Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Ne svidja mi se mala baterija na A2,nece tu biti neki impresivni SOT.Bice losiji od A1.
 
Kineski sajt , dosta popularan i 99% tačan .

9354834b5afd7a3faf368dfde0ba33fe.jpg



Ja uzimam sigurno ovaj plavi ili crveni , ali kada 6/64 bude na oko 260e :) ( pričam o a2 :) )
Jaoooooo slatke muke,izgleda da ću tako i ja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Prijatno iznenadjenje sto su na kraju stavili sd 660.
Sad, meni je ova baterija deal breaker, posle rn4x u obzir dolazi nesto sa slicnom autonomijom. To A2 nije, niti je realno i trebao da bude, al opet deluje da ce imati sigurno manju autonomiju od a1. To jr vec bas tanko.
 
Pa redmi note 5 ti je odlican upgrade u svakom smislu a i bateriju je zadrzao istu kao prethodnik.
Realno SD660 je isto sto i SD636 samo malo klokovan. I grafika je malo bolja ali nije to toliko primetno. Jedino sto ce verovatno A2 imati malo bolju kameru.
 
Ovaj 6x ima istu kameru i prednju i zadnju kao Indijski RN5pro...isti senzor i napred i nazad, jedino je blenda veca nazad, tako da ce praviti bolje fotke kada ima manje svetla... :)

Super je telefon, steta sto nije bar 3400mah baterija... :)
 
Da, ali je pitanje da li ce globalni A2 imati iste senzore kamere. Mislim da ce mnoge odvuci ova baterija. Specifikacije su odlicne za cenu, ali ja ga prvi ne bih uzeo iskljucivo zbog baterije. Nisam posedovao A1 i ne znam kolika mu je autonomija, ali ovaj sigurno ne moze imati istu autonomiju, veci ekran + sd660 koji je stedljiv ali opet koji sigurno nije stedljiv kao 625.
 
Verovatno ce A2 verzija imati iste senzore kao RN5, ali sa telefoto sekundarnom kamerom i f1.75 otvorom blende, umesto f1.9 na RN5...za prednju kameru ne znam. :D
 
Samo da su stavili bar 3400mah bateriju i bilo bi super...ne bi bio 7.3, ali bi verovatno bio oko 7.8mm, sto nije uopste strasno...a produzilo bi SOT za sigurno sat vremena... :)
 
A na tom njihovom sajtu pise
Dual Nano-SIM card slot, any card slot can be set as the main card to
support mobile / Unicom / Telecom 4G + / 4G / 3G / 2G
support dual-card VoLTE HD voice 2
 
Koliko videh na par mesta kao i na gsm-u pojacase bateriju na 3010mah :D
 
Da, pojacali su, e sad...5.5"+SD625 sigurno manje trosi od 5.99"+SD660...tako da cemo videti, mozda su ga super optimizovali, ali mislim da ce neki maks SOT biti oko 7 sati, a vecinom oko 6h... :)
 
Od 5 do 6h sot uz mešanu upotrebu. Veći je problem kako će se ponašati mob kada baterija degradira na ~2500mah :)

Pravilno poređenje je 5.5 incha i s625 VS ~5.7 i s660.
I u praksi i u teoriji a1 bi trebao da ima bolju bateriju
 
A treba reći da A1 uopšte nema neku brutalnu autonomiju

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Mnogo smo se mi navikli na Note autonomije... Mi a1 uopste nije toliko los, meni drzi ceo dan, dosta ga koristim, sot oko 5-6 sati, ali ga stvarno koristim za sve, ne stedim ga. U prvih par dana mi je izgledalo kao da je to mnogo malo, jer sam se navikao na Note i dva dana bez punjenja... *mjau**mjau**mjau*, ne moze svaki xiaomi da ima takvu bateriju, mora malo raznolikosti... A i daleko od toga da je 5-6 sati sot lose... :) to je samo normalno, ili prosek...
 
Ma samo da oni iznedre, konačno, taj A2 na AndroidOne platformi sa SD660 i biće super.
Odmah ga naručujem (mada ni mome A1 ništa ne fali) :)
 
Ja sam uspevao da praznim A1 za jedan dan, ali kad sam gledao filmove, tipa odgledam film na popcornu i plus prckam youtube jos sat-dva i uz to nesto jos koriscenja. Ali to se svega par puta desilo... Kad sam ceo dan na faxu, plus se posle majem po gradu, desi se da legnem da spavam a telefon sa 60%...

Tako da ovaj telefon celodnevnu autonomiju od kad ustanes do kad legnes gurace u 90% slucajeva, e onaj ko igra nesto igrice ili puno vremena provodi na telefonu mozda bude imao problem, ja ocekujem izmedju 6 i 7h SOT-a sto je gornji deo proseka.
Ali sto rece Kidence ko kaze da ce 6X da bude A2, mozda nesto izmene, ima vremena do njega :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Rekoše početkom Juna da će predstaviti A2. Videćemo.
 
Meni se cini da je A1 septembra 2017. predstavljen.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
U pravu si, ali rekoše da će A2 predstaviti, možda, početkom Juna, mada, ko zna...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mislim da će 6x da bude A2 nemaju oni šta da dodaju i izmisle za te pare...

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Nemaju sta da dodaju, ali imaju sta da oduzmu :D
 
Da, bilo je vesti da ce biti jedan(ili vise) telefon iz Redmi serije u Android One programu.
 
Opa, Android One verzija S2 bi mogao da postane novi best buy u entry level kategoriji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bolje da su na redmi 5 poboljšali kamere i njega iskoristili, to bi bio best buy za moj ukus

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Da su 5" i neka krajnja cifra do 120 eur poubijali bi se od para [emoji16]
 
Ili je ipak bolje da dele za džabe telefone :)
 
Nazad
Vrh Dno