Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Tel nije imao nikakav update, pocelo je svima pre 2, 3 dana. Znaci do neke aplikacije je. Nije do hardwera sto je naj bitnije. [emoji3]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja sam malopre napisao da mi se nikad nije desilo i evo upravo sada se desilo kad je devojka uzela telefon, selektovala nekoliko pesama iz file managera i kad je kliknula da se salju pa na bluetooth telefon se zaledio :D posle restarta telefon se nije tu kocio, ali ne vidi njen mate 20l na bluetooth, ona mene vidi i moze da mi salje sve, ja nju ne, a ukljucila je da bude vidljiva. Inace telefon nije imao nikakav update, niti aplikacije jer sam na 4g zadnjih 10 dana pa nisam hteo da trosim mb na update.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Edit: sad bluetooth poceo da radi normalno i vidi mate 20l
 
Poslednja izmena:
Drugari drago mi je što smo se družili. Mislim tu sam ja, samo ću biti aktivniji na Mi 8 temi :)
 
Kako vam radi xiaomi.eu ? Prvenstveno fsg

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Odlično, bolje nego na stock.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Drugari drago mi je što smo se družili. Mislim tu sam ja, samo ću biti aktivniji na Mi 8 temi :)
Jel možeš da uporediš kvalitet fotografija mi8 i rn5 interesuje me razlika? Planiram da pređem na neki premium model sledeće godine.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Drugari drago mi je što smo se družili. Mislim tu sam ja, samo ću biti aktivniji na Mi 8 temi :)
Hajde samo napisi razliku u sotu i kako je vratiti se na normalnu bateriju s ovoga. Ovo osecam da me mnogo razmazilo, punim tacno na svaka dva dana. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel možeš da uporediš kvalitet fotografija mi8 i rn5 interesuje me razlika? Planiram da pređem na neki premium model sledeće godine.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Senzor kao na Pixel 3+OIS+telefoto kamera, kakve slike moze da pravi nego vrhunske, pogotovo uz adekvatan softver :)
 
Овај печ за гцам на последњем ЕУ Рому неће да ми ради, неће да се инсталира у магиску, каже није магиск модул...скидао сам поново ок је зип?
Углавном камера је црна и предња и задња, пермисије су ок....
Има ли неки други Печ...користио сам ону последњу бсг камеру....?
ЕДИТ....
Идиот...нисам ставио = после enable у Билд проп...
Збунило ме што се није срушила камера већ је само била "црна"
Мада овај печ и даље не могу да инст....
 
Poslednja izmena:
Ja sam onaj drugi peč što ste postavljali instalirao preko twrp.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Onaj što sam ja kačio se instalira preko TWRP. Ima ih i za Magisk, sve zavisi od verzije do verzije.
 
Ja sam kačio za magisk.
 
Stock kamera, gcam hdr+ i pixel 3 gcam noćni mod
Jedini izvor svjetlosti monitor sa smanjenim osvjetljenjem i led ventilator unutar kućišta.
8d07a476da5588cc68c6241788639bc3.jpg
705036e88b8f45296c4117f2b3858b0d.jpg
a5c03a9427eff9dea765d67d5a735290.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ukratko... sve tri fotografije su neupotrebljive. :)
 
U tim uslovima nije ni za očekivati drugačije, svakako je u određenim situacijama night sight vrlo koristan i može napraviti osetnu razliku.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Možemo do prekosutra da pričamo, prosto i jednostavno kome je potrebna kamera na koju se može osloniti u neidealnim uslovima mora da pukne 3-4x više novca i kupi bolji telefon. Ovo za 150-200-300e radi posao u idealnim uslovima, za sve drugo je veoma loše. Nekome će to završiti posao, nekome ne. Ali nemojmo pričati o "dobroj" kameri. To ovaj telefon nema. Kao ni Poco, kao ni mnogi drugi u tom cenovnom rangu.
 
Ne znam koji tip fotografija vi ciljate u ovakvim uslovima? Zateknete nekoga da vam je provalio u kuću i onda napravite par fotki...
Šta očekujete od fotografije u potpunom mraku?
Znate li kakve bi rezultate dobili upotrebom DSLR-a bez upotrebe blica?
Svaki telefon ima imitaciju blica i naravno može samo da osvjetli prostor direktnim svjetlom. U tim uslovima svaka fotografija je qrac.

Treba vam duga (beskonačna) ekspozicija za noćne snimke?
Onda je obavezno fiksiranje aparata - stativ. Onda bolje ipak ponesite neki milc ili dslr.

Ovaj telefon ima dobru kameru.
 
Tako je; fotografije u mraku se rade sa stativom, sa dugom ekspozicijom, naravno fotoaparatom. Tom prilikom se mogu dobiti i mnogo dobri i zanimljivi efekti; zavisno šta se želi.
Sa ovim telefonom po lepom vremenu, sa dosta svetla, fotografije će biti sasvim pristojne i dobre. A ovi pokušaji u mrklom mraku samo mogu da pokažu koliko je neupotrebljiva kamera za takva fotografisanja.
 
Poslednja izmena:
Ovaj telefon ima dobru kameru.

Stock camera
- dobra osvetljenost: 8 (solidno)
- losa osvetljenost: 5 (razocaravajuce)




Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Covek pita za nav tastere vi ga napali za gestures,pomozite ako znate,mislim da je u aplikacijama pa izaberes koju hoces i tu nadjes.

Nisam nasao opciju za auto hide navigacionih tastera. (Ne Full Screen)

Mozda postoji neki 3party app?



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel možeš da uporediš kvalitet fotografija mi8 i rn5 interesuje me razlika? Planiram da pređem na neki premium model sledeće godine.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Stock kamera preko dana možda ima nijanse neke gde je razlika, bolji HDR, a i AI nekad dobro dodje. Po noći solidno bolja od RN5. Gcam ja koristim ovo sam na kratko samo video. Ako prelaziš zbog kvaliteta fotografija nećeš nešto puno dobiti, mislim jeste razlika, ali ne baš ogromna. Npr nema 1080p 60fps koje sam imao na RN5 i to mi je veliko razočarenje.
Hajde samo napisi razliku u sotu i kako je vratiti se na normalnu bateriju s ovoga. Ovo osecam da me mnogo razmazilo, punim tacno na svaka dva dana. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Meni nije problem jednom dnevno da punim telefon, čak sam i RN5 stavljao na 30-40% kad legnem na punjač tako da to je to. Baterija uopšte nije loša na Mi8 koliko sam mislio.

Evo ti trenutno stanje. Imaj u vidu da je jako malo korišćen wifi što možeš da vidiš na skali battery statsa. Razgovora ima sat vremena. Razlika je možda nekih 15%
3a028768d3e7543c543ac5bdeabdff02.jpg
694c25954d6c04cb9e1cc951c7e49d34.jpg
 
"Npr nema 1080p 60fps koje sam imao na RN5 i to mi je veliko razočarenje."
Ne znam da li ima veze ali ima 30 i ima 120
f49f8539883e6afb9c28fbd10e34730f.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Uz zastitno staklo sam dobila neko ulje u tubici, može li neko da me prosvetli čemu služi i kako se koristi?
 
Stock kamera preko dana možda ima nijanse neke gde je razlika, bolji HDR, a i AI nekad dobro dodje. Po noći solidno bolja od RN5. Gcam ja koristim ovo sam na kratko samo video. Ako prelaziš zbog kvaliteta fotografija nećeš nešto puno dobiti, mislim jeste razlika, ali ne baš ogromna. Npr nema 1080p 60fps koje sam imao na RN5 i to mi je veliko razočarenje. Meni nije problem jednom dnevno da punim telefon, čak sam i RN5 stavljao na 30-40% kad legnem na punjač tako da to je to. Baterija uopšte nije loša na Mi8 koliko sam mislio.

Evo ti trenutno stanje. Imaj u vidu da je jako malo korišćen wifi što možeš da vidiš na skali battery statsa. Razgovora ima sat vremena. Razlika je možda nekih 15%
3a028768d3e7543c543ac5bdeabdff02.jpg
694c25954d6c04cb9e1cc951c7e49d34.jpg
Odlicno, to me je zanimalo. Znaci jedan dan moze kako god okrenes. Super rezultat.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li neko isti problem kao ja da mu slike budu katastrofa kad je flashlight upaljen i kako se rešiti toga?
1a9a6b83ea4b3f3f6d9ad61c97ca7a63.jpg
4bea77c4c9e5f1e9efc2f513009d2d73.jpg
0196f44c6e3a437ce3442283a570acb9.jpg
b0bed4eb372e3d05a3487b0cc8dd0a6f.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Imaš li silikon ili neku sličnu futrolu? Meni liči da je do toga.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno