Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Ja sam na poslednjem ION-u, jako dobro radi za sad. Nema nekih bagova da sam zapazio, baterija bi trebalo da je okej-nisam do kraja testirao.
Preporuka za MasikRom, portovan sa RN7 jako lepo radi, cpu klokovan na 2.2ghz, nema vidnih bagova i baterija zadivljujuce lepo drzi-oko 7-8h sto je super za 2godine star telefon.
 
Za Redmi 5 plus
5785fef2bf11ecb5ebbf2d114c722d15.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ipak ja to ne bi menjao sa mojom hvala ti na odgovoru ali sad sam je probao i jako mi je sporija od ove moje sto trenutno koristim. Zao mi je jako sto je decko napustio modovanje za ovaj nas telefon 5 plus jako mu je dobro islo.
466097ea9895f8eb4b207f444ad8e3fc.jpg


Sent from my Redmi 5 plus using Tapatalk
 
Ja sam na poslednjem ION-u, jako dobro radi za sad. Nema nekih bagova da sam zapazio, baterija bi trebalo da je okej-nisam do kraja testirao.
Preporuka za MasikRom, portovan sa RN7 jako lepo radi, cpu klokovan na 2.2ghz, nema vidnih bagova i baterija zadivljujuce lepo drzi-oko 7-8h sto je super za 2godine star telefon.
Gde da nadjem taj masik sa rn7?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Gde da nadjem taj masik sa rn7?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Kasno odgovaram ali nema veze, uglavnom evo telegram kanala gde se nalaze ti svi romovi https://t.me/MIUIRomPorts.
Masik je promenio mainteinera poslednje 2-3 verzije pa i nije bas kao one prosle.

Vec 10ak dana koristim EvolutionX od 10.08 bas pristojno radi i baterija zacudjujuce dobro drzi bolje od ijednog miui roma, izguram oko 8h sota prosecnim koriscenjem sto je vrhunski.
 
Ja sam takođe na evolution x ali od 26.08. Meni baterija ne može preko 5:30 do 6h. I piše da je kapacitet 3160 mAh. Mislim da ju je opasno degradirao brzi punjač koji poludi kad se pregreje.
Ovde su mi ok notifikacije za razliku od muiui-a.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Kasno odgovaram ali nema veze, uglavnom evo telegram kanala gde se nalaze ti svi romovi https://t.me/MIUIRomPorts.
Masik je promenio mainteinera poslednje 2-3 verzije pa i nije bas kao one prosle.

Vec 10ak dana koristim EvolutionX od 10.08 bas pristojno radi i baterija zacudjujuce dobro drzi bolje od ijednog miui roma, izguram oko 8h sota prosecnim koriscenjem sto je vrhunski.
Sta preporučujes od tih portovanih a10 miui 12 romova? Masik?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poz,jutros mi slize azuriranje,523 mb,sta novo donosi?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Neznam da li je bilo ranije. Kada tapnete 4x na Podesavanja/O telefonu/Sve specifikacije/ Verzija jezgra pojavi se HW Test
Screenshot_2020-10-06-20-05-07-061_com.longcheertel.cit.jpg
Mozda nekome bude korisno pogotovo Proximity Sensor Test.
 
Mene je proximity u poslednje vreme poceo da zeza tokom poziva, ekran ostane "budan" i telefon otkljucan pa uvom svasta nesto ukljucim. Inace senzor sam po sebi radi, ali valjda mi je neki update pobrljavio telefon.
 
Da malo oživimo temu :D
Šta se koristi od romova trenutno?
Ima li nekih preporuka
 
Trebalo bi da je pusten miui 12 OTA do sad.
Ali i dalje je na Pie, nece ni pustiti sa androidom 10 verovatno.
 
Kod mene Havoc 3.7...verzije posle ove imaju problema sa deep sleep, pa se uvek vratim na ovu.
 
Ako neko ceka na staroj verziji Havoc-a, ova nova 3.11 je ispravila sve bugove koji su se vukli par meseci, veoma lepo radi i dobro drzi bat. Preporuka od mene.
 
Jel ima nacina da se kalibrise ziroskop? Vrti mi ekran uvek u kontra stranu, ne mogu da koristim tel.

Redmi Note 5
 
9822e13a4265fbffb15d7b944e01d4f7.jpg

1724269b8586ecc6dc6ded738a3be653.jpg

Како да решим проблем са статистиком употребе батерије. Не показује колико дуго сам на батерији (показује макс 23:59 сати) а такође показује да је wifi увек укључен а није.
 
Како да решим проблем са статистиком употребе батерије. Не показује колико дуго сам на батерији (показује макс 23:59 сати) а такође показује да је wifi увек укључен а није.

Ubaci drugu apk za pracenje baterije i potrosnje. Ja koristim GSam Battery Monitor imas na Google Play da je skines a imas i Pro varijantu koja se placa, naravno ako hoces da podrzis ljude.
 
Poslednja izmena:
9822e13a4265fbffb15d7b944e01d4f7.jpg

1724269b8586ecc6dc6ded738a3be653.jpg

Како да решим проблем са статистиком употребе батерије. Не показује колико дуго сам на батерији (показује макс 23:59 сати) а такође показује да је wifi увек укључен а није.
Verovatno je uključeno skeniranje da može da se nakači na sačuvani wifi i onda kada je wifi "ugašen" svakako nema uticaj na bateriju skoro pa nikakav.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ubaci drugu apk za pracenje baterije i potrosnje. Ja koristim GSam Battery Monitor imas na Google Play da je skines a imas i Pro varijantu koja se placa, naravno ako hoces da podrzis ljude.
Скинуо сам ову апликацију.... И сада пратим како сабира време после пуњења. Ради. Хвала
 
Verovatno je uključeno skeniranje da može da se nakači na sačuvani wifi i onda kada je wifi "ugašen" svakako nema uticaj na bateriju skoro pa nikakav.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Све сам проверио и нисам нашао где да искључим (ако је укључено). Углавном овај проблем се јавио после задњег апдејта (који је био поодавно).
 
Pojavila mi se žuta mrlja, jedva primetna, duž cele desne ivice ekrana. Ima li mu spasa? Nije strasno, primeti se tek kad je bela pozadina i blago zasenčeno kad je tamnija.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Stigao Mjau 12, RN5 Global
eb6e2bdb30747d5bc45b5ab4dc0a6619.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
i meni juce, odradio update i sve je OK.

Mada sam iskljucio taj command center, vise mi se svidja dosadasnja verzija.
 
Je li ostao MIUI dialer na 12. ili su ga izbacili kao i SMS aplikacju nedavno?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ostao je i dialer i sms aplikacija, Miui 12 je ali na bazi Androida 9.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno