Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Hvala! Javljam kada sve uradim, taman moram odraditi i update roma.

Edit: Kernel ostaje isti i nakon ažuriranja roma, tj. nije potrebno flešovati svaki put nakon flešovanja roma?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kernel ostaje isti i nakon ažuriranja roma, tj. nije potrebno flešovati svaki put nakon flešovanja roma?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Potrebno je flešovati ali samo kernel.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta je sad aktuelno od gcam i modula za isti? Za Miui mi treba tj. Masik neprevazidjeni... ;)
Kakoo sam jaa i koliko ispao iz pricee haha :)
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam htio raditi update sistema dok ne vidim kako se ponaša trenutna verzija sa ovim kernelom. Osim procesuiranja hdr-a, meni i gcam kao aplikacija radi fluidnije na prvi utisak pa čak i sam sistem ali ništa drastično. Za bateriju mora proći neko vrijeme da bih mogao da sudim. Nisam primjetio nikakav bug.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Sa ovim kernelom ne radi pocket mode i desi se nekad ali vrlo rijetko da nakon uključivanja ekran pocrni na sekund-dva.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Navukao sam svo društvo na gcam. Drug mi ima Redmi note 5, a verzija je androida 8.1.0 a MIUI je 10.2 global. Ima li neka gcam koja radi a da ne treba root?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Za svaku treba root, mora da se uključi camera 2 api.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Je l ima neko problem sa gubljem signala?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da li ima da se kupi zaštitna maska/staklo (a da valja) koja će da sakrije belu boju sa prednje strane? (pošto je blue varijanta)
 
Poslednja izmena:
Je l ima neko problem sa gubljem signala?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Dešavalo mi se ali mislim da je to do Vipa u mom slučaju. Na 2 telefona se desi da padne signal skroz čim se uspostavi poziv.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Dešavalo mi se ali mislim da je to do Vipa u mom slučaju. Na 2 telefona se desi da padne signal skroz čim se uspostavi poziv.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ja sam u Vipu, dnevno u proseku oko 90 min razgovora ali nemam ovih problema, doduše ne gledam u telefon ali zvuk prilikom uspostave veze je zadovoljavajuć.
Nego jel može preporuka za dunstera 5j mene, pošto sam otključao BL, sad kako da aktiviram tu Camera2Api opciju i namestim GCam [emoji39]

RN 5 Pro
 
Evo jedan GCam patch za MIUI. Testirao na poslednjem Xeu 9.2.15. uz arnova V8.3b1. Sve radi koliko sam uspeo da vidim.

Patch je za TWRP. Nakon flesovanja instalirati apk i dati dozovle (ukljucujuci modify system settings). Da bi prednja kamera radila 1/1 dodati na homescreen precicu take a selfie. Tako radi HDR+ na prednjoj 100%.

Sto se tice podesavanja ja stavim na very high i 100%, ostalo ne diram. Skroz dobar kvalitet fotki, nema crnih, nema kresovanja.

Link za patch: https://ufile.io/lqamd
Link za gcam: https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/GCam-5.1.018-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3b1.apk
 
Bez roota: https://youtu.be/-ZtC80bZOqY
Ako hoćeš root odradiš prvi deo sa snimka (ubaciš twrp) pa iz njega flešuješ magisk zip fajl, posle skineš build prop aplikaciju sa play store i u nju ubaciš komandu:
persist.camera.HAL3.enabled=1
Instaliraš gcam i to je to. Ustvari dobro dođe ubaciti neki patch da bi prednja radila. Mene mrzi da ubacujem preko twrp pa samo ubacim u build prop:
# RN5 Camera patch

persist.camera.eis.enable=1
persist.camera.is_type=4
persist.camera.is_mode=4
persist.camera.HAL3.enabled=1
persist.camera.max.previewfps=60
vendor.camera.aux.packagelist=com.bsgmod.camera,com.google.android.GoogleCameraWide,com.android.camera
vendor.camera.aux.packagelist2=com.android.systemui,com.bsgmod.camera
To je onaj prvi patch gde je popravljena prednja kamera. Ne slika baš svaku iz prve ali svaka druga radi.

I to je to, pokušaću još sa xeu beta romom, na stable mi od pre par sati padaju sve aplikacije a pre neki dan odradih reset. Koji rom sad preporučujete kao najpouzdaniji?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Hvala puno, idem sutra da izucim ovo pa krecem u akciju [emoji4]

RN 5 Pro
 
Auu kakav bug imam. Xeu 9.2.14, updateovao na 9.2.15, ali isti problem.
Kad ukljucim slusalice i pustim muziku u stock Music aplikaciji, zablokirao ceo sistem i posle 10ak sekundi se restartuje.
Youtube npr radi, skidao neke druge aplikacije, tipa AIMP i foobar2000, isto rade bez problema. Probao Sonijevu Music aplikaciju, isto kao sa Stock aplikacijom. Inace aplikacija radi normalno sve dok ne krene playback.
Inace YT i u ostalim aplikacijama nemam problema.
 
Ja nemam taj problem na 9.2.15. Probao stock aplikaciju i radi normalno.
 
Sa ukljucenim slusalicama?
Ovako i meni rade preko zvucnika.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da, da sa slušalicama. I u aplikaciji, i kada radi u pozadini, menjao pesme, itd. Sve normalno.
 
Da, da sa slušalicama. I u aplikaciji, i kada radi u pozadini, menjao pesme, itd. Sve normalno.
Ne znam zasto kod mene baguje. Kad radis update xeu roma, jel radis clean flash ili dirty? Imas li neke pece instalirane? Sad mi pade na pamet, kernel, jesi na stock kernelu? Ja sam na onom Kangaroo kernelu, mozda mi on pravi problem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uvek idem clean install kad radim rom, samo sto ne radim svaki update. Nadjem koja mi je verzija i ok i ne diram je nedeljama/mesecima. Onda kada dodje vreme za menjanje, clean fash.

Patch samo onaj za gcam sto sam okacio na prethodnoj strani, a kernel stock koji dolazi uz Xeu.

Zasto si ubacio taj Kangaroo? Gde ga preporucuju? Ja sam od MIUI kernela video samo onaj AGNI ili kako vec, ali nije mi se dalo da ga probam. Koja je fora s tim Kangaroo?
 
Jeste do tog kernela, stock music player na miui me radi sa njim najbolje i to samo sa slušalicama, prijavio sam developeru a vidim da se još ljudi žalilo. Fora sa njim je što koristi pravilno implementiran EAS. Ima u planu u skorije vreme da napravim verziju stock kernela samo sa dodatim EAS-om, bez nekih fensi stvari koje i nemaju neku upotrebnu vrednost.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za sada jesam. XEU 15.2 + kangaroox.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kangaroo je najbolji kernel za MIUI ili ga samo testirate trenutno?
Da l je najbolji to ne znam ali je jedini koji ima EAS i koji radi i na miui. Što se tiče odnosa brzina/baterija/fluidnost jeste na prvom mestu baš zbog tog EAS-a jelte čiji je posao da optimizjuje to. Ja lično primećujem razliku. Bugovi za sada su puštanje muzike na miui player-u sa slušalicama I pocket mode be radi kako treba i desi se nekad da ekran pocrni na sekund i upali se opet prilikom otključavanja telefona na otisak prsta. Ko je na pie romovima može da proba rebirth overlord koji takođe ima to, ali nema verzije za miui. Iskreno mislim da je on i malo stabilniji i bez ovih problema, probaću ga čim budem na pie opet, a verovatno će to biti uskoro.
https://t.me/RebirthKernel




Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno