Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Jesi pratio uputstva koja je napisao mr.nice.ba?

Nemoguće da samo tebi ne valja, a svima ostalima da radi.

Imaš sve u prvom postu.
Пратио упутства са XDA.
Проблем се и другима на том форуму јављао невезано за поступак откључавања.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel neko zna neku proverenu radnju na aliju gde bih mogao da kupim ekran za a2 lite?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na popust A2 6/128

39.999
 
Pročitaj ponovo.
 
To je ~330e?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Sa fiskalnim jača verzija ima za manje para?
 
Fiskalni barem meni ništa ne znači. Ako važi 2 god. na to sve dobiješ spisak za šta ti ne priznaju garanciju. Ja sam za varijantu na crno uz god dana pa šta bude. 10.000,00 din nije za bacanje.
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje razmatram da zamenim RN5 za A2, ali na sve preko 1 god. koriscenja ce postati neizbezno stalno nosenje power bank-a ili punjaca.
 
Ja i dalje razmatram da zamenim RN5 za A2, ali na sve preko 1 god. koriscenja ce postati neizbezno stalno nosenje power bank-a ili punjaca.
Evo ti moj savet. Ja sam misli da kupim A2, ali me odbila baterija. Cak sam pre bio za kupovinu A2 light (bas zbog baterije) ali mi je tu problem bio procesor. Mislim da je SD 636 minimum ako mislis da tel. nosis 2-3 god. Na kraju sam zeni kupio Mi A2, njoj se veoma svidja, pre svega zbog solidne kamere. Sebi sam hteo RN5 jer mi je sve ukupno delovao najkompletnije u toj cenovnoj kategoriji. Moram reci da me je zenin Mi A2 razocarao. Prikaz (boje) su mu suvise blede i nije dovoljno svetao, nekako mi je ceo telefon suvise lagan, kao da je od plastike. Baterija je OK, ali nista vise. Jos kad uzmes u obzir da nema ulaz za slusalice cini mi se suvise kompromisa. I dalje mislim da je za cenu odlican fon, super izgleda (pogotovo plavi) i da super radi, ali mi se izbor kompromisa ne svidja.
Na kraju sam resio da dodam jos malo i kupio Poko, a da se on nije pojavio kupio bih RN5. Ovo je moj licni stav, ali nadam se da sam ti makar malo pomogao u dilemama.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Fiskalni barem meni ništa ne znači. Ako važi 2 god. na to sve dobiješ spisak za šta ti ne priznaju garanciju. Ja sam za varijantu na crno uz god dana pa šta bude. 10.000,00 din nije za bacanje.

Jesi siguran? Na šta su sve meni priznavali garancije u Vipu zadnjih 8 godina mislim da baš i nije tačno ovo što si napisao. :D
Npr. nagnječen ekran (crko tač) kad sam seo na telefon, odlemljen USB (bio sam nežan :d ), crknuta vibracija kad sam drmnuo telefon o zid, opet nagnječen ekran i nabijen neki deo sa zadnje strane u LCD jer sam savio telefon... Naravno samo sam odneo telefone i pravio se blesav. Sve popravljeno u garanciji bez pitanja. :d

Ja eto na crno imam dva veoma loša iskustva, od toga je jedan uređaj došao sa fabričkom greškom. Sva sreća da sam oba uspeo da podvalim dalje jer naravno da su se prodavci pravili blesavi. Jedan kupljen u radnji ispod tezge, a drugi preko oglasa od "proverenog" švercera.
 
Poslednja izmena:
Ti se hvališ ovim "podvizima"? Šta se sve ovde ne može pročitati ovih dana...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za takve likove bi trebali ukinuti garanciju. Ustvari za njih i nije telefon. Dobro nisi naveo da si silovao prodavačicu u Vipu i da su ti oprostili. Užas!
 
Veliko nepostovanje prema tehnici, a za lazno reklamiranje da ne pricam.
 
Ok napadate čoveka . Ne kažem da je u redu da se namerno ošteti, pa da se traži garancija, ali more ljudi nije moglo da ostvari garanciju i ako nisu bili nista krivi. Tako da ni firme koje daju garanciju nisu cvećke.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ma briga me za Vip i ovlašćeni servis koji isto tako nisu cvećke i kako on tretira svoje stvari, meni najviše bode oči ono podvaljivanje i jos je super zadovoljan lik što mu je uspelo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo ti moj savet. Ja sam misli da kupim A2, ali me odbila baterija. Cak sam pre bio za kupovinu A2 light (bas zbog baterije) ali mi je tu problem bio procesor. Mislim da je SD 636 minimum ako mislis da tel. nosis 2-3 god. Na kraju sam zeni kupio Mi A2, njoj se veoma svidja, pre svega zbog solidne kamere. Sebi sam hteo RN5 jer mi je sve ukupno delovao najkompletnije u toj cenovnoj kategoriji. Moram reci da me je zenin Mi A2 razocarao. Prikaz (boje) su mu suvise blede i nije dovoljno svetao, nekako mi je ceo telefon suvise lagan, kao da je od plastike. Baterija je OK, ali nista vise. Jos kad uzmes u obzir da nema ulaz za slusalice cini mi se suvise kompromisa. I dalje mislim da je za cenu odlican fon, super izgleda (pogotovo plavi) i da super radi, ali mi se izbor kompromisa ne svidja.
Na kraju sam resio da dodam jos malo i kupio Poko, a da se on nije pojavio kupio bih RN5. Ovo je moj licni stav, ali nadam se da sam ti makar malo pomogao u dilemama.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Hvala na odgovoru.
Da, A2 Lite je malo slabiji, pogotovo kamera.
Koristim RN5 sa stock androidom, jer sam navikao na njega i miui me nikako ne zadržava duže od 10 dana, iako je miui odličan (da me neko ne shvati pogrešno)
Razmisliću još za A2.
 
Od juce postao ponosni vlasnik MI A2, presao sam sa Iphone 6s pa mi jos uvek malo cudan osecaj u ruci zbog velicine ali za sada sve pohvale za xiaomi.
 
Nema update-a duze vreme, ovaj poslednji update zabode sa vremena na vreme telefon, ranije toga nije bilo..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
A2 nema ni Raise To Wake ? Ne zaključavam telefon, znači samo na dugme moram da ga probudim. Dobar mi ovaj Poco ali mi nije lep. [emoji3] Debeo, zaobljen ekran, zub. Uzeo pre neki dan RN5 u ruke, lepši telefon ali je ipak malo slabiji od A2. Bojim se promeniću pa se pokajati.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Вратих телефон из мртвих.
Велико хвала mr.nice.ba на помоћи!

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Što, šta mu bilo?

Šta bi na kraju sa onim seckanjem i root-om?
 
Što, šta mu bilo?

Šta bi na kraju sa onim seckanjem i root-om?
Па то закуцавање од по 15-20 секунди нисам могао да избегнем. Враћао тел на фабричка подешавања, али иста прича. Пробао да преко адб и фастбута убацим поново РОМ, али је одбијао да учита систем.имг.
Онда сам избрисао постојећи систем.имг и уз мало муке, а уз помоћ mr.nice.ba одрадио флешовање претходне верзије РОМ-а (и овде није хтело из прве да убаци систем.имг , тек из петог покушаја).
Углавном, сад ради нормално.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje.
Ovo mi je drugi MIA2, prvi sam izgubio.
Da li vam se dešava da kada telefon stavite na vibraciju i kada ga posle vratite da zvoni da zabada i ne zvoni / tj. nema obaveštenja?
Zbog prirode posle dnevno ovo moram da radim po nekoliko puta i dosta je iritantno da ne mogu da se oslonim da će telefon da mi zvoni kada ga povratim iz "silent" moda.
Ovo mi se je dešavalo sa oba telefona.

I kada sam već pisao, koji vam je savet vezan za ojačanu zaštitu telefona u slučaju gubitka/krađe?
Kontaktirao sam brokera za osiguranje telefona i dali su mi neku ponudu 50€ u startu za franšizu i 20€ mesečno, što se složićete se ne isplati.

Ideja je da mogu da obezbedim podatke na telefonu i da mogu makar da nađem telefon preko gps-a iako je isključen i izvađena mu je kartica.

Previše se u ovoj temi palamudi, ne postoji bolji telefon trenutno na tržištu koji daje više za pare koliko vredi telefon.
Možda A1, ali jedina pozitivna strana A1 je bolja baterija, ostalo je sve na strani A2.
A1 su mi digli :)

poz.
 
E, je l' i kod ovog ima opcija kao na A1 da se pri unlock / lock bootloadera drži Vol - i da ne dolazi do factory reseta? :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jedno pitanje.
Ovo mi je drugi MIA2, prvi sam izgubio.
Da li vam se dešava da kada telefon stavite na vibraciju i kada ga posle vratite da zvoni da zabada i ne zvoni / tj. nema obaveštenja?
Zbog prirode posle dnevno ovo moram da radim po nekoliko puta i dosta je iritantno da ne mogu da se oslonim da će telefon da mi zvoni kada ga povratim iz "silent" moda.
Ovo mi se je dešavalo sa oba telefona.

I kada sam već pisao, koji vam je savet vezan za ojačanu zaštitu telefona u slučaju gubitka/krađe?
Kontaktirao sam brokera za osiguranje telefona i dali su mi neku ponudu 50€ u startu za franšizu i 20€ mesečno, što se složićete se ne isplati.

Ideja je da mogu da obezbedim podatke na telefonu i da mogu makar da nađem telefon preko gps-a iako je isključen i izvađena mu je kartica.

Previše se u ovoj temi palamudi, ne postoji bolji telefon trenutno na tržištu koji daje više za pare koliko vredi telefon.
Možda A1, ali jedina pozitivna strana A1 je bolja baterija, ostalo je sve na strani A2.
A1 su mi digli :)

poz.
Mozda da koristis samo modove silent i priority a da ne diras glasnocu? Ne bi trebalo da imas taj problem...
A mozda da razmislis da uzmes Mi Band 3 koji bi te obavestavao o svim notifikacijama i vibrirao na ruci?

Sent from my budget Pixel A2
 
Mozda da koristis samo modove silent i priority a da ne diras glasnocu? Ne bi trebalo da imas taj problem...
A mozda da razmislis da uzmes Mi Band 3 koji bi te obavestavao o svim notifikacijama i vibrirao na ruci?

Sent from my budget Pixel A2

Ja sva obaveštenja o pozivima i porukama dobijam i to radi u najboljem redu.
Samo ne čujem zvuk obaveštenja za poruke i pozive kada ga izvučem iz silent moda (obično ga uključujem pritiskom na volume down dugme jer mi je tako najlakše).

Btw. neko rešenje za skroll down notifikacije sa fingerprint senzorom? Na A1 ova opcija je perfektno radila, na A2 još nisu ubacili...
 
Nazad
Vrh Dno