»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 33

Tema: Nvidia ostvarila rekordno tromesečje za GPU-ove, zahvaljujući tržištu kriptovaluta

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.209
        Naravno. Pre zadnjeg ludila sam uzeo 1060 od 6gb za 250e.
        Sada je ista na "akcijskoj ceni" 390e...

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2018
        Poruka
        119
        Kolika je bila cena 8GB memorije pre ovog haosa? Mislim da je bila neka cena od 1k din po GB pre par godina, ali nisam siguran da je baš tako,

Member Avatar korisnika zechs
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.226
      4. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 BE 960T w/ TX3
        • MoBo: Gigabyte GA-880GMA-UD2H
        • RAM: 8 GB DDR3
        • VGA: XFX Radeon R7 360 2GB
        • MON: Philips 190VW9FB
        • HDD: Patriot Spark (120 GB) + Samsung (500 GB) + WD Green (750 GB) + Samsung (1.5 TB)
        • OPT: ASUS DRW-1814BL
        • Case: Chieftec BH-01 w/ Chieftec 500W
        • SND: Creative Audigy SE
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Canon LBP-2900 w/ CanoScan LIDE 25 ; Linksys WRT54GL
      5. Jeste to je bila cena..ja sam 4GB DDR3 memorije platio oko 3500 din. pre poskupljenja...
        J&W MINIX 6150SE-UC3 | AMD Sempron 140 | Kingston 1GB DDR3 | Gigabyte GeForce 8400GS 512MB DDR2 | Samsung Spinpoint F3 500GB | SONY NEC AD5260S-OB | CFI CBI-A8989TG 150W | Realtek ALC 662 | Win 7 w/XBMC

Member Avatar korisnika dzonihsv
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        3.266
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500@3.4GHz + LC-CC100
        • MoBo: Gigabyte GA-H77-D3H
        • RAM: 10GB DDR3@1333Mhz
        • VGA: MSI GTX 960 Gaming 2GB GDDR5 1466/7908Mhz
        • MON: ViewSonic VA2349S 23"
        • HDD: Hitachi 500GB + Hitachi 750GB + Samsung F3 1TB + Seagate 1TB
        • Case: LC Power 914b (LC6650GP3 V2.3 650W)
        • SND: Asus Xonar DS / Blueberry SW-M26
        • INET: Wifi
      8. Bilo je niže. 4500-5000 dinara je bio Hyperx ddr3 8gb na 1600mhz. Ja sam u Emiju uzimao 4gb Patriot Black Mambu 1866mhz za oko 2300 dinara pre 2 godine.

Member Avatar korisnika NevisStarShine
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        1.078
        Citat Citiram korisnika: newpc Pogledaj poruku
        I kod nas verovatno samo neko ko je izuzetno lakoveran ili ne zna šta se dešava će i platiti 250 do 500 evra za grafičku karticu koja je realno na izdisaju i bez garancije. Ja lično je ne bih platio ni 10 evra.
        Pa ovde smo citali i kako je bolje da je karta pod 24/7/365 opterecenjem nego kod gamera koji je stalno greje i hladi haha

Moderated
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        1
        Sta je problem? za cenu jedne karte srednjeg segmenta imate nove konzole...igrajte se u 4K.
        Ostavite ljude da zaradjuju, gorak je to hleb...nema socijalno, nema penzija...

Newcomer Avatar korisnika Precise
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        167
        Ne volim rudare jer su postali izuzetno pohlepni, da nisu ni svesni svog ponasanja, i bahati, to im je postalo sve u zivotu, jure sto pre da pokupe sve graficke koje se pojave u magacinu itd, to je jednostavno bolest.
        Koliko je to jadan i neisplativ posao, u to tek necu da ulazim, ali znaju oni koji rudare, koliko tu tek ima problema, pocev od sklapanja i silnog softverskog podesavanja da se sve to uopste pokrene, pa zatim nalazenja slobodne prostorije gde bi se to desavalo, ili ako to nema, ne daj boze da spavaju u istoj sobi gde i rudare, pa zatim svakodnevni stres oko cena, oko brige dal te pool potkrada, dal te menjacnica potkrada, pa zatim naci neku menjacnicu koja jos nije pukla, a pucaju svaki cas, pa zatim briga da im neko ne ukrade novcice, a krali su im gomili njima... eeee tezak je to zivot i oni su sebi zbog tih stresova vec sebi skratili zivot nekoliko godina, a tek ce da ga skrate.
        Tako da sam pomesan sto se tice osecanja prema rudarima, ne znam dal da ih mrzim ili da ih zalim, ali nesto je izmedju svakako.

Member Avatar korisnika sam633
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        3.709
        zabaranom
        imaginarnim
        Zabraniti nešto, što je po tvojim rečima, imaginarno.

Sjajna logika.
        Igoritza:"Necu se ja vala ovde vise nikad registrovati."

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2018
        Poruka
        119
        Citat Citiram korisnika: sam633 Pogledaj poruku
        Zabraniti nešto, što je po tvojim rečima, imaginarno.
        Sjajna logika.
        Nedostatak argumentacije uvek automatski povlači za sobom uvrede. Svaka ti čast...

Ovo nije ništa drugo do kupoprodaja magle, a "rudarenje" proces stvaranja neke vrednosti ni iz čega (apsurdno). Malo bolje uložen novac od toga bi bio kupoprodaja placeva na Mesecu i Marsu.

Države su zakonom zabranile trgovinu raznom robom i uslugama iz mnogo razloga. Ako se kriptovalute tretiraju kao roba u SAD, samo tako se i može zabraniti. A ovo sve je više nego očigledna prevara koja je zahvatila ceo svet.

Šta misliš šta NBS i policija kod nas rade povodom ovoga? Svaki neovlašćen transfer novca je krivično delo, a iznad 10000 evra automatski se tretira kao pranje novca.
        Menjao newpc : 14.02.2018. u 02:43

Member
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        108
        Precise, da je neisplativ ne bi niko ulazio, pozic

Newcomer
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        81
      16. Moja mašina
      17. Stvarno ne razumem zašto pojedinci žele da komentarišu svet kripto valuta koji uopšte ne razumeju? Ovo ej da se prestraviš kakvih komentara ima... Ne želim ni da branim niti da napadam kripto-ekosistem, ali ne mogu da ne vidim da se događa nova tehnološka revolucija i razvija nov vid tzv. token-ekonomije. Svet definitivno ide u tom smeru, i sad smešno izgleda neki gejmer koji se buni zbog skupe grafičke karte, a previđa novu tehnološku revoluciju. Mrzeti kripto valute ili majnere podseća na ljude koji su 90tih mrzeli internet ili Windows i videli u tome globalnu zaveru ili kraj sveta.
        Treba malo proširiti pogled na stvari i shvatiti da napredak ponekad ima lice koje nama nije prepoznatljivo, jer smo se navikli na staro. Blockchain, kripto valute i token ekonomija mogu nam pomoći da se oslobodimo u dobroj meri upravo onoga što vaše grafičke karte čini skupim: posrednika, preprodavaca, kalkulanata i sl. A AMD, nVidia, itd itd... će napraviti nove pogone, štancati više kartica i tržište će se stabilizovati.

Member
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        2.700
      19. Moja mašina
        • CPU: i5 6600k@4.6GHz Megahalems Rev.B 2xScythe 800rpm ||| i7 960@4.2GHz LC-CC-120
        • MoBo: Asus Z170-A / Gigabyte GA-EX58-UD4P
        • RAM: G.SKILL Trident Z F4-3200C16D-16GTZ / Mushkin Enhanced Silverline 12GB
        • VGA: MSI GTX 1060 Gaming X 6G / Gigabyte GV-N660OC-2GD
        • MON: BenQ G2420HD / BenQ GW2270
        • HDD: 128GB/1.5TB/2TB | 128GB/1TB
        • Case: Fractal Design Arc XL CM G650M | CM 690 II Advanced Corsair VX450W
        • SND: FX Audio DAC - X6 / Harman Kardon / Infinity
        • OS: Windows 8.1 x64 Enterprise N / Windows 8.1 x64 Enterprise
        • LAP: Lenovo ThinkPad T420s
        • TV: Samsung UE46F6500SB
        • Ostalo: iPad mini
      20. Citat Citiram korisnika: sdnenad Pogledaj poruku
        Stvarno ne razumem zašto pojedinci žele da komentarišu svet kripto valuta koji uopšte ne razumeju?

Blockchain, kripto valute i token ekonomija mogu nam pomoći da se oslobodimo u dobroj meri upravo onoga što vaše grafičke karte čini skupim: posrednika, preprodavaca, kalkulanata i sl. A AMD, nVidia, itd itd... će napraviti nove pogone, štancati više kartica i tržište će se stabilizovati.
        Ja sad, razumem sve

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2018
        Poruka
        119
        Citat Citiram korisnika: sdnenad Pogledaj poruku
        Stvarno ne razumem zašto pojedinci žele da komentarišu svet kripto valuta koji uopšte ne razumeju?
        A ko to zaista uopšte razume?
        https://cointelegraph.com/news/russi...bank-disagrees

Ljudi su uvideli lak način za bogaćenje bez imalo truda. Sa druge strane opipljivi rezultati po džepu običnog korisnika i veštački izazvanoj nestašici kvalitetnih kartica i memorije su evidentni.

I ja sam slično prokomentarisao u jednom komentaru na prethodnu sličnu vest, u smislu da nVidia "savetuje" prodavcima da ne prodaju kartice "rudarima" već onima kojima je i namenjena. Rešenje jeste povećanje proizvodnje umesto tako beskorisnih i mogu slobodno reći ciničnih izjava PR-a nVidia-e, ali je očigledno daleko sladja i ekonomski isplativija za njih zarada na skoro duplo većoj ceni uz isti obim proizvodnje.

Svako ovde ima pravo da komentariše i to naročito svaki put kada se pomenu kriptovalute i nVidia. Ako administracija ne želi komentare, neka ih jednostavno zabrane, to je bar jednostavno.
        Menjao newpc : 14.02.2018. u 05:14

Member Avatar korisnika zechs
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        7.226
      23. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 BE 960T w/ TX3
        • MoBo: Gigabyte GA-880GMA-UD2H
        • RAM: 8 GB DDR3
        • VGA: XFX Radeon R7 360 2GB
        • MON: Philips 190VW9FB
        • HDD: Patriot Spark (120 GB) + Samsung (500 GB) + WD Green (750 GB) + Samsung (1.5 TB)
        • OPT: ASUS DRW-1814BL
        • Case: Chieftec BH-01 w/ Chieftec 500W
        • SND: Creative Audigy SE
        • Ostalo: Canon LBP-2900 w/ CanoScan LIDE 25 ; Linksys WRT54GL
      24. Citat Citiram korisnika: sdnenad Pogledaj poruku
        Stvarno ne razumem zašto pojedinci žele da komentarišu svet kripto valuta koji uopšte ne razumeju? Ovo ej da se prestraviš kakvih komentara ima... Ne želim ni da branim niti da napadam kripto-ekosistem, ali ne mogu da ne vidim da se događa nova tehnološka revolucija i razvija nov vid tzv. token-ekonomije. Svet definitivno ide u tom smeru, i sad smešno izgleda neki gejmer koji se buni zbog skupe grafičke karte, a previđa novu tehnološku revoluciju. Mrzeti kripto valute ili majnere podseća na ljude koji su 90tih mrzeli internet ili Windows i videli u tome globalnu zaveru ili kraj sveta.
        Treba malo proširiti pogled na stvari i shvatiti da napredak ponekad ima lice koje nama nije prepoznatljivo, jer smo se navikli na staro. Blockchain, kripto valute i token ekonomija mogu nam pomoći da se oslobodimo u dobroj meri upravo onoga što vaše grafičke karte čini skupim: posrednika, preprodavaca, kalkulanata i sl. A AMD, nVidia, itd itd... će napraviti nove pogone, štancati više kartica i tržište će se stabilizovati.
        Token mreže u mrežnoj arhitekturi propale sad token ekonomija
        J&W MINIX 6150SE-UC3 | AMD Sempron 140 | Kingston 1GB DDR3 | Gigabyte GeForce 8400GS 512MB DDR2 | Samsung Spinpoint F3 500GB | SONY NEC AD5260S-OB | CFI CBI-A8989TG 150W | Realtek ALC 662 | Win 7 w/XBMC

Member Avatar korisnika LazaNS
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        2.570
      26. Moja mašina
        • CPU: i5 750@4.2/ Noctua NH-U12P SE2
        • MoBo: ASUS P7P55D
        • RAM: 8xMushkin 1600MHz
        • VGA: MSI GTX 570
        • MON: Samsung T240
        • HDD: Intel X25-M G2 WD 1TB Black
        • OPT: Samsung
        • Case: Antec P180, PSU Corsair HX750 750W
        • SND: Xonar STX+Sennheiser RS 180
        • LAP: Dell Latitude E6410
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech MX Revolution Logitech G15 V2
      27. Citat Citiram korisnika: newpc Pogledaj poruku
        A ko to zaista uopšte razume?
        https://cointelegraph.com/news/russi...bank-disagrees

Ljudi su uvideli lak način za bogaćenje bez imalo truda. Sa druge strane opipljivi rezultati po džepu običnog korisnika i veštački izazvanoj nestašici kvalitetnih kartica i memorije su evidentni.

I ja sam slično prokomentarisao u jednom komentaru na prethodnu sličnu vest, u smislu da nVidia "savetuje" prodavcima da ne prodaju kartice "rudarima" već onima kojima je i namenjena. Rešenje jeste povećanje proizvodnje umesto tako beskorisnih i mogu slobodno reći ciničnih izjava PR-a nVidia-e, ali je očigledno daleko sladja i ekonomski isplativija za njih zarada na skoro duplo većoj ceni uz isti obim proizvodnje.

Svako ovde ima pravo da komentariše i to naročito svaki put kada se pomenu kriptovalute i nVidia. Ako administracija ne želi komentare, neka ih jednostavno zabrane, to je bar jednostavno.
        Ne sme nVidia da poveca proizvodnju, jer to zahteva ogromna ulaganja koja im se verovatno ne bi isplatila.
        Oni su svesni da je ovo prolazni trend i kao ozbiljna kompanija ne smeju da se kockaju, ulazu u nove proizvodne kapacitete i onda se nadaju da ce ludilo potrjati sto duze. S druge strane ako potraznja za karticama za rudarenje naprasno nestane za mesec dva, onda su napravili katastrofalan poslovni potez, utukli gomilu para i zavrsili sa viskom kapaciteta, viskom radnika, rupom na racunu.
        Zato uopste nije logicno da povecavaju kapacitete zbog rudarenja.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •