Šta je novo?

Telefon za 250-280e

DeLarge

Poštovan
Učlanjen(a)
04.02.2016
Poruke
890
Poena
80
Skupilo se nesto novca, pa resio sam da konacno pobegnem sa Windows Phonea i da ga zaboravim kao ruznu proslost.:wall:
Elem, ako ima neko predlog telefona za novac naveden u naslovu, bio bih mu zahvalan. Gledao sam da moze S7 da se nadje za otprilike nekih 300e, ali preferiram nove, nekoriscene telefone, pa ako bas nema nista, onda cu razmisliti i o polovnom S7.. a takodje ne bih ni Xiaomi, Meizu, Leeco i slicne kineske marke... vec proverenije modele. Postujem one koji ih koriste, ali licno ih ne preferiram.
Kod telefona mi je najbitnija fluidnost i multitasking, brdo aplikacija koristim pa mi je to veoma bitno. Ne pitajte me kako sam se snalazio na raspaloj Lumii, kosmar.
Istrazivao sam po netu, i u tom rangu sam video osim S7, jos i J7, pa i Honor 9 na kp-u, Mate 10 Lite. Video sam jos i Honor 9 Lite, koji mi deluje sasvim dobro, ali ga izgleda jos nema kod nas.
Pa eto da ne duzim, svaki predlog i sugestija je dobrodosla. :)
 
Proslo mi je za ove godine kroz ruke par kineza sa manje-vise slicnim problemima, pre svega kvalitet izrade, a zatim i softver i vrlo brzo su izdahnuli posle garancije. Nisam ih koristio, vec su mi ih prijatelji donosili u nadi da im sredim softver jer nisu hteli da se upale. Neke sam uspevao da sredim, ali vrlo brzo bi se opet isto desilo. µUSB konektor je vrlo brzo stradao skoro na svima. Da ne duzim dalje pricu...

Nego, je l' ima Mi A1 kompas?
 
Pa koliko kostaju ti sto ai nabrojao, hahah, pa daj mi 1000€ i ja znam sta cu kupiti. Covek hoce za 300€ najbolju kameru. Reci mi bolji telefon od note 3 za te pare? Telefon je odlican. Kada pominjes zvuk, ja mislim da ovaj moj vool S1 ima najbolji zvuk do tih nekih 220€. Ne verujem da A1 moze da ima bolje zvucnike od harman kardon...

Sent from my cool S1 using Tapatalk
Jel mogu primeri te odlične kamere u uslovima slabijeg osvetljenja? Nije me nešto oduševila kamera u tim uslovima, pa ajde, možda sam pogrešio. Neke koje si ti slikao ako imaš. Gledao sam slike ovde u temi u tim uslovima, daleko od odličnog. Do 300e bi bio LG V20, ima bolji ekran, bolju kameru i bolji zvuk od Mi note 3, radi Band 20. Polovan, to bi bio S7, koji takođe ima bolji ekran i mnogo bolju kameru.
 
Jel mogu primeri te odlične kamere u uslovima slabijeg osvetljenja? Nije me nešto oduševila kamera u tim uslovima, pa ajde, možda sam pogrešio. Neke koje si ti slikao ako imaš. Gledao sam slike ovde u temi u tim uslovima, daleko od odličnog. Do 300e bi bio LG V20, ima bolji ekran, bolju kameru i bolji zvuk od Mi note 3, radi Band 20. Polovan, to bi bio S7, koji takođe ima bolji ekran i mnogo bolju kameru.
Ako ima nov lg v20 za 300 onda def on. Samsung s7 mi ima premali ekran, ne svidja mi se izgled, doduse to je moj subjektivan osecaj. I sumnjam da ima nov samsung S7 za te pare. Mislim da ovde pricamo o novim telefonima, vidjao sam ove mi note 3 polovne za manje para, malo bezveze porediti nove i polovne telefone. U uslovima manje osvetljenosti kamera mi note 3 jeste malo slabija, to stoji. Poznanik mi ima taj mi note 3 tako da ne pricam na pamet. Mene je telefon kupio izgledom, ergonomijom, ekranom. Kamera mi je licno manje bitna stavka, ali ono sto sam ja video je bas dobro.

Imas dosta primera na netu, nw znam sta je problem malo istraziti., Ima i tema mi note 3, ima i tamo sigurno postavljenih fotki.
Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koga interesuje porednjenje Mi Note 3, LG v20, huawei mate 10L itd i zasto sam se odlucio ja za MN3 mogi da mu posaljem detaljno moje vidjenje na PP. Ovde necu da pisem jer ne zelim da produbljujem polemiku i da se raspravljam sa pojedinim likovima. Sve te telefone sam gledao,googlao,pratio na xda i na kraju preseko sa MN3. Da znate probleme LG v20 o kojima je dosta ljudi pisalo samo ovde a kamoli na xda ne bi ga preporucivali tako lako.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Možda jedina mana - nema slot za mem karticu. Ali 64gb je saasvim ok.

Zar nema onaj hybrid dual sim, ili single sim sa memorijskom karticom ?
Jel jos uvek posedujete ovaj telefon ili ste ga prodali ? Video sam skoro u oglasima da ste prodavali ovakav telefon, pa nzm dal je to taj koje ste koristili ili neki drugi. Pa bih zato da pitam, zbog cega ste ga prodali, ako vam toliko odgovara ?
Iscitao sam temu o Mate 10 Lite i video jos vise pozitivnih stvari koje ste pisali o telefonu.

@dimi89
Druze slobodno pisi, uopste ne moras da ulazis u rasprave, a verujem da ce ljudima koristiti. Ja sam se odlucio za Mate 10 Lite, jer sam hteo da izbegnem Xiaomi, Meizu, Leeco iz nekih svojih razloga i msm da bolje nisam mogao da odaberem. Naravno, drugima ce sigurno koristiti ta tvoja analiza, koji se tako dvoume.
 
@DeLarge sluzice te super siguran sam. Cestitam. Ako si za bilo kakvu diskusiju,poredjenje svrati do MN3 teme pa cemonda divanimo :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
da ne otvaram novu temu, jel može preporuka za telefon do 5.5'' oko 300e sa najboljom kamerom?

prema onome sto sam procitao ovde deluje da je Mi Note 3 najbolji izbor?
 
da ne otvaram novu temu, jel može preporuka za telefon do 5.5'' oko 300e sa najboljom kamerom?

prema onome sto sam procitao ovde deluje da je Mi Note 3 najbolji izbor?
To nikako nisi smeo da napises :)


Salu na stranu, nocne slike su prosecne ako koristis auto mod,ako hoces bolje moraces na manual da podesavas barem dok ne izadje neki novi update. Ali svakako mislim da je za 300e najbolja kupovina.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
:), uzeo prvo jedan, prodao, pa pošto sam video kako je dobar, uzeo i sebi. Bilo je relativno povoljno u mts-u na rate. Imam ga naravno i jako sam zadovoljan.
 
I ja sam se razmišljao o A1, mi note3, i na kraju uzeo mate 10 lite (otovrio sam i temu o njemu). I ne kajem se uopšte. Šefica ima A1, probao sam slušalice na njemu pa na mom fonu, jeste nešto jači zvuk na A1, ali nije nešto bolji. Zvuk na M10L je odličan, kako na žičanim slušalicama tako i na bt (imam jbl e25 i meizu e51) bt ne mogu da odvrnem do kraja, jer mi je prejako :). Imam jako dobre slušalice pa znam o čemu pričam.
Baterija mi traje 2 dana u proseku, kamera je sigurno bolja nego na mi note 3, a definitivno bolja nego na A1. Ali je zato i razlika u ceni oko 60e.
Ekran je odličan, dovoljno rama i memorije, tako da ako biraš između ova 3 modela, moja preporuka je huawei. Možda jedina mana - nema slot za mem karticu. Ali 64gb je saasvim ok.

Kupio si dva telefona a nisi video da ima sd slot.Ili nisi video ovaj telefon ili ,nesto drugo da budem uctiv.
 
Nema tzv DEDICATED slot za sd, kao npr samsung j7 i slični. Na to sam mislio.
 
Pa koliko kostaju ti sto ai nabrojao, hahah, pa daj mi 1000€ i ja znam sta cu kupiti. Covek hoce za 300€ najbolju kameru. Reci mi bolji telefon od note 3 za te pare? Telefon je odlican. Kada pominjes zvuk, ja mislim da ovaj moj vool S1 ima najbolji zvuk do tih nekih 220€. Ne verujem da A1 moze da ima bolje zvucnike od harman kardon...

Sent from my cool S1 using Tapatalk

Možda DOOGEE MIX2? http://www.doogee.cc/detail/mix-series-bezel-less-smartphone/122
DOOGEE BL12000Pro http://www.doogee.cc/detail/big-battery-smartphone/125
 
Druze ti garazni brendovi cesto lazu sto se tice specifikacija i iako to lepo zvuci na papiru, u praksi cesto ljudi imaju problema. Ja bih se drzao ipak proverenih kineskih brendova.pogotovu sto trenutno leeco nude za dzabe bukvalno...

Sent from my cool S1 using Tapatalk
 
Moto X4 se moze naci za ovaj novac, preko oglasa, ne znam zasto ga niko na forumu ne preporucuje, jel ima neki problem telefon ili?

Android One program, SD 660, dual camera, deluje skroz okej..
 
Svasta, bio sam 100% siguran da pise 660. Onda i nije nesto preterano interesantan, iako ima IP68 sertifikat..
 
Nazad
Vrh Dno