Šta je novo?

Da li koristite neki program za čišćenje racunara.

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Zanima me razna iskustva da li koristite programe kao sto ce cc, tuneup ili advanced system care.

Ako koristite, zašto da?

Ako ne zašto ne?

Ja sam probao advanced system care. Radi lepo sada kao cisti racunar pisu brojevi, sta tačno no radi u pozadini nemam pojma.



Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
7mica i 10ka imaju dovoljno alata a "čišćenje" registy-a ne donosi nikakva poboljšanja. CCleaner za lenštine, možda može malo da pomogne, ostali su samo "Snake oil" i mogu više da pokvare nego da poprave.
One alate od IoBit-a zaobilaziti u širokom luku.
Jedini lek je ne dozvoliti da se išta nakupi, Revo Uninstaller počisti sve što normalan uninstall ostavi za sobom. Jedini mali ustupak mi je UnCleaner http://www.majorgeeks.com/files/details/uncleaner.html koji pokupi ono malo što ostane od Disk cleanup-a etd. Nekoliko stotina MB očisti po nekad.
Popravljao sam mnoge sisteme koje je advanced system care "sredio" do komletne neupotrebljivosti.
 
Poslednja izmena:
Ja ga imam dugo i nemam problem sa njim. Zato pitam koliko je to potrebno.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ja koristim ASC od kad se pojavio, nikad problem. CC sam prestao da koristim iako ga imam još uvek, jer mi je brisao parametre add on-ova u FF. Inače u CC koristim specijalne alate tipa duplicate finder, odlična stvar ako imate milion verzija istih dokumenata/fajlova.
Your Uninstaller za deinstalaciju programa, za defragmentaciju Disk Defrag.
 
revo uninstaller i neki pc cleaner koji dolazi uz drajvere za plocu koji prazni uglavnom temporary folder jer win svasta gura tamo a ne ume sam da isprazji, posebmo kad nesto unzipuje...
 
Revo koristim, ništa drugo. Ranije jesam, sada brišem kad vidim kod nekog, više problema nego koristi.
CCleaner fijasko od letos je samo produbio to uverenje.
 
AVG Tune Up Utilities i CCleaner. Tune up ima dosta opcija za ubrzanje i čišćenje racunara
 
Zanima me razna iskustva da li koristite programe kao sto ce cc, tuneup ili advanced system care.

Ako koristite, zašto da?

Ako ne zašto ne?

Ja sam probao advanced system care. Radi lepo sada kao cisti racunar pisu brojevi, sta tačno no radi u pozadini nemam pojma.



Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Od ta 3, najpristojniji je CCleaner (ili crap cleaner), sto generalno i jeste. Ovi ostali, system care programi po meni nemaju smisla ni za lazy ljude, jer samo skode sistemu. Sistem, tj. registry, njegov algoritam se menja iz momenta u memenat, ne moze jedan program da ga cisti po sistemu automatike. Ali, po meni, i nije bas nesto preterano koristan CCleaner generalno za sve, meni je neko vreme sluzio za praznjenje temp foldera, ali vrlo brzo sam i za to izgubio naviku. Po meni, dovljna je zastita od virusa, firewall, anti-spyware, anti-malware (KIS+malwarebytes), povremeno (recimo jednom godisnje) da se pusti scan iz AdwCleaner-a, sredi stra treba od programa pomocu Geek-a (ako ima potrebe). CCleaner i slicni programi nisu preterano korisni "korisnicima", niti "masterima". Tako nesto zapravo i ne postoji, samo se prodaje kroz marketing.
 
Još od Viste, registry radi na "branching" proincipu i ne čita sve po redu kao u XP-u, čišćenje i defragmentacija registry-a nema nikakvu prednost. Temp folder(s) se čiste preko Disk Cleanup-a isto tako System Restore koji i onako ne radi bog-zna-šta više, bolje da se isključi a može i da se reducira na 1-2 point-a, pun backup je daleko bolja stvar.
 
Redovno koristim CCleaner i na Win7 (kući) i na XPu i Win10 (na poslu). Nikada nisam imao problema.

E, sad, koliko je delotvoran? Na kompovima koji su dobro održavani (recimo moji i na poslu i kući) nema primetnog poboljšanja, ali ni pogoršanja rada. S druge strane, na kompovima većine mojih rođaka, prijatelja i poznanika (sve nubčine na kvadrat :D ), kojima ja povremeno "čačkam" kompove, poboljšanja često budu VRLO primetna.

Što se tiče podešavanja, stavim da se briše sve, osim passworda u brauzerima.
 
Ja sam koristio cc cleaner dok mi nije počeo brljati po Steamu, izbacivalo me je iz Counter strike-a u sred partije i nisam mogao da se vratim. Jednom sam dobio 7 dana ban zbog njega
 
Podrazumevana nameštanja na Cclener-u nisu dobra za svakoga, previše"očisti" a to ume da napravi probleme.
 
 
Pa toliki programi zauzimaju više mesta nego štp mogu da očiste.
 
^Tako je.
CCleaner je ok za povremeno koriscenje, s tim sto hoce da obrise sesije u browserima na def.podesavanjima, bilo sta osim toga je nepotrebno i vise stete nego koristi.
 
7mica i 10ka imaju dovoljno alata a "čišćenje" registy-a ne donosi nikakva poboljšanja. CCleaner za lenštine, možda može malo da pomogne, ostali su samo "Snake oil" i mogu više da pokvare nego da poprave.
One alate od IoBit-a zaobilaziti u širokom luku.
Jedini lek je ne dozvoliti da se išta nakupi, Revo Uninstaller počisti sve što normalan uninstall ostavi za sobom. Jedini mali ustupak mi je UnCleaner http://www.majorgeeks.com/files/details/uncleaner.html koji pokupi ono malo što ostane od Disk cleanup-a etd. Nekoliko stotina MB očisti po nekad.
Popravljao sam mnoge sisteme koje je advanced system care "sredio" do komletne neupotrebljivosti.

Ja koristim IoBit uninstaller, koji sam poceo da koristim posle Revo-a, free verzije. Ostatak ne koristim niti sam probao. E sad posto ja nisam bas neki strucnjak, daleko sam od toga, molim te, kazi mi jel treba da ga brisem odmah ili sta? U cemi je problem?
Koliko sam primetio mnogo bolje mi pocisti sve posle deinstalacije od Revo-a, kad god brisem nesto vece, i odem u registri, nikad nisam nasao nista da je ostalo. E sad da li brise i nesto sto nije bas pozeljno da brise, iskreno ne znam, ali mi do sad nikad nije zeznuo sistem.
 
Revo najbolje briše sve ako se programi instaliraju preko njega i namesti Scanning Mode na Advanced, Revo takođe ima druge alate pod Tools kao: Junk File Cleaner, Browser Cleaner i Windows Cleaner. Za razliku od IoBit-a nikada nisam video neku štetu od njega.
IoBit je "prljava" kompanija, ubacuju stvari koje niko nije tražio čak i kada se odčekira prilikom instalacije a kažu i da je težak špijun, gde ga vidin tu ga uninstaliram.
 
Revo najbolje briše sve ako se programi instaliraju preko njega i namesti Scanning Mode na Advanced, Revo takođe ima druge alate pod Tools kao: Junk File Cleaner, Browser Cleaner i Windows Cleaner. Za razliku od IoBit-a nikada nisam video neku štetu od njega.
IoBit je "prljava" kompanija, ubacuju stvari koje niko nije tražio čak i kada se odčekira prilikom instalacije a kažu i da je težak špijun, gde ga vidin tu ga uninstaliram.

Ja vec duze vreme koristim "Geek", koji je 100% portabilan i ima samo jednu ikonicu, mnogo je jednostavan, a cisti repove iz registry-a i program files-a. Postoji takodje i PRO verzija koja se kupuje, ali ne svidja mi se, totalno je drugacija.
 
Ja koristim iobit odavno i odličan je valja mu samo zabraniti da ide na internet i nema nikakvih problema imaš i Wise Uninstaler i on je odličan
 
Poslednja izmena:
Revo uninstaller,ccleaner,iobit driver booster.
Preporuka za neki softver za apdejt zastarelog softvera ili barem prikaz??
 
CCleaner, ali uglavnom kada god instaliram nesto za ciscenje posle toga bude gore nego pre :)
 
CCleaner sa CCEnhancerom i Revo Pro. Ranije sam bio zaluđen s tim programima za čišćenje, pa sam shvatio da prave više štete nego koristi. System Mechanic, Auslogics, Iobit, Driver Magician, Advanced System Care, AVG TuneUp, Glary... Naravno, nisam koristio sve odjednom. Ali na kraju sam odustao od svih njih i držim se samo CCleanera. Enhancer je stvarno odlična stvar ako ste baš "paranoik". :)
 
Nazad
Vrh Dno