Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Sačuvaj fotke i dokumenta. Factory reset + format internal i vrati na kraju to što si sačuvao.
 
Ne mogu to da radim jer imam privremeni root zbog gcam-a, pa moram prvo da skinem taj root tako sto cu obrisati magiks, pa cu onda videti za taj format, to je naravno lako i provereno resenje, ali pokusacu prvo nekako da osposobim bez toga ako je moguce.
Da li backup koji nudi android cuva sve instalirane programe i save pozicije u igrama? znam da drugu sacuva sve aplikacije na gplay-u, sve do nivoa da kojeg je stigao u igrama.
 
Ако имаш Google game онда би требало да ти чува позиције аутоматски.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pojavio mi se problem, odjednom mi video ne pusta normalno, vec sve usporeno i onda prekine totalno, zamrzne se, pa kad premotam nastavi, ali i dalje usporeno, pa se opet zaglavi i sve tako.
Probao vise plejera i taj sto ide uz android i neke druge, svuda se isto ponasa.
U zadnje vreme sam instalirao gomilu programa i igara, preko APK fajla, neki su bili i neprovereni, plasim se da ga tu nesto nije sjebalo.
MX Player rešava problem dok ne nađem vremena da resetujem devojci Mi A2.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
E hvala, sad sam probao MX Player i besprekorno mi pusta sve fajlove i svidja mi se sto brightnes digne na max prilikom reprodukcije.
 
Kako podesiti da mi po default-u otvara mxplayer, probao sam reset apps, nije pomoglo i dalje otvara default video player sa androida?
 
Preuzeo fajl za ažuriranje. Telefon je sam pauzirao i piše "ažuriranje će se automatski nastaviti kad telefon bude neaktivan".
Trenutno ništa ne radim na njemu (samo je uključen wifi), i ekran se isključio a on stoji!
Da ga pokrenem ručno?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Како да наместим да ми се телефон не качи на wifi који не може да користи? Пример, возим се аутобусом, прође поред стајалишта где има Taqoo wifi, телефон прекида мобилне податаке и качи се на wifi а нема интернета, ово није само за стајалипта. Сад сам код неког локала који има wifi и не качи се, додуше овде треба шифра. Качи се углавном на отворене јавне мреже и углавном без интернета.
Дешава ми се да играм игркцу, у неком нападу сам, фон се накачи на тај. wifi који није протока и игрица ми пукне.
Наравно желим да ми си и даље качи на кућни wifi и остале мреже где се може користити.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Telefon ce ti se kaciti samo na saved networks, nece da se kaci ni na jednu koju nisi sacuvao. U tom slucaju, idi u wifi > saved networks, i tamo ukloni sve one mreze na koje neces da se automatski povezujes. Ljudi koji ne obracaju paznju na to, imaju tu po 30+ sacuvanih, jos ako im je google account u sync-u, pa se ta lista cuva prethodnih 5+ godina sa svih telefona koriscenih, tu ima "djubreta" svakakvog.
 
Update
60d7a1a971d39373205b25ce1bf0259b.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
cd045e3a9aa09101de80e8edabfd6980.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Kod ranijih ažuriranja nije bilo pauze. U čemu je problem.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
To je jedna od prednosti A/B sistema particija.
 
Kako da povezem tel, sa smart tv, Lg. Instalirao sam app google home, ali nece...
 
Treba mi pomoc experta.
Privremeno sam rutovao mob preko ovog upustva - https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/how-to-enabling-cam2-gcam-android-t3868766
da bih ubacio Gcam, to sam sve odradio i koristio tako mob pola godine sve do sad i sad kad hocu da ga unroot-ujem, da bih mogao da update-ujem OS, treba po upustvu samo da odradim uninstall Magisk-a i tu se javlja moj problem, ne mogu da ga obrisem, otvorim Magisk manager, idem na complete uninstall, sve kao sto pise u upustvu, ali izbaci mi ovu gresku:

Screenshot_20190718-150940.png

Jel ima neko predlog sta da radim?
 
Prešao sam malo sa havoc na miui10 da probam e sad pre instalacije sam obrisao onaj update folder iz rar arhive.
Jutros mi nudi da je dostupan Novi update za miui,jel se sme odraditi ili ne?


Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Treba mi pomoc experta.
Privremeno sam rutovao mob preko ovog upustva - https://forum.xda-developers.com/mi-a2/how-to/how-to-enabling-cam2-gcam-android-t3868766
da bih ubacio Gcam, to sam sve odradio i koristio tako mob pola godine sve do sad i sad kad hocu da ga unroot-ujem, da bih mogao da update-ujem OS, treba po upustvu samo da odradim uninstall Magisk-a i tu se javlja moj problem, ne mogu da ga obrisem, otvorim Magisk manager, idem na complete uninstall, sve kao sto pise u upustvu, ali izbaci mi ovu gresku:

Pogledajte prilog 272372

Jel ima neko predlog sta da radim?

Update-ovao sam Magisk i onda pokusao da ga obrisem i uspelo je, ali ne mogu vise da udjem u mobilni, kad krene da se bootuje samo izadje greska No Command.
Pokusao sam i da udjem u FastBoot, nema leba, samo stoji screen i nista se ne desava.
Izgleda da cu morati da ga nosim u servis :(
 
Nisam imao twrp na njemu, jedino ako sad moze nekako da se ubaci da ga povezem na komp pa iz cmd-a.
Jedino sto mi radi jeste kad stisnem power i volume up, pojavi se meni za reboot, update, za format wipe itd, probao sam format i kao odradilo, ali kad pokusam da ga upalim sve isto, a sto se tice fast boot-a, pojavi se ekran, ali ne mi nikakve opcije, vec samo tako stoji zaglavljen ekran, tako da je soft brick, nije hard, ne znam kolko u servisu uzimaju za to, ja mogu nesto jednostavnije da pokusam ako neko ima neki predlog, nista komplikovano ne bih pokusavao, da ga ne zeznem jos vise.
Preko adb-a sam ga bio rootovao.

Mozda jedino da probam ovaj korak:

4. Unrooting the phone
Start magisk again, go to UNINSTALL, choose full uninstall, magisk will reboot the phone in process of uninstalling, prepare and hold down the volume button when phone restarts, your phone will go into fastboot.

Type the command for active partition
Code:
fastboot getvar current-slot
Code:
fastboot flash boot_a boot.img
Or
Code:
fastboot flash boot_b boot.img
Code:
fastboot reboot
 
Poslednja izmena:
Jel ti otkljucan bootloader?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da, bootloader je i dalje otkljucan.

jel zna neko sto se tice ovog zadnjeg koraka, jel trebam da radim flash boot na a ili b particiji?
verovatno ce mi ova komanda - fastboot getvar current-slot reci koja mi je aktivna particija, a obzirom na sliku greske koju sam okacio, to je particija "a"
pa jel to treba da se radi na aktivnoj particiji ili neaktivnoj?
pa da zavrsim uninstal magiska na taj nacin, to zeza, nema sta drugo.
dal mogu jos vise da ostetim mob ako probam taj korak ili da nosim u servis sutra?
 
Poslednja izmena:
Ma kakav servis, samo flesujes fastboot rom, to ga vraca na fabricka isto. Ne znam gde se moze naci poslednji fastboot rom, mozda neko moze da pomogne?
 
Uhhh, uspeo sam da popravim, proradilo je kad sam odradio taj zadnji korak.
Sva sreca servis nije radio, pa sam ustedeo 1500 :D
Jedino sto sam vec bio odradio factory wipe, ali imam backup :)
 
Ne mogu nigde da nadjem stock boot and patched boot za 10.0.12.0. pie, to je julski patch, zadnje sto nalazim je 10.0.10.0...
Zna li neko gde da nadjem zadnju verziju?
 
Poslednja izmena:
Prešao sam malo sa havoc na miui10 da probam e sad pre instalacije sam obrisao onaj update folder iz rar arhive.
Jutros mi nudi da je dostupan Novi update za miui,jel se sme odraditi ili ne?


Послато са MI 6X помоћу Тапатока
Zna li neko ovo,znači ako izvršim update da li ću ostati trajno zaključan na MI 6X?

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
KONACNO!

Poslednji zvanicni update apsolutno popravlja proximity, momentalno se aktivira i ne baguje vise.
 
Nazad
Vrh Dno