Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Od tog raspalog Note 3 radi sigurno bolje.
@MM. normalno je to

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znao sam da los domet utice na bateriji, ali bas da je prepolovi sto se tice trajanja nisam.
 
Zavisi za sta koriste ljudi fon i sta ocekuju od njega. Ja sam uzeo J7 2017 da procackam, a RN5 koristim, zeludac mi se okrenuo koliko je ono lose.

Jedino ako taj Note 3 radi mnogo bolje od J7 2017, ili tvoj RN5 radi dosta losije od ovog koji ja koristim, ili ti toliko ne vidis razliku.
 
Poslednja izmena:
Dobro druže prodaj ti taj telefon i gotovo. Ne razumem sta sad ovde da isterujes kako telefon star 6 godina bolje radi, ali eto neka bude.


MM. Ja isto kad odem kod devojke gde je loš signal isto mi se dešava na svim telefonima, izgubim sigurno 20% SOT-a, nekad i više, sve zavisi.
 
Čovek izgleda voli ovde da troluje svaki drugi-treći dan. Kakve ću još nebuloze čuti...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Antutu strucnjak xD

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam imao s note 3 duze vreme, odlican fon, ali nikad nije bio nesto specijalno brz, ram managment takodje los, custom cigani su donekle popravljali stvari, ali nikad nije radio kao rn5. Kamera mu je bila korektna danju kao ip5s, dok se rn5 moze takmiciti sa ip 6s, focus uzasno spor, kod rn5 neverovatno brz. Za pohvalu je bio 4k snimak, sto je u to vreme bilo pravo cudo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel vi mozete da verujete da se ja i dalje uvek sokiram kada uzmem sestrin nexus 5, koliko je to cudo smoooth sa snapdragon 800. Na njemu je kroma 5.1 od ko zna kada sam ga stavio. Mislim da samsung ni dan danas nema tako smooth telefon
 
Verujem ti, xperia z dan danas radi odlicno, a vise se i ne secam kad je izasla, verovatno nekad 2012/2013, mozda i ranije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel vi mozete da verujete da se ja i dalje uvek sokiram kada uzmem sestrin nexus 5, koliko je to cudo smoooth sa snapdragon 800. Na njemu je kroma 5.1 od ko zna kada sam ga stavio. Mislim da samsung ni dan danas nema tako smooth telefon
Potpisujem ovo. Imam i dalje Nexus 5 i mnogo lepo radi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kakav je osećaj u ruci, na dodir? Da li je plastična, gruba ili je više gumena, savitljiva?

Na dodir je kao karbonska, baš je neki smooth filing.
Nije hard case, silikonska je, znači savitljiva, ali vrlo, vrlo tvrda. Kao što sam napisao tamo, teško se navlači i odlično hvata sve ivice telefona.
Izbačena je oko ~2mm iznad ekrana pa lagano fon može da se okrene na bilo koju stranu, ako je ravna površina ekran je sigurno bezbedan.
 
Poz,na rn5 imam srpski cirilicu,bosanski i hrvatski .Drzim na bosanskom posto nemam srpski latinicu .Da li i kako mogu da instaliram srpski latinicu ?
Neke aplikacije kao viber ,whatsup i sl su samo djelimicno prevedene na bosanski .
 
Ne možeš, jer svi rade lokalizaciju na ćirilici

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Na dodir je kao karbonska, baš je neki smooth filing.
Nije hard case, silikonska je, znači savitljiva, ali vrlo, vrlo tvrda. Kao što sam napisao tamo, teško se navlači i odlično hvata sve ivice telefona.
Izbačena je oko ~2mm iznad ekrana pa lagano fon može da se okrene na bilo koju stranu, ako je ravna površina ekran je sigurno bezbedan.
Hvala na odgovoru. Gledam da naručim istu pa sam samo hteo da proverim. Znaš da ima onih što izgledaju super na slikama a ustvari ono bukvalno plastična futrola, rigidna, više izgrebe telefon pri stavljanju nego da ga bacam po betonu.

Sent from my Redmi Note 5
 
Na stock verziji sam, koristim Textru, iskljucio sam Miui servis za poruke, kako da podesim kad uđem u kontakte da mi omogući slanje preko Textre?
3cf083e45680074e811c09cf7d440b4d.jpg


RN 5
 
Na stock verziji sam, koristim Textru, iskljucio sam Miui servis za poruke, kako da podesim kad uđem u kontakte da mi omogući slanje preko Textre?
3cf083e45680074e811c09cf7d440b4d.jpg


RN 5
Installed apps>default apps>messaging i stavi Textru za podrazumevanu. To bi trebalo da ti reši problem.

Sent from my Redmi Note 5
 
Ne rešava to problem. I ja koristim Textru, podešena je kao podrazumevana app ali u imeniku uvek šalje preko sistemske app za poruke...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Hvala na odgovoru. Gledam da naručim istu pa sam samo hteo da proverim. Znaš da ima onih što izgledaju super na slikama a ustvari ono bukvalno plastična futrola, rigidna, više izgrebe telefon pri stavljanju nego da ga bacam po betonu.

Nema na čemu.
Uvek gledaj feedback slike na aliju i snimi real-time slike koje su kačili ljudi koji su kupili proizvod. Par puta je malo falilo da se izj*bem sa nekim duksevima koji su na slikama predobri, a zapravo je jeftin materijal u pitanju. Isti slučaj je i sa maskama.
 
Probajte Google kontakte. Čuva sve brojeve na Google, ima evidenciju poziva i poruka, direktno može da se pozove preko duo (što je najbolja aplikacija za video pozive trenutno), direktno se šalje mail, wa, viber itd, kad se odabere poruka izbaci prozor da li da se podrazumevano koriste poruke ili msg pa pretpostavljam da će izbaciti i textru ko je koristi.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nego, jedno pitanje, nije usko vezano za RN5, ali kad sam već tu, da li je neko pronašao neku aplikaciju za merenje pređenih koraka koja šljaka na RN5, a radi po istom principu kao Health aplikacija na iOS-u? U smislu da ne mora da bude uključena non stop, nego da može i pozadinski da meri pređenu distancu?
 
Može li ikako da se razdvoji zvono poziva od poruka? Notifikacije su mi uvijek na silent ali onda ne cujem pozive.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Može li ikako da se razdvoji zvono poziva od poruka? Notifikacije su mi uvijek na silent ali onda ne cujem pozive.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Kad stisneš volume up/down, otvara ti se slajder ispod kojeg imaš tri tačkice. Stisni tu i videćeš 3 slajdera za zvono, notifikacije i alarm.
 
Nije notifikacija nego media, zvono i alarm

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@ Vicent 87 podešeno sve ali neće da može
@ bojilica pokusacu sa Google kontaktima pa javljam jel uspelo
 
Poslednja izmena:
Kad stisneš volume up/down, otvara ti se slajder ispod kojeg imaš tri tačkice. Stisni tu i videćeš 3 slajdera za zvono, notifikacije i alarm.
Nije notifikacija nego media, zvono i alarm

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ne može. Na stock romu su povezani.

Sent from my Redmi Note 5
A vidim ali reko mozda postoji način. Nisam znao kako da kucam na google...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel ima još neko problem da preuzme ažuriranja za sistemske aplikacije?
A nije do ad blokera.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno