Šta je novo?

Nova graficka ili jos jedna ista u uparena?

defcoon221

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2012
Poruke
999
Poena
200
Pozdrav,
U mom kompu imam 390x, razmisljao sam da ili sacekam jedno 6 do 7 meseci da uzmem 1080TI i da prodam ovu moju ili da li mi je bolje da nadjem jos jednu 390x Asus Strix?
 
Manje problema nosi jedna jaka grafika nego dve slabije u SLI/Crossfire. Jedna jaka ce uvek i svuda raditi; SLI/Crossfire - nekad nece, nekad hoce, nekad ima stutter, nekad nema ni 20% dobitka, sve zavisi od otpimizacije i igre i drajvera...
 
evo, ja ću odmah da je otkupim za sto evra.
 
amd 390x je jača od gtx 1060. i malo slabija od gtx 1070.
https://www.futuremark.com/hardware/gpu

Kopa daleko bolje od obe. Tako da je to i dalje veoma respektabilna kartica. Što se igara tiče, pokreće apsolutno sve na high/ultra.

Primetio bi razliku tek sa gtx 1080 i jačom karticom, a to bi ti realno bilo potrebno samo ako igraš u 4k rezoluciji.

Moj savjet - sačekaj novu generaciju nvidie i amd i tek onda apgrejduj. Za sad si na konju.
 
U principu, ako ti lova nije problem, ne menjaj do nove serije grfickih karti (kao sto neko rece 20xx), ali ako zelis da je prodas po basnoslovnoj ceni, sad je vreme za to...
 
Nije tacno da je bolja od gtx 1070 kopaju isto Eth a gtx 1070 trosi manju kolicinu struje....

R9 390x takodje se nije proslavila na Zecu gtx 1070 450-500 sol-a a r9 390x 350 sol-a opet uz povecanu potrosnju struje....

Na Moneru jedino baca 830 hash-a dok gtx 1070 baca manje 700 hash-a ali opet gtx 1070 trosi manje struje....

Znaci na glavnim algoritmima je fail ja je ne bi uzeo da kopam sa njom dzabe da mi daju ogromna potrosnja struje,ogromno zagrevanje karte sto je leti vazno jako....

A sad da se vratim na temu ja je ne bi prodavao pod uslovom da mi zadovoljava potrebe za gejming jer sa ovim sadasnjim cenama kada je prodas nemas sta drugo da uzmes jace po normalnoj ceni.
 
Nazad
Vrh Dno