»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 29

Tema: COOL S1 changer

Member Avatar korisnika veljkoka
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.619
      2. Moja mašina
        • CPU: sandy bridge i5
        • RAM: 4096 DDR3 1333Mhz
        • VGA: Gt 525M
        • MON: 15.6, 1366x768
        • HDD: 500GB 7200rpm
        • SND: JBL
        • LAP: DELL XPS L502X
        • INET: DSL
      3. COOL S1 changer

Pozzz svima

Uzeo sam ovaj telefon pre nedelju dana pa rekoh da otvorim temu posto je nema za ovaj model i da ispisem neke svoje utiske posle nekoliko dana upotrebe ovog telefona.

https://www.gsmarena.com/coolpad_cool_s1-8481.php

Ajde da pocnem od generalnog utiska, nista drugo necu reci vec da telefon generalno nema ni jednu slabu tacku ili izrazenu manu. Jednostavno uredjaj je jako dobro izbalansiran. Telefon sa narucio sa aliexpress-a i stigao je jako brzo, za 7 dana je stigao na carinu i na moje zadovoljstvo uredjaj je prosao bez dodatnih davanja. Za 170EUR koliko sam ga platio u Srbiji ne moze da se uzme nista ni priblizno slicno, doduse napominjem da je to zbob toga sto nista nisam platio drzavi.
        Ajde da krenem redom, stavku po stavku:

SOFTVER- Uredjaj koji ja imam je dosao sa EUI androidom baziranim na 6.0 verziji, ociscenim od kineskih aplikacija i mogu reci da je "out of box", tj moze da se koristi bez dodatnih peripetija oko instaliranja novog softvera i sl, svi google servisi su vec tu, treba se samo ulogovati. Posle nedelju dana uredjaj radi podjednako brzo i fluidno kao i prvog dana, svakako ima i do jakog procesora i 4GB RAM DDR4 na 1866Ghz, ali moram napomenuti za one koji su skepticni prema EUI da je ovaj korisnicki interfejs jako dobar, da ima korisnih stvari i da radi fluidno i brzo. Ja sam resio da ga ostavim neko vreme i koristim telefon sa fabrickim softverom. Sam telefon je dobro podrzan od strane zajednice i ima gomila custom ROM-ova za njega. IMa i AICP na 8.1 androidu, tako da sa te strane nema zime. JA sam mu stavio nova launcher, navikao sam na njega. Znaci sa softverske strane telefon je dobro podrzan.

KVALITET IZRADE- Jedna od vrlina telefona po meni, doduse ovo je subjektivan utisak, telefon je izradjen od metala i crne je boje. Mat pozadina daje neki prijatan osecaj i ponekada imas utisak da nije rec o metalu. Debljina uredjaja od samo 7.5mm i materijal koji ne kliza daju meni dobru ergonomiju jer telefon ne kliza iz ruku i nije pretezak. Zavrsna obrada je jako dobra , svidja mi se i sto je tel malo zaobljen, vidi se da je ovo premium uredjaj coolpad-a. Zvucnici su mu fantasticni, ajde sto su stvarno glasni ali kvalitet zvuka je odlican, bas sam ih testirao i skinuo kvalitetnu numeru u audio formatu, a jacinu podesio na maksimumu. Cak i na maksimalnoj jacini zvuk ne gubi na kvalitetu, basovi se jasno cuje kao i detalji, mislim nije to na nivou nekog dobrog ozvucenja, ali za telefon je jako dobro. Ovo je jako zgodno kada se tel nosi po gradu jer zaista je tesko ne cuti kada telefon zvoni.

EKRAN- Ekran je solidan, nije na nivou premium uredjaja, postoje i podesavanja nivoa zasicenosti boja, pa ko sta voli. Ja sam podesio na automatik rezim, a kada se stavi svetlina na maksimumu bude cak i neprijatno za oko, tako da vidljivost na suncu nije mala i sa tim nema problema. Ostrina i kontrast su jako dobri, sigurno je da mogu da se kalibracijom mogu postici i bolji rezultati, pozabavicu se time kada budem imao vremena. Odziv ekrana je dobar, sve u svemu sa ekranom nema problema, da napomenem da je IPS tip matrice i da shodno tome boje nisu zasicene kao kod AMOLED ekrana, meni to odgovara, mozda nekome nece.

BATERIJA- Ovo je po meni najveca vrlina ovog telefona, fantastican SOT. JA sam konstantno na netu, telefon dosta cackam tokom dana, a izdrzi mi dva dana normalnog koristenja. Otprilike oko 10-11h SOT-a izvlaci. DA napomenem da nemam instagram i facebook, ali zato tapatalk dosta koristim, kao i whatsapp i viber. Pozivi i poruke, surf internetom. Coolpad f1 koji sam imao pre jedva je izdrzavao do veceri recimo. Druga jako dobra stvar je brzina punjenja, nisam merio precizno, ali za sat vremena telefon bez problema napuni bateriju 60-70%. Naravno ima QC 3.0, jako dobra stvar, meni su baterije najveca mana pametnih telefona, i svakako je ovaj telefon pozitivan izuzetak sto se toga tice. I kada se puni telefon se uopste ne greje, kao i prilikom koristenja. Ne znam kako stoje stvari kod igrica, ali kod normalnog koristenja telefon je hladan kao spricer, ne znam da li to ima veze sa klokom procesora koji nije na 2.35Ghz nego na 1.9Ghz, inace u pitanju je snapdragon 821.

KAMERA- Kamera je dobra, sony 298 senzor ne moze a da ne valja, nisam se nesto mnogo bavio time, slike koje sam pravio su meni odlicne, svakako da tu sa dodatnim softverom i podesavanjima mogu da se izvuku jos kvalitetniji rezultati. Nisam siguran da li moze da se instalira google kamera, ako moze onda kamera postaje bolja za 20-30%sigurno. Meni je i ova fabricka aplikacija dobra, malo mi se cini da su slike presvetle, ali moze pre okidanja da se bira filter i da se to nivelise, ili da se mozda rucno podesi ISO, ali kamera mi nije toliko primarna pa se time nisam toliko bavio. Smem da kazem da su slike preko dana odlicne, kada je osvetljenje losije onda ima poprilicno suma.

Kvalitet zvuka prilikom poziva je dobar, jacina zuka je solidna i sagovornik se dobro cuje, nisam primetio da telefon gubi signal i da ima poblema sa time, kao i sa wifi signalom. Telefon podrzava 4G, ali nisam siguran da li ima LTE B20 ili na 800Mhz. Negde pise da ima negde da nema, mozda to zavisi i od verzije telefona tj za koje trziste je namenjen. Eto neka me neko uputi sa kojom aplikacijom to da proverim?
        Sa telefonom sa dobio punjac, silikonsku futrolu, jednu zastitnu foliju za ekran i adapter za slusalice.

Evo i recenzije koju je objavio benchmark:
        https://www.benchmark.rs/artikal/tes..._s1_video-4308

Evo to su neki moji utisci, mozda sam ponesto i zaboravio da napisem, ako nekoga nesto zanima neka pita slobodno.

Member Avatar korisnika Lomnica_city
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.718
        Ex koleza (F1), cim ima Snapdragon 821 mislim da mora da moze Gcam, jer je to valjda preduslov... Cestitam na ostanak u Coolpad klubu, gledao sam i ja sta imaju sad ali nisam nesto bog zna sta nasao, njega ne znam jesam li i video...

OnePlus 3 A3000
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒

Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.619
      6. Moja mašina
      7. Hehe, znam, secam se sa teme, Loznica je bila rekorder pp broju narucenih F1. Doduse lepo si se upgrad-ovao .
        Ja sam slucajno naleteo, stavio sam da mi kimovil isortira telefone do 200€ po isplativosti i spazim cool, bukvalno nisam znao da telefon postoji.

Sent from my cool S1 using Tapatalk
        Menjao veljkoka : 13.02.2018. u 00:13

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.718
        Jagodina bila second best, ja, Rista, par njegovih ortaka... Nije lose, zvuk razvaljuje, ekran dosta dobar, zgodan odnos za lezanje u ruci, SOT 7+h lagano uz neispustanje iz ruku evo nedelju dana, ali OxygenOS mi nekako nit smrdi nit mirise, na zalost ROM-ovanje nije ni upola lako kao na F1 koliko vidim...

OnePlus 3 A3000

Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.619
      10. Moja mašina
      11. Kada si ga dobio? Ja sam ovaj moj pre 10-tak dana. Sta si uzeo posle F1?

Member Avatar korisnika Monk Psycho
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        1.535
      13. Moja mašina
        • CPU: 2600k
        • MoBo: AsRock z77 pro4
        • RAM: 32gb corsair vengeance lp + 8
        • VGA: 7950
        • MON: dell p2414
        • HDD: seagate 500gb+ samsung 2tb+1.5tb + ssmung 830 128+ wd green 4tb
        • OPT: pioneer 108d--->optiarc dzubre 7200A + samsung S203D
        • Case: Stoji ploca na stolu dok ne dodje neko krsteno--> FD Arc XL +tt 550w + ss 760x
        • SND: integrisana na istim zvucnicima+xonar dg
        • INET: Kablovska
      14. E kad bi svi mogli da prodjemo bez carine...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
        Blago ljudima koji su smogli snage, imali sreće poći daleko sa ovih prostora i naći posao u srećnijim zemljama. Balkan je prokletinja.

Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.619
      16. Moja mašina
      17. *mjau**mjau**mjau*, desi se ponekada. Ja sam imao srece , mada nisam jedini, znam nekoliko ljudi sa foruma kojima je prolazila skuplja roba bez carine.Nego niko da odgovori, ja sam malo pretrazivao, moze li ovom telefonu da se instalira gcam? Neko na telekinezi rece da moze da se instalira ROM za x727 od google pixela. Pretpostavljam da taj ROM ima gcam.

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.718
        Citat Citiram korisnika: veljkoka Pogledaj poruku
        Kada si ga dobio? Ja sam ovaj moj pre 10-tak dana. Sta si uzeo posle F1?

Pre par nedelja sad vec, jurio sam Mi A1 64/4GB Red ali cena bila 30-40€ jaca od Black, i taman furam po Xiaomi sekciji a ono OP 3 tamo i to za 50€ ispod proseka, pustim poruku, zena me okrene, kaze iz US je (odmah 20-30€ manje zbog band 20, bi mi logicnije tad zasto jeftin), i delovalo mi OK sve pa sam narucio.

Presao sam bio posle F1 na S5 Galaxy, iznudjeno resenje koje mi se nije svidelo, prezasicen ekran, baterija 3 i po-4h SOT plafon, home taster tvrd u p.m. a mrezu slabije drzi od F1, ali posto mu se nadula baterija za par dana toliko da bi izbila touchscreen is kucista nisam smeo vise da ga koristim i...

OnePlus 3 A3000

Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.619
      20. Moja mašina
      21. Meni je taj S5 jedan od najvwcih promasaja samsunga, pocev od izgleda pa do softvera., Kada se setim onih ledja...

Nisam video crveno a1, sigurno zanimljivo izgleda hhehe. Doduse uzeo si bolji telefon, ne znam sta su ti preokupacije, ali ekran je sigurno bolji, softver nije, ali je tu negde, kvalitet izrade, baterija, procesor, sve su to prednosti OP3. Ja sam merkao uvek te OP, ali oni jednostavno drze cenu i uvek su preko 300€, valjda brzo prelaze na sledeci model i ne stvaraju zalihe, to je ta fora sa rezervacijama, otprilikw znaju koliko da nastancaju i zato tetko kada padne osetno cena nekom modelu, ali mi se svidja koncept, stvarno su osvezenje u android svetu, ali *mjau**mjau**mjau*, cenovno su van mog domasaja .

Sent from my C105-8 using Tapatalk

Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.619
      23. Moja mašina
      24. Od skora za cool S1 odradjeni novi oreo ROM-ovi.

Lineage je izgleda portovani ROM od X720.

Sent from my Cool S1 using Tapatalk

Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.619
      26. Moja mašina
      27. Da nema neko ovaj telefon. Hocu da stavim neki custom ROM, a ima par stvari koje me bune. Mozda neko od vlasnika le pro 3 moze da pomogne.
        Moj telefon je model C105-8 sa klokom procesora od 1.9MHz. Na temi XDA koliko razumem ide prvo instalacija TWRP, pa onda neki prelazni ROM, pa onda tek zeljeni ROM. Da li sam u pravu?
        Nw znam da li ponudjeni softver odgovara ovom modelu jer koliko vidim ovo je namenjeno telefonima sa 2.15MHz klokom procesora. Evo link ka XDA, pa ako nekoga ne mrzi da pogleda,da mi ovo razjasni?

https://forum.xda-developers.com/gen...lepro-t3741020

Menjao veljkoka : 14.05.2018. u 02:28

Member Avatar korisnika Dark Warrior
        Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        1.201
        Citat Citiram korisnika: veljkoka Pogledaj poruku
        Nw znam da li ponudjeni softver odgovara ovom modelu jer koliko vidim ovo je namenjeno telefonima sa 2.15MHz klokom procesora.

To je samo overklokovan kernel na 2.15 i 2.35, to mozes i da preskocis jer lineage os svakako ima vec svoj kernel sa stock klokom...

Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk

Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.619
      30. Moja mašina
      31. Ovo.oko ubacivanja twrp mi je jasno, radio sam preko ADB to vec jednom, ali mi nije jasno ovo oko prelaznog ROM-a. Da li je to obavezan korak. Cini mi se da pre instalacije odabranog ROM-a mora da se transformise s1 u x720. Ja bih neko ROM gde mogu da instaliram gcam i gde rade sve opcije telefona. Ne znam iskreno koji bih odabrao, ne mora nuzno lieanage. Iskreno ne znam ni koje su prednosti i mane ovih ROM-ova osim AOSP za kojeg znam da jw baziran na cistom androidu. Imaju dve verzije ovog cool s1, ovaj moj 4/64 i verzija 6/64. Nisam.siguran da svi ROM-ovi odgovaraju mom telefonu, konkretno ovo oko kloka. Koji ti telefon imas?

Member Avatar korisnika Dark Warrior
        Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        1.201
        Za prelazni rom jeste obavezno, jer neces moci da ubacis rom za x720. AICP ili Lineage za gcam, najbolja bi trebala da radi Arnova8G2 gcam verzija. Za aosp, dovoljno je i sto je cist android naravno trazis oficijalni rom kako bi imao ota update. Ram nije bitan, bitan je chipset, rezolucija....itd zato nisu ni na 4pda navedeni romovi posebno za 6gb, a posebno za 4gb, procesor je isti i na s1 i na x720, samo sto je klok malo spusten na s1, a to nema veze sa tim koji rom odgovara. Imam Vivax, ali to nije bitno, flesovao sam na desetine telefona, jos uvek nisam ni jedan zeznuo
        Menjao Dark Warrior : 15.05.2018. u 05:25

Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.619
      34. Moja mašina
      35. Dobro, dobro, to mi je bilo bitno ds znam, vidim pominju kernele za 2.15Ghz, pa sam pomislio da klok moze da pravi problem. Ako dobro shvatam, ovaj prelazni ROM menja klok mog procesora tj kernel? Mozes li mi reci na kojem androidu je zasnovan aicp a na kom lienage? Znam da su 8.1 nego me zanima sta su prednosti i mane tih sistema?
        Cini mi se da su nahvalili ovaj aosp extended 5.4.

Menjao veljkoka : 15.05.2018. u 12:59

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •