Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Pogledao sam spec Honor 8 Pro. Njemu je ekran u 16*9 pa sve ide u širinu pa i baterija a onda su i mogli kameru da stavlje "dublje" ! U 18*9, ekran pokriva veću površinu telefona pa je sve komplikovanije za sastaviti...

I isto tako A2 je 16*9 i ima "mesa" dosta iznad ekrana pa su mogli sa kamerom da se igraju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

A2 je 16:9 odnos stranica ekrana??

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pogledao sam spec Honor 8 Pro. Njemu je ekran u 16*9 pa sve ide u širinu pa i baterija a onda su i mogli kameru da stavlje "dublje" ! U 18*9, ekran pokriva veću površinu telefona pa je sve komplikovanije za sastaviti...

I isto tako A2 je 16*9 i ima "mesa" dosta iznad ekrana pa su mogli sa kamerom da se igraju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Decko A2 je 18:9 a ne 16:9 ekran i nema nista vise mesa od Honora 8 pro iznad i ispod ekrana,zar ne??Takodje nista znacajna razlika u sirini A2=75.4mm vs H8pro=77.5mm..Poenta je sledeca,Kinezi da su hteli stavili bi jacu bateriju i nikako ne bi naudilo vecim i debljim dimenzijama telefona,ali oni su imali drugaciju viziju..Jedino logicno objasnjenje je da su toliko dobro optimizovali ceo telefon da mu je sasvim dovoljna baterija od 3010maha da bi imao neki zadovoljavajuci SOT od 6-8h..
 
Poslednja izmena:
Pa izgleda da je upravo tako:d

https://youtu.be/ewvLVbhbfXI

Heavy usage, poprilicno, i skoro 7h sot a ostalo deset posto jos baterije. Odlican rezultat s'obzirom na kapacitey.Ja recimo na mom rn4x posle 10 meseci koeiscenja izguram oko 8.5h, doduse uz vise youtube-a i potpuno bez igara. Ne bi mi bio neki problem sa te strane da predjem na a2 npr. A baterija mi jako, jako bitna stvar na fonu, daleko, neuporedivo bitnija od kamere. Tako da cenim da ce i prosecni korisnik, da ne kazem korisnica, koja voli da se slika i ne visi ovoliko po youtube-u biti odusevljena ovim fonom za nekih 250e :d

Apsolutno se slazem ovo za kameru, evo i covek prica/pokazuje u klipu kakva je to glupost kklackanje)...Xiaomi bi mogao malo da oladi od kopiranna apple-a sa te, hardverske, strane.
 
Poslednja izmena:
Da,u pravu si kao i mnogi drugi oko te kamere sto strci toliko.E sad ima tu i skoro podeljenih osecaja po tom pitanju,neko ko ne koristi ches ima ovaj problem "klackalice" dok ovaj sto koristi nije ga briga,sta znam,ja licno koristim nillkinove maske.Takodje me ne interesuje toliko kvalitet kamere jer ne slikam mnogo,retko kad,i sasvim mi je dovoljna i stock kamera za moje potrebe.Ja licno cekam MAX 3,da vidim kakav je pa cu izabrati izmedju njega i Nokia 7 plus..
 
@Pavell hvala na to "dečko". [emoji3] Da znaš koliko imam godina. [emoji23]

Naravno da sam mislio na A1.

Sent from my AGS-L09 using Tapatalk
 
Sta ovaj Xiaomi radi...da je u ovaj MI 6x stavio bateriju od 4000mah, bio bi najbolji izbor definitivno... :)

RN5 vs Mi 6X porednje kamere.
Video:
Tu su negde, slicna stabilizacija ali RN5 ima dual pixel fokus, pa bi trebalo da radi bolje, video prednje kamere mnooogo bolji na MI 6X, ali mi zvuk nekako bolji na RN5
Fotke:
Po lepo osvetljenim uslovima skoro pa identicne, u slabijim uslovima MI 6X stvarno odlican... :)

 
I ovako je ok. Samo bezveze sto neke prakticne stvare, tipa 3.5mm jack nema, ali dobro...

Ovde su glavne fore sto u realnom radu razlike izmedju sd 636 i sd 660 nema, a rn5 je mnogo, mnogo u svakom polju napredovao u odnosu na rn4. Ovo kazem jer gledam trenutno na ali-u mi 6x sa 4gb rama tipa 300$?! Malo mnogo u odnosu na rn5.

Ali dobar fon svakako. Autonomija baterije prijatno iznenadjenje. Malcice ispred mi mix2 i mi mix 2s npr. Sve preko toga je stvarno vrh, a to nudi rn5.
Videcemo kako ce se dalje cena kretati, rn5 ce lagano opet biti best buy, sto se a2 tice, jako ozbiljan konkurent nokia 7 plus, trenutno jeste 350e, ali eto.
 
Poslednja izmena:
Da nema razlike zvao bi se 660 a ne 636. U svakodnevnom radu verovatno ne ali prilikom zahtevnijih aplikacija (igara) mislim da ce da se primeti itekako. Nemoj da se lazemo. Ko smatra da su telefoni sa 835/845 previse para njemu je logican izbor 660 a ne 636. Koristim MN3 vec 5. meseci i 660 je odlican procesor ko je malo zahtevniji po tom pitanju svaka preporuka od mene.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
10% je razlika, mozes videti u testovima, sto za cpu, sto za gpu. Prakticno nista.
 
Pa ako nisi upucen 636 i 660 su isti procesori, ista arhitektura, samo su 4 od 8 jezgara u 660 klokovana na 2.2gHz.
636 8 jezgara na 1.8gHz
660 4 jezgra na 1.8gHz + 4 jezgra na 2.2gHz
i graficke su im veoma slicne, vrlo malo bolja na 660.
Tako da stvarno ne vidim kako bi covek mogao da oseti tu razliku, cak i u igrama.
Ja sam nosio da sad flagship telefone sa 8xx procesorima, i uopste ne vidim razlog zasto bi iskljucivo 660 bio izbor, a ne 636.
 
O tome ja pricam, ali dzabe. SD 636 je prakticno cut down (clock wise) SD 660. Za mene najbolji cip na trzistu iz prize/performance ugla.

Stonse tice cene za A2 cenim da ce u startu traziti.na kp jedno 270-280e, gde ce jako brzo na 250e. To je cena za koju se sad moze u nrkim izvorima nabaviti 6X, legalno naravno, dakle nesto ispod 300$, vidim na netu nekinsu nabavljali za 280-285$.
 
Poslednja izmena:
I ovako je ok. Samo bezveze sto neke prakticne stvare, tipa 3.5mm jack nema, ali dobro...

Ovde su glavne fore sto u realnom radu razlike izmedju sd 636 i sd 660 nema, a rn5 je mnogo, mnogo u svakom polju napredovao u odnosu na rn4. Ovo kazem jer gledam trenutno na ali-u mi 6x sa 4gb rama tipa 300$?! Malo mnogo u odnosu na rn5.

Ali dobar fon svakako. Autonomija baterije prijatno iznenadjenje. Malcice ispred mi mix2 i mi mix 2s npr. Sve preko toga je stvarno vrh, a to nudi rn5.
Videcemo kako ce se dalje cena kretati, rn5 ce lagano opet biti best buy, sto se a2 tice, jako ozbiljan konkurent nokia 7 plus, trenutno jeste 350e, ali eto.

Super razlog da ti prodaju svoje USB-C slušalice.
 
promaklo mi je da ima slabiju bateriju od note petice i da nema 3.5 audio jack... po meni bolja kupovina ostaje rn5.
 
Nema kod nas, nije se jos ni pojavio ni u CN...Nema ga zvanicno ni u najavi...Sve su ovo pretpostavke.... :) jer Mi 5x je bio A1, pa sada 6x ocekuju ljudi kao A2... Ali.... hmm.... :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi od Indije. Kada ga tamo predstave ili najave onda posle mesec dana dolazi i ovde.
 
Znaš nešto što mi ne znamo? :)
Nema kod nas, nije se jos ni pojavio ni u CN...Nema ga zvanicno ni u najavi...Sve su ovo pretpostavke.... :) jer Mi 5x je bio A1, pa sada 6x ocekuju ljudi kao A2... Ali.... hmm.... :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sent from my Passport using Tapatalk
 
mihajlosd, napisao je ranije Kidence svoje predviđanje u vezi A2. ukratko, misli da 6X nije osnova za A2.
 
Ma to sam pročitao, ali ništa konkretno nije rekao, a znajući ga verovatno ima neke pikanterije koje ne otkriva još. :)

Sent from my Passport using Tapatalk
 
Ukratko rn5 pro bi trebao biti novi A2. To je po meni odlična baza za A2. Ostaje da se vidi da li će koristiti SD 636 ili socket compatible SD 660.
 
Koja je svrha postojanja RN5 telefona ako ce A2 biti kao on?
A2 ce 99% biti isti kao 6X, jedino sto mozda promene su senzori kamere. Mrzi Kineze da tu previse menjaju nesto, vidis da sve prave na isti kalup, sa prednje strane svi isti a i sa zadnje mala razlika.
 
Pa pazi, A2 ako bude launch cena kao i sada u Kini za Mi 6X, dakle 285-300$ za 4GB model, to je lagano 60-80$ vise od RN5. Za taj novac unibody, bolja kamera (jos tu ima prostora za napredak sa softverske strane, potencijal za lagano najbolju kameru u srednjoj klasi), SD660 koji ajde nije neki upgrade u odnosu na SD 636 za 95% korisnika neprimetna razlika. Ako sve to ubace u koncept kucista slican RN5 modelu, dakle da stanje senzor kamere a taj 1-1.5mm ubace u kuciste, to lagano donosi bateriju od 4000mAH kao na RN5 i prostor za 3.5mm jack.

To sve zajedno meni licno deluje kao vrhunski zaokruzen prozivod koji vredi platiti 50tak jura vise. Dakle nekih 250e okvirno. Ko ima potrebu naravno.

Nazalost mislim da od toga nema nista, i slazem se da nije realno da se Kinezi previse cimaju. Iovako je 6X sasvim dobar uredjaj uz nekoliko (dizajnerskih) gluposti. Opet RN5 je po meni bolji deal.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice mojih potreba RN5 je definitivno bolji izbor. A da urade sve to sto si rekao ja bih prvi doplatio 50e vise i uzeo ga, ali naravno od toga nema nista.
 
Ako bude oko 300e zar nije mix2 bolja kupovina?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Naravno da jeste, 300e je stvarno preterivanje za ovakav fon. Ali cenim da ce na KP sigurno biti blizu tome ili nesto tako u startu.
 
Dok on stigne na kp i ako stvarno bude 300€ nokia 7+ će da tada isto da košta sa garancijom operatera. Mislim da je realnije neka cena od 250€, ali opet videćemo da li će uopšte da se pojavi [emoji16]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno