Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Mi4c je bio oko 120 eur ak se sećam dobro [emoji4]... Ali ne odmah [emoji16]
 
Poslednja izmena:
Kide evo ovde da caskamo..Kakva su tvoja ocekivanja u vezi SOTa u odnosu na SOC???
 
Po meni nece gurati sd660 u A2, vece sanse su za SD63x jer gledajuci naslednika za 625 to je SD636.
Realno, gledajuci MN3 mnogo je zapostavljen taj SD660... Deluje mi da nece vise proizvoditi MN3, a da mu je zamena 6X. Zato mislim da 6x nece biti A2.
Ne vidim svrhu da guraju sd660 u A2 kada i A1 sa SD625 sasvim lepo radi... A ako ubace SD660 u A2 unistice RN5 , sto im sigurno nije cilj.
Nesto mi govori da je SD636 naslednik SD625 koji su gurali svuda...


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nema tu šta da se uništi.. koji procenat ljudi uopšte zna koji je soc u kom mobu ?

Po meni moraju ubaciti s660 u a2 i to samo zbog Indus tržišta. ( Jedno od retkih tržišta gde jako dobro prolaze mobovi sa stock androidom )
 
Poslednja izmena:
Znaci tvoja procena je da ce biti dva telefona jedan 6X drugi A2?
 
Videcemo, ali setite se sta sam ja rekao kada je izasao Redmi Note 5 PRO, svi su ocekivali isti fon i u Global varijanti...
Kinezi su vec castili Indiju sa RN5Pro, dosta im je , nece dobiti i SD660 u A2 ... neko moje misljenje.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa valjda svako ko kupuje telefon gleda sta ima u njemu,ne kupuju valjda na izgled ako vide da im se svidja a iznutra neka krsiola..??
Pa jedno 95% kupaca nema veze sa hw moba kog razmatraju da uzmu . Gleda se samo izgled, cena i broj megapiksela.

Kid.

Pa juče su ovi sa xda drndali nešto po nekom romu i našli neke reference ka a2. Naravno ne može se biti 100% siguran ali ja 99% očekujem s660 u a2.
( Konkurencija nokiji 7+ na Indus tržištu )

watermarked_Xiaomi-Mi-A1-Successor-jasmine_sprout-Snapdragon-660.png
 
Poslednja izmena:
Video sam to, jedino ako su uzeli vecu kolicinu sd660, pa im ostalo od MN3 i onda da ih se rese... :)
Ali izgleda da nece tako lako da se rese SD625 jer ako i ovaj S2 sto je u najavi bude imao 625, to samo oni mogu :)


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ako promene procesor onda ima sanse da promene i baterju. Ali cisto sumnjam da ce tu nesto menjati u odnosu na 6X, osime kamere mozda.
 
Pa jedno 95% kupaca nema veze sa hw moba kog razmatraju da uzmu . Gleda se samo izgled, cena i broj megapiksela.

Kid.

Pa juče su ovi sa xda drndali nešto po nekom romu i našli neke reference ka a2. Naravno ne može se biti 100% siguran ali ja 99% očekujem s660 u a2.
( Konkurencija nokiji 7+ na Indus tržištu )

watermarked_Xiaomi-Mi-A1-Successor-jasmine_sprout-Snapdragon-660.png
Apsolutno tačno. I ne samo to, već nemaju pojma ni kao se zove OS, a kamoli koja verzija je Androida u telefonu.

Što se tiče A2, očekujem da bude s660.

Послато са Mi MIX 2
 
Mene žene samo pitaju kakvu kameru ima, koliko traje baterija i jel ima memorije, kad im treba savet za telefon :D

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Dva posta iznad tvog.
 
Dva posta iznad tvog.

Nisam video:d Odnosno ni gledao....

Kako god, ovako na prvu dosta, dosta bolji deal deluje RN5, razlike izmedju SD 660 i SD 636 su male, i realno SD 636 je dosta bolji deal, niza potrosnja za u praksi slicnu/istu stvar, plus ide u jeftinije modele....Videcemo sta ce biti kad izbace SD 670, mozda bude u nekom nasledniku Mi Note 3 modela.
 
SD 670 je preimenovan u SD 710, što znači da je previše dobar za 6xx a nedovoljno dobar za 8xx. mislim da će SD 710 ići u "višu" klasu (šta god to bilo), a ne u Mi Ax
 
Svi mi koji smo mislili da je kamera na RN5 ruzna, e ova na 6X je jos ruznija, ladno izlazi citavih 2mm, u odnosu na ostatak telefona...sto je mnogo, mnogo je.. :D
 
Bas je katastrofa koliko viri kamera na 6X.
 
Secam se kad je izasao RN5 svi kukali kako je kamera ruzna i kako ce cekati novi A2, ima li su sta i da docekaju :D
 
Manja baterija, tanji telefon, kamera mora štrči. Ali neka je stave na sredinu, ja volim simetriju. A i svi se se žale kako se RN5 klati na stolu kada je bez case - a. Da je na sredini, sve bi bilo drugačije...

Inače ja sam sa SD821 i 3 Gb prešao na SD625 i jedan Gb više, posto se ne igram, mislim da nisam primetio razliku tako da će svaki bolji SOC od SD625 meni biti dobar. Baterija od 4.000 mA mi je prevelika. [emoji3] Taman za dan i po sigurno mog korišćenja a ja osvetljenje skoro uvek teram do Max tako će mi 3.000 mA biti taman a dobiću mm tanji i 20 g lakši telefon. I USB C. I čist Android bez flešovanja. I dobru, bolju kameru. I onda se vraćam na početak. Jedina mana po meni ovog telefona je kamera koja štrči. [emoji23] Bar da je na sredini. Ali mora da liči na tamo neki iPhone plus. [emoji37]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa to sto je tanji telefon, ne mora da znaci da kamera treba vise da strci...evo na mi a1, koji je isto tanak, prvo obe kamere imaju manji okvir, a i ne strce toliko i mnooogo lepse izgledaju... :)
 
Meni to skroz nebitno, doduše ja koristim case. Al jos jedan razlog zbog kog su mogli opušteno da malo pojačaju bateriju i zadebljaju telefon

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Za kinesko trziste (6X) ce biti MIUI, a global verzija Android One?
 
Meni to skroz nebitno, doduše ja koristim case. Al jos jedan razlog zbog kog su mogli opušteno da malo pojačaju bateriju i zadebljaju telefon

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ma uopste nisu morali da povecavaju debljinu telefona zarad bolje baterije>To su neki nasi stavovi ovde na temi od kako se pojavio telefon,a oni su naravno pogresni.

Pogledajte Honor 8 pro,jos tanji telefon od A2 (H8p=7mm vs A2=7.3mm) i ima bateriju 4000maha.
 
Ma uopste nisu morali da povecavaju debljinu telefona zarad bolje baterije>To su neki nasi stavovi ovde na temi od kako se pojavio telefon,a oni su naravno pogresni.

Pogledajte Honor 8 pro,jos tanji telefon od A2 (H8p=7mm vs A2=7.3mm) i ima bateriju 4000maha.
I plus ne strce kamere...

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk
 
Pogledao sam spec Honor 8 Pro. Njemu je ekran u 16*9 pa sve ide u širinu pa i baterija a onda su i mogli kameru da stavlje "dublje" ! U 18*9, ekran pokriva veću površinu telefona pa je sve komplikovanije za sastaviti...

I isto tako A2 je 16*9 i ima "mesa" dosta iznad ekrana pa su mogli sa kamerom da se igraju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno