Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Где има та фолија? Може ли се прелепити селотејп или тако нешто?
Где има купити овакву маску?
https://www.instagram.com/p/BrSkxtNg_np/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=ieoxx9fr2hao

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Pa to nije maska, takav je telefon, sa providnim staklom na ledjima gde se "vide" komponente...
i nema potrebe za tim folijama na kameri itd, evo 4 meseca koristim telefon bez zastite i ni ogrebotine ni na ekranu ni na kameri.
 
Где се налази screenshot пречица?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Vol - i power dugme zadrzi

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Која је најбоља галерија, пошто ни то нема на телефону?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Која је најбоља галерија, пошто ни то нема на телефону?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Photos radi posao

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ako si na Pie, zadrži samo Power dugme i pojaviće se sa desne strane na ekranu opcija sa screenshoot.
Где се налази screenshot пречица?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Нисам на пити, плашим се да ми не ради Бусплус. Ажурирање је на чекању, чека се само да рестартујем телефона што хоћу да избегнем.
Да ли сте ви скидали ажурирање или је телефон сам скинуо?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Нисам на пити, плашим се да ми не ради Бусплус. Ажурирање је на чекању, чека се само да рестартујем телефона што хоћу да избегнем.
Да ли сте ви скидали ажурирање или је телефон сам скинуо?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Ja sam na rmn 5 ubacio pie, mcaosp, i ne radi mi bus plus, nema nista kad ukucam broj stanice...ne radi mi sure remote, nema u ponudi proizvodjace..nijedan, prazni spiskovi. I kadcemibus kad kliknem na maps za stanice bliske kaze stop working ..rekose mi da pitam ovde, da je video da neko muci muku..
Ima li resenja?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam na rmn 5 ubacio pie, mcaosp, i ne radi mi bus plus, nema nista kad ukucam broj stanice...ne radi mi sure remote, nema u ponudi proizvodjace..nijedan, prazni spiskovi. I kadcemibus kad kliknem na maps za stanice bliske kaze stop working ..rekose mi da pitam ovde, da je video da neko muci muku..
Ima li resenja?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Bus plus i kad će mi bus na android pie bez factory reseta.
191b656f35746f22684ee3281f9fde27.jpg
77ca85f7cf6bc7182f2e2e42b9d93836.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Meni normalno radi bus plus posle ažuriranja na pie.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
gde kod kineza može da se uzme Luo case? Video sam par koje su mi se dopale, al nešto mi mrsko uvek bilo da dajem pare ovim preprodavcima na KP što se ugrađuju 200%.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    226.6 KB · Pregleda: 117
  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    300.4 KB · Pregleda: 124
  • Untitled3.png
    Untitled3.png
    236.1 KB · Pregleda: 115
Опет бих да питам нешто, не могу да нађем опцију да када неког зовем и заузето је телефон аутоматски поново окрене тај број. Као ни опцију снимања позива, а да не буде посебан програм за то.
Такође ни историју позива не могу да видим по броју а не по дану позива.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne postoji na Pie automatic redial, me postoji animac razgovora,ne može tako da se gleda call history.
Опет бих да питам нешто, не могу да нађем опцију да када неког зовем и заузето је телефон аутоматски поново окрене тај број. Као ни опцију снимања позива, а да не буде посебан програм за то.
Такође ни историју позива не могу да видим по броју а не по дану позива.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Опет бих да питам нешто, не могу да нађем опцију да када неког зовем и заузето је телефон аутоматски поново окрене тај број. Као ни опцију снимања позива, а да не буде посебан програм за то.
Такође ни историју позива не могу да видим по броју а не по дану позива.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

Kupio si stock android telefon, nema nista od tih dodatnih opcija koje zelis.
Jedino da instaliras neki custom rom, ili uradis konverziju na 6x pa da koristis miui.
 
Не бих још да се бакћем са тим, телефон је у гаранцији. Већ сам бриковао Mi5, морао сам да га раставља у делове да би га поправио.
Јел могу да се негде скину ти Mi програми, или неки други који имају те опције.

Приметио сам да ми када зовем неки број који није у именику сам напише кога зовем, то на Mi5 нисам имао.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
To je zahvaljujući Google dialer-u.
Не бих још да се бакћем са тим, телефон је у гаранцији. Већ сам бриковао Mi5, морао сам да га раставља у делове да би га поправио.
Јел могу да се негде скину ти Mi програми, или неки други који имају те опције.

Приметио сам да ми када зовем неки број који није у именику сам напише кога зовем, то на Mi5 нисам имао.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ovo druga vrsta maske. Nije hard case kao nillkin, ova je vise gumena, imao sam je na A1 odlicna mi je bila. Porucio sam je danas, samo ako ide preko kamere bicu prezadovoljan.
 
Koji vam je najkompletniji dialer umesto stock-a

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Sviđa mi se A2, razmišljam da ga uzmem na pretplatu, jedino što me brine je ta baterija. Neki sa jedne strane tvde da je preslaba, drugi kažu da je sasvim zadovoljavajuća. Čitao sam komentare onih koji su izvršili update na Pie, kažu da fon bolje radi i da baterija duže traje. Šta kažete vi forumaši?

Isto što bih želeo da pitam tiče se klot Androida. On dolazi sa preinstaliranim Googlovim aplikacijama. Da li je moguće deinstalirati/disablovati one nepotrebne?
I da li dolazi sa file managerom, galerijom, da li ima ugrađen blue light filter i sl. ili je sve to potrebno naknadno instalirati? Da li je moguće instalirati Šaomijeve aplikacije na ovaj fon?
 
Sviđa mi se A2, razmišljam da ga uzmem na pretplatu, jedino što me brine je ta baterija. Neki sa jedne strane tvde da je preslaba, drugi kažu da je sasvim zadovoljavajuća. Čitao sam komentare onih koji su izvršili update na Pie, kažu da fon bolje radi i da baterija duže traje. Šta kažete vi forumaši?

Isto što bih želeo da pitam tiče se klot Androida. On dolazi sa preinstaliranim Googlovim aplikacijama. Da li je moguće deinstalirati/disablovati one nepotrebne?
I da li dolazi sa file managerom, galerijom, da li ima ugrađen blue light filter i sl. ili je sve to potrebno naknadno instalirati? Da li je moguće instalirati Šaomijeve aplikacije na ovaj fon?
Mogu se deinstalirati aplikacije,neka šaomi app već ima,mogu se instalirati i neke druge njihove,ima fajl menadžer,nema klasičnu galeriju,već se sve čuva na google slikama.
Telefon je stabilan,a sto se baterije tiče,ja sam izvukao najviše 7:18h SOT_a...tako da sam zadovoljan optimizacijom.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Neko moje misljenje je da su photos sasvim dobra galerija, e sad ako nekome smeta sto ne pise "Gallery" neka skine novu i preimenuje [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
@tesseract
Što se galerije tiče QuickPic vrši posao. Baterija sasvim dobra na Pie, i stvarno brzo se puni. Kamera odlična, zvučnici - mikrofoni vrhunski, ekran odličan, izrada isto vrhunska, telefon lep i elegantan. Još ako te zapadne primerak koji nema problema sa proximity senzorom - dobio si savršen telefon za jeftine pare.
 
Tnx.

Pa, premišljam se između ovog i 8X (koji je prelep, sa ogromnim ekranom i vrh baterijom), ali mi je kamera na 8X blagi užas kako videh na testovima, što je za mene dealbreaker. Takođe, staklena izrada na 8X može da bude samo mana.

Tako da ću najverovatnije uzeti A2. Verujem da sa ovim fonom nema greške.
 
Ortak na moj savet uzeo A2, pa sam imao prilike malo da ga cackam. Dobar telefon, ali sam dosao do zakljucka da mi je cist android postao dosadnjikav, kao i dizajn A2, tako da cu najverovatnije sa Nexusa preci na Mi 8 Lite.
 
Oreo 8.1 je bio fin za upotrebu, necu mnogo pricati o njemu ali glavna zamerka kod njega mi je bila oko trajanja baterije gde sam telefon dva puta dnevno punio. Ali ja sam prezadovoljan Pitom. Dosta vizuelnih i tehnckih promena, poboljšanje pre svega baterije, koja duze izdrzava i osetno je. Telefon se napuni za nekih sat i 15min do sat i 25min sto je vise nego dovoljno ( za sad, za moje potrebe ali ne kazem da mi ne fali indijski qc4.0) Primećujem da mi telefon noću ide u duboku hibernaciju tako da stvarno jedva ode 1 procenat baterije (ali iskljucena je wifi/mobilna). I kad telefon ne koristim malo duze stopira sva obavestenja sa drustvenih mreza i cim ukljucim ekran da proverim odmah krenu da iskaču što mi se dopada i ne utice na rad sms i call sistema sto mi je jako vazno, jer znam da ce mi uvek stici sms ili call a to sto kasni na instagramu nije mi bas vazno. Inace ja sam korisnik koji je sve vreme povezan na internetu (mobilna/wifi) tako da je duzina trajanja baterije osetno bolja po ovim uslovima. Recimo uz skoro neprekidan rad ekrana drzi najmanje 8 sati a neretko 10 do 11 sati izdrzi (zavisno sta koristim) a u umerenom koriscenju jos nisam uspeo da iskoristim telefon ali verujem da je preko dva dana baterija a to je na oreo bila misaona imenica. Telefon od kako sam azurirao na pie punim samo jednom u 24h i praktikujem da sam uvek u rasponu između 30% i 90% baterije. Nove gestikulacije sam odmah ukljucio i krenuo da se privikavam. Privikao sam se u roku od tri dana tako da ako me vratite na one tri opcije sto su na 8 i starije bile, ne znam kako bih se snasao i verujem da bi mi bilo komplikovanije za upotrebu. Inace ovo mi je prvi Android One uređaj koji sam kupio jos sredinom avgusta u verziji 4/64. Da znate da sam odmah sam ukljucio i spustanje notifikacione trake preko otiska prsta sto sam smatrao kao nedostatak na oreo a sad je dostupno na pie. Još jedna vrlo važna opcija, odnosno servis što je uveden, Digital Wellbeing koji mi se mnogo svideo jer sam ljubitelj statistika. Ovo što su izmenili notifikacije i dodali vise boje kao i u podesavanju, mi nije tako važno ali ne vidim razlog da ne bude promenjeno. Još jedna vrlo važna opcija je kad se iskljuci rotacija ekrana, ona mala opcija za rucno rotiranje koja se pojavi dole desno je jedna od meni najkorisnijih opcija, zaista jako dobra stvar i prakticna stvar dok lezim na stranu pa se preskace iz tekstualnog sadrzaja na klip. Ja sam bio korisnik mnogih mobilnih platformi od onih fabričkih naprednih, preko windows phone, ios, do androida ali stilizovanog za samsung. Dok nisam uzeo ovaj telefon smatrao sam stock android kao jednu veliku gadost i losu opciju za svakog korisnika, sto je jel te, do skoro i bilo tako, do pre par godina, jako nepristupacan sistem i cinilo se kao da je na proizvodjacu telefona da taj neobradjen dragulj obradi oa je svaki proizvodjac imao svoj neki slec izgled da ne poverujes da je svima zajednicko android sistem. Sad stock android je potpuno neko novo iskustvo za mene, cisto, bez suvisnog detaljisanja. Razmisljam i u buducnosti da pazarim neki Pixel (ako se tad bude tako zvao) uređaj. Pozdrav svima i nadam se da vam je od koristi bilo moje misljenje o novom android pie azuriranju. Ako imate pod pitanja ili nedoumice, tu sam.
 
Pozdrav, ljudi!Da li je neko od vas imao problem sa kamerom od kada ste presli na Pie 9? Nisam siguran da li je zbog Pie 9(ranije nisam imao tih problema), ali kod zadnje kamere, prilikom slikanja u mraku kada je blic podesen na automatski,pocinje nekontrolisano da treperi. Plus, kod panorame i rucnog podesavanja fotografije automatski se prebacuje sa zadnje na prednju kameru i nema opcije za zadnju. A kod prednje kamere portret mod ne zamuti pozadinu. Telefon sam vratio na fabricka podesavanja, ali nije bilo promena. Sta mislite, da li da ga nosim na servis ili da sacekam novu zakrpu?
 
da pitam kolege sa A2 jeli vam krenula ofišl nadogradnja na 9.0?

gledam po netu S serija samsunga i P serija huaweia već krenula sa 9.0 za EU tržišta, a ovi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i iz xiaomia ne mogu andorid one uređaje pre njih nadograditi.
 
da pitam kolege sa A2 jeli vam krenula ofišl nadogradnja na 9.0?

gledam po netu S serija samsunga i P serija huaweia već krenula sa 9.0 za EU tržišta, a ovi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i iz xiaomia ne mogu andorid one uređaje pre njih nadograditi.
Prva verzija u novembru (za Norvesku mislim prvo) a nama ovde stiglo pre nedelju dana..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno