Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Razocarenje ako ne bude bar SD 636.
 
^^ Definitivno. Baterije su sve manje, a ekrani sve veći. Sa vanila androidom još i može da prođe, ali miui ipak osetno više srče bateriju, pa će na kraju da se svede na standardnih do 24h između dva punjenja.
 
Sto se mene tice neka je taj procesor jos stedljiviji od ovog i moze da bude iste jacine, nista bolje mi ne treba. Da ima isti ili bolji SOT i to je to.
 
Posle Redmi Note 5 (pro) modela, meni je ovo totalno razocaranje, smesno u nekim segmentima (citaj kapacitet baterije). Nisam ovo ocekivao od Xiaomi-a, posebno ne u ovoj klasi, sa jednim od popularnijih modela u njihovoj seriji. Nadam se da ubuduce nece krenuti stopama kineske brace iz Huawei-a.
 
Pa što baš toliko razočaranje. Ja imam telefon iz potpisa, voleo bih da je 20 grama lakši, baterija ubija sa 625, ako je sa 626 10% bolja a i performanse isto toliko, pa to je dobro.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa ono, neko ocekivanje je bilo da ce ubaciti SD 636 kao i kod RN5 modela, da ce ako kad vec dizu ekran, a samim tim i rezoluciju, malo podici bateriju, recimo na 3200mhz-3300maH i to je to. Oni smanjili bateriju, ok sd 626 jeste efikasniji, ali ce opet imati manju autonomiju od A1 zbog dijagonale i rezolucije. Performanse SD 626 su prakticno identicne kao na SD 625, samo mala optimizacija kod potrosnje. A to je dosta, dosta iza SD 636 modela.

Ne znam, aj da sacekamo cenu, ali meni je ovo za sada fail, ako bude kostao kao RN5 (model sa 4GB rama), sto je ocekivano.
Ne znam meni je nekako logicno da ovo ne bude Mi A2 ili da su ovi leakovi, samo (netacni) leakovi. Nekako mi je nelogicno da u ovom fonu koji ce biti tipa 220,230e do 250e na launchu vidimo SD 626, kad vec kod RN5 imamo SD 636. Kao i ovako mali kapacitet baterije na ovu dijagonalu i rezoluciju.
 
Poslednja izmena:
Meni su gore od svega dva ispupčena sočiva kamere. To ne mogu da svarim. Volim kameru u sredini i da ne strče mnogo. Volim simetriju. A procesor koji bude. Samo da nije MIUI i da ne čekam 360 sati za unlock.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Mislim da ce ipak imati sd636...verovatno ce xiaomi da opet kupi brdo tih procesora, kao sto je bio slucaj sa sd625, pa ce ih stavljati u mnoge uredjaje, a i baterija ce sigurno biti veca...mislim da je sve ovo sto izlazi, tesko nagadjanje i da nista od toga nece biti.. :)

Verovatno ce prednja strana biti ista kao rn5/r5plus....baterija ista kao redmi 5, sd636 proc...sa zadnje strane ce mozda biti unibody metal, ali sa dual kamerama kao na rn5, i sa donje stran usb-c...to bi onda bilo lepo unapredjenje... :D
 
Mislim da ce ipak imati sd636...verovatno ce xiaomi da opet kupi brdo tih procesora, kao sto je bio slucaj sa sd625, pa ce ih stavljati u mnoge uredjaje, a i baterija ce sigurno biti veca...mislim da je sve ovo sto izlazi, tesko nagadjanje i da nista od toga nece biti.. :)

Verovatno ce prednja strana biti ista kao rn5/r5plus....baterija ista kao redmi 5, sd636 proc...sa zadnje strane ce mozda biti unibody metal, ali sa dual kamerama kao na rn5, i sa donje stran usb-c...to bi onda bilo lepo unapredjenje... :D

To je meni logicno, sad videcemo. Ovi leakovi su se posebno u slucaju RN5 modela pokazali kao presmesni.
I slazem se za unibody (to ce biti 100%) i type c.
 
Nadam se da ipak ne mediatek:d
Koliko leakovi, nije realno, moze da se sastave tri modela lagano ;) Na kraju, cenim da ce svi biti fake.
 
Ja se samo nadam da ce ubaciti normalnu bateriju

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa da stave i 5000mah bateriju,pojesce je Helio (mtk) procesor,imaces 3h SOC..To ce biti veliki podbacaj cele kompanije sa ovim potezom ako bude istina za ovu informaciju u vezi MTK u novom A2.
 
Upravo tako, dzabe Mediateku slicni rezultati kao Qualcom modelima u benchmarkovima, kad jede neuporedivo vise stuje.
Ne znam, mislim da od Redmi Note 4 nismo videli Xiaomi telefon sa Mediatekom, neka me neko ispravi ako gresim, pa sve videli refresh sa SD 625...Znajuci kako odnos, poslovni, ima Xiaomi sa Qualcomom, mislim da nije realno da vidimo Mediatek u Xiaomi telefonu, posebno ne u klasi od oko 200e.
 
Problem sa baterijom jeste taj da se Xiaomi izgleda sa ovim modelom kao i sa Mi A1 takmici malo i da bude sto tanji, sto vise premium da izgleda, zato mislim da ove glasine za bateriju imaju smisla. A za procesor ne verujem, snapdragon 99%, ako stave mtk sami sebe su pokopali tom odlukom. A najrealnije je snap 636 da bude, ako vucemo paralelu izmedju redmi note 4x i mi a1, onda ce specifikacije da budu prepisane kao Note 5, samo tanji, alu unibody, type C, manje baterije i kvalitetnija izrada za nijansu...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja cu i dalje da se nadam da ce ipak staviti 3500mah :D

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa neka stave i malo manje nema frke,samo neka stave i SD,da bi SOC bio dobar..Ako zahebu telefon sa MTK onda pisi propalo..Na primer ako bude SD 636 uz bateriju od npr. 3100mah i soc ce biti preko 7h.Bice Bog kupovina,takodje,imacemo cak i da biramo izmedju best bay kupovine A2 i RN5 pro..
 
Ko je zainteresovan samo za stock varijantu, možda i ne smeta toliko ako bude MTK.

Za ostale razumem... Mada je svakako bolje da bude SD.
 
Mtk je najvece smece koje je napravljeno,ne sluzi svrsi..Imam RN4 i SD i MTK verziju,sta mislis koja je razlika u SOC-u?MTK 2.5 sata,SD 7.5-8 sati..Plus sto mi je od velikog pregrevanja MTK procesora iskrivio limcice gde su vratanca za kartice i dugme za glasnocu,nabubrilo sa obe strane..Izuzetno jak procesor i nista vise,nikakve vajde od njega.
 
Nije svaki MTK takav. Imali su oni i po neki ok soc , u low endu uglavnom.
To je isto kao sada da ja krenem da pljujem svaki snapdragon zbog zbog krseva s808 i s810
 
Ne bih rekao da je helio x20 krs,jedan od jacih njihovih mtk procesora..
 
Ja imam helio p20 u fonu, i skroz dobro radi, cak i baterija lepo drzi, ali svakako bolje SD.
 
Ne treba generalizovati, taj mediatek soc ne mora biti los po pitanju potrošnje i snage,imaju oni i ok čipova ali podrška će biti standardno slaba i gcam možemo zaboraviti na mediatek telefonu.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ljudi MTK helio x20 koji je u RN4 telefonu,radi savrseno,telefon nije stucno godinu dana,ali nikakva vajda od toga kad zdere bateriju,SOC 2.5h..Ako igras neku igricu toliko se zagreje da je to strava.Kazem vam da mi je od pregrevanja iskrivio limcice sa strane..I to nije samo kod mene vec kod svih korisnika sto se tice zderanja baterije..Kakva korist od jakog procesora kad zbog njega telefon nema autonomiju.Sa druge strane isti telefon ali SD procesor,nebo i zemlja..
 
Ma x20 je mator vec, p serija je sama po sebi efikasnija od x serije, a ovaj p60 deluje fino, jedino sto ce podrska biti slabija, al opet kazem SD bi bilo mnogo bolje i svi zadovoljni.
 
Ništa od p20 javio onaj sa xda :)
Znači verovatno s636 ili s660 :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno