Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Pa da stave i 5000mah bateriju,pojesce je Helio (mtk) procesor,imaces 3h SOC..To ce biti veliki podbacaj cele kompanije sa ovim potezom ako bude istina za ovu informaciju u vezi MTK u novom A2.
Pa neka stave i malo manje nema frke,samo neka stave i SD,da bi SOC bio dobar..Ako zahebu telefon sa MTK onda pisi propalo..Na primer ako bude SD 636 uz bateriju od npr. 3100mah i soc ce biti preko 7h
Imam RN4 i SD i MTK verziju,sta mislis koja je razlika u SOC-u?MTK 2.5 sata,SD 7.5-8 sati...
ali nikakva vajda od toga kad zdere bateriju,SOC 2.5h...

Prvi put sam mislio da je greška, ali druže SOT je u pitanju iliti screen on time.

SoC je system on chip.
 
25 aprila navodno predstavljanje mi 6x (a2)
 
Да ли се знају спецификације и цена?

Послато са TA-1012
 
Kažem ja konkurencija nokiji 7+ :)


XDA continued to excavate the firmware of the Xiaomi 6X (model M1804D2SC). Xiaomi 6X was equipped with a Xiaolong 660 chip

The machine supports memory card expansion, does not support NFC, but supports infrared.

The rear camera uses a 12-megapixel IMX486 (F/1.8) and a 20-megapixel IMX376 (F/1.8) dual camera

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-6x-specifications/

The headphone port is listed as a “shared” port with the charger, which suggests that it’ll lack a 3.5mm headphone jack. 
 
Poslednja izmena:
Meni i dalje ova baterija deluje nestvarno malog kapaciteta.
 
Gledam sada dimenzije ovog telefona.. i nije mi jasno kako nisu mogli da stave makar bateriju od 3300mah u njega ? :/

158.88×75.54×7.3 
Huawei u ove dimenzije stavlja fazon 4000mah

Poređenja radi, mi note 3
152.6 x 74 x 7.6 mm. 3500mah
 
Poslednja izmena:
Obzirom koliko lažnih info se pojavilo, dok je izadje zvanično ništa ne verujem

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
ŽaoMi tera dobru sprdnju ako se ovo pokaže kao tačno!

2910 mah baterija bez ulaza za slušalice i NFC-a :D

Ajde IR blaster je +

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, da, realno Nokia izgleda kao mnogo bolja opcija

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Mislim da je to to. Nema teorije da se neka spec razlikuje kada ga predstave .

Biće to borba , da li preći na mob sa 2900mah I ~5.7 incha ( ako gledamo odnos 16:9) . Jeste s660 extra štedljiv ali morali su da stave 3300mah
 
Dok ne objave zvanicno, nista. Ja licno ocekujem SD 636, u ovoj SD 660 bi bio pravo iznenadjenje.
 
Za svakodnevno koriscenje nema razlike izmedju ta dva.
 
Za bateriju najverovatnije, za procesor i ne baš . Očekujem s660 kao odgovor na zte z18 mini
 
Ma ako je 626 stedljiviji i jaci 10% od 625 kao sto kazu, taj telefon bi svakako trebao da izvlaci oko 7h SoT-a, u odnosu na Mi a1 ce jedini upgrade biti ekran i kamere, sto ne vredi prelaska po meni sa a1 na a2.
A ako bude 636 onda ce vec biti napredak veci ipak. A 660 nece biti 99% po meni, a najrealnije da bude 636.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sve ispod sd 636 je fail, sve iznad nije realno zbgo cene:d
 
Sa ovom baterijom je sve fail :D
Ja sam sve bliži da uzmem Mi Note 3, svakako me zanima miui verzija a ne android one, nego sam hteo 18:9 da probam

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Sa tom baterijom i SD 636(kome se molimo :D) imace odlicnu autonomiju.
 
Pa ono, koliko sam gledao testove SD 636 ima slicnu potrosnju kao SD 625 sto je super. Nije mi stvarno jasno, kraljevi povecavaju dijagonalu, dobro prelazi se na 18:9, dimenzije telefona ce verovatno biti slicne, ali manja baterija?! Ja sam ocekivao 3200-3300mah. Dakle da imamo slicnu autonomiju kao Mi A1.

Ali dobro, jos 7,8 dana do zvanicnog predstavljanja, pa cemo videti.
 
Telefon skoro istih dimenzija kao redmi note 5 pro, a ima kapacitet baterije za 1.100 mAh manji. [emoji16]
Baš me zanima šta je zauzelo toliki prostor ?
 
Nije istih dimenzija. Tanji je za ~ 1mm. Taman da ne stane veća baterija od 2900 :)
 
Poslednja izmena:
Bice tanji dosta, uporedi RN4 i Mi a1, pa vidi kolika je razlika u debljini, i ovde ce slicna prica biti. Po meni taj milimetar mnogo manje znaci od 1000mAh baterije, ali sta ces. Ali ce svakako ovaj telefon biti sa 6+ SoT-a i sa tom baterijom sigurno, a to je vec u gornjem delu proseka za danasnje telefone. Samo da ne odapnu neku veliku cenu jer sad stvarno nema opravdanja da bude skuplji od RN5 vise od 20-30e jer ce razlika biti jedino type C ulaz, izrada i Android One...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Deluje da će imati ulaz za sluske .

dc84670ea1494deb88fe1ba2fb5c113f.jpg


91891c6da7ed49d2bd6c597535dca8ce.jpg


13db42e85975451aa2af5f6d617fe1b7.jpg


2eb27d45a6a246c5afa8e7feee68abf4.jpg


833d69f809b54cf4bc7f03fd03d8a528.jpg


Da li će i a2 imati ovoliko boja kao i 6x ostaje da se vidi. Moram uzeti jedan crveni ;)
 
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=424633
Ako je ovo istina, najnelogicniji potez ikada. Veca rezolucija(nepotrebno za telefon ovog ranga zato sto napravi vise stete nego koristi), manja baterija, bolja kamera(diskutabilna potreba) i S626?

Ja ne znam kome ce da prodaju ovo. Znam, tetki mojoj.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo - meni verovatno. Pre nego A1 sa hardverskim tasterima (naopakim) koji me užasno nerviraju.

Eto, samo jedan primer :D
 
Nazad
Vrh Dno