»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Test: Xiaomi Mi A1 (Video)

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        44.428

Filip Majkić
        Naša zemlja je dugo bila u zapećku IT industrije i trendova, što smo ponajviše osećali tokom devedesetih godina. Stanje se od tada dosta popravilo, ali uvek smo imali jedan ili drugi razlog da se osećamo da smo na začelju kolone. Slično je bilo i kada se stanje popravilo u generalnoj IT&C sferi, ali kada smo uvek priželjkivali to "nešto" što bi obogatilo tržišnu ponudu. Kada su telefoni u pitanju, trend spektakularnog rasta kineskih mobilnih telefona je svakako privukao puno pažnje domaćih korisnika, tim pre što se u suštini radilo o modelima koji su idealni za srpsko tržište kada je cena u pitanju. Nažalost, brojni kineski brendovi su ostali nedostupni lokalnim kupcima, sa izuzetkom kompanije Huawei (koja se ipak prevashodno takmičila u nekim višim kategorijama).

Dolazak 2018. godine je označio početak funkcionisanja kompanije Xiaomi na našem tržištu. Telefoni ove kompanije će se sada naći u distributivnim kanalima, odnosno u ponudi domaćih radnji. Naravno, ovi telefoni su se mogli nabaviti i direktnom kupovinom iz inostranstva, i verovatno je Xiaomi najpopularniji brend do koga su kupci dolazili upravo na ovakav način, ali se time ne možemo baviti, budući da je to duga tema koja ne treba da opterećuje ovaj tekst. Mi ćemo se ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        3.545
        Ne znam šta ste vi radili sa telefonom ali garantujem da ni jedan Huawei sa baterijom istog kapaciteta ne može da priđe s625 i čistom Androidu, poređenje sa p10 lite je smešno.

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        3.545
        Koristim Xiaomi (Redmi Note 4 MTK) vec nekoliko meseci i zaista je rec o izuzetnom brendu. Kamera je, posebno glavna (zadnja), za one koji ocekuju maksimum, zaista nezadovoljavajuca, ali sve ostalo (RAM, ROM, procesor, baterija, ekran) je preko svih ocekivanja. Medjutim, cena od oko 300 evra, za testirani model, je bezobrazno visoka, posebno poredeci je sa cenama prethodnih Xiaomi modela na nasem trzistu. Iako se telefon mogao naci u malobrojnim prodavnicama, servis je ipak obezbedjen (mada prateci druge korisnike vidim da se ovi telefoni i ne kvare), tako da se najcesci problemi, poput zamene ekrana ili baterije, resavaju bez problema. Ne znam koje ce to usluge uvoznik obezbediti na nasem trzistu kako bi opravdao ovu cenu. Na kraju, zakljucak-trenutna ponuda, ne racunajuci uvoznika, za ovaj model, u par prodavnica u Beogradu je 220-235 evra, sto je, iako ne u potpunosti, prihvatljiva cena.

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        3.545
        Posedujem Mi A1 vec 3. meseca i telefon je prava zverkica upravo zbog cistog androida. Odmah sam ga opteretio raznim aplikacijama (bar 70 instaliranih) nijednom nije stucnuo. Uz maksimalno maltretiranje (muzika, YT, surf, igrice, fotkanje) od nekih 8h ujutro do 23h uvece baterija se istrosi do nekih 20%. Uz normalno koriscenje, izdrzi i sutradan, tako da ga punim tek popodne. Kamera je prosecno dobra, uz slabije osvetljenje pokazuje vecinu nedostataka. Zvuk je odlican kako pri razgovoru tako i pri reprodukciji. Senzor otiska je veoma precizan, displej sasvim pristojan - ne napreze oci. Sve u svemu za 220e koliko sam ga platio savrsen uredjaj.

Miki
        Guest
        Napokon se Xiaomi pojavljuje zvanicno i na nasem trzistu... Kupio sam Redmi Note 3 SD pre godinu i po i zadovoljan sam telefonom koliko sam para ulozio. Jedina mana koju sam ja nasao kao jedan apsolutno nezahtevni korisnik je snimanje video zapisa na koncertima ili bilo gde gde je glasna muzika. Na snimku se samo cuje buka i jako tesko je razaznati bilo sta. Neki drugi telefoni (drugih proizvodjaca) sa znacajno losijim hardverom i softverom su imali mnogo bolje snimke. Po forumima se ovo navodio kao standardni Xiaomijev problem sa telefonima pa me najvise interesuje da li su to resili. Inace, opet bi kupio Xiaomi bez razmisljanja. Pozdrav redakciji, samo nastavite....

Member
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        308
      7. Moja mašina
        • CPU: C2D E4400 @3GHz@TT Big Typhoon
        • MoBo: Gigabyte p35 ds3
        • RAM: Geil ultra 2x1Gb 800MHz + 2x1Gb Gail Blck Dragon DDR2 800aMHz
        • VGA: Gainward HD4850 GS
        • MON: Viewsonic VX2260wm
        • HDD: WD 250GB
        • OPT: Samsung SH-S203
        • Case: CM Centurion 534 PSU Lc power 550W
        • SND: Creative Audigy SE 7.1
        • INET: DSL
        • Ostalo: Razer Deathadder & Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000
      8. Cena oko 300€, a u svetu 220€...

Member Avatar korisnika ivanbass1
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        4.308
      10. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1300X@3.875GHz, LC-CC-120
        • MoBo: Msi X370 Krait Gaming VASKRSO
        • RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB@2933MHz CL15
        • VGA: RX 470 Sapphire Nitro+ 4gb
        • MON: LG 23MP68VQ-P 75Hz
        • HDD: Patriot Ignite 240GB, WD Blue 500GB
        • OPT: Izbaceno zbog beskorisnosti
        • Case: MS Falcon, Chieftec CTG-600-80p
        • SND: Microlab M300(zamenjeni sateliti sa Genius), HyperX Cloud II
        • LAP: Asus K501LX
        • Ostalo: Redragon Usas K553+Logitech g400s, Sandberg XXXL
      11. I kod nas je 220e

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        6
        Citat Citiram korisnika: Komentator Pogledaj poruku
        Koristim Xiaomi (Redmi Note 4 MTK) vec nekoliko meseci i zaista je rec o izuzetnom brendu. Kamera je, posebno glavna (zadnja), za one koji ocekuju maksimum, zaista nezadovoljavajuca, ali sve ostalo (RAM, ROM, procesor, baterija, ekran) je preko svih ocekivanja. Medjutim, cena od oko 300 evra, za testirani model, je bezobrazno visoka, posebno poredeci je sa cenama prethodnih Xiaomi modela na nasem trzistu. Iako se telefon mogao naci u malobrojnim prodavnicama, servis je ipak obezbedjen (mada prateci druge korisnike vidim da se ovi telefoni i ne kvare), tako da se najcesci problemi, poput zamene ekrana ili baterije, resavaju bez problema. Ne znam koje ce to usluge uvoznik obezbediti na nasem trzistu kako bi opravdao ovu cenu. Na kraju, zakljucak-trenutna ponuda, ne racunajuci uvoznika, za ovaj model, u par prodavnica u Beogradu je 220-235 evra, sto je, iako ne u potpunosti, prihvatljiva cena.
        Pozdrav. Cene proizvoda su u većini evropskih zemalja u nelegalnom kanalu uglavnom niže nego u legalnom, iz razloga što je za legalan uvoz potrebno platiti određene troškove, a za nelegalan, naravno, nije. Takva situacija je i kod nas, i to ne samo sa našim brendom.Sa druge strane, legalan uvoz omogućava potpunu servisnu (hardversku i softversku) podršku, kao i zakonsku garanciju u trajanju od dve godine. Isto tako, kupovinom preko nekog od maloprodajnih partnera možete uzeti uređaj na rate, što je isto velika prednost. Na kraju, na svakome je da odluči gde će kupiti telefon i da li će rizikovati ili ne.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •