Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Uzeh i ja A2 danas, pa cemo da vidimo... Moj prvi xiaomi, nadam se da nece izneveriti :D.

Posto sam od onih "stock android ili nista" ljudi, i nisam imao nekog preteranog izbora kad vec nemam love za Pixel. Nokia ili ovo, reko' nek bude ovo.
 
Poslednja izmena:
Neka te lepo sluzi. Xiaomi je pravi izbor. :)
 
Hvala :). Mogli biste i da mi preporucite neki dobar case za nekoga ko ih mrzi iz dna duse i nikad nije koristio nijedan :D. Nesto sto ce samo da poboljsa grip i da se sto manje vidi, sa otvorima za tastere ako moze. Slusao sam price da su novi telefoni ovog tipa klizavi, ali stvarno nisam ocekivao bas ovoliko. Nisam ni od onih kojima ispadaju telefoni, ali sa ovim stvarno ne mogu nista da garantujem.
 
Ivan[emoji768 je napisao(la):
;5554551]Hvala :). Mogli biste i da mi preporucite neki dobar case za nekoga ko ih mrzi iz dna duse i nikad nije koristio nijedan :D. Nesto sto ce samo da poboljsa grip i da se sto manje vidi, sa otvorima za tastere ako moze. Slusao sam price da su novi telefoni ovog tipa klizavi, ali stvarno nisam ocekivao bas ovoliko. Nisam ni od onih kojima ispadaju telefoni, ali sa ovim stvarno ne mogu nista da garantujem.
Dolazi sa njime basic tpu case. Probaj prvo sa time pa vidi za dalje.
 
Ivan[emoji768 je napisao(la):
;5554524]Uzeh i ja A2 danas, pa cemo da vidimo... Moj prvi xiaomi, nadam se da nece izneveriti :D.

Posto sam od onih "stock android ili nista" ljudi, i nisam imao nekog preteranog izbora kad vec nemam love za Pixel. Nokia ili ovo, reko' nek bude ovo.
Stock ili ništa..moj čovek!

Послато са Mi A1 @Stock
 
Taman sam se nameracio na rn5 i sad muka :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ivan[emoji768 je napisao(la):
;5554551]Hvala :). Mogli biste i da mi preporucite neki dobar case za nekoga ko ih mrzi iz dna duse i nikad nije koristio nijedan :D. Nesto sto ce samo da poboljsa grip i da se sto manje vidi, sa otvorima za tastere ako moze. Slusao sam price da su novi telefoni ovog tipa klizavi, ali stvarno nisam ocekivao bas ovoliko. Nisam ni od onih kojima ispadaju telefoni, ali sa ovim stvarno ne mogu nista da garantujem.
Msvii hard cover. Ja ga na A1 imam vec nekoliko meseci i odličan je.
 
Definitivno postoji ono čega sam se plašio što ste pominjali na a1, neka vrsta adaptive brightness-a je aktivna sve vreme.

Kad je neki dark mode u pitanju, tapatalk npr, kao da dodatno smanji brightness.

I ono blago zbunjivanje multitouch-a sam primetio, mada mi je sve novo I dalje.

Ako ima nešto za auto brightness na osnovu sadržaja na ekranu, recite.

Ugasio sam i adaptive i onaj generalni auto brightness.

A ovako generalno, stvarno odličan telefon. Da nema ovih sitnica bio bi 100% zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Ja sam npr na redmi note 5 stavio osvetljenje na 50 posto i tako ga drzim, odmah sam iskljucio auto brightness...i skroz mi odgovara, retko kad pomeram slajder... :)
 
Ovo je druga stvar, i kad isključiš auto brightness, on automatski smanjuje ili povećava brightness na osnovu sadržaja NA EKRANU, ne na osnovu osvetljenja napolju.

Užasna ideja, ne znam odakle im to. Što je najgore, čujem da su to ubacili tek posle nekog update-a I na a1, ali sam se nadao da ovde neće biti.

To će svakako moći da se reši nekim custom romom, ali bas nisam želeo time da se bavim.
 
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a2-review-1798p6.php

Competition
The Mi A2 is a 6-incher with dual camera, Snapdragon 660 and Android One. Now, that's a pretty accurate summary of the Nokia 7 plus too. The Nokia's second rear cam is an arguably more useful telephoto one, and it's also got a microSD slot. Battery life is also superior on the 7 plus. However, the Mi A2's selfies are a touch better, and it's also more affordable off-contract, though the Nokia is probably easier to find subsidized.

Kukaju i na displej, osim njega i na bateriju, slušalice, ulaz za slušalice, microSD, punjač, kameru koja je 2mm izbačena.
Nedostatak NFC i OIS ne spominju, što je čudno.
 
Poslednja izmena:
Ivan[emoji768 je napisao(la):
;5554773]Ovo je druga stvar, i kad isključiš auto brightness, on automatski smanjuje ili povećava brightness na osnovu sadržaja NA EKRANU, ne na osnovu osvetljenja napolju.

Užasna ideja, ne znam odakle im to. Što je najgore, čujem da su to ubacili tek posle nekog update-a I na a1, ali sam se nadao da ovde neće biti.

To će svakako moći da se reši nekim custom romom, ali bas nisam želeo time da se bavim.
Widgets > Nova Activities izbaci na home screen, nadji content Adaptive backlight settings, pa isključi.
74467770e79304a67fedb81a36b31d8c.jpg
 
Da li je moguće da to rešava problem?

Aj sad ću da probam, mada nemam iskustva sa tim nova activities forama.

Kad dodam, ne treba ništa da se vidi, nego će samo postati aktivno ili treba da ostane ikonica, pa da kliknem?

Svaka čast na podlogu u svakom slučaju, ako mi rešiš ovo, jao.... :D

PS: moram da koristim nova launcher ili može I drugi?
 
Ne moraš novu, ovo je samo da pokreneš taj settings.

Klikneš na ikonicu na desktopu i otvara ti se onaj moj screenshot.
 
@Ivan
Kako ti se cini kvalitet ekrana na A1?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Čini mi se da ne radi ili nisam nešto dobro uradio.

Podesio sam kako si rekao, ali i dalje mi očigledno zatamnjuje ekran kad se sa desktopa prebacim na tapatalk u dark modu npr.

Jel treba root ili nešto slično?

Možda ovo važi samo za home screen, a ne za sve ostalo. Mogao bi još neko da proba ako može. Ako ovo nekako rešim, biću stvarno prezadovoljan.
 
Poslednja izmena:
ja mislim da se to oko osvetljenja desava kada je na automatskoj postavci za boje... ono normal/vivid, kako vec bese...
 
Nema, ima samo srgb mod u developer options, ako i to menja išta.

Edit: dole na dnu mi kao CABL version ne piše ništa, a vidim da kod drugih tu stoji oznaka za određenu verziju.

Verovatno ovo je ate način, ali na A2 ne radi trenutno.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam ovaj model, ali kad sam video da nema podrsku za sd karticu, da je samo 3000 mah baterija, da nema 3.5 mm, i da se ekran ne vidi ako imas polarizovane naocare, odustao sam.
 
@Ivan
Kako ti se cini kvalitet ekrana na A1?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Bio bi sasvim dobar da nema ovih auto brightness zavrzlama.

Deluje mi da je gamma malo "off" kad pogledam tamnije scene, mada to isto može da bude do ovog auto dimminga.

Zasićenje boja je isto OK, malo više nego što treba, ali više liči na neki srgb mod nego na one napucane varijante.

Meni bi skroz odgovarao da nema onog problema. Moram da nađem rešenje za to. Biće valjda nesto, tek je izašao telefon.
 
Pozdrav svima,

Juce sam uzeo telefon i imam problem tjs mozda ne razumem bas kako funkcionisu notification dots (u sustini hocu da mi odredjene aplikacije za notifikacije pokazuju samo "badge" )

cekirao sam polje settings --> apps&notifications --> notifications --> allow notification dots,
za odredjene aplikacije sam isao u app notifications --> notifications on & stiklirao allow-notification-dot
ali mi opet ne izlaze notifikacije u cosku ikonice.

takodje sam negde procitao da treba da stikliram notification acces --> launcher3.

Prilicno sam siguran da sam sve odradio kako treba al bi mi znacilo da me neko uputi ako sam prevideo nesto.

Hvala
 
Definitivno postoji ono čega sam se plašio što ste pominjali na a1, neka vrsta adaptive brightness-a je aktivna sve vreme.

Kad je neki dark mode u pitanju, tapatalk npr, kao da dodatno smanji brightness.


Nije tako na A1, prebacio sam na dark u TT, vrtim, probam, ništa, nema oscilacija osetljenja na automatiici.
A2 me za sada ne vuče da otpakujem i isprobam, da je bar sa 6GB ne bih se ovoliko dvouimio, ipak 4GB imam i na A1, igrice ne igrram, bar da mi drži više app u RAM od A1, da osetim nekako poboljšanje.
 
Ivane na suncu se najbolje vidi npr kad imaš crnu pozadinu, spustis not. bar, posvetli sam i čim ga vratiš, vrate se boje.

Mada ja sam to isključio preko već objasnjenog i nemam više to menjanje.
 
Verujem, i meni je dobro zvučao predlog, ali šta ću kad ne radi kod mene.


Inače, to je Qualcomm tehnologija za štednju baterije, nema veze sa xiaomiem. Ne znam da li ostavljaju više opcija za to u MIUI varijantama, ne bi me čudilo .
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Meni ta metoda na a1 ne radi, iskljucio sam preko tvog uputstva za nova widget.
 
Kakve muke oko adaptive light... Nikada ga nisam koristio, uglavnom je na 40% i po potrebi smanjujem/povecavam. Nikada mi se nije svidjalo kako funkcionise na auto...

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno