Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Meni na Mi5 baterija traje pola dana :D jedino ako je 660 mnogo efikasniji, ali opet gledam SOT Mi Note 3 I to bi mi bilo taman, a ovde veći ekran a manja baterija, ne zvuči mi dobro. Al dobro,ajde da sačekamo da izadje prvo

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ja sam zbog toga i zbog zvuka presao na A1 sa Mi5, baterija 2.5h sot :D Inace na Mi5 kamera drasticno bolja, nadam se da ce A2 imati bar neki kvalitet izmedju malopre navedenih :D
 
Pretpostavljam da za oba pričaš o SOT na mobilnim podacima?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Predstavljen jutros :)

In terms of price, Xiaomi 6X offers 4+64GB, 6+64GB, and 6+128GB versions, priced at 1599 yuan, 1799 yuan, and 1999 yuan respectively.

3010mah baterija(typ) / 2910 ( min )

39b79ed221bf45eba9bd8ae197de244e.png


https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6x_arrives_officially_with_ai_dual_cameras-news-30706.php

Ukratko. Ima ir blaster Ali ne i 3.5mm. podržava brzo punjenje ali punjač sa kojim dolazi nije brzi, ne podržava memorijske kartice itd itd
 
Poslednja izmena:
Haha pa ovde se više ne zna ko koga

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Zanimljivo je što je njihov CEO danas obećao da njihova profitna margina nikada neće biti veća od 5%. Kada pogledam cene njihovih telefona u odnosu na konkurenciju, čini se da nije lagao.
 
210e početna. Odlično. Duplo jeftiniji od 7+. Kako onda kupiti Nokiu pored ovog telefona?
 
Zanimljivo je što je njihov CEO danas obećao da njihova profitna margina nikada neće biti veća od 5%. Kada pogledam cene njihovih telefona u odnosu na konkurenciju, čini se da nije lagao.
To je zato što im je Kina Rom leglo reklama , tako i zarađuju lovu :)

Ali polako , kada se probiju u USA i malo jače u EU eto njih na 700e,800e za flagship
 
Čini mi se da mu je Asus Max Pro M1 ozbiljan konkurent. Sačekajmo lokalne cene.
 
210e početna. Odlično. Duplo jeftiniji od 7+. Kako onda kupiti Nokiu pored ovog telefona?

Pitanje je koliko će biti kod nas, a i da bude toliko opet nije duplo...
Nokia 7+ je 350€ početna kod nas, a tek treba da stigne kod operatera ;)

Realno ima bolju bateriju (790mah više), ulaz za slušalice (a ne ovo dongle s*a*e) , normalan punjač, mnogo lepše izgleda i ne kopira nikoga...

Ko neće da nosi dongle dodaj tu kupovinu bežičnih slušalica kojih nema normalnih ispod 40$, a i te su realno koska.
Punjač isto, kad već podržava QC3 ko je lud da ne kupi bolji punjač :)

NFC nedostaje, a možda je i to nekom bitno ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ebiga lepši izgled i ulaz za slušalice ne koštaju ni 100e više, a da ne pričam da A2 ima bolje kamere.

Ja sam koristio dongle kad sam imao iPhone 7 i nisam imao nikakav problem. Dongle je stalno bio uključen u slušalice, tako da nisam morao da ga vijam i priključujem u slušalice.

210 početna, nek bude i 250, a ne verujem da će, biće oko 230/240.
 
Pa tako 230-250€ početna, što je sve samo ne duplo :)
Samo si u tvoju dongle računicu ubacio i tvoje slušalice, dok kod n7+ u kutiji stižu i slušalice ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mnogo je bitnije koliko će a2 6/64 koštati kod nas :) 2gb se itekako oseti.

Da dodamo da ovaj ne prima memorijske kartice a n7+ prima.

Taman dok a2 dođe do nas Nokia 7+ će biti oko 300e. Cirke ~50e razlike.
 
Poslednja izmena:
Da i memorijske, a kod A2 IR ...
Tu je i mogućnost kupovine kod operatera sa 2 godine garancije :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Izgleda da sam propustio, ne vidim u tekstovima... gde piše da ne podržava memorijske kartice?
 
Na kineskim sajtovima. A i ima ona slika gde je nacrtano da prima 2 nano sim kartice i to je to.
 
Kineski sajt , dosta popularan i 99% tačan .

9354834b5afd7a3faf368dfde0ba33fe.jpg



Ja uzimam sigurno ovaj plavi ili crveni , ali kada 6/64 bude na oko 260e :) ( pričam o a2 :) )
 
Recimo da je 3.5mm jack nebitan, kao i memorijska kartica.

Izmedju Mi 6X i RN5, koji razmatrati? Da li se na 6X moze kasnije flesnuti rom sa A2? Znam da je baterija bolja na RN5, da je chipset(GPU deo) bolji na 6X, interesuje me kamera, izrada, kvalitet komponenti, tip interne memorije..
 
Poslednja izmena:
Sacekaj a2 :) znam da juriš nešto direktno iz kine , ali kada već juriš onda se uzima egzotika neka koja se ovde teško nabavlja :)

6x ima sigurno bolju izradu od rn5 , ako ništa ceo je od alu. Ostale komponente su sigurno iste , ekran (mada na njihovom sajtu piše da je kontrast 1500:1 tako da je možda displej bolji nego na rn5 ? ) , sočiva itd itd.
Emmc 5.1 je kod oba fona

6x ne podržava lte20 tako da ;)
 
Poslednja izmena:
Već 20 dana pišu da je s660 u njemu

To za s626 su preveli vest za gizchina sajta , to jest vest koja je bila čista glupost. Ali to i naznače na svom sajtu
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pa iskreno da je nokia 7+ oko 300e to bi se i te kako ispatilo, samo meni bi ta veca baterija bila ogroman plus. Ali cisto sumnjam da ce stratovati ispod 400e.
 
Početna cena 7+ je 350€ na KP
@nightshadow 350e će biti početna cena na kp, od 1. maja treba da ga dobiju
A stiže i kod operatera tako da će cena brzo dole ...

Samo me zanima ova kamera na A2, da li je bolja i ako jeste da li je to primetno :)
 
Poslednja izmena:
@fkloznica

Da li ce A2 imati iste spec. kao 6X, to pitanje ostaje. Svidja mi se izrada na 6X, kao i to sto je 7.3mm u odnosu na 8.1mm na RN5, ali opet, dosta slabija baterija.

Dodatan plus je Type C konektor :)
 
To je i dalje otvoreno pitanje :) verovatno će imati bolji zvuk kao što a1 ima bolji zvuk u odnosu na 5x.

Priča se da će a2 u maju biti predstavljen u Indiji pa ćemo videti. To je još oko mesec dana čekanja :)
 
Zanimljivo da nokia 7+ ima nfc, ovde da ima nfc uzeo bih verziju sa 6gb rama i 128gb i bio bi pun pogodak...
 
To onda nije lose ako je tamo cena 350e. A malo je rano pitati to za kameru, retko ko to zna sad, tek je danas predstavljen. Ali bice uporednih testova uskoro verovatno. A2 ce najverovatnije biti 6X ali kinezi su to mozda ubace druge senzore kamere npr.
 
Nazad
Vrh Dno