Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,456
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
došlo vreme za A2, naslednika jednog od prvih modela globalnog Android One, Mi A1 (tema na forumu)

glasine kažu da će se pojaviti prvo u Kini pa onda u Indiji, figurira datum 25. mart 2018.
prema glasinama, tehničke specifikacije su sledeće:
ekran će biti 18:9 2160x1080 5.7"
Snapdragon 640 ([email protected], Andreno 508)
RAM 4/6GB, skladište 64/128GB, podrška za microSD do 256GB
Bluetooth 5
baterija 3500 mAh (jača nego na A1)
USB type C, kao i na A1
nazad dual cam po 12Mpix, napred 8 Mpix (snima 1080p@30fps)
Camera 2 API
Android 8

izvori:
https://www.quora.com/Who-wants-to-...the-Xiaomi-Mi-A2-release-date-price-and-specs
https://www.igeekphone.com/xiaomi-mi-a2-review-design-specs-price-release-date-and-more/

nadam se da A2 ima NFC




Root telefona, magisk instalacija, google camera port i camera2 api:

Za navedene stvari vam je naravno potreban otkljucan bootloader za koji sam vec pisao kako se radi. Za početak skinite zadnji septembarski stock ROM, trebat će :) Napomena: ako radite root ROM-a sa august security pathcom trebate skinuti stock ROM od augusta jer boot.img nije isti na te dvije verzije. Podrazumjeva se da ste uvijek na zadnjoj verziji ROM-a, zašto ne bi bili :)

Septembarski ROM:http://bigota.d.miui.com/V9.6.13.0....0.ODIMIFE_20180913.0000.00_8.1_fbd1120565.tgz
Magisk Manager APP: https://drive.google.com/open?id=1GDSU3Z8Md1TqyQ5P7-B2nJRDi-UIOjkb
Google Camera port koji ja koristim: https://drive.google.com/open?id=1J4ylV4xjHBizSKI8zah5u8KbEAPL0hHZ
Trebat ce vam i neki file explorer za pristup root particiji, ja koristim Solid Explorer.

Kada skinete rom, raspakujte ga sa 7-zip, prvo raspakivate TGZ pa onda opet raspakivate TAR. Kada se sve ektraktuje, udjite u folder images i kopirajte boot.img na vasu internu memoriju, moze u downloads.
Instalirajte na telefon magisk manager. Otvorite magisk manager. Umagisk manageru kliknite INSTALL. Kada dobijete popup prozor kliknite INSTALL, na novom popup prozoru kliknite patch boot image file. Navigirajte sa file explorerom do boot.img koji ste prebaciti na telefon. Pustite magisk da odradi svoje. Sada je kreiran novi patched_boot.img file koji je obicno u istom folderu kao i originalni boot.img.
Kopirajte patched_boot.img sa telefona na pc u C:\adb folder koji sam objasnjavao u pretkodnom tutorijalu za unlock bootloadera.
Restartujte telefon u fastboot mode.
U fastbootu kucate:
fastboot flash boot patched_boot.img

nakon sto se zavrsi kucajte:
fastboot reboot

Nakon reboota udjite u magisk manager i provjerite root. Voila eto ga rootan telefon. Idemo dalje sa Google Kamera portom.

Otvorite file explorer koji imate na telefonu, pristupite root particiji i dajte mu permisije za root. Idite u System folder na root particiji i otvorite build.prop file.
U bild.prop skrolajte na kraj koda gdje stoje #ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
na kraju dodajte
persist.camera.HAL3.enable=1

uradite save i restartujete telefon

eto ga camera2 api omogucen

Sada snimite google camera apk sa linka koji sam stavio, podesite po zelji i to je to :)

Kako prebaciti Mi A2 u 6X: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?416387-Xiaomi-Mi-A2&p=5682604&viewfull=1#post5682604

Credits Mr Nice Ba .
 
Poslednja izmena od urednika:
Uf, ovo lepo izgleda... :D
Jos ako izadje sa cenom od 230e kod nas, pa posle mesec-dva da moze da se nadje za 200e ovo ce biti super... :D
 
Сигурно ће код нас да буде 230е, нарочито кад се узме у обзир да је А1 270е у легалној продаји.

Ово су нагађања у жеље. Нешто ми је много рано за А2.
 
Poslednja izmena:
@unique93, u drugoj polovini septembra 2017. kupih A1 za oko €220, u prvoj polovini februara 2018. cena je oko €220. drži cenu, dobar je uređaj. A2 je, prema ovim glasinama, donekle sličan drugom Android One modelu, HTC U11 Life, koji je oko 50% skuplji od A1

@nightshadow, kod nas da (pre mesec dana), a globalno u septembru prošle godine. ovo su samo glasine
 
Zar A1 nije skraceno od Android One? Ukoliko jeste, onda A2 nema smisla, jer Android Two ne postoji. Kako god, jos uvek je rano za naslednika posebno jer je skorije izbacena Redmi 5 serija, a ukoliko su glasine tacne, uskoro ce i Redmi Note. Izbacivanjem toliko modela, slicne cene, sami bi sebi pucali u noge.
 
Poslednja izmena:
^ pa osnovna stvar kod a1 je čist android.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Mislim da je još rano za A2,ali videćemo.Pre će bito da će ga na leto izbaciti.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Izbacivanjem toliko modela, slicne cene, sami bi sebi pucali u noge.

A serija je stock Android, ostali Xiaomi su MIUI...pa ko sta voli :) Sto veci izbor , to bolje :)

A ko prati temu Kineski mob.tel ovde, zna od kada sam ja najavio A2 model.

Po njihovom roadmap-u , april je mesec za A2.
 
je li neko naleteo na glasinu da će LED biti RGB?
 
Bi bio mi interesantan, da ima MIUI:d

Sve su ovo naravno glasine, ima jos dva meseca min do objave.
 
Kad' pre. Taman se navikao na A1. :)
 
Samo da sklone HW dugmice. Videh neki render da ce biti slican RN5 Pro varijanti. Ako to bude pazarimo :)

Sent from my MI 4 using Tapatalk
 
Kvalitetan zvuk i komponente kao kod A1, 18:9 ekran bez hardverskih dugmica, SD 636(eventualno i 660, mada sumnjam da ce biti 660, osim ako ne bude primetno jaca cena) i bice to jedan odlican uredjaj.

Ovo su nagadjanja, naravno.
 
Kvalitetan zvuk i komponente kao kod A1, 18:9 ekran bez hardverskih dugmica, SD 636(eventualno i 660, mada sumnjam da ce biti 660, osim ako ne bude primetno jaca cena) i bice to jedan odlican uredjaj.

Ovo su nagadjanja, naravno.
To procitah negde. Samo srede malo ivice oko ekrana. Inace, mislim da ce biti cool masinka.

Sent from my MI 4 using Tapatalk
 
Nisam citao, ovo su vise neka moja nagadjanja, na osnovu Mi A1 i R5+.

Drug dolazi iz Kine novembra pa sam se dvoumio izmedju ta dva, prethodno sam video kako klizi MIUI 9 na RN4x pa me je vuklo da zbog 18:9 uzmem R5+.
Sada mislim da ce to biti Mi A2, iako jos nema nikakvih informacija, imam neki dobar predosecaj :D
 
glasine kažu da će se pojaviti u drugoj polovini jula i da neće imati kapacitivne dugmiće ispod ekrana
 
Čisto da me ima i u ovoj temi :)

Znaci ako izbace a2 to je zapravo rn5 ali ceo u aluminijumu i sa znatno manjom baterijom.
 
Počeli su kao Samsung da recikliraju telefone.

Послато са SM-G950F
 
Ako izađe sa s660 a sve su naznake da hoće , ćao zdravo Nokia 7 plus :)

It is powered by a 2.2GHz octa-core processor. Our guess is this is the Snapdragon 630 or Snapdragon 660 as they are both clocked at 2.2GHz. There is 4GB or 6GB of RAM with 64GB and 128GB of storage respectively.

Xiaomi will launch the phone with Android 8.1 Oreo and it will have a 2910mAh battery. It will come in black, rose gold, white, blue, red, pink, gray, and silver. That’s a lot of color variants if you ask me.

https://www.gizmochina.com/2018/03/...mi-6x-full-specs-up-to-6gb-ram-128gb-storage/
 
890 mah manja baterija od 7+ :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jedino ce Noklaljupci kupiti 7+ pored A2. 400e vs 250e
 
Mislim da ce ipak biti SD 630. Super ako bude SD 660. Bas sam bio zagrejan za N7+, ali ako ovo izadje u narednih mesec-dva, pre bih uzeo 6/128 Mi A2 nego 4/64 N7+. Mada opet, ako bude SD 630 i losija kamera, uz skoro 1000mAh manju bateriju, nisu to male razlike.
 
Samo da bude ista autonomija baterije i sve kul. Malo bolja kamera i super.
 
Mogli su barem 3500mah da stave

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Mogli su, al videcemo.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poceli su da skrtare sa baterijom.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno