Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Dobro, plus je što Xiaomi A1 nema 8.1 ni posle pola godine iako je android one telefon ...

Ako A2 nastavi tim stopama to će za neke biti još veći +

Kakvih likova ima :D



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Project treble ima smisla samo zvanično, jer garantuje mnogo lakši i brzi razvoj nove Android verzije.

A1 to ne podržava od starta, kao ni bilo koji drugi telefon koji nije došao sa Oreom.

Upravo zbog te sporosti koju vidiš u ovom slučaju kod xiaomi-a se I došlo do treble ideje, tako da će A2 biti druga priča jer će ga podržavati. A1 ne podržava.
 
Da su hteli mogli su da izbace bez obzira na treble ;)

Osim toga ovo je i lažno oglašavanje jer je glavni adut kada je izašao A1 bio :

"Stay fresh over time
Mi A1 ships with Android Nougat, and will receive 2 years minimum of OS upgrades. And since Android One users are among the first to get new OS upgrades when they’re released, you’ll have access to the latest features and innovations even sooner."

Created by Xiaomi, Powered by Google
Mi A1 is our first Android One phone with a software experience designed by Google.

We’ve partnered with Google to bring you a pure Android phone that stays secure and fresh over time, with your favorite Google services front and center.

izvor: https://www.mi.com/en/mi-a1/android-one/
(i milion drugih sajtova koji su baš potencirali ovo)

Nisu mi jasni ljudi kojima kao ne treba nova verzija jer stara radi "dobro" - zar nije bolje da su posle pola godine izbacili 8.1 pa ko hoće da instalira hoće, ko neće može da ostane na 8.0 ?! :)

Kome softver nije bitan zašto kupuje čist i "ažuriran" android one telefon?
Kupiš Kineza nekog sa 7.0 i 4000-5000 mah baterijom i uživaš ;)


Ivan[emoji768 je napisao(la):
;5502778]Upravo zbog te sporosti koju vidiš u ovom slučaju kod xiaomi-a se I došlo do treble ideje, tako da će A2 biti druga priča jer će ga podržavati. A1 ne podržava.

Videćemo ...



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šumadinac, slažem se... Oni su deo problema i zbog toga što (svi oni) ne rade kako treba su i potrebni novi standardi koje će morati da poštuju, tj. manje toga će zavisiti od njih kad je nova verzija u pitanju.
 
Treba im sad publicitet oko Mi 8, tako da kad se to smiri, septembar/oktobar možda može da se očekuje (kao i prošle godine kad je izašao A1).
 
ne znam sta je cudno u ovom tekstu. sve price o A2 su nastale sa raznih drugih foruma i sajtova gde su ljudi, kao i ovde, sami proglasili izlazak A2 koji ce biti "isti 6X samo sa cistim androidom", Xiaomi nikad nije takvu vest ni pustio.
 
Da su hteli mogli su da izbace bez obzira na treble ;)

Osim toga ovo je i lažno oglašavanje jer je glavni adut kada je izašao A1 bio :





izvor: https://www.mi.com/en/mi-a1/android-one/
(i milion drugih sajtova koji su baš potencirali ovo)

Nisu mi jasni ljudi kojima kao ne treba nova verzija jer stara radi "dobro" - zar nije bolje da su posle pola godine izbacili 8.1 pa ko hoće da instalira hoće, ko neće može da ostane na 8.0 ?! :)

Kome softver nije bitan zašto kupuje čist i "ažuriran" android one telefon?
Kupiš Kineza nekog sa 7.0 i 4000-5000 mah baterijom i uživaš ;)




Videćemo ...



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Druže, bez uvrede, ali ideš u krajnost. Ljudima jeste bitan softver, a ne da li je 8 ili 8.1 verzija, nego da je sve ispeglano, znači brzo i pouzdano.

Makar mi ovde koji se neki manje neki više razumemo makar kako to funkcioniše ne treba da gledamo tako plitko. Evo ja imam drugara sa tom Nokiom koju si naveo, i džaba joj 8.1 verzija kada je softver sve samo ne lepo ispoliran, bolje da ima 8.0 a da nema bagova i bolje kamere. Mislim opet je to dobar telefon ali definitivno mu softver nije jača strana,ako se doradi biće top.

Mislim ništa čudno, to je sudbina midrange i budget telefona, kompanije se maksimalno posvete flagship modelima, ta nokia 7 ili neki redmi budget telefon će uvek imati brljave updatove koji nešto zeznu a nešto poprave i možda će ih lepo srediti posle godinu i po dana a verovatno ni nikadi
 
U tom komentari koji si citirao nigde se ne spominje Nokija.
Samo ono što i dalje piše na Xiaomi sajtu. ;)

Ali da ne nastavljamo OT, ako je onaj tekst istinit neće A2 skorije ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Telefon je sa razlogom android one serija. Obecali su nesto sto nisu u stanju da isporuce.
 
Haha neki ovde su već skoro "kupili" A2, druga se savetuje da sačekaju uskoro na isti, a od njega ni traga ni glasa! :d

Pazarite bre Nokiju 7 pro i uživajte ;) A što se tiče ovog vijanja najnovijeg softvera, evo meni totalno ne bitno. Stavio sam android P i osim lepog fonta na pixelu, sve mi je šareno i bangavo (novi vodoravni recents pogotovo)...tako da novije ne znači uvek i bolje!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Znam da Mi A1 ne prati Android One program, ali štaće vam toliko taj 8.1?
Stiže i on uskoro.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Ovo bi trebalo da bude Redmi 6, a ne A2 lite...Xiaomi ne koristi lite u svojim nazivima.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ovo bi trebalo da bude Redmi 6, a ne A2 lite...Xiaomi ne koristi lite u svojim nazivima.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

tako je upisan i taj neki njihov registar :trust: i ovi kazu da su mislili da ce biti redmi 6 al da je xiaomi odlucio drugacije.. kad bude zvanicno videcemo vec
 
Ovako ruzan telefon moze biti samo Redmi, nikako Mi serija :(

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Hahaha, ne znam samo sta ce im ovaj model...Mora da im ostalo jos SD625, pa da se iskoristi :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Lite verzija mid-range telefona :D
 
I ovaj sa kancerom na ekranu?[emoji16][emoji16][emoji16]
Neka hvala.
 
pa, pričalo se da će biti dve verzije A2, jedna jača (Mi) i druga slabija (RedMi). ovo je slabija varijanta
 
U tom komentari koji si citirao nigde se ne spominje Nokija.
Samo ono što i dalje piše na Xiaomi sajtu. ;)

Ali da ne nastavljamo OT, ako je onaj tekst istinit neće A2 skorije ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Napisao si u prethodnom, zato sam i naveo primer koliko je nebitno da li je 8.0 ili 8.1 pogotovo kod midrange i budget telefona gde je to šminka, ta nokia ima lošiji softver recimo.

Ma naravno, Xiaomi kao i svaki drugi proizvodjač loži masu, nema kompanije koja nije sto puta slagala do sad, prave ljudi hajp da dignu prodaju.

@Loznica Jel ti znači da možemo skoro da ga očekujemo ako je primećen na geeku. Nadam se da će biti, taman mi se ni ova Nokia ni r5 note ne uzimaju, smorio sam se čekajući A2
 
Šteta što su odustali od 5" :kezo: najjače mi kad kažu za sve ispod 6" mali ekran

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Pa povecala se dijagonala display-a, a smanjili bezeli...otprilike dodjes na isto sto se tice velicine telefona. Recimo Mi mix 2 od 6" je isti kao 5.5" telefon.
A vidim da ce biti vise verzija Redmi 6... cak ima najava i za neku 5.45"... znaci kao nekadasnjih 5" velicina.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
meni jedino smeta što su sve modele preobratili u 18:9 aspect ratio... trebali bi izbaciti i pokoji sa standardnim 16:9.
 
Sada posle mesec, dva, kada uzmem 16/9, osećaj je bljak. Veruj mi. Kao sunđer za sudove da sam uzeo u ruku. I danas sam u T gledao p20 lite, još lepši odnos stranica. Jedva čekam Mi8 SE.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno