Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Samo za notifikacije. Kada dobiješ notifikaciju pali se displej na foru Always on Display-a.

Mi A2 nema Amoled ekran što bi rezultovalo velikom potrošnjom baterije ako bi imao AOD.

Imaš third-party aplikacije na Play Store-u pa možeš da probaš.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ок. Само питам, ни нетреба ми.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Moze li info oko trajanja baterije posle apdejta na pitu,bacio sam oko na telefon pa me samo baterija brine,
Hvala,pozdrav
 
Ja sam na havok custom romu,izdrzi mi fon ceo dan da uključenim 4g non stop,u zavisnosti od korišćenja na kraju dana mi ostane izmedju 8 i 15 posto baterije.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi, e ovako kupio sam supruzi prije 2 dana A2 telefon u prodavnici na bulevaru , da sada ne reklamiram prodavnicu dali su nam i garanciju 1 godinu i evo odmah problem- ne moze baterija ni pola dana da izdrzi, citam tu Vasa dopisivanja i kako sta stavljate na telefone sto i jeste draz androida ali moju suprugu ne zanima u tom svojstvu telefon jer je ona viber,instagram,yt i slicno tu se nadam da me razumijete . Moje pitanje jer to takva serija telefona jer je ocigledno ovo jako veliki problem!! Hvala Vam unaprijed
 
Igrice, YT, Chrome, Viber, Discord, uvek na 4g i izdrzi jedno 4,5 sati.
Za 3000mah, jako lepo.
 
Na najnovijem sam zvanicnom apdejtu. Da li je moguce prebacivanje na MIUI kao i ranije (opisano u temi), ili se nesto promenilo?
 
Ne bih da zvucim kao drkadzija, ali koji ste djavo uzimali Android One telefon ako hocete MIUI?
 
Kupio sam A2 jer sam procitao da je to odlican telefon i medjutim zazalio sam jer baterija ne drzi ni 8h ne bas nekog aktivnog koriscenja. Nisam uopste zadovoljan i ne znam da li mogu kao takvog da ga reklamiram!
 
Npr. nismo videli specifikacije do kraja. Ili smo očekivali da ONE nije baš toliko sakat..
 
To i jeste jedna prednost, zato što mogu ljudi da se igraju i probaju MIUI.

Ja sam lično odabrao jer volim stock Android ali mi malo fali da uradim konverziju, čisto da probam MIUI. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ja baterijom nisam zadovoljan.... npr. prijatelj ima huawei p20 lite i njemu sa cackanjem bukvalno dva puna dana izdrzi meni jedva sastavi do 5 popodne

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Pa baterija je najslabija tacka ovog telefona. Kad ja kao apsolutno nezahtevan korisnik primecujem da se ona prazni u realnom vremenu (gledam kako nestaju procenti) onda je to zaista slaba baterija.
 
Baterija izdrzi minimum 5h u jednom danu, a u zavisnosti od koriscenja imao sam i 7h... Ako vam treba trajanje baterije 2 dana uz dosta koriscenja onda morate da jurite neki telefon sa 4000 mA.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Hektore, to onda treba u servis, ako se toliko primetno prazni.
Vama je stock sakat, a meni je sakato sve sto nije stock, jer je sporije i cesto nepotrebno. *mjau**mjau**mjau*, to mi je ostalo od Nexusa, i tako je.
Ne znam kako, pored toliko testova i uporedjivanja i review-ova na YT, i toliko price o bateriji na ovoj temi, jos ima ljudi koji se cude sto im baterija od 3000mah ne drzi 2 dana. Ako mislite da ste pogresili kupovinom, lepo prodajte, dodajte neke pare i kupite taj huawei ili koju vec glupost, koja drzi 2 dana. Ili jos bolje, novu Nokiu 3310, onda ce drzati 5 dana, ima ekran u boji, ima sve.
 
Prodao sam ja njega posle par dana, bas zbog baterije. Ubila me u pojam. Inace, ne treba dumb telefon za pet dana baterije. Pre koju nedelju, na Mi Max 3 izvukao sam preko 7 dana bez punjenja i nesto preko 5h sot (sve upaljeno 4g, gps ). Sad na Mi Max 2 imam slicno prolazno vreme.
Tako da je kod a2 baterija veliki problem.
 
Nije baterija takav problem,mislim da moze da izgura dan lagano. Ja sam imao 6 sati sot a na WiFi non stop.

To sto poredis Miui koji ubija sve zivo i mrtvo ako ne iskljucis tu opciju u DO,nije merodavno. Cak i kad iskljucis, Miui ubiua procese samo tako i otud baterija koja traje monstuozno.

Čist Android,sve radi,sve je uvek aktivno i naravno da vise troši ali nema problema sa kasnjenjem poruka na Viber, WhatsApp itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema ni na Miui kasnjenja app, sve radi najnormalnije, lepo je optimizovan u svakom pogledu, bilo mozda na Miui 8, na Miui 9 i 10 nisam primecivao, a sto se baterije tice na A2 skroz je srazmerna kapacitetu, na stock romu izgura dan bez problema i ostane 20% u najgorem slucaju na 4g i wifi, oko 4-5h sot, toliko mi je bio i na Mi 5 koji ako se dobro secam ima 3100mah, pre prodaje mi nije drzao ni 3h sot, tako da je A2 ok, kome je malo, sigurno je sisao sa Max/Note serije.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne bih da zvucim kao drkadzija, ali koji ste djavo uzimali Android One telefon ako hocete MIUI?

a sta tebe boli uvo sto ja hocu da stavim MIUI :D otkud ti znas moj razlog,ili bilo ciji...

uostalom,pitao sam nesto konkretno, niko nije odgovorio, vec su se svi nakacili na miui vs android one debatu...
 
Ima sve u prvom postu, ko hoce da se igra. Sve ja ispisano d A do Š. Konvert u 6X, može i miui i aosp i stock posle(nema razloga za vracanje).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ima sve u prvom postu, ko hoce da se igra. Sve ja ispisano d A do Š. Konvert u 6X, može i miui i aosp i stock posle(nema razloga za vracanje).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

i to sam rekao da znam, pitao sam jel imao neko problema kod poslednjih apdejtova/verzija,ili je sve ostalo isto...
 
Zavisi koliko koriscen. Ne preko 150-160e ako je stariji od 3,4 meseca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzevši u obzir da je nov 166e (4/64), realna cena je oko 140-150e ako je u top stanju. Brat je skoro prodao kao nov plavi sa malo manje od god garancije za 150e i to je stajao par dana na oglasima.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Info sa mob sve**, neka radnja MobiCom, u Logic-u je 170e.
 
ima i obicno kod takvih kad pozoves trenutno nemaju na stanju.....

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Једно питање за оне који су конвертовали у 6Х:
Да ли вам која верзија гугл камере снима у 4К и који РОМ је у питању?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno