Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Na ovom telefonu je toliko jednostavno otkljucati bootloader, nakaciti kakav hocete ROM. Ja sam ga i pored ostalih stvari i cijene uzeo bas zbog toga. Ne znam zašto vam se ne da cimati s tim stvarima kad ubacivanjem boljeg softwera možete samo profitirati. Ja nijednog člana ovog foruma ne smatram običnim korisnikom, zato mi i čudno da niste svi na custom romu. Naziv foruma Benchmark i ne ocukujem tamo neke tetkice koje zele sve stock :D Ja mislio da ce ovde biti neko takmicenje u overklokingu telefona, budjenju i optimizaciji, kad ono svi na regularnim apdejtima i gledaju na garanciju :D
Ima i na custom ROM-u OTA , i to češće nego na stocku :D
Šalu na stranu, ali pored Pixel Experience i Havoc , stock djeluje baš smiješno. Upravo evo probao slušalice na Havoc romu, preko adaptera na 3.5mm grmi. Sve je do ROM-a. Valjda isprave to na slijedećem updejtu.
 
Da tako je ali gcam ne radi na stock pie koliko sam upoznat da bi se aktivirao cam2 api mora custom rom.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ma radi i na stock ali mora ici root telefona, te nije bas uvijek stabilna aplikacija, zna se desavati crash. Na custom su skoro svi developeri implementirali Camera2 API switch u settingsima, pa je bas prejednostavno ga enableati, ne mora cak ni root da se radi.
 
E pa to nisam znao, nego sam se zezao pola sata da otkljucavam bootloader, pa da rutujem, pa da omogucim camera2 api, pa da ga untrootujem...
Mislio sam da je lakse ubaciti GCam na stock romu, nego na Custom romu, a taj Pixel Experience mi zvuci najzanimljivije, pa ga mozda i stavim, jel u procesu ostajem bez svih trenutnih podataka na mobu?
@mr.nice.ba slao sam ti sinoc pm, ako mozes da mi preporucis neke aplikacije, ne znam dal si video.
 
Meni su custom ROM-ovi bili interesantni pre 6-7 godina. Sad niti imam vremena niti volje da se cimam. Posebno što je stock Android dosta napredovao od te ere.

Važnija mi je stabilnost telefona nego cackanje radnog takta i slično. :)

Ne kažem, ima ispeglanih ROM-ova koji dobro rade ali nemam volje.

Evo, pogledaću neki review i videcu šta zanimljivo nude u odnosu na stock. Najmamji problem da se proba. :)

@precise Aplikacije za sta? Nezahvalno je da ti predlažemo, a da ne znamo za šta ti trebaju.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo kako je kad nijedno svetlo ne utice na fotku, kad je skroz mracno, onda ima malo tog zelenog tinta, ali mislim da to tako mora, tako je i kod druga na S9 u totalno mracnim uslovima, jednostavno tako je namesteno da radi, da bi sto vise svetlosti izvuklo, a drugi set slika je sa vise osvetljenja i tad se taj zeleni tint ne primecuje, jer ima dovoljno prirodnog osvetljenja.



@3bl

Bilo kakve aplikacije, standardne koje koristite, neki top programi bez kojih ne bi mogli, zatim neki programi koji zahtevaju root, da iskoristim da ih stavim dok se ne unrootujem, predlozite mi ono sto mislite da inace svakom treba, pa cu ja lako eliminisati sta mi ne odgovara, recimo neki vas top 10.
 
Poslednja izmena:
Ovo nije tema za aplikacije nego za telefon, a imaš temu must have aplikacije i imaš android aplikacije generalnu temu.
 
Da li moze neko da mi pomogne oko otkljucavanja bootloadera?
Negde definitivno gresim.
 
Da li moze neko da mi pomogne oko otkljucavanja bootloadera?
Negde definitivno gresim.

Odes u developer options i sozvolis oem unlock. Ubacis telefon u fastboot i kucas fastboot oem unlock.

Trebalo bi da radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je isti postupak konvertovanja na 6x i sada kada imamo pitu?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Imas sve u uputsvu koje sam postavljao i potrebne linkove. Kad se konvertujes ako zelis ostati na MIUI onda skini sa xiaomi.eu zadnji rom, iz njega obrisi firmware update folder i fleshaj sa twrp. Kada zelis nazad na stock iz EDL fleshas stock rom za A2 sa en.miui.com

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Imas sve u uputsvu koje sam postavljao i potrebne linkove. Kad se konvertujes ako zelis ostati na MIUI onda skini sa xiaomi.eu zadnji rom, iz njega obrisi firmware update folder i fleshaj sa twrp. Kada zelis nazad na stock iz EDL fleshas stock rom za A2 sa en.miui.com

Sent from my MI 6X using Tapatalk
Hvala!!!

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zna li neko kako se resiti nepotrebnih foldera iz Photosa? Slika u prilogu je kada sam majci pokazivao kako da skine stikere na messengeru i napavio mi za svaki stiker folder, tako isto kada objavim nesto na IG story, napravi 3 foldera za istu sliku, pa neki dekor folder za neki stiker ako dodam, pa tekst folder ako napisem nesto, i svaki put sve rucno brisem, ima li spasa?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
eb0c025d647b6732c81fdf5a84a32954.jpg
 
Poslednja izmena:
Probaj sa ".nomedia" fajlom u tom folderu.
 
Ja godinama koristim QuickPic, tamo imas exclude foldera odnosno albuma ako ih vec ne zelis brisati nego samo skloniti da te ne smaraju...?


Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Hvala!!!

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Uspešno konvertovao na 6x telefon,sve prošlo ok po tvome upustvu koje je zaista detaljno i mnogo može pomoći svima.
e sada zanima me pošto sam ubacio zadnji pixel expirence,tu sam u odeljku xiaomi parts aktivirao camera 2 api i EIS pa me zanima da li treba da instaliram i google kameru koju si ti priložio u upustvu za konvertovanje ili je to ista aplikacija kao ova na pixel romu?
 
Ja predlazem tu sa uputstva jer nema lag, stabilna je, radi odlicno. A daj sebi vremena i isprobaj more verzija koje imas na linku:
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/
Probaj sta ti pase, sta ti se najvise svidja. Do tebe je sad.
Uglavnom Pixel Experience je odličan rom, ali svi su sa Januarskim updateom nešto zeznuli buildove kad je google camera u pitanju, tako da ne bi bilo lose da se vratis jedan build nazad ako budes imao probleme.
Jos jedna preporuka je Havoc rom, puno vise customizacije od pixel experience, a sve je silky smooth :)
Kad nadjem vremena moram testirati i Resurrection remix 7 koji je mislim izasao danas ili jucer. Samo njega jos nisam probao :D
Havoc je za sada favorit jer imas i MIUI kameru + Gcam koju ti zelis...
Kako god meni je sve bolje od stocka, jednostavno sad imas izbora preko razlicitih aosp, pixel portova pa do MIUI. Cisto da čovjek malo promjene napravi i osvjezi telefon ( kome nije mrsko :D )

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad se instalira Havoc rom, dal se ostaje bez svih predjasnih podataka?
Jel ima instaliran vec GCam u sebi ili moram da rutujem i naknadno instaliram?
 
Ja predlazem tu sa uputstva jer nema lag, stabilna je, radi odlicno. A daj sebi vremena i isprobaj more verzija koje imas na linku:
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/
Probaj sta ti pase, sta ti se najvise svidja. Do tebe je sad.
Uglavnom Pixel Experience je odličan rom, ali svi su sa Januarskim updateom nešto zeznuli buildove kad je google camera u pitanju, tako da ne bi bilo lose da se vratis jedan build nazad ako budes imao probleme.
Jos jedna preporuka je Havoc rom, puno vise customizacije od pixel experience, a sve je silky smooth :)
Kad nadjem vremena moram testirati i Resurrection remix 7 koji je mislim izasao danas ili jucer. Samo njega jos nisam probao :D
Havoc je za sada favorit jer imas i MIUI kameru + Gcam koju ti zelis...
Kako god meni je sve bolje od stocka, jednostavno sad imas izbora preko razlicitih aosp, pixel portova pa do MIUI. Cisto da čovjek malo promjene napravi i osvjezi telefon ( kome nije mrsko :D )

Sent from my MI 6X using Tapatalk
Hvala puno na detaljnoj pomoći,evo celo popodne testiram,primetio sam da google kamera ova njegova neće 4k snimanje,pa sam ubacio snap kameru iz tvog posta.
Video sam i ja RR da je izasao i planiram da ga isprobam jer sam zadnji put taj rom koristio sa galaxy s3 neo i bio prezadovoljan kako je radio...par dana da probam ovaj pa idemo sledeći hahaha.
Za sad nema nekih većih bagova.
Inače mislio sam da neki od ovih romova donosi miui 10 pošto imam želju da isprobam jer iskreno ovo mi je prvi xiaomi fon,pa čisto da vidim kakav je skin i šta donosi od podešavanja ali koliko sam primetio ni jedan ovaj custom rom nema miui ili možda grešim?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
mr.nice.ba
E tu sam te čekao [emoji16]
Tvoj sud za resurection remix koji je danas izašao. Inače, moj omiljeni ROM za mnoge telefone.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Xiaomi.eu za miui 10, skoro pa sedmicno ide update roma, pa probaj sta ti volja...
Dobar je miui 10, super radi, ali je jos uvijek oreo build.
Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Xiaomi.eu za miui 10, skoro pa sedmicno ide update roma, pa probaj sta ti volja...
Dobar je miui 10, super radi, ali je jos uvijek oreo build.
Sent from my MI 6X using Tapatalk
Ok,skapirao.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Radi li vam OTG usb ? Ubacio sam sad fles pomocu kabla i ne radi, u cudu sam?
 
Ja sam ranije koristio preko kabla na proslim telefonima, a sad sam kupio adapter sa micro na type c i nece...
Kupio sam Xiaomi original adapter
 
Ja sam se odusevio sa ovom Mi remote aplikacijom kada sam uspeo da povezem i kontrolisem Denon pojacalo iz 1990-te za koje nigde nisam mogao da nadjem daljinski a i kada sam retko kada nalazio bile su neke cene koje nemaju vezu sa realnim svetom.

Tako da sam probao i radi super, onda sam krenuo da se igram gde sam sta ugledao, neke od klima Gree sam takodje uspeo da kontrolisem, imamo dosta klima marke Vaillant ali na zalost njih nema u listi tako da verovatno nisu podrzane. Super i zanimljiva stvarcica.
 
Nema veze što ih nema u listi, na primer nema ni Tesla televizora u listi ali sam izabrao Skyworth TV i sa njime radi odnosno pokreće Teslu. Tako da će i taj Valiant verovatno pokretati preko nekog drugog samo moraš malo da čačkaaš dok ne nađeš.

Sent from Mi A2 using Tapatalk
 
E pa da, moze i to verovatno samo sto u listi ima da se isprobava za ceo dan da sedis i da tapkas bas toliko niko dokon nije :) Imamo daljinski nego sam onako bio znatizeljan da potrazim.
 
Nazad
Vrh Dno