Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Jel ima neko da je na xiaomi.eu 12.0.1 i koja gcam radi?

From POCO F1
 
Од скоро имам проблем са спикерфоном, не чује се.
 
Meni telefon zna nekada da podivlja (nekada se odjednom iz cista mira uradi neki restart, desava se da pojedine aplikacije totalno zabaguju).
Ali dosta je dobro sluzio do sada. Nisam nijednom radio reinstalaciju sistema, samo nadogradnje sam instalirao.
 
Pozdrav kolege.
Potrebna mi je pomoć jer ne znam šta bih više u učinio. Naime na supruginom A2 sam pre mesec dva otkljucao bootloader, ubacio custom Pixel Experience Android 11 ROM sa XDA foruma. Radilo je sva okej osim reseta Vibera na neki period, ali to nije bitno. Planirao sam da prebacim na neki drugi ROM ali danas sutra, obaveze tako je i ostalo. Problem je sledeći. Supruga se ujutru probudila i na telefonu je vrteo samo Google logo, upao u bootloop. Kaže da je prethodnih dana nudio neko ažuriranje ali je ona to ignorisala. U toku noći je izgleda (pretpostavljam) nekako povukao updejt i instalirao ga. Znam kako da vratim telefon na fabrički ROM i unbrickujem ga ali su mi bitni podaci sa interne memorije, slike i video zapisi. Takodje znam da je memorija enkriptovana, kada bootujem privremeno TWRP.img iz fastboota vidim da ima foldera na memoriji sa imenima random brojeva i slova, kao i koliko je zauzeto i dostupno memorije. Pokušao sam par stvari da uradim ali mislim da sam odmah u početku napravio grešku jer nisam dobro poznavao kako radi uređaj koji ima A i B slot. Kako nije hteo da podigne android ja sam iz PE recovery-ja preko ADB sideload-a povukao originalni zip i nanovo uradio update. Prvobitni PE ROM se podizao sa slota B, koliko sam razumeo ja sam uradio update pomoću ADB-a na slot A, ali ni tada nije hteo da se podigne sa tog slota, a možda je moglo nešto da se učini samo da sam prvobitno prešao sa B na A.
Uradio sam sledeće stvari...
Flesnuo poslednji fabrički ROM u fastboot pomoću flash_all except data .bat scripte, samo sam je na kraju izmenio da ne odradi reboot nakon flesovanja i podigne stari android i tako "zaključam" internu memoriju. Potom raspakovao zip PE ROM-a raspakovao preload izvukao BOOT, SYSTEM i VENDOR image fajlove (samo su oni bili unutar) te ih kroz fastboot flesovao manuelno ponaosob i na slot A i na slot B ali nece da podigne Android. Takodje da spomenem kada sam prvobitno ubacio PE nije bio rootovan pa sam morao manuelno da patchujem PE BOOT.img magiskom i potom flesujem takodje manuelno. Taj proces nisam ponovio pri "oživljavanju". Možda sam u nekim koracima napravio grešku i time pogoršao, čak i onemogućio povratak podataka sa interne memorije iz svog ne znanja ali dok sam se time aktivno bavio u prošlom nekom vremenu nije sve bilo tako 😁
Ako neko ima neku ideju kako bih mogao da podignem ovaj PE ROM i nekako izvučem podatke molim vas neka napise, ne mora ovde ako mu je teško, možemo i da se čujemo ili preko nekog messengera...
Izvinjavam se na dugom postu ali više nemam rešenja ,a supruga ima slike koje su joj drage na telefonu..
 
Koja verzija twrp-a vam radi?Koju god sam probao, butuje twrp ali nema slike. A znam da butuje jer ga komp prepozna kao mtp.Jedino mi radi PitchBlack Recovery, ali on izgleda ne može da flešuje ove novije verzije xiaomi.eu romova.
 
Jel može nekako da se podesi da se telefon otključava na otisak prsta, ali da posle njega ne traži i PIN?

A nije mi ni jasno zašto posle PIN-a mora da se klikne i na Enter/Next dugme. Jel može i to da se isključi (da se po unešenom kodu odmah otključa, da ne mora da se klikće na Enter/Next)?
 
Kod mene se na otisak prsta otkljuca normalno,ne trazi nista dodatno.Naravno morao sam da unesem pin,patern ili lozinku,izabrao patern,ali to je samo kod otkljucavanja na swipe.Ja sam na miroom-u,i dok sam bio na xeu isti djavo.
 
Kad se zaključa ekran, onda mora i pin/pattern. Sve sam probao i neće.

Problem je što je power dugme zaglavljeno (resetuje se non-stop u krug), pa sam postavio izolir traku i ne može više da se koristi. Onda sam postavio "Screen off and lock" aplikaciju i preko nje se gasi ekran, ali se i zaključa. Fingerprint pali ekran, ali mi onda traži i pin/pattern što je bezveze. A i posle pina mora enter/next. Bezveze 2 nepotrebna koraka...
 
Kad se zaključa ekran, onda mora i pin/pattern. Sve sam probao i neće.

Problem je što je power dugme zaglavljeno (resetuje se non-stop u krug), pa sam postavio izolir traku i ne može više da se koristi. Onda sam postavio "Screen off and lock" aplikaciju i preko nje se gasi ekran, ali se i zaključa. Fingerprint pali ekran, ali mi onda traži i pin/pattern što je bezveze. A i posle pina mora enter/next. Bezveze 2 nepotrebna koraka...
Aplikacija nema admin prava , zato posle nje trazi pin/pattern.
 
Када се телефон ресетује/рестартује мора пин, бар је тако код мене намештено при првом стартовању телефона а то је било пре 3 ипо године.
 
Мало да оживим тему 😉
Пошто ми је на Nova 5T пукао екран, стицајем околности вратих се на овај телефон. За разлику од пре 3 године када сам га имао, и када је било потребно да се телефон конвертује у 6Х да би се користили custom ROM-ови, данас то није случај. После мало присећања како се и шта све треба одрадити, управо одрадих убациванје Pixel Expirience на андроиду 12 ☺️
 
Слажем се, телефон и даље ради добро послао 4 године без враћања на фабрика подешавања са 90%попуњене меморије. Понекад зна да забагује на пар секунди. 😀
И даље је бољи од већине јефтиних телефона.
Али ускоро га мењам за, двоумим се између F4 pro и 11t pro.
Овај бих дао клинцу, а хтео сам да му купим Redmi 9c. 😀
 
Пошто ме је Pixel Expirience сморио са тоном гугл апликација и којечега све не, реших да убацим crDroid v8 (A12). Сад паде и рутовање, па да се убаци неки gCam... :giggle:
Одвикао сам се од ових ствари, а занимљиво је све то.
 
Ja sam ga koristio 4 godine, do pre neki mesec, prva godina na klot androidu i sledeće tri na MIUI-u, i to neki Miroom rom. Klot android meni teška smaračina :) Stoji u fioci, kaže žena što ga ne prodaš, ne ne rekoh,on se ne prodaje...
 
Je l' zna neko gde mogu bateriju da kupim, ali da se zna proizvodjac, kao teracell ili cameron sino. Ovi na kp nemaju na stanju, a sa ali expresa i ebay preskupa postarina. Dakle trazim da se zna proizvodjac alternativne baterije, ne zelim lutriju sa "original" baterijama.
 
Nazad
Vrh Dno