»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 49

Tema: Povezivanje 5.1 zvucnika na kompjuter

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        6
      2. Moja mašina
      3. Momci daj bez rasprave bolje se udruzite da mi pomognete da skapiram ovo jer sam nov skroz u ovome tsko da se ne razumem nista.

Kako sam razumeo jedan od vas tvrdi da povezem preko tog AC3 a drugi preko optickog kabla?

Kako da pronadjem sve te modove da bi se culo?

Nakon svega toga sta mi je jos potrebno i kako?

Hvala unapred! ☺

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.860
      5. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263xt nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • INET: DSL
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      6. Au majko...

AC3 je dolby digital, lossy višekanalni kodek
        https://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital

To nije kabl ni način povezivanja. Ti treba da povežeš komp optičkim kablom, ukoliko poseduješ optički izlaz na ploči.

If not- treba da ga povežeš stereo činč kablom, koji na jednoj strani ima 3.5mm minidžek (vokmen bananicu), a na drugoj dva činča, levi i desni, gde je desni obično crvene boje.
        U opcijama LG kućnog bioskopa uključi dolby prologic II i odaberi music mode.

Na taj način će muzika (koja je u 99posto slučajeva 2kanalna, stereo), da se čuje sa svih zvučnika.
        (u tom slučaju je to Upmix sa 2 na 5.1 , gde se određenim algoritmima određenom zvučniku dodeljuje određeni deo spektra. recimo glas centralnom).

ako na zadnjem delu kućišta kompjutera poseduješ optički izlaz (izgleda isto kao optical-in na tvom kućnom bioskopu), treba da povežeš optičkim kablom (zove se još i toslink, optical spdif)
        tada ćeš moći da slušaš i nativno snimljene 5.1 tonske zapise, kojih ima na nekim filmovima, igrama i muzičkim numerama.

Da bi imao 5.1 zvuk preko optičkog kabela (za mladog Xeroja) potrebno je da tvoja zvučna podržava dolby digital live, ili dts connect
        https://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_...y_Digital_Live

Inače veoma prostim modom svaka integrisana zvučna može da dobije te kerefeke.
        https://forum.benchmark.rs/showthrea...-lepe-novosti-)
        Menjao lepi kokan : 21.02.2018. u 01:42
        Аласка је срце Русије !

Member Avatar korisnika Xepoj87
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        952
      8. Moja mašina
        • CPU: i7 6700K @4.6Ghz, Noctua NH-D15
        • MoBo: Gigabyte z270x Gaming K5
        • RAM: 16GB 3000Mhz Kingston HyperX Predator
        • VGA: MSI RTX 2080 SUPER Gaming X Trio
        • MON: LG 55B8PLA
        • HDD: 250GB 960 EVO m.2 + 256GB 850 PRO + 500GB 860 EVO m.2 + WD Gold 2TB + WD Black 750GB
        • Case: Cooler Master COSMOS 1000
        • SND: Creative Sound Blaster Z / Logitech Z-5500
        • TV: LG 55B8PLA
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Mis: Logitech G900 Podloga: Razer Vespula Tastatura: Logitech K800
      9. Haha, lepo je sto vremesni Kokan zna da koristi Google, pa sazna sta da doda u pricu, ali mladjani Xepoj to ima vec duze vreme i ovom prilikom bi cak i ponudio vremesnom Kokanu da dodje i namesti to da radi kako on kaze(platicu), jer je mladjani Xepoj potrosio jedno 50 sati ne bi li namestio 5.1 zvuk na opticki bez kodeka i da radi na bilo cemu van dolby i dts snimaka(dakle igra), koji preko kodeka idu na pass through do dekodera, posto od svega, najvise zeli da ne bude ogranicen pc zvucnicima, a da ima 5.1 u igrama, sto tvrdim da je nemoguce.

Sudeci po tim recima, format je za opticki nebitan, vazno da izvorno bude 5.1, sto bi znacilo da ce nasi zvucnici pustati 5.1 i sa true hd 5.1 snimka, sto nema veze sa realnoscu.

Ako nista drugo, voleo bih da oprobas kako predivno u praksi rade Dolby live i dts connect, koje sam iskljucio posle sat vremena

Vremesnom Kokanu izgleda fali malo prakse.
        A Boga mi i teorije, kada ne zna da nekompresovani 5.1 digitalni signal ne moze da prodje kroz opticku konekciju jer je preveliki, pa mora da se kompresuje putem Dolby Digitala, DTSa i slicnih formata.

Lazare, povezi preko optickog kabla(moras i u zvucnoj imati opticki) i ici ce svi zvukovi na sve zvucnike, ali ce sve sem ac3 i dts formata, biti stereo koji ce tvoj dekoder da pretvori u nelo satro suntavo izmisljeni 5.1, nemoj ocekivati da bude na svim zvucnicima jednak zvuk.
        I za ac3 i dts da bi imao 5.1, moras podesiti kodeke da ne dekodira Windows(posto ke stereo), nego da kada kodeci prepoznaju te formate, salju gotov signal ka dekoderu tvojih zvucnika(pass through-vidi sliku), ali onda nemas nikakvu kontrolu zvuka u Windowsu(jer on vise ne kontrolise zvuk), dakle mozes da mutiras u playeru, zvuk ce ici na 100% glasnoce na zvucnike, te tada samo preko zvucnika mozes da kontrolises jacinu.
        U suprotnom, nezavisno od izvora, Windows salje zvucnicima stereo signal i opet se pali neki od Pro Logic modova da izmislja 5.1 od sterea ili stereo i stereox2, zavisi sta izaberes.
        Kada je pravi 5.1 format detektovan(ac 3 i dts ili dts hd-koji ce ti citati kao dts), ne mozes da biras mod, jer nema upmixovanja.

Na slici su podesavanja Pot Playera, ako se dobro secam, isto je i na GOM Playeru.
        Dakle, stiklirano ovo desno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
        Menjao Xepoj87 : 21.02.2018. u 03:03

Member
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        1.020
        Citat Citiram korisnika: LazarZ1 Pogledaj poruku
        Momci daj bez rasprave bolje se udruzite da mi pomognete da skapiram ovo jer sam nov skroz u ovome tsko da se ne razumem nista.

Kako sam razumeo jedan od vas tvrdi da povezem preko tog AC3 a drugi preko optickog kabla?

Kako da pronadjem sve te modove da bi se culo?

Nakon svega toga sta mi je jos potrebno i kako?

Hvala unapred! ☺
        Prvo napiši koji je model tog kućnog bioskopa, da bi videli uputstvo i detaljne svecifikacije, ako ima negde na netu.

Zatim ne vidim da ti imaš na muzičkoj kartici bilo takav optički izlaz, pa bi ti trebala i muzička, a nije ni sigurno da je ulaz u kućnom bioskopu ulaz 5.1, nego stereo kao i analogni. Tu se priča o optici a čovek nema ni 5.1 izlaz na kompu već samo stereo.

Jedino što možeš trenutno je da sa ovakvim kabelom povežeš:
        Click image for larger version. 

Name:	untitled.png 
Views:	41 
Size:	36,4 KB 
ID:	246838

...zatim u podešavanjima kućnog bioskopa podesiš, ako imaš ta podešavanja, da ti stereo ulaz raspodeli na svih 5 zvučnika, kao što ti je napisano ranije u temi.
        Menjao Rick : 21.02.2018. u 09:50

Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        952
      12. Moja mašina
        • HDD: 250GB 960 EVO m.2 + 256GB 850 PRO + 500GB 860 EVO m.2 + WD Gold 2TB + WD Black 750GB
      13. Da, sve vreme pricamo o dts i dolby, a pitanje je i da li dekoder podrzava, kao i da li ima neku upmix opciju, poput Pro Logic-a.
        Ako ima, onda bi i taj kompozitni analogni mogao da upmixuje, aa samo mu za 5.1 treba opticki.
        Zvucne sa optickim izlazom su dzabe, ima ih i za 20e, a sam kvalitet zvuka je dosta bolji od analognog sterea.

Member
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        468
      15. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen R5 2600 3.4Ghz
        • MoBo: Asus Prime B350 Plus
        • RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR4 2666Mhz
        • VGA: XFX RS RX570 8GB Black Edition
        • MON: Benq VZ2470
        • HDD: Kinston HyperX Savage 240GB | WD Blue 1TB + WD Blue 500GB
        • Case: MS Titan Pro | CHIEFTEC CTG-550C 550W A80 series
        • SND: Terratec Aureon 7.1 PCIe/ C-Media CM8828/Microlab Solo 6C
      16. Umesto sto se prepucavate,dajte coveku link sa drajverima da otkljuca te enkodere i resi problem.

DTS/DOLBY unlock drivers

Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        952
      18. Moja mašina
      19. Bzvz da to instalira, opet ce stereo da mu ide preko kompozitnog, a za opticki mu treba druga zvucna.

Nema on pozadi na zvucnicima 3 3.5mm jacka da prikljuci 5.1, nego moze samo 1 i da salje stereo.
        Onda to moze na zvucnicima da stavi da mu svira na 5 zvucnika, ako ima pro logic da izabere kao mod.

Opticki u ovoj prici sluzi da bude bolji kvalitet i da ima 5.1 u filmovima, na formatu koji njegovi zvucnici podrzavaju, a lepo je Rick rekao, bez modela ni ne znamo da li ista podrzavaju, ja sam automatski pretpostavio da podrzavaju dolby digital i dts, sto je neki standard za zvucnike sa optickim povezivanjem u poslednjih 10 godina.

Menjao Xepoj87 : 21.02.2018. u 14:57

Member Avatar korisnika lepi kokan
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        4.860
      21. Moja mašina
        • CPU: i5 2500k + LC cc-120 p/p
        • MoBo: GB z77
        • RAM: 10gb ddr3/1600
        • VGA: RX 570
        • MON: Benq 2411 (TN)
        • HDD: SM2263xt nvme + smsng F3
        • OPT: optiarc ad5260s
        • Case: LC 8650 Ozeanos + Revoltec Sixty1 + Inform Guard 600A Stby
        • SND: EMU20K1 / Altec 621 + Microlab B73 , M890 + Takstar HI 2050
        • TV: LG 47LV4500 (IPS)
        • INET: DSL
        • Ostalo: canon mp270 и Лоџитек даљинaц што баца кроз зид :zgran:
      22. Troluj, boli tebe uvo.
        Аласка је срце Русије !

Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        952
      24. Moja mašina
      25. Jedini koji ovde otpocetka troluje usled manjka znanja i iskustva, a ujedno otpocetka krajnje bezobrazan i nekulturan, si ti.

Citat Citiram korisnika: lepi kokan Pogledaj poruku
        u tom slučaju sa kompjutera ide Digital Optical Out kao izlazni uređaj, preset 5.1ch
        U prvom postu preporucujes coveku da uradi nesto sto ne postoji, niti je ikada postojalo, preset 5.1 na optical digital out.

Vec sam ti objasnio, ali nemas zelju da naucis ista, nego samo da pametujes, 5.1 neobradjen digitalni signal ne moze da prodje kroz kabl, preveliki je, pa mora da se provuce kroz neki filter, kao sto je dolby, dts i ostali.

Menjao Xepoj87 : 22.02.2018. u 03:10

Member Avatar korisnika Excalibur
        Na forumu od
        Jan 2008
        Poruka
        385
        Zapravo, Kokan je u pravu.

Soundblaster Z/ZX - za 5.1 preko optike:
        Koristi se dekoder (Dolby ili DTS) u Cinematic delu u Sound Studio Pro kartici softvera. Default uredjaj treba biti Speakers umesto SPDIF, vrlo cudno su to namestili, ali sljaka. I onda visekanalni audio prolazi kroz SPDIF u risiver. Naravno, risiver ako ne prepozna sam Dolby/DTS, mora se rucno namestiti. Bilo koji "efekat", Crystalizer, EQ i ostalo ne funkcionise kroz SPDIF.
        Ako se ostavi na "no Decoder" u SBZ/ZX, onda tada samo prolazi RAW signal koji je 2.0.

Optika je samo vrsta kabla za prenos podataka.

Skoro svaka kartica to sad moze uz pomoc Dolby/DTS enkodera i dekodera sa druge strane. I kao sto je napisano, potreban je info o njegovom kucnom bioskopu, da se vidi da li dekoder u njemu je sposoban da odradi Dolby i 5.1 kroz optiku.
        Menjao Excalibur : 22.02.2018. u 10:11

Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        952
      28. Moja mašina
      29. Citat Citiram korisnika: Excalibur Pogledaj poruku
        Zapravo, Kokan je u pravu.

Soundblaster Z/ZX - za 5.1 preko optike:
        Koristi se dekoder (Dolby ili DTS) u Cinematic delu u Sound Studio Pro kartici softvera. Default uredjaj treba biti Speakers umesto SPDIF, vrlo cudno su to namestili, ali sljaka. I onda visekanalni audio prolazi kroz SPDIF u risiver. Naravno, risiver ako ne prepozna sam Dolby/DTS, mora se rucno namestiti. Bilo koji "efekat", Crystalizer, EQ i ostalo ne funkcionise kroz SPDIF.
        Ako se ostavi na "no Decoder" u SBZ/ZX, onda tada samo prolazi RAW signal koji je 2.0.

Optika je samo vrsta kabla za prenos podataka.

Skoro svaka kartica to sad moze uz pomoc Dolby/DTS enkodera i dekodera sa druge strane. I kao sto je napisano, potreban je info o njegovom kucnom bioskopu, da se vidi da li dekoder u njemu je sposoban da odradi Dolby i 5.1 kroz optiku.
        Prvo je on rekao pogresno, pa je posle izguglao live i connect.

Dakle, tebi to tako radi, SB Z ti salje iz igre 5.1 zvuk kroz opticki i vidis ga na dekoderu kao DTS ili Dolby?

Hoces da dodjes i kod mene da namestis, spreman sam i da platim, jer onda napokon mogu da se otarasim PC zvucnika i predjem na ozbiljan home theater?

A do tada, evo malo prakse sa svim tim od mene:
        Menjao Xepoj87 : 22.02.2018. u 14:22

Member Avatar korisnika Excalibur
        Na forumu od
        Jan 2008
        Poruka
        385
        Sve radi kako treba. Ono sto vidim na snimku, a to mozes da radis, a ne na taj nacin, je menjanje dekodera, tokom pustanja zvuka.
        Kratko objasnjeno je, a to vazi cak i kada menjas izmedju speakers i headphones, da moras da pauziras izvor zvuka, pa da ga pustis ponovo. Kod igara je to vec malo zeznuto, jer prakticno moras da iskljucis i ponovo pokrenes igru. Znaci, ne mozes da saltas opcije za izvor zvuka, a da pre toga ne pauziras ili iskljucis pa ukljucis sam izvor zvuka (film, igra, muzika).

Pa da razresimo i tu dilemu kod tebe.

Koraci:

1. Raskaci analogne kablove za zvuk iz kompa.
        2. Udji u playback devices, klikni desno dugme na SPDIF i idi na properties.
        3. Pod Supported formats - Encoded Formats pogledaj da li ti je stiklirano DTS Audio i Dolby Digital. Pod sample rates 44.1 i 48.0 KHz. Ako nije stikliraj i zatvori na OK/Apply.

Ono sto moze da te zeza su SB servisi. Pa time nastavljamo:
        4. Deinstaliraj sve vezano za SBZ, ako mozes koristi Revo Uninstaller. Kada se izvrsi deinstaliranje skeniraj pod medium i ocisti sve pod registry (stikliranjem) i pod fajlovima sve vezano za Sound Blaster. Ako se ne snalazis sa time, mozes i obicnu deinstalaciju.
        5. Restartuj komp.
        6. Instaliraj ponovo drajvere (ceo paket).
        7. Proveri tacke 2 sa 3
        8. Idi na speaker properties / Advanced i proveri da li stoji stiklirano: Allow applications to take exclusive.... i Give exclusive...... i moze zadnja stavka Enable Audio enhancements.
        9. U SB Control Panel, stavi zvucnike na 5.1 i pod Cinematic ukljuci samo Dolby Digital Live. Kod DTS Connect / Neo se koristi samo Cinematic. Trebalo bi Z 5500 da podrzava i Neo PC.
        10. Pogledaj pod Mixer u SB CP, da ti slajderi nisu utisani za SPDIF out i Digital In. Pomeri slajdere da nije utisano.
        11. Na zvucnicima prebaci na optical.

Pa onda probaj nesto sto sadrzi 5.1, npr. film ili igru.

Primera radi, jes da mulja na koreanskom, ali:

Inace, sva ta Dolby cudesa sluze da bi mogao da provuce visekanalni audio enkodiranjem i dekodiranjem. Imas na netu sta i kako radi, da sad ne pisem esej o tome.
        Menjao Excalibur : 22.02.2018. u 16:07

Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        952
      32. Moja mašina
      33. E pa, odmah da ti kazem, svaka ti cast!
        6 puta sam stavljao razne verzije Windowsa 10 da bi to radilo, nasao na dosta mesta da ne radi na Windows 10, nista nije htelo da radi i na kraju prosto odustanem.
        Da bih ovde dokazao da opet niste u pravu, potrosim opet dosta vremena i izguglam malo i nadjem media feature pack za Windows i namestim da radi.
        Ne bi ni htelo, da nisam namerno iz inata pratio bas tvoj redosled instalacije
        Dakle, hvala ti kao bratu, sada napokon mogu da predjem na ozbiljan sistem

Daj paypal user na pm, da castim

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        9.809
      35. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, SEAGATE IronWolf Guardian 8TB, SEAGATE Archive 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG 43UM7600PLB LED i CONAX CAM modul :o)
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master, ASUS RT-AC6
      36. Moze i PostNet uplata na telefon...
        ***************** Vozite kola...? *****************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        952
      38. Moja mašina
      39. Ne, nego imam para na paypalu, to je najlakse, pa zato
        Realno, da ne bi njega, nema sanse da bih ikada probao opet da namestim i samo bih kupio malo bolje zvucnike i bacio 700e na maltene istu stvar.

Menjao Xepoj87 : 22.02.2018. u 20:46

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •