Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 5 / Redmi Note 5 Pro

Koju bug??

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Lag tastature kada je ukljucen FCG. Pisano i kod Mix telefona se isto desava, ima po netu. Kada se isključi, toga nema vise. Meni se i na R5 i na RN5 desavalo. SwiftKey tastatura je u pitanju, mada mislim da je i na gboard isto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na gboard nikad nisam imao problema. Od početka koristim FSG i Gboard.

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5 AI
 
Isto i ja, fsg i gboard, nikakvi problemi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Lag tastature kada je ukljucen FCG. Pisano i kod Mix telefona se isto desava, ima po netu. Kada se isključi, toga nema vise. Meni se i na R5 i na RN5 desavalo. SwiftKey tastatura je u pitanju, mada mislim da je i na gboard isto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Na sta konkretno mislis, mozes li objasniti?
 
Možda laguje ako je uključen pop up. Ovako je sve ok.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Recimo kada je ujljucen, nece da reaguje na prvi potez kada zadrzim prst da mi otvori smajlije ili zalaguje zesce, sto se nikada ne desava kada to nije ukljuceno. Pisano je o tome ovde na forumu ja mislim.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uh kako je to meni sitno(lepo izgleda,al sitno)...
Ja sam Google tastaturu stavio na maximum...i tek mi sad ok...a nemam baš prste ko Zemljoradnik...:)....a realno ne kucam ni brzo ko ovi današnji klinci....
e396b3ab7eb9a5db527447431cfc698d.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Ne laguje meni tastatura kada kuckam, to radi sve kako treba, nego kada trebaju ovi tasteri sa strane, nekako se čudno ponasa, ne znam kako bih objasnio. Dugme za smajli i za brisanje kao da ne odreaguje kao kada nije ukljucen fsg.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Видим да на списку подржаних ТВ-а има Вокс и Теслу. Тестирам поподне.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
За Вокс има једну комбинацију која на мом тв апарату не ради.
За Теслу има 22 и исто ни једна не ради.

Пробао сам Шаоми апликацију и за Теслу сам поставио од скајворта и ради. За Билинк ГТ1 андроид бокс сам ставио од миникса.
Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel našao neko način da primeni teme koje nisu iz prodavnice tema?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Uz miui theme editor preko koga mogu 3rd party teme da se primene i prebacivanja regiona na Indiju (samo zbog ove teme) sam uspela nešto ovako da izvedem ali je daleko od dobrog. Totalno me zbunjuju pokretna slova. Ovo se slaže uz nine black TT ali su notifikacije bele. Bilo je nekih tema gde su crvene i ružno je.
93559b30a83ce66487da023467521b64.jpg


Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Au kako mozes pisati na tome, meni to previse sitno. :D
Pogledajte prilog 258629

I ja sam kucala na toj najvećoj dok ne ukapirah da je mala bolja. Kod SwiftKey slova ne idu u širinu već samo u visinu što samo smeta a ne menja ništa. Probaj da je staviš na malu da vidiš jel ti odgovara. Uz to opušteno može da se doda red sa brojevima.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ta visina je ono sto mi fali. Bas zato sto je donja ivica manja nego kod 16:9 telefona imao sam problema da kucam zato sto je tastatura nize pozicionirana. Ova najveca mi pomogla da se malo uhodam. Sad mogu da smanjim na ovu drugu po velicini. Probacu guglovu, nije mi se svidela na prvi pogled, mada swift mi radi lepo.
 
Ја сам избунарио ову тему, баш је симпа и фонт је шљамсунг неки баш је јасан...
dbae9ce2f06e93721ca08c91213673d5.jpg
98742bb532ea204d8c082187538ee06d.jpg


Купујмо домаће!
 
@vladof
Koja je to tema ?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Preporuka za Xiaomi.eu od mene.

To je ta neka fluidnost u radu kao i na drugim MIUI romovima (Revolution, Masik, MIUIpro). Generalno, utegnut stock MIUI kada su u pitanju performanse. Nešto glađe šaltanje između aplikacija i po sistemu, FSG skroz glatko bez onog mikro seckanja kao na stock.

Bateriju nisam "testirao" da kažem, jer ne pratim statistiku i brojeve.

Što se tiče opcija i podešavanja, Xiaomi.eu ima najmanje. Bukvalno par dodatih na stock MIUI. Masik, MIUIpro, Revolution imaju dosta, dosta više. Koga to zanima i kome su neke od tih opcija neophodne, neka ide na neke od tih romova.

Ono što sam primetio kao sjajnu promenu u odnosu na stock MIUI jeste to da sada kad odete u podešavanja za notifikacije pojedinačnih aplikacija, taj meni je u potpunosti funkcionalan. Npr sada može da se bira između onoga urgent/high/medium. Takođe za svaku aplikaciju ponaosob može da se stavi drugačiji ton notifikacije.

Takođe da naglasim, na Xiaomi.eu je po defaultu namešteno da volume tasteri podešavaju jačinu zvona a ne multimedije i to se ne može menjati. Znam da je na prethodnim stranama bilo ljudi kojima ovo treba, pa eto da znaju. Za ostala 3 roma mislim da je default multimedija ali postoji opcija da se to promeni, za razliku od Xiaomi.eu roma.

I još jedna stvar. Na ovim romovima je aplikacija Themes u potpunosti funkcionalna, sa novim temama, slikama, tonovima. Jedino što su tonovi neke Indijske pesme, pa je jako teško naći nešto ok. Jedino što je mana jeste da sada ne radi search opcija u aplikaciji pa je nemoguće naći kraće tonove za notifikacije/poruke jer su po defaultu u aplikaciji Themes ponuđene "pesme" od 30ak sekundi. Ranije sam kucao "sms, message, itd" pa nađem šta mi odgovara. Toga sada nema, nije u funkciji.
 
Jel moze da silent probiju samo nepoznati brojevi? Npr sad bih da odspavam, a treba postexpres da dodje..i posto se ne zna kad ce, nmg da ih cekam :D al nemaju kako da me probude osim pozivom :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne mogu sa sigurnošću da tvrdim, ali mislim da je na stock kao na Xiaomi.eu: može da se stavi DND i da se dopuste pozivi za omiljene kontakte, sve kontakte i sve brojeve. Nema opcija za nepoznate brojeve. Neka ti još neko povredi ako pitaš za stock.
 
Ocekivao sam vise onih sitnih updejta koji kao nesto popravljaju ili su sigurnosne zakrpe. Znam da nisu toliko bitni, ali volim kad imam nesto da updejtujem :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa ljudi ovaj kiwi browser je super. Skinu se obeleživači sa chrome na kompu i ubace u kiwi. Kad se nešto obeleži na kiwiju odmah sinhronizuje na chrome.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jel moze da preuzme user name i passworde iz chrome ili firefox za sve sajtove pa da ne moram da kucam vec da on automatske to ubaci?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zar to ne možeš da središ preko Google autofill? Da ti pamti i za aplikacije, i za sajtove, šta hoćeš.
 
Nazad
Vrh Dno