Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Ako neko juri staklo, preporuka za Cafele. Stiglo juce sa alija, prekriva max povrsinu a da se ne naprave mehurici sa strane i slabo se masti u odnosu na prethodna. Oko 170 din izadje...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Daj link, ja baš jurim i nemam pojma šta da uzmem.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jel može neko da mi objasni na pm kako da instaliram gcam, ako je naravno moguće i ako ima svrhe instalirati je na a2, nisam nikada rootovao telefon ni ništa slično.
 
Stigo jos jedan updateScreenshot_20180921-130922.jpeg

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
nema opcije za edit:
jel probao neko?
https://forum.xda-developers.com/mi-a2/themes/miui-camara-features-magisk-t3841269
Changelog:
17/09/2018 - V1.4
Fix Layout (action bar)
Fix Magisk
Front camera:
-Remodeling and Makeup
-Support 3D face Beauty
-Suppport AI Mode
New Filters
Mode square Ai
Base: 9.6.13.0 ODIMIFE(beta)
-------------------------------------
Initial Version V1
4K Front-camera
Ai Mode
Scene Mode
HDR in Video
HDR PHOTO(LIVE and PRO)
Slowmotion (720p/1080-120fps)
Resolution High Panoram
 
Da pohvalim ovaj telefoncic prvi xiaom. Jako fluidan telefon. Malkice slabija baterija ali izgura dan. Kamera je pa prosecna, danju su lepe fotke. Mislim da portret mod nije savrsen. Sve u svemu za 200e best buy. Jedino mi se nije svidelo sto mi se odjednom pojavila neka indijska aplikacija caping koju sam morao da de instaliram.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Probao, sve radi kao sto pishe...
Ja sam se konvertovao na MIUI 10 sa xioami.eu zadnji build. Full screen gestures su bas fora, i sad je bas imersive koristiti cijeli ekran bez dugmica. Dok ne stigne stabilan PIE ja ostajem na MIUI, mada bih sad mogao probati neki GSI koji je A only jer sam sad prakticno sa 6x sa drugim partition table.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Ima li neko problem sa BT sluskama? Kao da stalno gubim dometi secka zvuk. U pitanju su sony wi-c 400..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ima li neko problem sa BT sluskama? Kao da stalno gubim dometi secka zvuk. U pitanju su sony wi-c 400..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Ne koristim sluške al koristim bt zvučnik Huawei, i radi odlično, bolje nego sa Huawei telefonima. Koristio sam H7 lite, Mate 7,Mate 8, P10L, i M10L i bilo je seckanja sa svim tim telefonima. Sa A2 prvi put ne secka za divno čudo.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Koristim meizu ep52 uglavnom dok vozim bajs, tako da je telefon u dzepu. Nikakvih prekida nisam imao.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sada sam citao da kada se poklopi frekfencija bt sa wifi secka ponekad. Kada ugasim wifi nema toga, videcemo ubuduce... Inace mi ne reaguju opcije za BT u developer opcijama, ima li resenje za to?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Probao, sve radi kao sto pishe...
Ja sam se konvertovao na MIUI 10 sa xioami.eu zadnji build. Full screen gestures su bas fora, i sad je bas imersive koristiti cijeli ekran bez dugmica. Dok ne stigne stabilan PIE ja ostajem na MIUI, mada bih sad mogao probati neki GSI koji je A only jer sam sad prakticno sa 6x sa drugim partition table.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
Što bi rekao Nikola Simić u Tesnoj koži: Dok su bili mali, sve sam ih razumeo:) Šalim se naravno, omatorilo se pa izgleda da me sa godinama mrzi više da bilo šta čačkam oko novih uređaja. U originalnom stanju telefon odlično radi, odlične fotografije... Problem slabije baterije rešio kupovinom dodatnih usb c kablova za kola i posao.
 
Preporuka za YT app? Ovaj je postao bas pretrpan reklamama..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Vidim svi hvale YouTube Vanced.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Cao ljudi. Isplati li se uzimati ovaj Xiaomi model ili ima neka adekvatna zamena sto se tice bolje kamere i izrade u ovom cenovnom rangu? Takodje me zanima gde kupiti mi a2, a da nije win win i drugi jer deru za 100e vise, a naravno da se dobije pisana garancija na godinu - dve dana. Ili ipak ne moze i jare i pare? :)
 
Kupio sam u Balkanskoj, tamo ima tih povoljnijih radnji što daju pisane garancije na godinu dana.
 
Nema bolji telefon za ove pare. Ako ti treba telefon da izdrzi baterija 2 dana idi na Redmi Note 5 Pro, A2 je u svemu ostalom bolji telefon i vrijedi svaki €.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Voleo bih negde da vidim vise slika ovim telefonom...
Da li je definitivni koncenzus da je kamera na MI A2 bolja nego na RN5?
 
Bolja je, za nijansu. Kada se oba stave side by side, dosta lepse izgleda na A2 zbog ekrana. Na kompu slicne skroz...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Tvoje su fenomenalne ne samo zato što se razumes u fotografiju koliko toliko nego I zato sto si koristio gcam :) uskoro prelazim i ja na A2 iz istog razloga kamera

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Znaci definitivno GCam je must.
Odlicna mi je ova sa utakmice sa dimom i ova poslednja panorama sa tamnim oblacima.
 
Stvarno dobre slike, svaka čast

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pitanje za drugara - mi a2 lite ili redmi note 5?
Neko rangiranje bi bilo - trajanje baterije, kamera, zvuk preko sluski, kvalitet ekrana.

Vise mu se svidjaju dimenzije i izgled a2 lite, ali nije problem veci telefon ukoliko je kompletniji uredjaj.

Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Po meni Redmi Note 5.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Telefon koji ima "noč" ne dolazi u obzir, pa makar bio jabuka xs :D
Note 5 pro moja preporuka...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce rutovati instalirati gcam i uraditi unroot?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno