Šta je novo?

x370 +1600 vs z370 + 8600

isnogood

Čuven
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poruke
3,279
Poena
815
Treba mi osnova za masinu za sestrica za poklon. Znaci mali za sada igra samo minecraft :)
Plocu za intela nemam ideju (ne mogu belu da nadjem.....)
za amd bi isla ASROCK X370 Killer SLI sem ako ima neko bolji predlog ( razlog zasto Z, bela je i ima led msi ne volim kao brand pa bezim od mortara, deci je danas to bitno )

Nego amd vs intel ? Hm? Ja se kunem u intel, ali eto mozda nisam pametan

Unapred hvala svima za sve ideje.
 
Da, za tu kazem.
 
Dobra je i ta ploca.

Bolje je uzeti 2x8 gb, ukratko.
 
Šta uzeti :
1) Asus Prime H270 Plus i Intel® Core™ i5-8400
2) Asus Prime B350 Plus i AM4 AMD Ryzen 5 1600

Napominjem da je samo to u opticaju i ništa drugo. Ne igram igrice i to moram da napomenem.

Uz ovo ide Patriot 2*4GB DDR4 2400 MHz, Asus NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (2 GB) i 250GB Samsung 850 EVO.
 
S obzirom da i5 8400 nece raditi na H270 ploci, rekao bih da je bolje ici na drugu varijantu.

750Ti novu ne bih kupovao, osim ako nije 70-80e.
 
Poslednja izmena:
Onda bih uzeo Asrock Z370 Pro4.
Memorija je već uzeta, kao i SSD, a grafa je sa stare konfiguracije, to ne menjam.

Menjam AMD FX 8320 i MSI 970A-G46 AM3+ 970 za nešto od ovoga.
 
Poslednja izmena:
U globalu R5 1600 je bolji procesor, a i AM4 je bolja platforma.
Posto si naveo da namena nije gaming, isao bih na drugu varijantu.
 
Koliki je dobitak u odnosu na FX 8320? Radio mi je super više od 4 godine, nikada zabagovao pa mi malo žao što se rastajemo, ali sve lepo ima kraj!
 
Ogroman napredak, single core neuporedivo bolji, a posto procesor iz potpisa(na taktu iz potpisa) ima isti multi-core kao FX 8350, i napredak u Multi-core performansama ce biti ogroman.
 
Uzeo sam Asus Prime B350 Plus i AM4 AMD Ryzen 5 1600.

Kuler što je došao sa procesorom zahteva da se odvrne plastika na ploči i da se šrafi pa sam stavi moj stari OCZ Vanquisher. Nadam se da on može da ohladi ovaj procesor jer mi je hladio FX 8320 bez problema?

Vidim da ima neki program za Ai Suite i pokazuje LED za kuler. Da li to znači da ovaj AMD kuler ima LED svetlo?
 
Au, ko će opet da se cima da menja.
Premda ovaj hladi OK, bar meni izgleda, sa HOT CPU testom ide na 40 i to je to.
 
Nema potrebe za nikakvom zamenom, sve je ok.
 
Nazad
Vrh Dno