Šta je novo?

Windows phone i mogucnost instaliranja recnika za autokorigovanje prilikom kucanja

Leopoldk

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2006
Poruke
200
Poena
319
Razmisljam o mogucnosti da sa Androida predjem na Windows phone. Za KitKat u korisnickom meniju je moguce izabrati srpsku tastaturu, a postoji i applet kojim je moguce uvesti listu reci i na taj nacin preskociti period "treniranja" telefona, vec odmah imati mogucnost automatske korekcije. Da li je nesto slicno moguce na Windows telefonima? Proveo sam malo vremena pretrazujuci Internet i nisam naisao ni na kakav app koji omogucava da se na Win phone uveze neophodna lista reci.
 
Сам убацујеш речи, кад скинеш пакет за српски језик у оквиру тастатуре :)

Sent from mTalk
 
OK, hvala. Da li je moguc pristup %APPDATA%\Roaming\Microsoft\Spelling folderu na Windows 8 i 10 telefonima korisniku, t.j. bez uzimanja prvilegija koje korisniku nisu dodeljene od strane proizvodjaca?
 
U win10mobile ima dosta dobar recnik, nisam primetio da mi nesto nedostaje.



Sto se tice uvozenja reci, nisam siguran, treba valjda da je ukljuceno "Start getting to know me" (a ja to uvek iskljucim) pa onda oznacis rec pa treba da se pojavi plus ispred reci i onda bi mozda moglo da se ubaci.
Cortana na zalost ne prepoznaje glasnovne komande na srpskom.
 
@joojant200

Ima li na Windows telefonu cirilica i UTF- 8 kodni raspored?


@Boris

Pa Android telefon koji sam koristio poceo je cudno da se ponasa. Jedna aplikacija se gasila sama od sebe, konkretno FM Radio, druga pokretala sama od sebe, u drugom slucaju Music Player, a potom su se pesme same saltovale... pretpostavka koja se nametnula posle malo istrazivanja je da je u pitanju nekakav saljivdzija koji je koristio GSM Exploit ili, na neki nacin, pokretao stagefright bug. Posle nekog vremena provedenog u eksperimentisanju, uklonio sam telefonu softver koji moze da posluzi komunikaciji, ukljucujuci i GSM set instrukcija, tako da sada rade samo OS i WiFi. Ovo i ne bi bilo tako lose, stvar je upotrebljiva donekle, da nisam prilkom pokusaja da ocistim Micro USB port sunuo malo alkohola niz ekran, pa se namece pitanje da li su u kontakt sa alkoholom dosle folije ili reflektujuca ploca iza ekrana na kom su sada blago primetne sare.

Kratak odgovor na tvoje pitanje bi glasio: od sve muke i jurnjave :).
 
Има ћирилицу и уницоде распоред.

Мада није за свакога ос од кога су сви дигли руке, вероватно ћеш боље проћи са дроидом или иос-ом.

Фм радио није сјајан, а пошто је телефон гладан батерије ја носим са собом н97мини да слушам радио на послу. Ем дуже траје батерија ем је бољи програм.
 
Poslednja izmena:
Za one koje zezaju nasa slova pri placanju parkinga:

windows 10 mobile - options->extras->network services i za SMS character set izaberite Full
windows phone 8 - options->network+ i za SMS character set izaberite Full
 
Nazad
Vrh Dno