Šta je novo?

Problem sa pojacalom (ajmo audiofili pomoc <3)

AmigaFAN

Cenjen
Učlanjen(a)
16.06.2013
Poruke
392
Poena
170
Pozdrav svima,

Imam problem sa gitarskim pojacalom koje ujednako koristim i kao prenosni zvucnik za komp sa vremena na vreme. Jedan dan poceo samo da pravi probleme.
Simptomi su sledeci: daje zvuk ali zvuci kao da je non stop zakljucan na "gain" kanal i dok se ne pojaca na izvoru zvuka do maxa uopste ne registruje nista i kad se pojaca daje samo 100% volume pojacalo. Primer jedan, ne daje zvuk dok ne okinem zice na gitari iz sve snage i tek onda pokupi ulaz i krene da krci kao da je gain na 100% iako je smanjen, to radi i na clean kanalu. Drugi primer, sa kompa ne daje zvuk dok an kompu ne pojacam na 100% i tek onda isto krene da se dere kao nenormalan kao da je sve odvrnuto na max a nije, reaguje na bas, mid i high potenciometre, gain i volume potenciometar gotovo da nista ne rade. To radi i na slusalicama kad se prikopcaju na njega tako da ne verujem da je sam zvucnik.
Na slikama se vidi model pojacala i poneka slika ploce i komponenata. Unimer moram da kupim ovih dana pa cu moci da izmerim struju na komponentama, treba mi pomoc samo oko toga cemu sta sluzi tu na ploci i na sta da suzim pretragu.

Slike: https://drive.google.com/open?id=1k_PK1KtG-s6JEwFfOO2nabkE5i-dqmvL
 
Taj TDA2030 je integrisani audio pojacavac, taj na toj ploci je neki klon, i upitnog je kvaliteta. Da moram da nagadjam, zamenio bi prvo njega, jer bez osciloskopa i nekog generatora funkcije tesko da ces precizno da diagnostikujes tu plocu.

Da je moja, nosio bi je nekom TV mehanicaru da samo zameni ta tri kola, audio pojacivac i dva operaciona pojacavaca za regulisanje bass,mid i ostalog.
 
Nazad
Vrh Dno