Šta je novo?

Povezivanje 5.1 zvucnika na kompjuter

Drago mi je da ti je proradilo.
Inace, koristim W7 Pro x64, pa tu radi sve kako treba. A inace, isti je koncept. W10 ima brljoke, pa sa njim vise covek ne zna sta uvode, izvode, menjaju....smaraju. I cim si morao media pack, znaci da su opet nesto zajebali. A do pre nekog vremena isto su imali brljkou sa DTS, pa sredili. Evo opet i ovo.

Poslao sam ti pm.
 
Poslednja izmena:
Da ne bih otvarao novu temu za isto pitanje onda cu ovde.
Ista prica, hocu da povezem dvd home theater sound system Panasonic SA-PT150(greota, skuplja prasinu) sa racunarom. Imam Win 7, maticna MS-7309 (ako to ista znaci). Naime, povezao sam sistem racunar preko 3.5mm-2x cinc, al mi zvuk isto ide samo preko dva zvucnika (front left and right). Kada pustim na yt dolby 5.1 sound test ta dva zvucnika mi pustaju i umesto surround left and right dok sub nista ne pusta. U mange audio device imam Speakers (preko kojih radi) i Digital Audio (S/PDIF) koji kada stavim na default pokazuje da ide zvuk (zeleni bar igra) al nema zvuka.
Procitao sam sve postove i apsolutno mi nista nije jasno, nama kmetovima niste puno pomogli onom raspravom.
Fala unapred, zivi bili :D
 
Ne mozes da imas surround kroz 3.5mm jack, to je stereo jack.
Moras uraditi isto sto i ja, uzeti zvucnu karticu koja ima dts connect ili dolby digital live i onda povezati preko optickog kabla, da bi preko svega imao 5.1.
Na Win 7 ce to normalno raditi, a na win 10 se malo teze namesta.

Ako hoces samo 5.1 u filmovima i serijama, onda skidaj fajlove sa dts ili ac-3 5.1 snimkom.
Onda ti je dovoljno samo da ukljucis opticki kabl i u opciji playera ukljucis spdif i pass through za te izvore.

Svakako bi trebalo i sada na stereo da ti svira vufer, sto pretpostavljam da znaci da nesto nije dobro povezano.

Za sve to moras imati optical out na zvucnoj, a rekao bih da imas, cim imas spdif u izboru.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da ne bih otvarao novu temu za isto pitanje onda cu ovde.
Ista prica, hocu da povezem dvd home theater sound system Panasonic SA-PT150(greota, skuplja prasinu) sa racunarom. Imam Win 7, maticna MS-7309 (ako to ista znaci). Naime, povezao sam sistem racunar preko 3.5mm-2x cinc, al mi zvuk isto ide samo preko dva zvucnika (front left and right). Kada pustim na yt dolby 5.1 sound test ta dva zvucnika mi pustaju i umesto surround left and right dok sub nista ne pusta. U mange audio device imam Speakers (preko kojih radi) i Digital Audio (S/PDIF) koji kada stavim na default pokazuje da ide zvuk (zeleni bar igra) al nema zvuka.
Procitao sam sve postove i apsolutno mi nista nije jasno, nama kmetovima niste puno pomogli onom raspravom.
Fala unapred, zivi bili :D
Na tom kucnom bioskopu nemas koaksijalni ni opticki ulaz. Te ta varijanta sa 5.1 otpada.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Da, ja videh za sc-pt150 spec.
Koji *****izam, sada vidim da su izbacili 5.1 sistem, samo sa stereo ulazom.
Onda nista od 5.1, samo mozes da ti stereo svira na sve zvucnike preko pro logic-a.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Verovatno je problematika ista, pa da ne otvaram novu temu.

Logitech Z906 su povezani za LG 55" TV (optičkim kalbom). Od PC-a do TV se prenosi slika i zvuk HDMI kablom. Kada se, sa TV-a, poseti Fraunhofer sajt i uradi test 5.1, svi speaker-i rade odlično. Kada se to isto uradi sa PC-a, rear left i rear right rade u isto vreme sa front left i front right speaker-om (u trenutku kada test izda komandu za rear right čuje se i front right). Pretpostavljam da to znači da na PC-u nemam 5.1 surround.

Obzirom da HDMI kao standard ima 8-channel podršku (192KHz), šta mi je raditi? Kako bih trebao da podesim sve to?
 
Verovatno je problematika ista, pa da ne otvaram novu temu.

Logitech Z906 su povezani za LG 55" TV (optičkim kalbom). Od PC-a do TV se prenosi slika i zvuk HDMI kablom. Kada se, sa TV-a, poseti Fraunhofer sajt i uradi test 5.1, svi speaker-i rade odlično. Kada se to isto uradi sa PC-a, rear left i rear right rade u isto vreme sa front left i front right speaker-om (u trenutku kada test izda komandu za rear right čuje se i front right). Pretpostavljam da to znači da na PC-u nemam 5.1 surround.

Obzirom da HDMI kao standard ima 8-channel podršku (192KHz), šta mi je raditi? Kako bih trebao da podesim sve to?


Sa HDMI kabla prema TV-u, mora da prodje DTS/Dolby signal ili AC3. To sto trenutno dobijas je PCM. I to mozes jedino nekim programima da provuces. Mislim da VLC moze to da uradi.

Tools - Preferences - Audio:
Output module - DirectX
Dolby surround - ON

Za igrice teze ce ici.

Na TV-u mislim da bi trebalo da namestis HDMI Audio Format sa Bitstream (PCM) na Dolby/DTS ili slicno sta pise. Pokusaj i sa Auto pre toga. I vidi da li postoji HDMI passthrough kao opcija na TV-u.

Na zvucnoj u Playback podesavanjima, pod configure (kad izaberes HDMI izlaz, pa dole imas configure), da li ti nudi da menjas sa stereo na 5.1.

E sad postoji jedna stvar koja je problematicna. Ako EDID TV-a, koji salje info o samom TV-u prema grafickoj kartici, daje informaciju da samo radi sa stereom, onda nista od toga. jedino preostaje ocitavanje EDID-a, modifikacija i predstavljanje kao "drajvera" za TV. To je malo komplikovano.

Ako nista ne uspe, ostajes na 2.0.
 
Hvala na savetu, pokušaću čim odem do prijatelja.

Ne može da ne uspe. Jer će se u suprotnom kupiti Asus Xonar U5.
 
Sve ti to ponajvise zavisi od TV-a, ako on ne moze da radi passthrough ili ono gore slicno, nego samo fura PCM, onda nista od toga.

A za zvucnu savetujem internu i po mogucstvu SoundBlaster Z. Bar za sad. Malo sam se razocarao u ASUS (Strix neki bem li ga), jer sam imao jednu karticu na kojoj je zvuk bio mutniji nego na integrusi, zadnji i prednji Hz (eq ne secam se opsega), nista nisu cinili, kao da nisu funkcionisali. Surround je bio vrlo cudan.
Kartica je softverski zezala. A dok se control panel iste ucitavao, da se otelis.

Sa ZX (malko bolja verzija Z) sam zadovoljan u odnosu na X-Fi xtremegamer kojeg sam imao (cak je i bolji), samo mi nedostaje Creative mod i ram na njoj kao sto je imala X-Fi.
Da nije SSD bug sa X-Fi ostao bih na njoj, ali opet je tu prelom sto za nju si morao da kupis DTS/DDL dodatak, a koji vise ni ne prodaju. Te je kartica osakacena time.

Ako nadje polovnu ili ako hoce novu, super je kartica u svakom slucaju.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Da li je OK karta Asus Xonar DGX? Drugar kaže da mu je zvuk i ovako OK i da mu se ne daje novac za neke skuplje karte (i sam kaže da je pitanje da li bi primetio razliku).
 
Prednost bi imale interne zvučne karte.
 
DGX nema DTS/DDL, pa ako ista radi preko optike, nece imati surround, jedino preko analognih kablova.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
U pravu si, Excalibur. Preko optike nismo imali surround, pa smo povezali "regularno". Sve radi odlično, surround je tu. Za 4600 dinara je solidna zvučna. Verovatno daleko bolja od integrisane a i on hoće da upgradeuje CPU tako da... :)
 
Da li sad na kraju sa Smart TV samsung UE55KU6092U koji ima Opticaj Audio Out, moze da se prenese preko optickog kabla 5.1 zvuk na kucni bioskop HT-DM155?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ima dolby digital ili dts, moze.
 
Dts mi indikuje na displeyu uredjaj za kucni bioskop kad pustim signal sa TV ali na Tv kad biram Audio izlaz daje mi samo opciju DTS Neo 2.5
A Dolby Digital mi ne dozvoljava da odaberem kao opciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imas dolby digital plus i dts podrsku tu, samo ti treba 5.1 sadrzaj.
Dts neo ti remixuje stereo na 5.1, sto je dobro da ima.
 
Imaju li ovi nasi HD kanali 5.1? Konkretno, HBO HD na SBB kada ide recimo GAme Of Thrones koji jeste 5.1. Ne znam da li oni emituju Dolby Digital?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno