Šta je novo?

5.1 sistem za filmove + muziku

skodu

Cenjen
Učlanjen(a)
21.10.2012
Poruke
39
Poena
160
Kvalitet i dugotrajnost bitna, snaga manje. Muzika se cesto slusa, najcesce pred grad. ;) Uz to potrebno da ispuni 5.1 za gledanje povremenog filma. Izvor je tv, ima opticki i ARC izlaz. Idealno je da dobijem plug-n-play kombinaciju, nemam vremena da se obrazujem sto se audio tehnike tice, da biram kutije, receivere i kablove posebno.

Budzet fleksibilan, ali recimo €500.

Molim za savete.
 
Ja sam bio pod utiskom da ako ne postoji a/d konverzija nema ni gubitka kvaliteta u odnosu na izvorni medijum. Oba izlaza (opticki i arc) su digitalni. Gde gresim?
 
Logitech z-5500 polovne po oglasima za pola para i ima da se nagledaš i naslušaš. Ima i noviji model al prilično skuplji a razlike nema.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Odličan je i taj Z906. Proveri samo jel ima odgovarajuće ulaze pošto njega nisam imao. Bićeš prezadovoljan garantujem.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja sam bio pod utiskom da ako ne postoji a/d konverzija nema ni gubitka kvaliteta u odnosu na izvorni medijum. Oba izlaza (opticki i arc) su digitalni. Gde gresim?
Kažeš da ti je izvor (zvuka) TV. Ako je to istina, da slušaš muziku sa TV kanala onda je kvalitet očajan i nema tog hifi sistema koji bi ga poboljšao. Ako si se loše izrazio, pa si mislio da preko TV-a povežeš zvučnike a zvuk ide sa nekog drugog uređaja onda je druga stvar.
 
Kažeš da ti je izvor (zvuka) TV. Ako je to istina, da slušaš muziku sa TV kanala onda je kvalitet očajan i nema tog hifi sistema koji bi ga poboljšao. Ako si se loše izrazio, pa si mislio da preko TV-a povežeš zvučnike a zvuk ide sa nekog drugog uređaja onda je druga stvar.

Nisam se lose izrazio. I dalje ne razumem koja je razlika ako pustim flac sa tv-a koji je digitalnim izlazom povezan na aktivni set zvucnika i ako pustim flac sa AV recievera.
 
Nisam se lose izrazio. I dalje ne razumem koja je razlika ako pustim flac sa tv-a koji je digitalnim izlazom povezan na aktivni set zvucnika i ako pustim flac sa AV recievera.
Pa onda nije izvor TV jer u njemu nemaš flac, nego uređaj na koji staviš taj flac i koji ubodeš u TV (koji je u ovom slučaju samo "pass through").

Edit: Proveri prvo da li TV uopšte ima podršku za flac. Moj iz potpisa nema, pa filmove sa flac audiom ne mogu da gledam.
 
Poslednja izmena:
Odličan je i taj Z906. Proveri samo jel ima odgovarajuće ulaze pošto njega nisam imao. Bićeš prezadovoljan garantujem.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ja imam Z906 i više sam nego zadovoljan
Plus je što ima dva optička i jedan coax ulaz, plus dva stereo i jedan 5.1 analogni ulaz, brdo stvari može da se poveže
 
Nazad
Vrh Dno