»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 18

Tema: Test: Panasonic TX-55EX610E 4K HDR TV

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        44.347

Ivan Mančić
        4K - da ili ne?
        Apsolutno da! Benchmark je još 2006. godine pisao o dolasku 4K rezolucije, Youtube je 4 godine kasnije najavio podršku za ovaj format, a 2014. je počelo i prvo emitovanje 4K televizijskog programa. U 2018. godini više i nije pitanje da li je 4K potreban i da li ima smisla jer je dovoljan jedan uporedni pogled na Full HD i 4K video da vas uveri da razlika itekako postoji i da je vrlo lako uočljiva.

Ukoliko danas birate televizor, 4K rezolucija je praktično obavezna stavka. Ultra HD sadržaji su već dostupni putem youtube-a, 4K Blu-Ray filmova, Netflix-a i drugih streaming servisa, pa možete odmah uživati u prednostima koje ova tehnologija donosi, a izbor ima još više smisla na duže staze. Jedina dilema praktično je na šta obratiti pažnju i koji od modela izabrati. 8 stvari koje treba da znate prilikom kupovine 4K TV-a će vam svakako pomoći u izboru.
        Ako planirate samo gledanje standardnog TV programa i ponekog filma u nižoj rezoluciji i naši argumenti vam ne deluju dovoljno ubedljivo, imajte na umu da TV ne kupujete kako biste ga zamenili u skorije vreme, pa je kako se ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

nele
        Guest
        Da, da, da, bas je zdravorazumski preporucivati kupovinu TV-a cene oko 100 hiljada dinara u drzavi ciji gradjani zaradjuju u privredi prosecno ne vise od 300 evra! Naravno, jedino ako ova preporuka od vas vazi samo za onaj vrlo uski sloj menadzera i malih privrednika i "omascenih" politickih aktivista e onda ova preporuka vec ima malo smisla. Ali takvih ljudi je kod nas je mozda 7-8% a vas citaju i oni ostali tako da sacuvajte te vase "zdravorazumske" preporuke za neku drugu (redju) priliku i ovde nam sto vise pisite o nekim povoljnijim ponudama. Onj ko ima para za ovako skupe televizore njemu ne trebaju ovakvi Vasi tekstovi, taj ce jednostavno bez obzira na njih da ode i da pazari jedan takav TV. Uostalom, 4K jeste ulaganje u buducnost ali u Srbiji je to jos uvek ne tolika bliska buducnost jer kod nas vecian kanala preko kablovske TV nije cak cesto ni HD a oni koji i jesu su najvise fullHD prikaza slike (kao oustalom i zemaljska digitalna T2).Kada ce kod nas stici normalna 4k televizija to se jos ne zna posto jos uvek nije standardno rasirena cak ni fullHD televizija, tako da ako 4K TV jeste ulaganje u buducnost to za sada jeste jedna poprilicno daleka buducnost u Srbiji, voleo bih da nije tako ali........ A da ne pominjem koliko lose izgleda slika kablovske TV koja nije HD na ovakvom 4K televizoru, cak ni svaka HD slika nije bas bez muteza.

Member
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        2.700
      4. Moja mašina
        • CPU: i5 6600k@4.6GHz Megahalems Rev.B 2xScythe 800rpm ||| i7 960@4.2GHz LC-CC-120
        • MoBo: Asus Z170-A / Gigabyte GA-EX58-UD4P
        • RAM: G.SKILL Trident Z F4-3200C16D-16GTZ / Mushkin Enhanced Silverline 12GB
        • VGA: MSI GTX 1060 Gaming X 6G / Gigabyte GV-N660OC-2GD
        • MON: BenQ G2420HD / BenQ GW2270
        • HDD: 128GB/1.5TB/2TB | 128GB/1TB
        • Case: Fractal Design Arc XL CM G650M | CM 690 II Advanced Corsair VX450W
        • SND: FX Audio DAC - X6 / Harman Kardon / Infinity
        • OS: Windows 8.1 x64 Enterprise N / Windows 8.1 x64 Enterprise
        • LAP: Lenovo ThinkPad T420s
        • TV: Samsung UE46F6500SB
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: iPad mini
      5. @nele

Member Avatar korisnika vkozomar
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        3.782
      7. Moja mašina
        • CPU: i5 750 i Megahalem
        • MoBo: Asus p7p55d
        • RAM: 2 x 2 GB DDR3 Muskin 2000 + 1 x 4 GB patriot
        • VGA: Asus R9 270x DC2 TOP
        • MON: Samsung T240
        • HDD: Crucial m500 240Gb + 2 x 250 Seagate + 1 x 640 AAKS
        • OPT: Sony Optiarc
        • Case: FD , ThermalTake 650 W
        • SND: X-Fi Elite Pro, Onkyo 805
        • LAP: Acer 5520
        • TV: Panasonic DS630E
        • Ostalo: CM Trigger Z, G9x, Shure 440
      8. Panasonic je i TATA i MAMA za televizore :-)

maxy
        Guest
        Čitam komentar korisnika nele i ne mogu da verujem šta čovek napisa. Neko će možda malo i da se nategne i kupi kvalitetniji tv, a od benchmarka očekuje da ga testira kako bi on kao korisnik stekao utisak da li da ili ne uloži 100k u nešto.
        Mnogo gorčine u komentaru, verovatno ozlojeđenosti zbog situacije u kojoj se i sam komentator nalazi. Mislim da svoju gorčinu ispoljavaš na mestu koje nije primereno. Komentar je možda pre svega pogodan za neku političku vest. Ni ostatak komentara vezan za HDTV nema vez sa mozgom, jer onaj ko kupuje tv ove dijagonale ga sigurno neće koristiti samo za gledanje dnevnika na RTS1.

Robot
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        3.529
        Imam vec par meseci panasonic 50ex700e i extra je.. Bar moji neki utisci. Brz, odlicna slika, 4k je extra, mnostvno podesavanja u meniju..

Member Avatar korisnika vladimirdowla
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        3.232
      12. Moja mašina
        • CPU: FX-8350
        • MoBo: ASUS M5A99X EVO R2.0
        • RAM: Kingston Beast 2400MHz 2 x 4GB
        • VGA: Sapphire HD7950 With Boost
        • MON: ASUS VH242H
        • HDD: Mushkin Chronos Deluxe 120GB, Hitachi 1TB, Samsung F3 1TB
        • OPT: LG HDDVD/BluRay combo drive
        • Case: Cooler Master HAF 612Plus, Chieftec CFT-600-14CS
        • SND: Int.
        • LAP: MSI EX610 sa Win8-icom
        • TV: LG 42LM615S
        • INET: DSL
      13. Citat Citiram korisnika: vkozomar Pogledaj poruku
        Panasonic je i TATA i MAMA za televizore :-)
        Bio nekad davno. Jedino što ih sada izvlači je da ovaj 55" EX600 košta 600€ (ako znaš gde da gledaš ). Sa 350nita Max u tom kvazi HDR modu ovo je trenutno najlošiji takav TV na tržištu. I pritom ne kažem da je uopšte loš, samo se pogrešno predstavlja.
        TV od 10.000€ - LG Signature OLED W7 na testu - https://youtu.be/hOfOu3u7T6k u 4K

Member Avatar korisnika brankoX
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        507
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel C2 Q6600 w. OCZ Vendetta 2
        • MoBo: Gigabyte GA EP35-DS3 r2.1
        • RAM: 2x1G Kingston HyperX
        • VGA: Leadtek NVidia GT240
        • MON: Samsung 720T
        • HDD: Samsung F3 1T, WDC 2500AAKS, Maxtor DiamondMax Plus 9 80G
        • OPT: LG GH22NS30 SATA
        • Case: ThermalTake Soprano, PSU Corsair HX 520W
        • SND: Denon AVR-1908
        • TV: Panasonic LCD 32"
        • Ostalo: Logitech Desktop Optical wirelles keybord+ Logitech Performance MX mouse, Corsair Voyager GT 2G
      16. Koliko pročitah ranije glavna razlika izmedju EX600 i EX700 je što ovaj prvi ima lošije implementiran HDR, tako da me ova pohvala HDR malo čudi ali je slika stvarno OK. Mislim da je baziran na identičnom MT hardveru kao Sony modeli XE70/80/90 koji su kritikovani zbog lošeg Androida. Firefox OS rok solidan.
        Menjao brankoX : 15.02.2018. u 14:41

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        3.195
        da nadjete neki servisni deo za panasonic TV van garantnog roka je Mission: Impossible

Podrska nula, jedino reciklaza.
        Menjao bakara : 15.02.2018. u 15:05

Member Avatar korisnika vladimirdowla
        Na forumu od
        Mar 2011
        Poruka
        3.232
      19. Moja mašina
        • CPU: FX-8350
        • MoBo: ASUS M5A99X EVO R2.0
        • RAM: Kingston Beast 2400MHz 2 x 4GB
        • VGA: Sapphire HD7950 With Boost
        • MON: ASUS VH242H
        • HDD: Mushkin Chronos Deluxe 120GB, Hitachi 1TB, Samsung F3 1TB
        • OPT: LG HDDVD/BluRay combo drive
        • Case: Cooler Master HAF 612Plus, Chieftec CFT-600-14CS
        • SND: Int.
        • LAP: MSI EX610 sa Win8-icom
        • TV: LG 42LM615S
        • INET: DSL
      20. XD je navodno imao probleme sa Androidom. Kod XE nalazim da mali procenat ljudi ima problema sa Lag-om zbog nekih DLNA servisa koji se instaliraju kada se odabere neka od "jačih" zemalja prilikom instalacije.

Ako biraš Srbiju nema frke. A i kod tih primeraka problem se rešava preko Disable opcije u App meniju.

Meni se nedavno desilo da mi je Xbox ONE X poremetio PS4 Pro podešavanja na istom HDMI ulazu. Iz Game moda prebacio u Movie.
        TV od 10.000€ - LG Signature OLED W7 na testu - https://youtu.be/hOfOu3u7T6k u 4K

Member Avatar korisnika brankoX
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        507
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel C2 Q6600 w. OCZ Vendetta 2
        • MoBo: Gigabyte GA EP35-DS3 r2.1
        • RAM: 2x1G Kingston HyperX
        • VGA: Leadtek NVidia GT240
        • MON: Samsung 720T
        • HDD: Samsung F3 1T, WDC 2500AAKS, Maxtor DiamondMax Plus 9 80G
        • OPT: LG GH22NS30 SATA
        • Case: ThermalTake Soprano, PSU Corsair HX 520W
        • SND: Denon AVR-1908
        • TV: Panasonic LCD 32"
        • Ostalo: Logitech Desktop Optical wirelles keybord+ Logitech Performance MX mouse, Corsair Voyager GT 2G
      23. Ovde neki toliko kukaju na Sony da očekujem da napiše kako mu se pokvario Triluminozni filter na displeju

nele
        Guest
        Citat Citiram korisnika: \"maxy\"
        Čitam komentar korisnika nele i ne mogu da verujem šta čovek napisa. Neko će možda malo i da se nategne i kupi kvalitetniji tv, a od benchmarka očekuje da ga testira kako bi on kao korisnik stekao utisak da li da ili ne uloži 100k u nešto.Mnogo gorčine u komentaru, verovatno ozlojeđenosti…
        Ozlojedjen svakako jesam a s obzirom da je jos otprilike oko 85% takvih koji imaju prosecnu ili ispodprosecnu srpsku platu koji se definitvno mogu sloziti sa mnom i mojim komentarom verovatno i imam pravo sto sam ozlojedjen! To znaci da u gorenavedenom procentu treba da dominiraju nesto jeftiniji televizori koji ova vecinska grupa ljudi sa nizim zaradama mogu sebi da priuste, mislim naravno na dominaciju u opisima televizora na ovom sajtu. I svakako smatram pogresnim tumacenje da kvalitetni televizori moraju biti mnogo skupi - i sam posedujem Tesla TV koji posvim testovima ima VA panel koji nudi stvarno odlicnu sliku (narocito za ovu cenovnu klasu). Ako je nesto kvalitetno to ne mora da bude nuzno skupo, standardno pogresna percepcija stvari kod Srba, isto kao za zdravu hranu za koju se kaze da mora da bude skupa samo zato sto je zdrava! Tehnologije se usavrsavaju, cene zbog toga padaju i tako to. Naravno, pametno je uloziti vece pare u bolji TV ali bas ovoliko veliko ulaganje predlagati prosecnom Srbinu je malo neumesno. A sto se tice 4K slike to generalno moze vise samo da se iskoristi za prikljucivanje konzole za 4K igre ili naravno da odgledas poneki 4K film, svakako jos uvek nije za televiziju (ipak je ovo TV) a nije ni za pravi 4K monitor jer za takav kompjuter koji podrzava rad 4K sadrzaja (i igrica) na neki normalan nacin ti treba ogromna gomila para.

Member Avatar korisnika daum
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        836
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 860 @ 4.0Ghz, Noctua D-15
        • MoBo: Asus Maximus III Formula
        • RAM: 4x4GB Kingston HyperX Red @ 1480mhz CL9
        • VGA: Asus GTX-970 StriX
        • MON: Dell P2714H + Dell U2311H
        • HDD: Crucial M500 240GB SSD, Samsung 160GB, Samsung Spinpoint F1 1TB, WD Green 2TB
        • OPT: Lol wut?
        • Case: Fractal Design R5 White
        • SND: Bang & Olufsen Beosystem 2500, Kingston HyperX Cloud
        • TV: Samsung PN51-D8000
        • Ostalo: Logitech K310 Washable, Logitech MX Master
      27. Citat Citiram korisnika: \"nele\"
        Da, da, da, bas je zdravorazumski preporucivati kupovinu TV-a cene oko 100 hiljada dinara u drzavi ciji gradjani zaradjuju u privredi prosecno ne vise od 300 evra! Naravno, jedino ako ova preporuka od vas vazi samo za onaj vrlo uski sloj menadzera i malih privrednika i
        Ispade po tebi da ti je Srbija kriva što ne zaradjuješ dovoljno da priuštiš neki ovakav TV pa shodno tome on treba da košta dosta manje da bi ti mogao jelte da ga priuštiš...?

Kapiram da bi mogao da pošalješ žalbu u Porsche Beograd da ti smanje cenu novog Boxtera na 1000 evra, ko to još kupuje u ovoj zemlji...

Ne funkcioniše to tako sinak, zato i koristiš Tesla TV...

Administrator Avatar korisnika Peca
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        1.990
        Citat Citiram korisnika: \"nele\"
        Citiram korisnika: maxy Čitam komentar korisnika nele i ne mogu da verujem šta čovek napisa. Neko će možda malo i da se nategne i kupi kvalitetniji tv, a od benchmarka očekuje da ga testira kako bi on kao korisnik stekao utisak da li da ili ne uloži 100k u nešto.Mnogo gorčine u komentaru, verovatno…
        Postovani Nele, donekle razumem vasu ozlojedjenost situacijom u zemlji, ali onda ste vi promasili sajt. Medju korisnicima koji su dugi niz godina na ovom sajtu, ima nas puno koji smo ranih devedesetih kada su plate bile 5 maraka, davali 1500-2000 maraka za kompjuter. Kako? Ne znamo ni sami... To je glad i potreba za tehnologijom u kojoj se odricemo nekih drugih stvari da bi imali bas to sto zelimo. Mi bi bili najsrecniji da svako od vas ima ne ovaj, nego jos bolji i skuplji model...molim vas, nemojte da mracimo, Benchmark je tech sajt. Svako se siri prema svojim mogucnostima, cesto kupujemo stvari koje su neretko van naseg domasaja iz te neke prevelike zelje. Neko razmislja na drugi nacin ali tehnologija ide napred i nas je zadatak da je ispratimo na odgovarajuci nacin. Sto ne pogledate test televizora od 100 hiljada evra koji smo takodje prikazali pre par godina - da, 100k evra! To je showcase dokle je tehnologija stigla, niko nije rekao idite kupite taj televizor, to je suludo...pa tih televizora na celom svetu nije 50 prodato, mozda neki seici i multimilioneri. Znate li koliko ljudi ovde ima graficke karte koje kostaju koliko 2-3 prosecne plate u Srbiji? Molim vas da razumete poentu Benchmarka ili nekog drugog tech medija

maxy
        Guest
        @nele
        ne možeš poći od svojih navika i generalizovati ih. Npr. moj TV koristim za više namena, a najmanje za ono za šta je primarno i napravljen.
        Kod jeftinih uređaja, nema bog zna šta i da se napiše, manje više ista priča kod svih proizvođača. E sad, odnos kvaliteta i cene, sve zavisi od toga kako percipiraš kvalitet. Za nekoga to može biti malo opcija ali dug životni vek bez kvara, za drugog može biti vrhunska slika, veliki broj opcija...
        Zašto ja volim da čitam testove skupljih uređaja. Pa zato što želim da vidim šta je to novo što nam donosi uređaj i šta mogu za par godina očekivati u nekoj srednjoj klasi uređaja koju inače i koristim.
        To što ti, ja, Pera i Žika radimo za malu platu ne interesuje Lazu i Miku koji zarađuju više pa prema tome žele i da kupe bolji TV. Inače za ovu dijagonalu cena je pristojna, a biće i niža u narednom periodu.
        Što se tiče Tesle, posedovao sam njihov tablet H7 i posle par meseci oduševljenje je splaslo, naglo. Od tada više ne kupujem ništa iz te klase.

Jedan mali savet. Ako si nezadovoljan platom, počni privatni biznis ili traži dodatne izvore prihoda. Uloži u sebe, edukuj se i prodaj adekvatno na tržištu rada.
        21. je vek, mogućnosti neograničene, uz malo znanja i volje, malo više truda sve se može.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •