Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Kad mozemo Pro modele ocekivati kod nas u prodaji?
U € koliko ce otprilike koštati ?
 
Verovatno nikada, Pro je samo za Indiju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
20. marta pocinje prodaja u Kini, tako da trebace malo vremena dok stigne kod nas, ali bi trebalo da stigne do aprila sigurno.
 
607be0386d3ecedc8cef82e2b35106a5.jpg


To je zvanična cena (Gigatron, winwin i ostali + (ako bude kod operatera)), znači na KP možemo da očekujemo niže cene.

200/230
 
Oko 200 za 3gb i 230 za 4 gb je neka realna cena.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nadam se da nece biti 200€ pa plus nekih dodatni troškovi da ode na 250€.
Onda bih svakako išao na Redmi 5 plus model.
 
U Kini ce se prodavati 3/32gb po ceni od 140e, nije realno da taj model bude 200e ovde, u tom slucaju bi bilo jeftinije naruciti ga iz Kine i sa sve carinom bi jeftinije bilo. Ovaj drugi 4/64gb koliko sam video bice 180e u Kini. Sto znaci da se gigatron, winwin i slicne prodavnice ugradjuju citavih 90e ako bude ta cena.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice prica oko cena i nasih radnja, treba stvarno da budes malo udaren po mozgu da Xiaomi telefon uzmes u gigatronu ili win winu...

Ono sto je dobro, Xiaomi predstavnistvo prrgovara u ovom trenutku sa sva tri operatera kod nas, tako da se mozemo nadati da ce biti pun kp oglasa sa fonovima od istih:d
 
Ako tako bude onda ću možda konačno da uzmem telefon od operatera, do sada je klasa budžetskih 5.5" telefona bila više nego jadna.
 
Cudi me da nema testova na youtube-u...rn5pro kad je predstavljen, odmah je izaslo par testova, a za kinesku verziju nema ni jedan...cudi me da nisu dali testerima par uredjaja.
 
290$ crni :(
Skoro kao Mi Note 3.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Kao sto sam i rekao, sa 6gb 300e

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Polako ljudi tek je počela prodaja :)

Kao sto neko ovde napisa 4/64 model će za par meseci verovatno biti oko 230e.( Mislim kod dilera na kp)
 
Ipak cu ici na Redm 5 plus.
Sacekati koji test Redmi 5 plus vs Note 5 Pro. Al veca je razlika u cijeni.
 
Nadam se da će izdati neki model koji ima iznutrice iste kao ovaj, a da je veličinom poput Redmi 5. Također FHD ekran, i baterija 4000mAh. Takav bi mi onda bio prihvatljiv težinom i dimenzijom, a baterija bi trajala rekordno. Time bi mi Mi Note 3 dobio opasnog konkurenta za moj sljedeći mobitel
 
^^ Nije...izgleda da je senzor samsung, a napred omnivision...verovatno je senzor malo losiji od sonijevog, pa su zato stavili objektiv sa vecim otvorom blende, kako bi kvalitet fotki bio slican. :)



Nadam se da će izdati neki model koji ima iznutrice iste kao ovaj, a da je veličinom poput Redmi 5. Također FHD ekran, i baterija 4000mAh. Takav bi mi onda bio prihvatljiv težinom i dimenzijom, a baterija bi trajala rekordno. Time bi mi Mi Note 3 dobio opasnog konkurenta za moj sljedeći mobitel

To ja pricam odavno...neki redmi 5 prime, to bi bio bukvalno savrsen telefon... :)
 
To ja pricam odavno...neki redmi 5 prime, to bi bio bukvalno savrsen telefon... :)
Da, ali nisam optimista da će takav izaći. Xiaomi u zadnjih godinu dvije nameće veće modele mobitela, dok u manje modele stavlja lošije iznutrice i na taj način ''tjera'' kupce da kupuju cigle i torbe u kojima će ih nositi. Redmi 5 je smiješan, manja baterija (iako je dobar SOT), loša kamera, i tek HD ekran, deponij otpada....
 
Prosla generacija je imala redmi 4 prime, ali taj telefon nije bio toliko popularan, pa je i podrska za njega bila slaba... :)

Nije redmi 5 los...ako se ne zagledas lepo, ne vide se toliko pikseli iako je hd+ ekran, kamera je ista kao na redmi 5 plus modelu, sto znaci da je skroz ok, a i sd450 je samo malo slabiji od sd625...s obzirom na cenu, skroz je dobra kupovina... :)
 
a zasto je samsungov senzor losiji nego sonyjev ? isti taj S5K2L7 koriste nokia 8 sirocco i nokia 7 plus...daj boze da je taj samsung ili imx362...
 
Soni je najpoznatiji proizvodjac senzora i njihovi senzori su uvek vazili za najbolje, kazem, videcemo kakve ce fotke biti...u sustini nije bitno koja je oznaka, samo da fotke budu dobre...jos kada bi xiaomi sredio malo softver, ostavio bi konkurenciju poprilicno... :)
 
Nazad
Vrh Dno