Šta je novo?

Asus ruteri i iskustva RT-AC66U, 68U i 87U

Hornet

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
203
Poena
619
Zanima me iskustvo korisnika sa Asus ruterima, pre svega oko radnih temperatura posto vidim da nijedan nema aktivno hladjenje, a opet modeli imaju i dvojezgarne procesore i temperature su penju i preko 85, verovatno i vise leti u nasim uslovima.
Da li neko ima iskustva sa ovim modelima i da li visoke temperature uticu na pouzdanost samih uredjaja? Da li je veza stabilna?
Koliko sam pronasao 66U se ponajmanje greje.
 
Zanima me iskustvo korisnika sa Asus ruterima, pre svega oko radnih temperatura posto vidim da nijedan nema aktivno hladjenje, a opet modeli imaju i dvojezgarne procesore i temperature su penju i preko 85, verovatno i vise leti u nasim uslovima.
Da li neko ima iskustva sa ovim modelima i da li visoke temperature uticu na pouzdanost samih uredjaja? Da li je veza stabilna?
Koliko sam pronasao 66U se ponajmanje greje.

Evo ja imam preko 2 godine Asus RT-AC87u red edition. naravno da se greje alo nista strasno. Samo sam ga malo podigao od patosa tj. parketa i radi ko sat. Ako si zainteresovan javi se na PM jer bi ga prodao da bi kupio nov opet Asus ruter koji je malo jos jaci ali i skuplji. Redovno je upgadade-ovan firmware na Merlin. Jako sam zadovoljan kvalitetom signala i opcijama.
 
Mozes li mi reci kolike temperature prijavljuje taj 87u, za 2 antene i za CPU? Recimo danas?
 
Evo, ja imam AC66U i mogu ti reci da se greje. Ne preterano, ali je topao. Stoji mi na polici, dakle ima ventilaciju sa svih strana. Nikakve smetnje nisam primetio zbog toga, a ruterom sam inace prezadovoljan. Ima jak signal i vrlo je stabilan i pouzdan. Barem meni. Pre njega sam imao TP-Link 1043ND koji je bio ladan k`o spricer, pa mi je ovaj ASUS delovao malo sumnjivo. Ali evo, posle nesto vise od godinu dana koliko ga imam sve najbolje o njemu.
 
Zanima me iskustvo korisnika sa Asus ruterima, pre svega oko radnih temperatura posto vidim da nijedan nema aktivno hladjenje, a opet modeli imaju i dvojezgarne procesore i temperature su penju i preko 85, verovatno i vise leti u nasim uslovima.
Da li neko ima iskustva sa ovim modelima i da li visoke temperature uticu na pouzdanost samih uredjaja? Da li je veza stabilna?
Koliko sam pronasao 66U se ponajmanje greje.

ako insistiras na ruter sa aktivnim hladjenjem onda Linksys WRT1900AC
 
RT-N18U uspešno radi već 2 godine. Na polici je. Greje se, ali ništa značajno.
 
Ne insistiram, ali cituaciju iskustva bolji Asus routeri leti idu i na 90 stepeni. Neki su imali si probleme sa stabilnoscu.
Ovo za Linksys nisam znao, vazna informacija.
 
Imam i AC87 i 68, i rade bez problema. 87-icu sam dao sestri, a ja sam sebi nabavio Ubiquiti AP AC Pro (koristim ga zajedno s pfsense). 68-icu i dalje koristim u stanu u Spaniji gdje ljeti bude veoma, veoma toplo, ali ipak radi.
Imam i AC3200, ali mi je on bekap u slucaju da zeznem nesto s pfsense. Inace sam ga dosta koristio, i on se najvise grijao od svih. Drzao sam ga 2-3 cm iznad stola zbog boljeg protoka vazduha, i radio je savrseno.
 
Imam AC87, greje se poprilično ali nikakvih problema u radu nema. Stoji mi na komodi, nikakvo dodatno hlađenje nisam obezbedio niti se brinem zbog toga.
Znam da, kad sam probao Asuswrt-Merlin, bila je opcija da se vidi temperatura CPU iz samo UI, i da je bila oko 70 stepeni ali kao što rekoh, ne opterećujem se ni najmanje. Tako je projektovan :smoke:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno