Šta je novo?

Sta da uzmem???

Stefan1995

Slavan
Učlanjen(a)
05.04.2015
Poruke
2,984
Poena
315
Huawei p10 ili samsung galaxy s7?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ja bih uzeo Huawei ;) Koristim P8 već duže vreme i zadovoljan sam.
 
Mhm.. Najbitnija mi je kamera, baterija i ekran.. Samo me brine podrska za s7, posto je model iz 2016.god..

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Huawei p10 ili samsung galaxy s7?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
Imao oba, odlična oba. Ako možeš da podneseš huawei skin (ikonice, boje, organizaciju generalno) idi na njega, generalno je noviji telefon.

Ako ti je bitno bežično punjenje recimo i sam izgled onda samsung.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Stvarno su im odvratne ikonice(Huawei), srecom postoji gomila dobrih launchera(Nova, Lawnchair, ZenUI, itd..) i custom ikonica.

Ja bih pre P10 od ova dva, iako je S7 jedan od retkih Samsung telefona koji mi se dopada.
 
Ja bih pre uzeo P10, pa i P10+, ikonice nisau problem, microsoft je napravio odličan android launcher, kosristio sam ga na ranijem xiaomi 4x. Oba trelefona imaju odlične kamere, ne znam za baterije, mrzi me da proveravam...
 
Odustao sam i od p10 i od s7.. Uzecu ipak na kraju sony xperia xz, nadam se da nisam pogresio.. [emoji16]

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
За паре за које се узимају р10 и ѕ7 можеш да узмеш xzs или xz1c. Оба су боља од xz.
 
Samo da dodam. Cene ova 3 modela su u 10e, tako da me interesuje koji je bolji po pitanju displeja, baterije, kamere i same fluidnosti. Znači samo ova 3 dolaze u obzir.
 
Prelistaj testove sva 3 modela i sam odluci, tako je najbolje.
A objektivno XZ1 je hardverski bar malo bolji od N8/P10, ima neke unikatne funkcije kamere/kamkordera, hdr displej sa raznim modovima prikaza, IP68 i stereo zvucnike, softverski je veoma blizu cistog androida, ima solidno brzu podrsku (prakticno najbrzu posle nexus/pixel serije). U svakom slucaju i Nokia i Sony su ispred Huawei-a na polju softvera i moze da se kaze da su manje-vise egal kada su softver/podrska u pitanju (za razne xda operacije bolja je Nokia)

Kamere sva tri modela nisu u rangu najboljih u low-light uslovima ali opet mislim da su XZ1 kamera/kamkorder najsposobniji u ovom slucaju samo traze malo ''vezbe'' (low light foto podesavanja, ucenje koriscenja autofocus foto burst opcije i 960fps slow motion snimanja)

Proveri cene htc U11, bolji je od sva tri, posebno od P10/N8 a ima i port Gugl kamere sa HDR+ sto je veoma znacajno za fotografisanje. Mozda takav mod postoji i za N8 ali opet htc ima malo bolji hardver kamere pa su i fotografije koje snima bolje. I stock U11 kamera (sa hdr) je veoma blizu Pixel kamera koje su najbolje na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo da većina predlaže P10, a ne Honor 9.
Vizuelno mi se više dopada (ajd to je subjektivno), kapacitvni dugmići takođe, zanimljivo da baterija malo duže drži nego kod blizanca.
Ostalo su toliko minorne razlike da samo testovi kažu da postoje.
U okruženju imam oba, vlasnici se non-stop preganjaju, ja sakupljam utiske.

Na Sony sam slab, tako da mogu objektivno da ga posmatram :d, mada me njegov fabrički softver poprilično nervira kod novijih varijanti.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj kako izgleda XZ1 uopšte pre nego što ga uzmeš u razmatranje [emoji23]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

https://ifworlddesignguide.com/entry/234329-xperia-xz1
:D

Pa u ovom slucaju mu nisu konkurenti cyberfensiminimalbezel V30 ili S8 pa da se polemise o zastarelosti sony dizajna, XZ1 bar lici na sony bez ozbira sto je cigla sa hektar bezela dok P10/N8 lice na miks nekoliko generickih androida i takodje imaju dosta ''mesa'' oko ekrana :)

Na Sony sam slab, tako da mogu objektivno da ga posmatram , mada me njegov fabrički softver poprilično nervira kod novijih varijanti.

Sta ima tu da te nervira, sa svakom novom verzijom sony UI je sve blizi cistom androidu pa je i podrska sve brza, XZ1 je startovao sa Oreom pre skoro 7 meseci, XZP medju prvima dobio Oreo apdejt :)
Cak i 2017. mid-rejndzeri imaju 8.0 od pre 2 dana (XA1 serija).

Manje modifikacija, manje bloata = manje problema, lepsi UI i brza podrska. Jedino je bedak sto je sony ugasio neke dobre servise i multimedijalne aplikacije ili ih je zamenio guglovim pa i nekim popularnijim iz marketa.
 
Poslednja izmena:
Ma ja ovo ne bih za džabe nosio da mi daju.
Dobar je telefon to, nema šta, ali dizajn kao da je pre 15 god.

Ne moraš da ga porediš sa S8 & co, npr G2 je za njega lepotan

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kako kome, npr. meni se G2 ne svidja (nekako mi neutralno deluje) a V30 dizajn mi je odlican (mozda i najbolji od bezel-less androida) ali i XZ1 mi je vrh, zamisli kada cu ga kupiti i zbog dizajna/materijala, mnogo mocno izgleda u stealth, crnoj boji, ta ''zastarelost'' me ne dotice uopste :)

Da ne pricam sto ce uskoro za 350e nuditi odlican i delom unikatan hardver + solidno brzu podrsku uz skoro pa vanila android, bezeli su najmanji problem na svetu.
Da V30 kosta koliko i XZ1 po oglasima e to bi za mene vec bila ozbiljna dilema, da li zrtvovati neke funkcije kamere, kamkordera i brzu podrsku/cistiji UI zbog audio kvaliteta V30 i cyber dizajna sa tankim bezelima.
 
Poslednja izmena:
LG G2/G3 su cigle, ja ne znam kako neko moze da drzi onoliko sirok i uglast G3, mene je saka bolela kad sam ga drzao :d G2 je jos i podnosljiv.

Sony ima(ili je imao) neki svoj smek, bilo bi bolje da su sa novima samo smanjili "bezele" za ~30%, a ne ovo sto su uradili :d

Opet, to je sve subjektivno, meni licno uopste ne smeta vremesni dizajn starijih Sony telefona.
 
Poslednja izmena:
...
Sta ima tu da te nervira, sa svakom novom verzijom sony UI je sve blizi cistom androidu pa je i podrska sve brza, XZ1 je startovao sa Oreom pre skoro 7 meseci, XZP medju prvima dobio Oreo apdejt :) ....

Govoriš čoveku koji ima full debloated rom, najminimalniji mogući bez ijedne dodatne vlasničke aplikacije u svom soniju :D SLiMM u najboljem izdanju. Procesor undervoltovan i o/c-ovan.
Igranje sa novim modelima me se uopšte nije dojmilo. Mislim na igranje sa uređajima, ne na igrice.
 
Poslednja izmena:
Taj soony xz1 ima slabu bateriju... Sve ispod 3000mah je slabo. Ja imam sony m5 i telefon mi je extra osim baterije koja je bas slaba....
 
А ти си користио xz1, па знаш да је батерија слаба?
Није све у mah.
 
Sony je poznat po slabijim baterijama... Ja imam m5 koji mi je super ali ima 2600mah tako da znam otprilike kakva je baterija.
 
Poslednja izmena:
Сони и слабе батерије не иду у исту реченицу, а свакако не они из вишег/премијум сегмента, што је цена коју гађа колега.
 
P10, N8 I XZ1 su oko 410e u radnji (inostranstvo), dok je predlagani U11 ipak 470e.
Tu je onda i 5T za 499e.

Koliko sam razumeo, predlažete Sony za manje i U11 za doplatu od 60e.

Što se izgleda tiče, ne predstavlja problem, koristim 6P, tako da... stereo> bazel-less.
 
Nazad
Vrh Dno