Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Mi A1 je kostao oko 250€ kada je izasao, ne verujem da ce A2 da kosta toliko skuplje, koliko znam ideja je bila da se izbaci jeftiniji telefon sa redovnim google azuriranjima, ne verujem da ce naslednik A1 biti previse skup.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Jel ima nekih vesti kad se Mi A2 ocekuje u Evropi i kod nas?
 
Ma telefončić je odličan i ima da pokupi dobar skor kod nas (Globalna verzija+Android One).
 
Ma i taj android one na Xiaomi A1 kasni debelo sa ažuriranjima :)
Dok npr Nokia 7+ ima od početka Oreo 8.1, od prvog dana Android P + je zadnji update doneo Dual 4G - VoLTE na obe kartice ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bravo, čestitam vlasnicima duplo skupljeg telefona koji je izašao pola godine poslije A1!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dve frakcije :D A1 vs 7+

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bravo, čestitam vlasnicima duplo skupljeg telefona koji je izašao pola godine poslije A1!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Kakve to veze ima sa android one programom koji realno na A1 to nije ? :)
Evo 5X i 6P su bajati 3 godine pa imaju 8.1 od prvog dana ...

Xiaomi Mi Mix 2S je već prava priča, ali je on 500€ ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slazem se za 8.1, ali telefon je i ovako super. Verujem da u junu stize 8.1.
Nervira me to sto su poslednjim updateom uradili za sluske.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Niko ni ne kaže da nije super, pogotovo kada se ubaci cena u jednačinu, ali softver nije onakav kakav treba da bude i ne prati android one program...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato je Nexus uvek Nexus, Pixel isto. Ali za ove pare ja imam samo reci hvale. Opet imam osecaj da furam Nexus telefon.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Najviše zbog toga što imaš čist android za 150-180e (novi i polovni) što realno nemaš nigde . :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Dobro je što svako ima svoju ideju šta je Android One program... 5X i 6P su Google hardver, za sve što su drugi naoravili mora da se prilagodi softver. A1 se redovno patchuje (i nema "rupa" u zakrpama kao neki) a 8.1 se testira od prije nove godine.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Rekao bih da imaš lošu ideju šta je android one softver :)

Sa pojavom Treble programa čist i ažuriran android nije samo dostupan na Nexus/Pixel telefonima ...

https://developer.android.com/preview/devices/

Stabilna verzija 8.1 androida je izašla 5. decembra 2017. godine, a Xiaomi može da testira android one softver do oktobra 2018 god. kada izlazi v9 :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A1 nema Treble, i to je to, ne treba dalja analiza.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima treble, tj sredjen je. Doduse ne od strane Xiaomi-a, ali opet ima :)
 
Te Apu Indijce i xda budževine ne računam :)
A i treble nije opravdanje loše podrške - ima drugih android telefona sa 8.1 ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
CosmicDan je Australijanac i na XDA je vec 9 godina :) moze se videti po njegovom ucinku (post/thanks) da nije nubara.
 
Može da bude i potomak Inka - totalno nebitno :) Ne radi u xiaomi-u i to neće promeniti činjenicu da A1 "android one" telefon i dalje nema v8.1 iako je prošlo pola godine od izlaska finalne verzije ...


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne znam kojim jezikom da pričam, nemam utisak da me kapiraš šta god da probam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nema ni potrebe ;)
Držimo se ovih gore činjenica, ostalo neće ništa promeniti ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa o tome i pričam, njima ne barataš baš najbolje. Nego ovo je već OT, uživaj.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Telefon nije ni u najavi, a postoji 20 stranica vlažnih snova i pregruvavanja...
 
Pa o tome i pričam, njima ne barataš baš najbolje. Nego ovo je već OT, uživaj.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Dobro, plus je što Xiaomi A1 nema 8.1 ni posle pola godine iako je android one telefon ...

Ako A2 nastavi tim stopama to će za neke biti još veći +

Kakvih likova ima :D



Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ko je to uopšte rekao? Hajde okani me se, postaje dosadno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Tu Nokiu ima drugar, dobar telefon ali softver mu definitivno nije ispoliran, ima bagova telefon, ni kamere ne deluju ništa spec,mada daleko od toga da su loše, selfi je ustvari dobra,izgled top.

Meni nije jasno to loženje na update radi update koji ne donosi ništa i u većini slučajeva je šminka eventualno Google. Mislim pogotovo na tim nokia 7,mi a1 telefonima, kompanije peglaju ove jače modele ovo ostalo je šminka, makar je takav moj utisak.
 
@Janee je lepo reakao sve u 1voj rečenici!

NOKIA može da izbaci i Android P Update za njene telefone ali svi apdejtovi su bagoviti i nikako mi nije jasno kako uopšte i prolaze na tržištu...

Kolega ima Nokiju i greška grešku sustiže. Svaki apdejt je teško smeće. Na jednom apdejtu brljavi tač, na drugom baterija, na trećem zvuk... I koji će njemu vrag Oreo 8.1 kada nije ispeglan za model fona koji poseduje?

A ne razumem ni forumaše ovde. Toliko je sada zapelo za 8.1 da bez njega ne može da se živi ili šta već? Ni potencijal 8ice nije iskorišćen kako treba e, daj sada 8.1 to je In...
 
Nazad
Vrh Dno