Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Kod mene je ovako:

4G
9570931269ba8c4037b88abfd9ba36af.jpg


WiFi
9f972d4693481153feb94afc83e5e84b.jpg

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene je ovako:

4G
9570931269ba8c4037b88abfd9ba36af.jpg


WiFi
9f972d4693481153feb94afc83e5e84b.jpg

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Jel u pitanju havok ili neki drugi custom ROM?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Meni Pie odlično radi za sad i nemam problema sa slušalicama, glasan je i jasan ton.
Dal ima negde opcije da se isključi ulepšavanje na stock selfi kameri, vidim da ima samo na GCam te opcije.
 
Koliko je kamera solidna, znaci sasvim zadovoljavajuca za telefon toliko je autofokus ocajan i neupotrebljiv, autofokus na mom tabletu gde je mnogo losija kamera radi mnogoo bolje.
 
Kada je neko baksuz -on je baksuz.
Došao do koraka fastboot oem edl, telefon ušao u edl, ali MiFlash više ne vidi telefon ni sa refreš.
Sad samo mogu da gledam u crn ekran telefona
 
Poslednja izmena:
Kada je neko baksuz -on je baksuz.
Došao do koraka fastboot oem edl, telefon ušao u edl, ali MiFlash više ne vidi telefon ni sa refreš
Sad samo mogu da gledam u crn ekran telefona

vidi da te ne zezaju drajveri, isto tako i od ploče, ja sam imao npr problema sa b350 amd čipsetom nije detektovao tel. promeni usb ulaz, prištekaj ga pozadi, ako ništa probaj sa laptopa ili dr. računara
drži power dugme 10 sekundi....trebalo bi da upali
 
Poslednja izmena:
vidi da te ne zezaju drajveri, isto tako i od ploče, ja sam imao npr problema sa b350 amd čipsetom nije detektovao tel. promeni usb ulaz, prištekaj ga pozadi, ako ništa probaj sa laptopa ili dr. računara
drži power dugme 10 sekundi....trebalo bi da upali

Pa prepoznao je drajvere i telefon pre odlaska u edl.
Pali. Hvala. Moram se pozabaviti ponovo.
 
Meni Pie odlično radi za sad i nemam problema sa slušalicama, glasan je i jasan ton.
Dal ima negde opcije da se isključi ulepšavanje na stock selfi kameri, vidim da ima samo na GCam te opcije.
Kad si na portret modu u donjem delu ekrana na sredini imaš da klikneš i tu isključuješ ulepšavanje.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ono kad čovek ne razmišlja glavom pa misli da je problem u custom romu,što se tiče prijema LTE signala.
Toliko dam bio razočaran da sam hteo da se vratim na stock rom.
Ali pošto mi djavo nije dao mira,sinoć sam ponovo išao od roma do roma,i carbon i pixel i havoki RR,pa čak i miui 10,sam ubacivao.
Kad smo već kod njega zaista je fluidan i ekstra sa gomilom podešavanja.Pošto je ovo moj prvi susret sa miui bio sam skeptik jer recimo sa Emui (Huawei)interfejsom nisam tako zadovoljan bio.
I naravno na svakom romu brzina LTE mreže nije prelazila 3mb/s.
I onda zbog svega onog što nudi Havok i to je ljudi sigurno najbolji custom rom sa kojim sam se sreo do sada,jednostavno nudi mnogo mnogo toga,nabrojao sam neke prednosti u jednom od predhodnih postova a ima ih još podosta,vratim se jutros na njega.
I onda mi klikne izadji budalo napolje,možda je do prijema LTE signala,i samo 100 metara od zgrade imamo situaciju sa slike.
Toliko o tome,problem je u mreži tj provajderu a ne u telefonu ili custom romu.
43e3e3010ed18c28ae105c625c0637d9.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Drajveri racunara su zezali.
Inace, prilican broj aplikacija sa gugl prodavnice nije moguce instalirati na havoc. Stavljam RR.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Drajveri racunara su zezali.
Inace, prilican broj aplikacija sa gugl prodavnice nije moguce instalirati na havoc. Stavljam RR.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Čudno,kod mene radi svaka,osim mts tv ...gcam ne radi kako treba takodje,isto i njegova kamera kad se prebaci na frontalnu i izabere portret mod kamera krešuje...to su neki od minusa..nadam se da će ispraviti sa nekom novom nadogradnjom.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Čudno,kod mene radi svaka,osim mts tv ...gcam ne radi kako treba takodje,isto i njegova kamera kad se prebaci na frontalnu i izabere portret mod kamera krešuje...to su neki od minusa..nadam se da će ispraviti sa nekom novom nadogradnjom.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Избацује грешку 924 приликом преузимања.
Иначе, у подешавањима RR има опција да се омогући camera2api.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje, vezano za kvalitet zvuka na video snimcima. Vidim da je moguće menjati postavke za kvalitet videa (rezolucija, fps,...) ali ništa u vezi kvaliteta zvuka (audio settings) a postojećim kvalitetom nisam baš zadovoljan (zvuk je poprilično izobličen, kao da radi neko procesiranje zvuka koje unosi izobličenje). Da li je neko primetio ovaj problem ili je možda meni zapao faličan primerak što se mikrofona tiče? Da napomenem da nema nikakvih problema pri telefoniranju, zvuk je OK i sagovornik me čuje najnormalnije.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nemojte snimati zadnji havok, snimite predzadnji build iz decembra 31.12.2018. novi build ima problem sa gcam, to sam pisao i na xda. Sve ostale aplikacije sa playstora meni rade, nemam nikakve bugove.
Za zvuk se moraju editovati media xmlovi u sistem i u vendoru, te se moze povecati bitrate sa 96Kbps na 256Kbps...


Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Ljudi kakva je situacija trenutno što se tiče senzora blizi na ovom telefonu? Znam da je bilo problema ranije oko toga, pa me zanima da li je ispravljeno na android 9?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nemojte snimati zadnji havok, snimite predzadnji build iz decembra 31.12.2018. novi build ima problem sa gcam, to sam pisao i na xda. Sve ostale aplikacije sa playstora meni rade, nemam nikakve bugove.
Za zvuk se moraju editovati media xmlovi u sistem i u vendoru, te se moze povecati bitrate sa 96Kbps na 256Kbps...


Sent from my MI 6X using Tapatalk
Rade aplikacije sa plejstora, nego neke nije bilo moguće instalirati. Kao npr. sport klub, gugl tastaturu, jutjub, moj vip... Isti problem bio i sa RR. Rešeno ubacivanjem apkpure.
Ostao sam na RR. Sad ću tvoju preporučenu gcam da instaliram.

I dalje na gcam prednja kamera samo 5 MP?! Isto očitava i snap kamera.

Послато са Mi 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nemojte snimati zadnji havok, snimite predzadnji build iz decembra 31.12.2018. novi build ima problem sa gcam, to sam pisao i na xda. Sve ostale aplikacije sa playstora meni rade, nemam nikakve bugove.
Za zvuk se moraju editovati media xmlovi u sistem i u vendoru, te se moze povecati bitrate sa 96Kbps na 256Kbps...


Sent from my MI 6X using Tapatalk
ja podesio sve na ovom zadnjem havok,mrzi me više da iz početka sve radim,čekam da isprave u sledećem buildu ove nedostatke.
Jel i kod tebe neće prednja kamera da slika u portret modu?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Kod mene sve radi, portret mode koristim sa gcam. Ja sam uradio ota na na zadnji build, a posto mi se nije svidio, uradio dirty flash na prethodni i to je to.
Problem je napravio google sa zadnjim januarskim patchom i svi romovi basirani na njemu imaju probleme. Zato i kazem predzadnji build...


Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Kod mene sve radi, portret mode koristim sa gcam. Ja sam uradio ota na na zadnji build, a posto mi se nije svidio, uradio dirty flash na prethodni i to je to.
Problem je napravio google sa zadnjim januarskim patchom i svi romovi basirani na njemu imaju probleme. Zato i kazem predzadnji build...


Sent from my MI 6X using Tapatalk
Hahaha ok druže..,pojasni nam malo ovde dirty flash...šta to podrazumeva?
Inače ja sam odradio bio backup u recovery modu pixel roma i kada sam odradio recovery roma,nikako nije hteo da mi prihvati pin koji sam koristio.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nikad nije ni mogao. pre bekapa moraš skloniti zaštitu pa onda bekap.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikad nije ni mogao. pre bekapa moraš skloniti zaštitu pa onda bekap.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala!!!
Dugo nisam koristio twrp,zaboravilo se,[emoji3]

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, da li je neophodna konverzija sa mi A2 u mi 6X da bi se ubacivali romovi i da bi gcam i ostale aplikacije radile stabilno?Posto vidim da tipa pixel experience rom ima i i za a2 ali i za 6x.I ako nije koja je procedura za ubacivanje twrp-a bez konverzije?Hvala unapred na odgovoru.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ajde nemoj da vam je teško da napišete. Možda već sutra odem da kupim telefon. Kakva je situacija sa proximity senzorom? Da li je rešen problem ili je ista priča kao pre par meseci?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ajde nemoj da vam je teško da napišete. Možda već sutra odem da kupim telefon. Kakva je situacija sa proximity senzorom? Da li je rešen problem ili je ista priča kao pre par meseci?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Sa update-om na Pie problem sa senzorom je resen, barem u mom slucaju... Desi se i sada da pobrljavi kada malo odaljim telefon od uha ali mnogo redje.
Mada nije ni pre bio neki problem, mozda u pocetku, posle se naviknes da zakljucas ekran pri stavljanju na uvo i resis problem.
 
Sa update-om na Pie problem sa senzorom je resen, barem u mom slucaju... Desi se i sada da pobrljavi kada malo odaljim telefon od uha ali mnogo redje.
Mada nije ni pre bio neki problem, mozda u pocetku, posle se naviknes da zakljucas ekran pri stavljanju na uvo i resis problem.
Hvala puno na odgovoru

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Da li je dovoljno u twrp backup opciji izabrati samo sistem i data,onda instalirati neki drugi rom i onda izvršiti samo data restore da bi vratili aplikacije i podešavanja?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Da li je dovoljno u twrp backup opciji izabrati samo sistem i data,onda instalirati neki drugi rom i onda izvršiti samo data restore da bi vratili aplikacije i podešavanja?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Mislim da ide i boot ali nisam siguran da se secam dobro posto sam ozdravio pa se ne bakcem vise s tim[emoji869][emoji869]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav, kakva je procedura ubacivanja twrp-a i instaliranje custom romova bez konverzije u MI 6X? Hvala unapred na odgovoru
 
Može li se namjestiti da se notifikacije prikazuju u brojevima a ne onaj kružić da bude?
 
Nazad
Vrh Dno