgz fajl sam samo jednom otpakovao a trba dva puta,.tgz pa .tar i tek onda flashovati,zato nije našao flash_all.bat fajl,sve u svemu sve je prošlo dobro,bootloader ostao otključan.
Hvala na pomoći.

Ashampoo_Snap_24. oktobar 2018_10h50m54s_001_.png
 
Pozdrav, moja greška (prvi put flashujem MIUI ROM),.tgz fajl sam samo jednom otpakovao a trba dva puta,.tgz pa .tar i tek onda flashovati,zato nije našao flash_all.bat fajl,sve u svemu sve je prošlo dobro,bootloader ostao otključan.
Hvala na pomoći.

Pogledajte prilog 259531
Da, tu se stalno zeznem. U poslednje vreme koristim XiaomiMiTool koji sam izbacuje dostupne romove i sve odradi. Jedino što kasne najnovije verzije.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Youtube после упдејта више не проширује видео. И има црну тему коју одмах нуди.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene na Redmi 5 Plus sve normalno radi,a Crna tema ima već jedan period...
Ja sam je sam i stavio....

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Meni se desilo par puta ali čini mi se da se pali ekran kad se gmail sinhronizuje. Veoma brzo nestane obavještenje o sinhronizaciji. Takođe kada dolazi obavještenje o slobodnoj wifi mreži ili slabom wifi signalu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
kako bre? Otkrij mi tajnu :D ili mi nesto nije u redu sa bat ili je do upotrebe..al opet orevelkka razlika, ja izvlacim po 5,6h soya ukupno, 4g i wifi, i ugl wapp koristim, i tapatalk malo i manke vise ne radim nesto spec...pozivi i to je to.

inace pocelo je da mi se desava da kliknem dugme za zakljucavanje i on brzo zakljuca otkljuca, imam 360 masku pa mozda baguje njeno dugme pa ne vraca i prakticno ostane pritisnito, jel se desavalo nekom? nadam se da nije do sugmeta, probacu bez maske..ne rado to stalno, nekad i to unazad dva dana mozda

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja koristim malu aplikaciju za gašenje ekrana,a otisak za paljenje....ne pamtim kad sam dirao dugme

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
kako bre? Otkrij mi tajnu :D ili mi nesto nije u redu sa bat ili je do upotrebe..al opet orevelkka razlika, ja izvlacim po 5,6h soya ukupno, 4g i wifi, i ugl wapp koristim, i tapatalk malo i manke vise ne radim nesto spec...pozivi i to je to.

inace pocelo je da mi se desava da kliknem dugme za zakljucavanje i on brzo zakljuca otkljuca, imam 360 masku pa mozda baguje njeno dugme pa ne vraca i prakticno ostane pritisnito, jel se desavalo nekom? nadam se da nije do sugmeta, probacu bez maske..ne rado to stalno, nekad i to unazad dva dana mozda

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Dešava mi se isto na 360 maski. Još jedna mana 360 maske je što mnogo prašine i prljavštine ulazi ispod nje pa je skoro svaki dan treba skidati i čistiti ako nećete da se prepadnete kad je skinete.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno