Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Osim slabije baterije, kontrasta kod mene se javlja i lag ...sporije mi radi tel posle zadnjeg uodate-a

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Kako se vratiti na a2 sa konvertovanog 6x?
Moze li neko da pomogne?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Osim slabije baterije, kontrasta kod mene se javlja i lag ...sporije mi radi tel posle zadnjeg uodate-a

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Onda se ne isplati jer 8.1 radi (koliko vidim za ovo kratko vreme) dobro. Valjda će te mane ispraviti.


Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Dodjoh na ideju da potrazim zamensku bateriju koja odgovara Mi A2 ali sa vecim kapacitetom, nazalost ne postoji takva

Mi A2 baterija zvanicna oznaka je BN36 i poprilicno je velikih dimenzija a sam uredjaj sudeci po klipovima nije komplikovano otvoriti pa sam potrazio ali nazalost ne postoji. Sve sto nude na Ali-ju je ili OEM ili da emulira dimenzije/oblik/kapacitet originalne baterije

Nekako imam osecaj da se u idle-u trosi vise nego drugi telefoni sto malkice kvari celokupan osecaj kvalitetnog telefona
 
da li ima smisla kačiti na oglase konvertovanu 6x verziju? računam da će odbiti >95% potencijalnih kupaca.
:)
 
Mozda se nađe neki geek, al' kod Srblja čim to vidi da je nešto čačkano, nema šanse da se uzme. Generalno živimo veoma skromno i u bedi postkomunizma, pa i razumem strah kod kupaca. Vrati na org firmver ako planiraš da prodaš kod nas na oglasima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Na stock kameri telefona, kada se prebaci na Video, slima mi je nekako zumirana, u odnosu kada se prebaci na Short Video, gde se kamera malo rasiri, pa se dobije vise pokrivenosti prostora.
Interesuje me kakvo je stanje sa gcam-erom, je li Video isto default zumiran ili je siri ugao snimanja?
 
Na stock kameri telefona, kada se prebaci na Video, slima mi je nekako zumirana, u odnosu kada se prebaci na Short Video, gde se kamera malo rasiri, pa se dobije vise pokrivenosti prostora.
Interesuje me kakvo je stanje sa gcam-erom, je li Video isto default zumiran ili je siri ugao snimanja?

Iskljuci stabilizaciju pa ce ti slika biti manje zumirana ;) svuda je isto, aplikacija kamere ti malo krajcuje krajeve kako bi koristila elektronsku stabilizaciju slike.
 
Pretpostavio sam zasto je zumirana, nego sam hteo da vidim sa ljudima koji su ubacili gcam, je li siri ugao.
 
Kad se napuni baterija 100% lampica i dalje svetli. Tako je bilo i na 8.1. Kako je kod vas?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Evo nije loše,vikend odmara se,šalim se, lično nisam ni obraćao pažnju,ja sam na havok os,baš ću pogledati.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nisam primetio, stock rom.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Evo nije loše,vikend odmara se,šalim se, lično nisam ni obraćao pažnju,ja sam na havok os,baš ću pogledati.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Samo odmaraj, ti si već stigao do havok-a. Ja ga kupio pre par dana i još se upoznajem sa mogućnostima. Nedostaje još root, ali se dvoumim. Onda nema ažuriranja, a ovako ne rade sve aplikacije na koje sam navikao.
Treba mi Root i unroot zbog garancije i ažuriranja (znaš li koliko često će biti). Uživaj.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Ažuriranje izlazi jednom mesečno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Na havoku imaš isto ažuriranje nekad češće nego na stock romu,i takodje sve sam odradi ... bezbednosne zakrpe izadju odmah ..ne čeka se.
Takodje prego magica možeš sakriti da je telefon rootovan ako ti je to bitno za neke app...ja sam konkretno to uradio za mts go i mbanking i sve radi normalno.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za vas koji ste na custom ROM-u, nabrojte bar 5 banefita zbog kojih ste tu, a ne na stock ROM-u. :)

Ja sam gotovo svaki telefon do sada rutovao i "vozio" custom ROM ali sada nikako da nateram sebe da probam na Mi A2. Ubacio sam GCam i to je to za sada.

p.s. stvarno bih da mi nabrojite po nekoliko konkretnih opcija/razloga zbog kojih ste na custom ROM-u. :)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja konkretno zbog:
Gcam
Screenshot sa tri prsta
Gestures opcije
Smanjenje ekrana za rad sa jednom rukom kao na .Huawei telefonima
Podešavanja razna smbijentalnog ekrana, baterije,asop ili pixel okruženje i slično.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
На првом месту због гугл камере, затим због гомиле подешавања и због могућности да самостално бирам шта ће од гугл апликација бити инсталирано.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Na havoku imaš isto ažuriranje nekad češće nego na stock romu,i takodje sve sam odradi ... bezbednosne zakrpe izadju odmah ..ne čeka se.
Takodje prego magica možeš sakriti da je telefon rootovan ako ti je to bitno za neke app...ja sam konkretno to uradio za mts go i mbanking i sve radi normalno.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Ako sam te dobro razumeo Havok je rutovan i opet se može ažurirati.
Magisk može sakriti da je rom rutovan. Da li je tako?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Havoc je custom ROM i kao takav dobija ažuriranja od ekipe koja radi na njima. S obzirom da nije zvaničan ROM koji lansira Xiaomi, njemu ne smeta root.

Root je problem za ažuriranje samo kod zvaničnog ROM-a.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
U magisk imaš opciju magisk hide gde možeš štiklirati bilo koju instaliranu aplikaciju sa telefona..te aplikacije neče videti onda da je telefon rootovan.,sam biraš aplikacije.
A mislim da možeš preko twrp da odradiš unroot samog telefona.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam se vratio sa Havoca na android one i nema vise problema sa proximity senzorom, znaci da softver zeza

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
И ја сам се са хавока вратио на Ресурекшн Ремикс. Исто је било проблема са сензором близине.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja od kako imam uredjaj (2 nedelje) nijednom nisam imao problema sa proximity, i dalje sam na oficijelnom

Juce mi se prvi put desilo ono o cemu svi pricaju, doduse drugacije - nije prekidao proximity, ali mu je trebalo u 2 poziva, da kada ga priblizim da se aktivira, kao kasnjenje od 2-3 sekunde

Uradio sam onu kalibraciju, preko koda, i sve je opet normalno, odnosno ne pravi problem
 
Ljudi, vratio sam se na android one stok, kako da zakljucam bezbedno bootloader, da ne zeznem nesto.
Nisam to odavno radio pa isparilo iz glave :)
 
Fastboot OEM lock kucas i to je to. (Oem mozei malim slovima, slučajno je ovde velikim.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo ta komanda iz fastboot-a? Nista vise?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno