Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Tu nema razloga da ne ostanemo,sam telefon je podržan za dve nadogradnje androida i tri godine sigurnosnih zakrpa.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Nema ništa zvanično još,ali ovih dana već pixel telefoni i oppo telefoni treba da počnu da dobijaju android 10,posle toga bi trebalo i svi koji imaju čist android da počnu da dobijaju update,s i mi smo u toj grupi.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Nema ništa zvanično još,ali ovih dana već pixel telefoni i oppo telefoni treba da počnu da dobijaju android 10,posle toga bi trebalo i svi koji imaju čist android da počnu da dobijaju update,s i mi smo u toj grupi.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
Они што су остали на А2 јесу у тој групи. Ми што смо конвертовали на 6х, мало ће да се стрпимо [emoji16]

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Tako nekako,al uvek možemo da se vratimo na A2,mada zaista nema potrebe,čak gledam antutu mi je za 18000 poena veći na MI6x

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Jel mogu da bespovratno oštetim mob, samo flešovanjem romova ili ako instaliram na pogrešnu patriciju?
Ukratko šta da pazim da ne uradim da ne brick-ujem mob?
 
Usled spleta nesrecnih okolnosti (crkla mi Nokia 8) koristim ovaj telefon skoro 3 meseca. Prelaz je malo bio "sa konja na magarca", ali nista strasno. Jedina zamerka mi je losiji displej na A2. Telefon lepo radi i s' vremena na vreme je umeo da stucne sve do skora. U poslednje vreme zna prilicno da uspori kada jedino restart pomaze. Juce mi se desilo da sam u potpunosti izgubio zvuk, a video (yt, twitter i sl.) je bio slajd sou. Je l' se nekome nesto slicno desavalo? Da li je ovo zbog poslednjeg (avgustovskog) azuriranja?
Neverovatno mi je da prijateljev Redmi 7 (uzeo u mts-u) radi brze i fluidnije od A2 iako ima manje memorije i nesto slabiji procesor. Sticem utisak da je AndroidONE linija telefona kod Xiaomi-ja tu tek reda radi.
btw. Da li je moguce konvertovati telefon u 6X ali da posle azuriranje radi OTA?
 
Meni se na RN5 2 puta desilo to sa zvukom. Čuje se pucketanje iz zvučnika a video na Instagramu sjecka nenormalno. Oba puta je restart pomogao.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Usled spleta nesrecnih okolnosti (crkla mi Nokia 8) koristim ovaj telefon skoro 3 meseca. Prelaz je malo bio "sa konja na magarca", ali nista strasno. Jedina zamerka mi je losiji displej na A2. Telefon lepo radi i s' vremena na vreme je umeo da stucne sve do skora. U poslednje vreme zna prilicno da uspori kada jedino restart pomaze. Juce mi se desilo da sam u potpunosti izgubio zvuk, a video (yt, twitter i sl.) je bio slajd sou. Je l' se nekome nesto slicno desavalo? Da li je ovo zbog poslednjeg (avgustovskog) azuriranja?
Neverovatno mi je da prijateljev Redmi 7 (uzeo u mts-u) radi brze i fluidnije od A2 iako ima manje memorije i nesto slabiji procesor. Sticem utisak da je AndroidONE linija telefona kod Xiaomi-ja tu tek reda radi.
btw. Da li je moguce konvertovati telefon u 6X ali da posle azuriranje radi OTA?

Nikad mi se nista od toga nije desilo za godinu dana kolko ga koristim.
 
Jel mogu da bespovratno oštetim mob, samo flešovanjem romova ili ako instaliram na pogrešnu patriciju?
Ukratko šta da pazim da ne uradim da ne brick-ujem mob?
Rado bi ti pomogao ali zaista ne znam,moj savet ti je da posetiš xda forum i tamo pročitaš,ima upustvo sigurno za particije i ostalo što te zanima.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Pitao sam tamo, aj i ovde da pokusam.

Butovao sam se u twrp, imao sam custom rom u internoj memoriji, ali kad idem na instal, ne mogu nigde da nadjem ni taj rom gde treba da bude, a ni gomilu drugih foldera koje sam tu imao, nista tu ne prikazuje, ko da je to nestalo ili je sakriveno.
Svakako sam pokusao da ponovo ubacim rom na vise razlicitih nacina, izmedju ostalog preko opcije adb sideload i kaze da ga je prebacilo, ali opet se nigde ne vidi, nema ga.
Sta da radim? jel to treba da odradim Disable Encryption proceduru, koja ne trebao za Oreo, ali treba za Pie na kojem sam?
i kako da odradim tu proceduru kad ona zahteva da ubacim taj fajl na mob, a ne mogu nijedan fajl da ubacim na mob, kad ga twrp ne vidi.
Ne zeli cak ni da mi napravi backup, prijavljuje neku gresku.
Aj neka pomoc, ako ovde ima iskusnih.
Jel moguce preko fastboot-a da flesujem custom rom?
 
Poslednja izmena:
Probaj opciju mount pa izaberi system. Sta ti jos nudi?

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Када уђеш у рековери, повежи телефон са рачунаром и прекопирај жељени ром на телефон. TWRP га мора видети.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Dobio sam pomoc od mister.ba na private, a isto su mi napisali i na xda, trebao sam odraditi format data i to je pomoglo, onda je proradio MTP kako treba i dekripcija je uradjena ja mislim tom prilikom, tako da sam bez problema prebacio rom na mob i zatim ga instalirao, sve radi kako treba, hvala svima, konacno i ja da ubacim taj custom rom jednom, a plasio sam se da ne zeznem nesto, sva sreca sve extra radi :)
 
Super,drago mi je da si uspeo možeš razne rom da isprobaš,pa šta ti bude odgovaralo,mislim da ćeš sigurno primetiti poboljšanje u odnosu na stock rom,dobro došao u klub.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Hvala hvala :)
Sad sam na Pixel Experience, planiram posle da probam Havoc i na kraju mozda MIUI, ako moze bez konverzije u 6X.

Sad imam ovaj always on display na mobu, gde uvek pise vreme, pa se pitam dal moze da se desi neki burn in efekat na displeju, posto je ovde lcd, nije oled, posto uglavnom na tim ekranima ima ta mogucnost?
 
I ja sam ga koristio par dana samo,al brzo troši bateriju baš,pa sam prestao.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Nisam ga rutovao, sad sam stavio google cam, to znaci da ni ne moram da rutujem, u romu su vec verovatno otvorili camera 2 api, cim gcam radi, to jest, neke rade, neke ne rade, neke su polufunkcionalne, ali tako je uvek bilo.
Jel neko ima predlog za neku dobru verziju gcam, gde sve radi, pozeljno novija, ja sam na Arnova's 6.2.030 v2.2: Gcam_6.2.030_Advanced_V2.2.190716.1800-Final.apk.

Jos jedna pitanje, mada pitacu i na xda, kad flesujes magisk i twrp, dal se isto menja particija, kao kad se flesuje rom?
i dal ostajem bez podatka na mob pri flesu magisk-a i twrp-a.
i dal je moguce da sad flesujem magisk, posto sam prvo instalirao rom i koristio, nisam odjednom to sve odradio, jer upustvu pise da se ne butuje u sistem nego u recovery, pa se odma odradi svo to flesovanje ostalih fajlova, ovako ne znam dal ce nesto zezati, mada, nisam se jos odlucio ni da rutujem, samo me zanima, rutovao bih samo kad bi mi neko rekao da bi mi gcam radila bolje ili kad bi mi naveo neki razlog zasto to da radim?
 
Možeš da flesujes Magisk i nakon instalacije ROM-a, nećeš izgubiti podatke.

Podatke gubiš kad otključaš bootloader i posle ako radiš format/wipe.

Neće Gcam raditi bolje. Root ti treba da aktiviras Camera API. Nisam siguran ali Gcam ne bi mogao ni da otvoriš da ti nije aktiviran API/HAL3.

Instaliraj Camera2 Probe aplikaciju sa Play Store-a i proveri koji Level ti pokazuje.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Level 3 i znam da je vec aktiviran camera 2 api u ovom pixel experience romu.
Skinuo sam nekoliko verzija gcam, neke se instaliraju i rade, neke polovicno rade, a neke nece ni da se instaliraju.
Onda necu rutovati, najvise zbog gcam-a sam radio sve ovo.
 
@Precise, pratim šta radiš jer i sam hoću da instaliram custom ROM.
Pitao bih te ono što mi je nejasno:
- kako si instalirao TWRP (nisi otključao ni rutovao telefon)
- kako vidiš particije
- na koju instaliraš custom ROM.
 
Da li je neko probao KingRoot ili Kingo root.
Mora li se prvo otključati Bootloader.
 
Дотична два програма радила су посао до Лолипопа. Од маршмелоуа то више не ради, или ради у малој мери.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Bootloader mora da se otključa.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Pročitao sam dosta lošeg o ta dva programa (posebno za KingRoot).
Može li link na xda ka temi po kojoj je najbolje rutovati.
 
I ja sam ga koristio par dana samo,al brzo troši bateriju baš,pa sam prestao.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока

Da, upravu si, ostavio preko noci i posrkao sa 93% na 53%
*mjau**mjau**mjau*, to je funkcija samo za oled, jer on moze da potpuno ugasi sve pixele koje oce, a led ne moze, pa tako na oled-u dok stoji vreme svi ostali pixeli su totalno ugaseni, a na lcd-u deluje ko da samo prikazuje vreme, da je ostalo ugaseno, a nije, jer rade pixeli, samo prikazuju crnu boju, sto deluje da su ugaseni, a ustvari svetle, vidi se u mraku.
Jednostavno totalno beskorisna funkcija za lcd ekran i ne znam sto su je ubacili, odma sam je iskljucio.

@Precise, pratim šta radiš jer i sam hoću da instaliram custom ROM.
Pitao bih te ono što mi je nejasno:
- kako si instalirao TWRP (nisi otključao ni rutovao telefon)
- kako vidiš particije
- na koju instaliraš custom ROM.

Bootloader mi je od ranije otkljucan, kad sam prvi put radio root.
Posle sam sklonio root, a bootloader kad jednom otkljucas, zauvek je otkljucan.
Sto se tice ove sad procedure, nisam rootovao, samo samo se boot-ovao u twrp, dakle nisam ga flashovao i flashovao sam Google Experience.
Sto se tice particija, kad u twrp-u ides na reboot, pise ti na kojoj si trenutno particiji.
Posto fleshovanje custom roma, menja particije, ako si bio recimo na B, posle flashovanja, on ce te prebaciti na A, i onda je potrebno da odma posle flashovanja, rucno promenis particiju iz ako je bila B onda u A, sto radis isto tu kod reboot opcije.
E tek onda reboot-ujes mob, i zavrsio si poso, bar sto se tice pixel exp, a ako stavljas nesto drugo, onda mozda moras jos fajlova fleshovati, gaps itd...
Zato sam se ja odlucio za ovaj, jer je najlaksi za prvi put... i dalje nisam root-ovan, nemam potrebe, jer radi gcam, jer su otkljucali oni u romu vec camera 2 api, a stavili su twrp, tako da je dobro sto ga nisam fleshovao, sad ga svakako imam, a da sam ga fleshovao , s*mjau**mjau**mjau**mjau* bih sve, jer ga rom vec ima.
Jedino cu videti kako radi update za ovaj rom, dal cu onda morati da rutujem, jer sam citao da se to nekad radi preko onih magics pluginova.

Evo ti par korisnih linkova:

https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/how-to-enabling-cam2-gcam-android-t3868766

https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/guide-how-to-flash-custom-roms-stuff-t3876375

https://www.thecustomdroid.com/install-twrp-recovery-root-xiaomi-mi-a2-a2-lite/

Ja sam zavrsio kombinacijom treceg i drugog linka, ali imas par korisnih komandi i na prvom, svakako prvo procitaj sva 3.
Recimo prvi mi je zavrsio posao prvi put, iako sam se mucio sa rutovanjem i paljenjem camera 2 api, a drugi put kad sam radio, nije mi vise radio OTA, tako da to prvo upustvo meni bas nije pomoglo, ali trece i drugo jesu i par yt klipova.

https://youtu.be/ix7rrKS4keI

a sto se tice particija, otkljucao sam ja kriticne particije kad sam otkljucao bootloader i to isto ostaje, a ima i komanda u adb-u da se proveri.
 
Poslednja izmena:
Narucio sam na aliju staklo za a2, ali dok ne stigne, da li neko zna od kog telefona se hvata da znam da trazim kod kineza?
Do juce mi je bilo od nekog samsunga ali ne secam se kog jos pre pola god kad sam uzeo tel sad stavio.... danas bio u lokalnoj kineskoj radnji otvorio bar 50 modela nijedan se ne hvata.....

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno