Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

MIUI V9.5.19.0 mi dodje update... Jel ga install ko? [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I meni je stigao taj update. Ja se ionako ne igram sa romovima, samo stock MIUI, nema razloga da ga ne instaliram? :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
E sad za servis to verovatno oni rade kao sto je neko pomenuo. Odakle dobijaju telefone, kad ih prodaju onako povoljno, ne znam. Ali povoljniji jesu dosta vise nego na KP.

To je sve siva zona,kao da kupujem macku u dzaku.Ima video gde Peca prica sa covekom iz Xiaomi-a koji objasnjava zasto je bolje kupovati regularan telefon od onog koji se nabavlja sumljivim kanalima.
 
9.5.19.0 donosi Anti-Rollback, Kidence napisao pre nekoliko stranica, ja cu ipak sacekati malo, nisam spreman da odustanem od custom romova, a da nisam probao nijedan.
 
To je sve siva zona,kao da kupujem macku u dzaku.Ima video gde Peca prica sa covekom iz Xiaomi-a koji objasnjava zasto je bolje kupovati regularan telefon od onog koji se nabavlja sumljivim kanalima.
Covek iz Xiaomi-ja?! :) E taj nam bas treba... :) Covek je iz PSC, a ne iz Xiaomi-ja i ne unosi zabunu. To su isti telefoni... Svi stizu iz CN, a proizvodi ih u Xiaomi.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Covek iz Xiaomi-ja?! :) E taj nam bas treba... :) Covek je iz PSC, a ne iz Xiaomi-ja i ne unosi zabunu. To su isti telefoni... Svi stizu iz CN, a proizvodi ih u Xiaomi.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10

Zastupnik ili kako vec,nema potrebe za pametovanjem.
Pametni ce znati sta sam mislio.

P.S. Zasto onda Peca ne napravi interviju sa radnicima iz Logic shopa ako je sve isto?!
 
Poslednja izmena:
Mi glupi ćemo i dalje da kupujemo iz "sumnjivih kanala" sa kp i slično.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne bih da idemo u off, tema je Redmi note 5... a ne nabavka istog. U pravu si.



Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Zastupnik ili kako vec,nema potrebe za pametovanjem.
Pametni ce znati sta sam mislio.

P.S. Zasto onda Peca ne napravi interviju sa radnicima iz Logic shopa ako je sve isto?!
Zato sto to nije legalna kupovina u radnji sa dve godine garancije i nije zvanicna prodaja telefona.

Svako moze da trosi svoj novac kako zeli, ja nikad ne bih istu stvar platio 30-50% vise da bih uzeo u radnji, pogotovo znajuci da ce u toj istoj radnji, ako dodje do reklamacije, biti natezanja oko realizovanja garancije i da cu biti bez telefona 30 dana.

Kome je to okej, zvanicni kanali su sasvim validan izbor :)


@Kidence

Ima li nade u buducnosti da ce moci da se iskljuci Anti Rollback?
 
Poslednja izmena:
Dobro , ali opet realno gledano taj ls mora da plati prostor i radnike dok dileri koji žive od xiaomija i kp to rade od gajbe a opet imaju gotovo iste cene kao LS.
Npr razlika bude 10e , za toliku rqzliki mislim da se više isplati uzeti u radnji iako je ona skoro skroz divlja
 
Mi glupi ćemo i dalje da kupujemo iz "sumnjivih kanala" sa kp i slično.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Ko voli neka kupuje,njegove su pare pa neka ih i trosi na uradjaje koji se ne zna odakle stizu i za koje trziste,i sa garancijom od samo 12 meseci umesto 24 meseca.
A Peca je verovatno naivan kao i mi ostali pa umesto da uradi interviju sa ovima iz Logic shopa ,on prica sa regularnim dobavljacima,bas je naivan...
 
Ko voli neka kupuje,njegove su pare pa neka ih i trosi na uradjaje koji se ne zna odakle stizu i za koje trziste,i sa garancijom od samo 12 meseci umesto 24 meseca.
A Peca je verovatno naivan kao i mi ostali pa umesto da uradi interviju sa ovima iz Logic shopa ,on prica sa regularnim dobavljacima,bas je naivan...
Дечко, изађи мало на ваздух.

Јој што волим супу од детлића!
 
Uzalud vam trud svirači, unlock i twrp padaju danas.

Sa kojim romom (i verzijom) ste najzadovoljniji?
Koliko vidim na xda zamerki i bugova ima kod svih, ali to opet ništa ne govori...
Prvi build Lineage zvaničnog takodje izašao... ali u prve buildove nemam poverenja pa ću što se njega tiče sačekati.
f307556a257f6f2ca48024a6ff5446e3.jpg
 
Mene kopka da uradim update, nikad nisam koristio custom romove, zadovoljan sam sa MiUI, ali pomisao da gubim opciju da ih stavim mi ne pada lako :D
 
Da kazem neku rec o CHYI staklu koje sam hvalio i previse se zaleteo. Slusao sam pohvale od druga, meni stiglo tek pre neki dan i nisam bas zadovoljan.

Dobre strane su da staklo stvarno prekriva ceo ekran, ostaju minimalne praznine, i celo staklo je prekriveno lepkom nije samo na ivicama. Postavlja se prelako, nikakvih baloncica nema, samo se spusti i to je to. Prst lagano klizi, mozda cak i bolje nego na fabrickom.

E sad mane. Crni okvir nije odradjen precizno, uglovi su mu od 90 stepeni, tako da kvari zaobljeni izgled ekrana. Kada se nacentrira kako treba da otvori budu dobro postavljeni, crni okvir prekriva donji deo ekrana za nekih pola milimetra-milimetar. Otvori su generalno ok odradjeni, uklope se dobro sem ovog donjeg dela. Na jakom osvetljenju vidi se "matrica" odnosno one tackice. Staklo je magnet za otiske prstije, mada ne znam da li je inace takvo posto uvek imam problem sa otiscima i na fabrickom ekranu bilo kog ekrana zbog znoja, mada rekao bih da je ovde mnogo izrazenije, iako prst stvarno lepo klizi. I poslednja stvar koja mi se ne svidja, ali nije mnogo vidljiva je da se pod ostrim uglom gledanja ka staklu primecuje neki krug duginih boja. U normalnom koriscenju on se ne primecuje i ne pravi nikakve probleme.

Sta znam, za cenu od 3.5 dolara mozda i nije lose mada ja nisam odusevljen jer sam perfekcionista. Definitivno bih gledao neko staklo bez ovog okvira u boji, nekako mi bode oci.
Slike cu okaciti neki drugi put, nemam trenutno dobru kameru da se lepo vidi sve.

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Jel moze nekako da se skloni obavestenje za update? Smara sad, iako sam ugasio sve sto se tice azuriranja cim sam cuo za novu Shomijevu politiku...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Instalirao ga sad ili kad dodje MIUI 10 isto ti se hvata :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cekam 23. Jul da istekne 360h za BL unlock, to me brine. Ma moram da ga update, ubi me notif [emoji16], pa sta Bog da..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne postoji lock koji developer sa xda ne može da otkljuca, tako da, samo je pitanje vremena.
 
Gotovo, vec update [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Malo spamujem, ali sad testiram kod buraza na R5+ i FSG radi lepo bas, nije savrseno, ali dosta bolje nego mn, moguce da mi je zapao los primerak [emoji3]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nije ti zapao los primerak, vec nije MiUI utegnut za SD 636 koliko je utegnut za SD 625 kojeg ima u pola njihovih telefona :)

A i nov je telefon, svaki nov telefon ima neki bag u softveru koji se ispegla vremenom.

Polako, bice sredjeno, kad ja koji sam freak za stabilnost i da nema nikakve dropove, nemam problem sa mikro-lagom u FSG, onda moze svako.
 
Dobro , ali opet realno gledano taj ls mora da plati prostor i radnike dok dileri koji žive od xiaomija i kp to rade od gajbe a opet imaju gotovo iste cene kao LS.
Npr razlika bude 10e , za toliku rqzliki mislim da se više isplati uzeti u radnji iako je ona skoro skroz divlja

Sve to tako deluje na prvi pogled, ali nije to baš tako. Nemaju oni to često na stanju, ili imaju leve boje. Idi na KP, pogledaj prvi oglas (bar je sada prvi, uglavnom slika se crveni od RN5), verujem da u celoj Balkanskoj nema toliko RN5 4/64GB u crnoj boji. Prodavac ljubazan, zna šta prodaje, lepo zna da objašni, za razliku od onih koji kao da prodaju krompir, a ne tehničku robu. Svaka preporuka. Svako kupuje tamo gde mu se više sviđa, neko u kraju jer neće da se cima do centra, neko poštom, neko KP, radnja...
 
Ne treba vam KP za nabavku Xiaomi telefona ;)
 
Ne treba vam ni KP ni te poluproverene radnjе,imate ovde na forumu proverenog clana koji prodaje xiaomi. Em sto je sigurnije i povoljnije em vam je covek na usluzi 24/7 za pomoc oko telefona...
Mali off [emoji6]
Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Ne treba vam ni KP ni te poluproverene radnjе,imate ovde na forumu proverenog clana koji prodaje xiaomi. Em sto je sigurnije i povoljnije em vam je covek na usluzi 24/7 za pomoc oko telefona...
Mali off [emoji6]
Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

I koliko je kod njega crni 64/4 global.
 
imaš PM pa pitaj [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno