Šta je novo?

Msi Z68s-g43 (G3) problem zvucna karta...

Gpumanijak

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
139
Poena
69
Kao sto naslov kaze imam doticnu plocu Msi Z68s-g43 (G3), koja na sebi ima HD audio alc 887..Sistem je Windows 10 1709, dakle imam problem sa zvucnom kartom, cim ubodem slusalice ili bilo sta, ne vidi nista, jack sensing ne radi, driver sam instalirao od msi.. da li neko zna u cemu moze biti prolem... PS probao sam ono connector retasking, i sve te stvari, ali nista....
 
skini live linux (neki izvikaniji distro,ubuntu,mint) i isprobaj na njemu.ako se isto desava,pogledaj dal imas apdejt biosa.ako ima,flesuj ali prvo dobro isproveravaj sta i kako oko flesovanja,MSi ploce nemaju nikakvu zastitu za flesovanje i jedini uslovno receno sigurniji nacin je sa msi tool-om sa njihovog foruma.
 
bios je vec stavljen poslednji, 5.2, sad cu probati to sa linuxom, pa da vidim, hvala na ideji :)
 
Da li imas realtek driver? Vidi u device manger... Ako je sve ok otvori realtek audio manager i vidi da li je tamo nesto cackano jer imas opcije da menjas u vezzi front panela i rear panela, imas na YT dosta o tome...
 
Da li imas realtek driver? Vidi u device manger... Ako je sve ok otvori realtek audio manager i vidi da li je tamo nesto cackano jer imas opcije da menjas u vezzi front panela i rear panela, imas na YT dosta o tome...

Da imam realtek sa MSI sajta, to sam vec sve probao, oko front panela, rear,reconnect, sve to, i nista, jednostavno ubodes bilo sta on ne vidi, ne radi jack sense...Probao sam zadnji realtek sa njihovog sajta, ista stvar...radio sam i sistem nanovo..sad cu da probam ovo preko linuxa... ovo je pocelo da mi se desava kako sam presao na win10 anniversary update, ali sam morao zbog gtx 1060
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao stalno problema sa driverima na win 10 i predjem na win7 i preporodio sam se... Sve kad instaliras najnovije win7 je mamara za win10 bar meni :)
 
isto i na linuksu?raskaci front panel i probaj samo sa konektorima nazad.mozes i da pokusas sa flesovanjem inicijalnog biosa ali pazi od kojeg je podrzan cpu koji imas.
 
isto i na linuksu.. bios nisam probao jer mi je 5.2 zadnja verzija, jedino da vratim na 5.0, posto podrzava Ivy bridge isto...probao sam front panel da skinem sa ploce, i isto... bas mi ide na zivac
 
ne kosta te nista da probas taj bios,a bar audio karte nisu preskupe i bice apgrejd sa tog budjavog realteka.
 
Problem koji je pokretac teme pokrenuo je klasicno spaljen audio chip na ploci. Tu nema leka ni softverski ni hardverski.

Sad koliko je vredno cimati se je upitno, ali probaj da kontaktiras nekog ko popravlja ploce, da probas da zamenis audio cip, jer moze da kosta isto koliko i nova zvucna, ali one jeftine sa 8738 cipom su grozne i po pitanju zvuka a i po pitanju softverske podrske. Ako si spreman da das 3k i vise dinara onda mozes da uzmes nesto bolje od integrisane karte, one jefitne su bacanje para.
 
Ima i dobrih na USB, to je još i naj jeftinija varianta.
 
Nazad
Vrh Dno