Šta je novo?

AMD X6-1055T ili AMD X4 955 BE

darkfusion

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
89
Poena
59
Trenutno u kompu imam X4 955 BE ( overclock 3.8 ghz) .
Imam primamljivu ponudu od kolege da kupim X6-1055 za 3000 dinara posto je kupio bolji procesor.

Ja se dvoumim da li vredi odreci se 400 Mhz i dobrog overclock potencijala za dodatno 2 jezgra .
A i da budem iskren ne znam ni da li se 1055T dobro overklokuje kao moj trenutni procesor ...
 
Ja sam imao taj procesor do pre godinu dana nije los a za sta ti treba za renderovanje ili gejming?Ako je za renderovanje uzimaj ako je za gejming stvarno nemas potrebe da ga uzimas....

Onda od tog procesora imas 2 verzije jedna sto trosi 95w i jedna sto trosi 125w proguglaj na netu pa ces videti....

Tako da ako uzimas obavezno ga pitaj koja je to verzija....

1055t se overklokuje dobro ali samo ako je maticna dobra i ako imas cime da ga ohladis posto se dosta greje...
 
Po meni vrede dva dodatna jezgra vise od razlike u kloku, pogotovo sto mozes dzabe da dobijes procesor, kad uracunas prodaju svog.

Doduse, igre koje rade na do 4 jezgara(ako je sve iskljuceno u pozadini) ce raditi bolje na X4 sa visim klokom.
 
Ja sam imao taj procesor do pre godinu dana nije los a za sta ti treba za renderovanje ili gejming?Ako je za renderovanje uzimaj ako je za gejming stvarno nemas potrebe da ga uzimas....

Onda od tog procesora imas 2 verzije jedna sto trosi 95w i jedna sto trosi 125w proguglaj na netu pa ces videti....

Tako da ako uzimas obavezno ga pitaj koja je to verzija....

1055t se overklokuje dobro ali samo ako je maticna dobra i ako imas cime da ga ohladis posto se dosta greje...

Moj 95 w a i njegov je isto ja msm ali to cu proveriti sutra . Komp koristim slabo za gaming (obicno igram GTA V, LOL ,Cossacks 3,CS GO ) a od renderovanje nista .E sad maticna mi neka krs MSI 850 GMS -E 35 . Kuler je neki kupljen cooler master kostao je oko 50 evra.
 
Pre nekog vremena sam prešao sa 955BE na 960T kom se otključavaju oba dodatna jezgra i razlika je ogromna u poslu koji obavljam (10-20 otvorenih browser prozora i svaki se refresh-uje na 2-5s), a u igrama kako gde, jer oba rade na 3.6GHz. GTA V radi bolje sa X6. :)
U svakom slučaju, dva dodatna jezgra nisu za bacanje, pa mislim da ga vredi uzeti, pogotovo za te pare, a i 1055T bi trebalo da se dobro OC-uje.
 
Ja bih uzeo, kontam da ces prodati svoj za slicne pare bez problema, pa te ne kosta nista da probas.
 
darkfusion-Kuler moze da prodje ali ta tvoja maticna koliko vidim na netu nije za overklok Phenom-a x6 1055t doduse i fabrickih 2.8 Ghz nije lose...

Znaci da sumiram ako ga kupujes dobijas 2 dodatna jezgra i naravno poboljsanje u odredjenim igrama poput GTA V ili Metro 2033 itd. to su dobre strane lose strane su sa tom maticnom ne mozes da overklokujes procesor i da izvuces maksimum iz njega....

Kad bi imao dobru plocu mogao bi da izvuces i 4.0 Ghz jer vidim na netu da su neki uspeli u tome.
 
darkfusion-Kuler moze da prodje ali ta tvoja maticna koliko vidim na netu nije za overklok Phenom-a x6 1055t doduse i fabrickih 2.8 Ghz nije lose...

Znaci da sumiram ako ga kupujes dobijas 2 dodatna jezgra i naravno poboljsanje u odredjenim igrama poput GTA V ili Metro 2033 itd. to su dobre strane lose strane su sa tom maticnom ne mozes da overklokujes procesor i da izvuces maksimum iz njega....

Kad bi imao dobru plocu mogao bi da izvuces i 4.0 Ghz jer vidim na netu da su neki uspeli u tome.

Uzeo sam procesor danas namontiracu ga za 2-3 dana . Znam maticna je ocaj ali ipak sam na x4 955 be izvukao tih 3.8 Ghz i to bez cackanja ukljucio opciju automatic overclock . Javljam kada namestim sve . A 955 be ide na prodaju za 4-5 hiljada .
 
Ploca sa golom naponskom i OC Phenoma X6 ne idu u istu recenicu.
 
Idu, kako da ne, pogotovo ko voli petarde, vatromet, malo dima i tako to :D
 
Kod mene na GA-870A-UD3 radi bez problema X6 na 3.6GHz, samo jedan ventilator duva preko (isto gole) naponske. 1055T bi trebao da ide do 3.5 na def. naponu, ali neka radi na 3.3-4 i to je super, a svakako bi bilo dobro staviti neki ventilator na naponski deo.
 
Na prvom mestu treba hladnjak, ne ventilator. Parče metala da odvuče toplotu sa tranzistora. Recimo, isečeno parče od Pentium II hladnjaka i slično. Ima i ona mala rebrasta metalna parčad što se lepe.
 
Jeste ventilator slabo rešenje, ali bolje je i to nego ništa. Kod mene je skinulo temperaturu sa ~80 na ~65 stepeni sa dva 4cm ventilatora, što je sasvim dovoljno na duže staze.
 
Uzeo sam procesor danas namontiracu ga za 2-3 dana . Znam maticna je ocaj ali ipak sam na x4 955 be izvukao tih 3.8 Ghz i to bez cackanja ukljucio opciju automatic overclock . Javljam kada namestim sve . A 955 be ide na prodaju za 4-5 hiljada .
Čekaj, ti si ustvari hteo da se pohvališ kako dobro prolaziš, profitiraš ili šta već?! Kao, dal' se isplati? Ccc..

Kupi kolegi kafu, 6-pack, možda nešto za gospođu, klince obavezno, ako ima. Učinio ti je uslugu..

Ovde Kolege vrlo dobro znaju da 955 nema šta da traži pored 1055. Neka te lepo služi!

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Čekaj, ti si ustvari hteo da se pohvališ kako dobro prolaziš, profitiraš ili šta već?! Kao, dal' se isplati? Ccc..

Kupi kolegi kafu, 6-pack, možda nešto za gospođu, klince obavezno, ako ima. Učinio ti je uslugu..

Ovde Kolege vrlo dobro znaju da 955 nema šta da traži pored 1055. Neka te lepo služi!

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Nije namera bila da se hvalim nego da li isplati ulagati zbog 2.8 Ghz inace moj 955BE je otisao za 3000 tako da nisam nista profitirao. E sto se tice ploce znam da je krs jako je stara inace ovaj komp sa tom maticno jos malo ide u penziju za 2-3 meseca tako da ce sluziti malo za eksperimentisanje . E sad ja sam uspeo da izvucem 300Mhz bez nesto puno cackanja nisam dirao napon . Inace u kucistu imam dva 140mm jedan 230mm i jos dva 120mm tako da je kuciste dobro provetreno ali za svaki slucaj sam nabavio one male heat sink za maticnu pa cu uskoro postaviti detaljno temperature i kolko sam uspeo da izvucem .
 
Uzeo si bolji sa 1000 dinara zaradom i jos pitas dal valja? :D Sto rece clan iznad za tu zaradu od 1000/2000 kupi kolegi nesto, kada nisi vec hteo da mu kazes da taj procesor vredi bar 45-50 evrica
 
a sada vidim da si na nuli. U isto vreme smo napisali haha. Al opet, trebao si mu reci da vredi vise njegov :p Aj srecno sa overclock :)
 
a sada vidim da si na nuli. U isto vreme smo napisali haha. Al opet, trebao si mu reci da vredi vise njegov :p Aj srecno sa overclock :)

Ma znao on da vredi vise ovo je bili vise na na brzinu posto nije zeleo da gubi vreme na postavljanje oglasa i cekanja a ima jako lose iskustvo sa sajtovima za prodaju pa sam ja bio sigurna varijanta (da budem iskren nisam ni zeleo da menjam cpu dok nisam dobio njegovu ponudu ali u svakom slucaju bila je cast ) . E sad ovo na brzinu kao sto su predhodni clanovi rekli ova moja stara maticna je ocaj za overclock ,digao sam ga za 600 Mhz bez dizanja napova i dosta je nestabilan . Ali uglavnom hvala svima na odgovorima .
 
Ma znao on da vredi vise ovo je bili vise na na brzinu posto nije zeleo da gubi vreme na postavljanje oglasa i cekanja a ima jako lose iskustvo sa sajtovima za prodaju pa sam ja bio sigurna varijanta (da budem iskren nisam ni zeleo da menjam cpu dok nisam dobio njegovu ponudu ali u svakom slucaju bila je cast ) . E sad ovo na brzinu kao sto su predhodni clanovi rekli ova moja stara maticna je ocaj za overclock ,digao sam ga za 600 Mhz bez dizanja napova i dosta je nestabilan . Ali uglavnom hvala svima na odgovorima .
1055T je jako fini proc! Casti kolegu, obavezno.

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Darkfusion-Nemoj da se igras sa tim overklokom da ne bi pokvario maticnu plocu ako ti sve radi na default ostavi tako :) i da treba da castis kolegu slazem se sa Pega....

To sto si podigao za 300 mhz sa 2.8 na 3.1 ako sam dobro shvatio nece nista da ti donese sto se tice perfomansi jos ce i vise da ti trosi struje samo....A to za 600 mhz je igranje sa vatrom....
 
Poslednja izmena:
Koliko smo ga smorili da treba da casti, na kraju ce mu vratiti procesor i dati jos 1000/2000 dinara pride haha. :D P.S. Spusti na 500Mhz i daj mu ga malcice na struju. Nece mu bidne nista. Makina je to :)
 
Koliko smo ga smorili da treba da casti, na kraju ce mu vratiti procesor i dati jos 1000/2000 dinara pride haha. :D P.S. Spusti na 500Mhz i daj mu ga malcice na struju. Nece mu bidne nista. Makina je to :)

Bilo jedno 3-4 posta da castim ahahah ali ok je . Kolega je dobio cast tako to se tice toga ehhe .Evo vec radi skoro dva dana , 3,1 Ghz stabilno . Verovatno i ne moze da se digne vise a da se ne cacka sa naponom .
 
Pa ti dizi dokle god moze, bez cackanja napona, to te barem nista ne kosta.
 
Odlican test iz maja 2011, tad je i bilo tacno to sto si napisao :D
 
Oba procesora i deneb i thuban su stari i to za gaming stoji iako je test iz 2011 godine, 955BE overklokovan skoro iste performanse kao 1055T overklokovan na istoj frekvenciji, novije testove sa ova dva procesora je tesko naci.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno ne stoji, bilo koja igra koja skalira sa vise od 4 threada radice dosta bolje na X6, a takvih nije malo.

Takodje, ako bilo sta radi u pozadini, anti-virus, voice chat browser ili sta god, tu ce se dodatno osetiti prednost X6 procesora.
 
Poslednja izmena:
6 jezgrani procesori ce imati nesto bolje prosecne performanse od procesora sa 4 jezgra evo sa pclab.pl rezultata u procentima

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Apsolutno ne stoji, bilo koja igra koja skalira sa vise od 4 threada radice dosta bolje na X6, a takvih nije malo.

Takodje, ako bilo sta radi u pozadini, anti-virus, voice chat browser ili sta god, tu ce se dodatno osetiti prednost X6 procesora.
+1

Opet ću ponoviti, Kolega je lepo profitirao iz kombinacije zamene procesora.

Koliko me sećanje služi, 1055 se bez previše muke OC-uje na 3.5GHz i to bi bilo i više nego dovoljno. Ovde je sad dalje pitanje ploče, hlađenja, napajanja..

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno