Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Da li se još nekom desava nakon instalacije magisk da posle par sati pokaže da magisk nije instaliran..i neke aplikacije mi onda ne mogu da rade

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Drugari dajte neku gcam instalaciju, ja nikako da napravim da radi sve kako treba... Niti fabricka niti gcam

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja koristim ovu.
2933f79f160d7e4932a77b41895f5e0a.jpg


Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Aj pusti mi na pp gde da je skinem

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Telefon sam uzeo krajem prosle godine.

U poslednjih par nedelja primetio sam da se baterija brze istrosi.

Recimo primer. Sinoc sam telefon ostavio sa nekih 40-50% napunjenosti. Jutros kada sam se probudio bila je na 0%, telefon tokom noci uopste nije koriscen.

Da li je to normalno nakon godinu dana koriscenja?
 
Telefon sam uzeo krajem prosle godine.

U poslednjih par nedelja primetio sam da se baterija brze istrosi.

Recimo primer. Sinoc sam telefon ostavio sa nekih 40-50% napunjenosti. Jutros kada sam se probudio bila je na 0%, telefon tokom noci uopste nije koriscen.

Da li je to normalno nakon godinu dana koriscenja?
I meni se to juče i prekjuče desilo, čak sam instalirao i baterry doctor.Danas vidim da se sve vratilo u normalu, možda ima veze jučerašnji security update...

Послато са Mi A2 помоћу Тапатока
 
Ne znam, meni je delovalo da mi se prosle nedelje baterija trosila brze neko uobicajeno. Na primer koristim ga umereno preko dana, ali samo za viber i slicno i kada dodjem uvece oko 6,7 baterija padne na 40%, sto je nekako previse u odnosu na to koliko sam malo koristio telefon u toku dana.
 
Ja sam skoro sa MIUI-a prešao na Havoc i osetno je lošija baterija.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Ja sam sa fabričkog prešao na miui i osetno je bolja baterija, nikad nisam mogao da izdržim do uveče a sad ladno izgura ceo dan akanja svega i svačega...

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Jel moze da se podesi default USB connection na stock verziji ?

Dakle, kada ubodes USB, imas opcije:

- FIle Transfer
- USB tethering
- MIDI
- PTP
- No Data Transfer

Kad ubodes telefon, svaki put moram da klikcem ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* da bi omogucio file transfer, jel moze ovo da se menja ?
 
Udješ u opcije za programera,pa u podrazumevana USB konfiguracija i izabereš šta želiš.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
fcd18b1e77b181cf696026a7ead611ad.jpg
 
Ja sam se vratio na MIUI 11 i uspeo sam da namestim kameru.

Dakle, ako flešujete MIUI 11 sa xiaomi.eu i ne radi vam kamera, potrebno je da uradite sledeće:

1. Instalirate Magisk ako već niste
2. Instalirate Magisk modul za Mi 6X - Camera All-In-One Module
3. Restartujete telefon
4. Ako kamera i dalje ne radi, restart u Recovery i flešujete custom kernel (npr. HEX)
5. Restart i kamera će raditi

Kod mene je ovako uspelo.
9e2f42c3b5c0a7ee16dc88d9fe201e33.jpg


Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
@TandaraMandara
Trebalo bi da radi i na stock verziji.Nr znam dal di aktivirao opcije za programera.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
@TandaraMandara
Trebalo bi da radi i na stock verziji.Nr znam dal di aktivirao opcije za programera.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока

Jesam - kada udjem developer options>default USB configuration , ne postoji opcija biranja bilo cega, ako nije USB ubodem u telefon, dakle sve opcije su grayed out.

Kada ubvodem USB, on mi da opcije da podesim sta hocu, ali samo za tu jednu USB sesiju, kada izvadim USB sve se vrati na staro

EDIT: Izgleda da je uopsteni problem poslednjeg Mi update-a

https://forum.xda-developers.com/mi-a2/help/usb-preferences-grayed-updating-june-t3945077

ne moz nista da uradis osim da cekas da poprave u sledecem apdejtu ..
 
Poslednja izmena:
Imao sam danas situaciju sa telefonom. Zapeo mi na Restarting, i dok se nije skroz ispraznio, nista nisam mogao sa njime.

Kako da okacim sliku ovde?
 
Da li se nekom desilo da je posle poslednjeg apdejta telefon mnogo tiši, odnosno da se ton i za razgovore i alarme i obaveštenja mnogo tiši i kada se do maksimuma pojača? Pre toga sam na primer dok sam razgovarao morao da smanjujem ton jer su i ljudi oko mene mogli da čuju sagovornika, a sada ja jedva čujem.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Od pre neki dan ekran se upali iz cista mira kao da ce da stigne neka notifikacija i ugasi se. A ne stigne nista. Da li neko zna o cemu se radi?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ljudi, jel se susretao neko sa problemom sa ekranom na A2 Lite gde se u gornjem desnom uglu ocrtava kao neka magistrala, ne znam kako da opišem, bukvalno kao magistrala na matičnoj ploči?

Stoji i kad je ugašen i kad je upaljen ekran. Prvi put vidim tako nešto.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da ti nije takva tema [emoji23]

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Eh da je tema, deluje da je nešto ozbiljno. Izgleda kao da se hvata i sa druge strane ivice.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Društvo, keva je greškom obrisala sve kontakte iz telefona, u pitanju je Mi A2 lite, jer ima neko savet gde ih potražiti ili kako povratiti natrag imena i brojeve, jer su jako bitni brojevi u pitanju?
Hvala unapred [emoji16]

RN 5 Pro
 
Društvo, keva je greškom obrisala sve kontakte iz telefona, u pitanju je Mi A2 lite, jer ima neko savet gde ih potražiti ili kako povratiti natrag imena i brojeve, jer su jako bitni brojevi u pitanju?
Hvala unapred [emoji16]

RN 5 Pro
Vidi na mejlu nadma se da su bili povezani sa gmailom i da ih tamo ima
 
Da li se nekom desilo da je posle poslednjeg apdejta telefon mnogo tiši, odnosno da se ton i za razgovore i alarme i obaveštenja mnogo tiši i kada se do maksimuma pojača? Pre toga sam na primer dok sam razgovarao morao da smanjujem ton jer su i ljudi oko mene mogli da čuju sagovornika, a sada ja jedva čujem.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Nažalost da, izgleda da je to situacija i kod mene... Ja sam istripovao da mi se zaprljala rešetka zvučnika, jer je definitivno zvuk pri razgovoru mnogo tiši od pre par nedelja, što se vremenski poklapa sa apdejtom. Ako nađeš neki fix, javi :)
 
Poslednja izmena:
Da li mozda neko zna kako se vratiti na A2, ako je telefon ostao zakljucan na 6x sa ARB4 zastitom...
 
Da li mozda neko zna kako se vratiti na A2, ako je telefon ostao zakljucan na 6x sa ARB4 zastitom...
Moj ti je savet,ne pokušavaj,ubićeš ga.Ja ne mogu ni twrp da butujem,o instaliranju ni ne razmišljam,a nije da nisam pokušavao...

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Ako nije u pitanju garancija ne vidim razlog zašto ne možeš,ali ti znaš :) Ja nisam našao način,a tražio sam,pun je net onih koji su ga brikovali.Kolega @mr.nice.ba kaže da ga je više puta vraćao na stok i pored flešovanja update firmware foldera koji uzrokuje arb zaštitu,pa možda on zna postupak.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno