Šta je novo?

ryzen 5 1600 i GTX 1050 2GB GDDR5 ILI Intel i5-7400 i GTX1050TI 4GB DDR5?

shumadinac34

Poštovan
Učlanjen(a)
25.02.2015
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav, veoma mi je potrebna vasa pomoc. Gledam neke vec sastavljene konfiguracije jer sam ogranicen i budzetom i nacinom placanja, kao sto to ide ni jedna takva konfiguracija nije idealna uvek negde zakinu.

Ryzen 5 mi je bolji cpu od ovog intel i5, a gpu mi se vise svidja koji ide uz intel i5.

Svaki savet je i vise nego dobrodosao.

Dvoumim se izmedju ove 2 :




Opis matične ploče ASUS H110M-R/C/SI
Opis procesora Intel® Core™ i5-7400 3.00 GHz (6M Cache, do 3.50 GHz)
Opis grafičke karte Asus nVidia GeForce GTX1050TI 4GB DDR5 128bit - PH-GTX1050TI-4G
RAM memorija 8GB DDR4 2400 MHz
Opis memorije KINGSTON DIMM DDR4 8GB 2400MHz HX424C15FB2/8 HyperX Fury Black
HDD1 1TB HDD
Opis HDD1 TOSHIBA 1TB 3.5" SATA III 32MB 7.200rpm DT01ACA100
Nov (nije refabrikovan)

Kućište COOLER MASTER K380 kućište (RC-K380-KWN1)
Napajanje 500W
COOLER MASTER MWE 500W napajanje bulk (MPW-5002-ACABW-NL)



ili ova druga varijanta


Opis matične ploče ASUS PRIME A320M-K
Opis procesora AMD Ryzen 5 1600 (3.4GHz/ 3.6GHz, 6core/12Thread, 19MB, 65W, AM4) with Wraith Spire 95W cooler
Opis grafičke karte Asus nVidia GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 128bit - PH-GTX1050-2G
RAM memorija 8GB DDR4 2400 MHz DIMM DDR4 8GB 2400mhz
HDD1 1TB HDD
Opis HDD1 Toshiba HDD 1TB 3.5" 7200 SATA 3.0 32MB
Nov (nije refabrikovan)
Kućište Cooler Master kućište N200 NSE-200-KKN1
600W
Opis napajanja LC-Power 600W
 
Savet je da se sačeka 12. frebruar kada budu izašli novi Ryzen-i sa iGPU (2200G ili 2400G) i vidi kada će kod nas biti uvoz. Do marta ili u martu će ih najverovatnije biti kod nas u prodaji, ali to je samo moja pretpostavka na osnovu onoga što su mi rekli u par prodavnica većih firmi.

Sličnu dilemu imam i ja, ali mi više odgovara varijanta da sačekam 2200G/2400G.
 
Poslednja izmena:
Savet je da se sačeka 12. frebruar kada budu izašli novi Ryzen-i sa iGPU (2200G ili 2400G) i vidi kada će kod nas biti uvoz. Do marta ili u martu će ih najverovatnije biti kod nas u prodaji, ali to je samo moja pretpostavka na osnovu onoga što su mi rekli u par prodavnica većih firmi.

Sličnu dilemu imam i ja, ali mi više odgovara varijanta da sačekam 2200G/2400G.
Navedeni APU će u najboljem slučaju biti u rangu GT1030. Čovek gleda konfiguracije sa GTX 1050 (Ti) koji su reda 50-100% brži :D

Shumadinac, koliki ti je okvirni budžet? :)
 
Navedeni APU će u najboljem slučaju biti u rangu GT1030. Čovek gleda konfiguracije sa GTX 1050 (Ti) koji su reda 50-100% brži :D

On gleda gotove konfiguracije i kaže da mu je budžet limitiran. :)

Svakako neće proći bolje ako kupuje pojedinačno. Ryzen 5 2400G će imati iGPU u rangu izmedju RX550 i GT1030. A to je i za mnoge zahtevne igre sasvim dovoljno.

https://wccftech.com/amd-raven-ridge-ryzen-apu-vega-gpu-graphics-performance/

Ako je minimum ciljan na 1050Ti sa 4GB DDR5, u redu, to sam isto i ja ciljao ali iGPU koji će 2400G imati meni lično zadovoljava potrebe i trenutno je daleko bolja investicija.

Ne vidim svrhu u ovom momentu bacati čak i više od 50% para za GPU 4GB DDR5 1050Ti (bio je jedno vreme čak 18k, sada je oko 30k ili više). Ako mu GPU u rangu RX550 završava posao, Ryzen 5 2400G sa preporučenom cenom od $169 je odlična kupovina i nikakav dodatan GPU nije potreban.

U svakom slučaju, on najbolje zna za šta će računar koristiti i koliko para ima na raspolaganju.
 
Poslednja izmena:
Placanje na rate je u pitanju :)

Treba mi za online igranje, znaci potreban mi je FPS dobar.

Moje pitanje je bilo sta od ova 2 gore pomenuta zla uzeti? Ili ako neko zna u tom cenovnom rangu sta zavrsava posao, slobodno neka kaze.
 
Prva konfiguracija sa i5-7400 (4c/4t) i "Š" kvalitet ploče baš i nije neki izbor za igranje. Bolja je druga varijanta, ali usko grlo može biti slabija GPU.
 
Poslednja izmena:
Prva konfiguracija sa i5-7400 (4c/4t) i "Š" kvalitet ploče baš i nije neki izbor za igranje. Bolja je druga varijanta, ali usko grlo može biti slabija GPU.

Ta ploca ide svuda i ja sam se zacudio sto je forsiraju. U mom gradu ima jedna konfiguracija 90k sa tim procesorom i tom plocom. Ne razumem se bas puno, ali za te pare ploca i taj procesor su mi bas bzv.


Nasao sam nesto dosta jeftinije (sa istom ovom plocom kao u 30k skupljoj varijanti), sto mi daje prostor za neki monitor.

Opis matične ploče ASUS H110M-R/C/SI
Opis procesora Intel® Pentium® G4560 (3M Cache, 3.50 GHz)
Opis grafičke karte ASUS nVidia GTX1050 2GB DDR5 128bit - PH-GTX1050-2G
RAM memorija 8GB DDR4 2133 MHz
Opis memorije DDR4 8GB 2133MHz
Opis HDD1 TOSHIBA 1TB SATA3 3,5" DT01ACA100
Nov (nije refabrikovan)
Kućište MS Industrial PHOENIX 2 500
Napajanje 500W

ovo gore za manje pare ili ova varijanta (ispod ovoga) koja je u cenovnom rangu sa one 2 iz mog prvog posta a ja mislim da nema bottleneck.


Opis matične ploče ASUS PRIME A320M-K
Opis procesora AMD Ryzen 5 1400 4 cores 3.2GHz (3.4GHz) Box
Opis grafičke karte Asus Amd Radeon RX560 4GB GDDR5 128bit - RX560-O4G-EVO
RAM memorija 8GB DDR4 2400 MHz
Opis memorije DIMM DDR4 8GB 2400mhz
Opis HDD1 Toshiba HDD 1TB 3.5" 7200 SATA 3.0 32MB
Nov (nije refabrikovan)
Kućište SPIRE Case Midi Tower Supreme 1503 SPH1503B-550W
Napajanje 550W


Sta mislite?
 
Izmedju te dve konfe definitivno konfa sa R5 1600, procesor je daleko, daleko bolji od i5 7400, a grafika je slabija za 15-20% u vrh glave.

Najbolje da sam iskombinujes delove i uzmes R5 1600, GTX 1050Ti, AsRock AB350m Pro4, 8gb najjeftinije, WD Blue 1TB, MS Winston kuciste i Evga White 500W(ili Thermaltake SPS 530, Corsair VS 550, Antec VP500PC, Chieftec GPE-600S), napajanje, trebalo bi da moze sve da se uklopi, a primetno bi bilo bolje od tih gotovih konfi.
 
@shumadinac34

G4560 (2c/4t) i ta ploča se koriste u "low budget" konfiguracijama i to svakako ne ide za igranje. Ciljaj bar CPU sa 6c/12t.

Ima još jedna podvarijanta, a to je da zaista izabereš komponente koje sam želiš kako ti je Ivan preporučio i da prodavce pitaš da li će ti dati popust kao i za gotove konfiguracije ako to sve oni sklope kod njih. Bolje od toga ne može, ali pitanje je da li će pristati.

Loša strana gotovih konfiguracija je garancija, koja je fiksno 2 godine bez obzira na komponente i sam ne smeš ništa da menjaš (napajanje, HDD, ventillator), pa ni da čistiš prašinu.
 
Poslednja izmena:
Diskusija na ovakve teme se vodi na sasvim drugacijem mestu na forumu!

https://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?41-konfiguracija-i-laptopova

Nisam uspeo da nadjem taj podforum uopste, prvobitno me pitanje interesovalo izmedju ona 2 CPU-a iz naslova i prvog posta zato sam ostavio u podforum procesori. Moze neki mod da prebaci temu. Hvala.

@shumadinac34

G4560 (2c/4t) i ta ploča se koriste u "low budget" konfiguracijama i to svakako ne ide za igranje. Ciljaj bar CPU sa 6c/12t.

Ima još jedna podvarijanta, a to je da zaista izabereš komponente koje sam želiš kako ti je Ivan preporučio i da prodavce pitaš da li će ti dati popust kao i za gotove konfiguracije ako to sve oni sklope kod njih. Bolje od toga ne može, ali pitanje je da li će pristati.

Loša strana gotovih konfiguracija je garancija, koja je fiksno 2 godine bez obzira na komponente i sam ne smeš ništa da menjaš (napajanje, HDD, ventillator), pa ni da čistiš prašinu.

Jedino ostaje da pitam sam da sklopim neku konfiguraciju a oni da mi uracunaju popust.

Koju maticnu preporucujete? NIsam skontao do sada koja je dobra, a kazem da ovu asusovu svuda stavljaju sada.

i moze li ova konf da prodje?

Opis matične ploče ASUS PRIME A320M-K
Opis procesora AMD Ryzen 5 1400 4 cores 3.2GHz (3.4GHz) Box
Opis grafičke karte Asus Amd Radeon RX560 4GB GDDR5 128bit - RX560-O4G-EVO
RAM memorija 8GB DDR4 2400 MHz
Opis memorije DIMM DDR4 8GB 2400mhz
Opis HDD1 Toshiba HDD 1TB 3.5" 7200 SATA 3.0 32MB
Nov (nije refabrikovan)
Kućište SPIRE Case Midi Tower Supreme 1503 SPH1503B-550W
Napajanje 550W
 
Ne vidim zasto ne bi sam sklopio komponente, pa ti oni to sve uklopili i dobio garanciju na svaki deo posebno?
Ja sam tako drugaru za kucu i firmu, 3 kompa u Monitor prodavnici sklopio.

Ne bih uzimao 4core procesor sada nikako.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Ta poslednja konfa pored toga sto ima primetno slabiji procesor i malo slabiju grafiku, ima i kinesko "kung fu" napajanje. Zaobisao bih u sirokom luku.

Ili onu konfu sa R5 1600, ili iz delova ono sto sam napisao u prethodnoj poruci. Najbolje bi bilo iz delova, definitivno.
 
Poslednja izmena:
Ma da apsolutno sam svestan toga, uostalom to sam i naveo u prvom postu. Nema idealne konfiguracije u ovom cenovnom rangu, moraju negde da zakinu i to zakinu opasno...
Ako ja sklopim moju konfiguraciju odmah ce mi cena ici 20-30% gore i precice moj limit, tu nastaje problem :)

Puno hvala na informcija, stvorio sam sliku kako treba da izgleda konfiguracija a da nemam neki bottleneck sto kazu :)
 
Ne vidim zasto ne bi sam sklopio komponente, pa ti oni to sve uklopili i dobio garanciju na svaki deo posebno?

Gotove konfiguracije su osteno jeftinije. Ali problem je što je to do politike same firme da li će iz odabranih delova da sklapaju i daju popust. Pitanje i da li tih komponenata uopšte imaju ili mogu da nabave.

Obično u konfiguracije ubacuju to što trenutno imaju, tako da kod mnogih ne piše tačan model svih komponenti, nego genralna grupa (8GB DDR4, 1050Ti i sl) Ja sam recimo tražio 1050Ti sa 3 HDMI, a ovde ne bih mogao ni da nasllutim šta ću dobiti. Zato posebne komponente, za svaku račun i garancija i samostalno sklapanje. Izaći će daleko više, ali zato imam slobodu da uzmem šta mi je potrebno i servisiram sam računar po potrebi, ne da čekam po mesec dana i sl.
 
Ono kad neko pikira određenu stvar, i postavi temu samo da bi mu neko potvrdio ono što je on već naumio.

Gotove konfiguracije nisu ni jeVtinije, a svakako ni bolje.
 
Ono kad neko pikira određenu stvar, i postavi temu samo da bi mu neko potvrdio ono što je on već naumio.

Gotove konfiguracije nisu ni jeVtinije, a svakako ni bolje.

Ne znam na osnovu cega si stekao takav utisak. Nadam se da primecujes moju pocetnu ideju u prvom postu i kako se menja citanjem komentara. Npr. sada samo gledam ryzen 5 1600 jer sam na osnovu komentara razumeo da je to bolja varijanta.
Takodje, sam se uljudno svima zahvalio na pomoci. :)
 
Ma pusti ti "lepog kokana", vidiš da se šegači. :)

Ako ti nije hitno, ja bih na tvom mestu malo sačekao dok izadju novi Ryzeni i ne smire se malo cene, što i radim.

Pogledaj malo detaljnije i cene kod drugih prodavca, odnosno gde je šta povoljnije uzeti od delova, pa to tamo i planiraj za nabavku. Može da bude ista ili približno ista konačna cena kao i kod neke gotove konfiguracije, ali ćeš imati konfiguraciju sa komponentama koje želiš.

ITSvet, ePonuda...
 
Poslednja izmena:
Tako je. Da se smire, a možda i padnu cene, a i da ima proizvoda na tržištu (jer ih sada ima samo na sajtovima, u stvarnosti nema ništa).
A za to vreme štedi pa možda makar deo uzme od Mađara i osetno uštedi.
 
Pozdrav, veoma mi je potrebna vasa pomoc. Gledam neke vec sastavljene konfiguracije jer sam ogranicen i budzetom i nacinom placanja, kao sto to ide ni jedna takva konfiguracija nije idealna uvek negde zakinu.

Ryzen 5 mi je bolji cpu od ovog intel i5, a gpu mi se vise svidja koji ide uz intel i5.

Svaki savet je i vise nego dobrodosao.

Dvoumim se izmedju ove 2 :




Opis matične ploče ASUS H110M-R/C/SI
Opis procesora Intel® Core™ i5-7400 3.00 GHz (6M Cache, do 3.50 GHz)
Opis grafičke karte Asus nVidia GeForce GTX1050TI 4GB DDR5 128bit - PH-GTX1050TI-4G
RAM memorija 8GB DDR4 2400 MHz
Opis memorije KINGSTON DIMM DDR4 8GB 2400MHz HX424C15FB2/8 HyperX Fury Black
HDD1 1TB HDD
Opis HDD1 TOSHIBA 1TB 3.5" SATA III 32MB 7.200rpm DT01ACA100
Nov (nije refabrikovan)

Kućište COOLER MASTER K380 kućište (RC-K380-KWN1)
Napajanje 500W
COOLER MASTER MWE 500W napajanje bulk (MPW-5002-ACABW-NL)



ili ova druga varijanta


Opis matične ploče ASUS PRIME A320M-K
Opis procesora AMD Ryzen 5 1600 (3.4GHz/ 3.6GHz, 6core/12Thread, 19MB, 65W, AM4) with Wraith Spire 95W cooler
Opis grafičke karte Asus nVidia GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 128bit - PH-GTX1050-2G
RAM memorija 8GB DDR4 2400 MHz DIMM DDR4 8GB 2400mhz
HDD1 1TB HDD
Opis HDD1 Toshiba HDD 1TB 3.5" 7200 SATA 3.0 32MB
Nov (nije refabrikovan)
Kućište Cooler Master kućište N200 NSE-200-KKN1
600W
Opis napajanja LC-Power 600W

Kao novom članu mogu da ti dam samo jedan savet. Izbegavaj gotove konfiguracije, zbog dobro poznatih razloga. Ako je problem plaćanje, sačekaj dok ne zaradiš novac, ili kupi u nekoj drugoj radnji čekovima. Sada i ovako je jako loše vreme za kupovinu.
 
Gotove konfe su skuplje nego kad sam sklapas i uvek se stavljaju losije ploce, napajanja, diskovi i kucista.
 
"Sada nije vreme za kupovinu". Svi članovi foruma ikad. A kad je pravo vreme? Kad cene padnu? I sami znate da se to neće desiti. Pravo vreme za kupovinu bilo čega je onda kada ti to treba. Ako ti sad treba novi računar, kupi ga. Stim da se moram složiti sa ostalima i takođe savetovati da sačekaš 12. februar da izađe nova Ryzen linija da vidiš realna testiranja. R3 2200G menja R3 1200, R5 2400G menja R5 1400. Za očekivati je da će cene ovih procesora pasti, barem malo, obzirom da im dolaze naslednici, po povoljnim cenama. A te najavljene cene od 169$ za R5 2400G nemojte da očekujete u Srbistanu, realno na tu cenu dodajte još 25%.

Nisi nigde napomenuo koje bi to igre igrao, osim da su FPS. Ovo itekako ima veze sa tim kakav ćeš računar uzeti. Planiraš da igraš BF1 na max detaljima? Zaboravi odmah na ove dve konfiguracije. Ja takođe sad sastavljam Ryzen baziranu konfiguraciju. I prvo što sam uradio jeste da sam sastavio listu igara koje ću igrati i na osnovu toga birao delove. Kod izabira delova za gejmerski računar neko nepisano pravilo je da za grafiku izdvojiš barem 30% budžeta. Jer šta će ti 6c/12t procesor koji je skup kad ti to nikad nećeš iskoristiti.

Evo malo komparacije grafika na skorašnjim testiranjima(msm da je 3D mark):
GT 1030 vs R3 2200G = +17%
R5 2400G vs GT 1030 = +6%
RX 550 vs R5 2400G = +10%
GTX 1050 vs RX 550 = +35%
GTX 1050ti vs GTX1050 = +12%

GTX 1050 vs R5 2400G = +42%
U korist GTX 1050 naravno. GTX 1050ti je svega ~12% jača od GTX1050, ali je zato skuplja barem 30%.

Najverovatnije će ti GTX 1050 završiti sve, a sačuvaćeš fine pare. Ili uložiti u neke druge komponente. I ovo "Napajanje 500W" mi jako bode oči. Nemoj neka od 2-3k dinara, bolje uzeti kvalitetno. I sve preko 450W mislim da će ti biti bacanje para.

Evo ti ispod moja konfiguracija koju ću uskoro kupiti. Igraću Dotu, WoT, CS:GO, GTA V. Slobodno pitaj što sam tako izabrao da još pojasnim.

Ploča: ASUS PRIME B350M-K
Procesor: R3 1200/R3 2200G
RAM: 1x8GB DDR4 HyperX Savage @2133MHz CL13
Grafika: GTX 1050
SSD: Samsung 250GB EVO850
Napajanje: Be Quiet Pure Power 400W 80+Silver
Kućište: MS Dark Shadow

Cena: ~70.000 dinara, preko Mađara. Kod nas sigurno osetno skuplje.

Pitaj još štogođ da ti bude jasnija slika.
 
"Sada nije vreme za kupovinu". Svi članovi foruma ikad. A kad je pravo vreme? Kad cene padnu? I sami znate da se to neće desiti. Pravo vreme za kupovinu bilo čega je onda kada ti to treba. Ako ti sad treba novi računar, kupi ga. Stim da se moram složiti sa ostalima i takođe savetovati da sačekaš 12. februar da izađe nova Ryzen linija da vidiš realna testiranja. R3 2200G menja R3 1200, R5 2400G menja R5 1400. Za očekivati je da će cene ovih procesora pasti, barem malo, obzirom da im dolaze naslednici, po povoljnim cenama. A te najavljene cene od 169$ za R5 2400G nemojte da očekujete u Srbistanu, realno na tu cenu dodajte još 25%.

Nisi nigde napomenuo koje bi to igre igrao, osim da su FPS. Ovo itekako ima veze sa tim kakav ćeš računar uzeti. Planiraš da igraš BF1 na max detaljima? Zaboravi odmah na ove dve konfiguracije. Ja takođe sad sastavljam Ryzen baziranu konfiguraciju. I prvo što sam uradio jeste da sam sastavio listu igara koje ću igrati i na osnovu toga birao delove. Kod izabira delova za gejmerski računar neko nepisano pravilo je da za grafiku izdvojiš barem 30% budžeta. Jer šta će ti 6c/12t procesor koji je skup kad ti to nikad nećeš iskoristiti.

Evo malo komparacije grafika na skorašnjim testiranjima(msm da je 3D mark):
GT 1030 vs R3 2200G = +17%
R5 2400G vs GT 1030 = +6%
RX 550 vs R5 2400G = +10%
GTX 1050 vs RX 550 = +35%
GTX 1050ti vs GTX1050 = +12%

GTX 1050 vs R5 2400G = +42%
U korist GTX 1050 naravno. GTX 1050ti je svega ~12% jača od GTX1050, ali je zato skuplja barem 30%.

Najverovatnije će ti GTX 1050 završiti sve, a sačuvaćeš fine pare. Ili uložiti u neke druge komponente. I ovo "Napajanje 500W" mi jako bode oči. Nemoj neka od 2-3k dinara, bolje uzeti kvalitetno. I sve preko 450W mislim da će ti biti bacanje para.

Evo ti ispod moja konfiguracija koju ću uskoro kupiti. Igraću Dotu, WoT, CS:GO, GTA V. Slobodno pitaj što sam tako izabrao da još pojasnim.

Ploča: ASUS PRIME B350M-K
Procesor: R3 1200/R3 2200G
RAM: 1x8GB DDR4 HyperX Savage @2133MHz CL13
Grafika: GTX 1050
SSD: Samsung 250GB EVO850
Napajanje: Be Quiet Pure Power 400W 80+Silver
Kućište: MS Dark Shadow

Cena: ~70.000 dinara, preko Mađara. Kod nas sigurno osetno skuplje.

Pitaj još štogođ da ti bude jasnija slika.

Steta je da na takvu masinu ne stavis R5 1600, jer cisto sumnjam da ces "down the line" da menjas procesor, a grafu verujem da ces moci/hteti kada ti se ukaze prilika. Tako da ti je moj drugarski savet da sacekas jos malo, skupis kinte i ubacis R5 u pricu - samim tim kasniji upgrade ce ti se svesti samo na graficku, odnosno bice ti jeftiniji. Ostalo je skroz korektno.

A za gotove konfe se slazem - bolje je sam da sklopis jer makar znas sta je unutra.
 
"Sada nije vreme za kupovinu". Svi članovi foruma ikad. A kad je pravo vreme? Kad cene padnu? I sami znate da se to neće desiti. Pravo vreme za kupovinu bilo čega je onda kada ti to treba.

Sve stoji što si napisao, osim ovoga. Današnje cene su lihvarske!

Meni lično ne pada na pamet da teško zaradjen novac poklanjam bilo kome i to čak 50% više zbog veštački izazvane nestašice. Skupa oprema se u ovakvim situacijama kupuje samo i isključivo ukoliko je neophodna. A verujem da za igranje baš i nije, osim ako se ne dobijaju velike novčane nagrade...

Bitkoin i sl. besmislice će verujem uskoro nestati, ako njihovu trgovinu vlade većih zemalja zabrane zakonom, pa će se i tržište hardvera dovesti u normalu. Kina i Indija su najbitniji korak u svemu tome i zato toliki pad i panika...
 
Poslednja izmena:
Steta je da na takvu masinu ne stavis R5 1600, jer cisto sumnjam da ces "down the line" da menjas procesor, a grafu verujem da ces moci/hteti kada ti se ukaze prilika. Tako da ti je moj drugarski savet da sacekas jos malo, skupis kinte i ubacis R5 u pricu - samim tim kasniji upgrade ce ti se svesti samo na graficku, odnosno bice ti jeftiniji. Ostalo je skroz korektno.

A za gotove konfe se slazem - bolje je sam da sklopis jer makar znas sta je unutra.

Iskreno ne vidim gde bi mi R5 1600 sad ili su skorijoj budućnosti značio. Nema igara koje će koristiti tih 6c/12t. U igrama i-5 7400 daje skoro iste rezultate kao i taj R5 1600, a intelov ima 4c/4t. Ryzen je za one koji se bave kompresijom velikih fajlova, strimovanjem i sl. Za same gejmere sad nije značajan. A cena je duplo veća u donosu na taj R3 1200, što sebi sad ne mogu nikako da priuštim.
 
Ne razumem kakve veze ima to sto pricas sa ovom temom?
Covek je trazio najbolji racunar za odredjeni novac, to je i dobio.

Ko svestan kupi 4/4 procesor pored 6/12 za isti novac, i to na platformi koja ce biti podrzana jos 2 godine, naspram druge koja je vec eol, treba dobro da preispita svoje zivotne odluke :D
Salu na stranu, ne kupujte 4/4 procesor za 200e, eno na oglasima 6600K za 140e, pitanje da li i toliko vredi..
 
Poslednja izmena:
@zeljkopfc

Mislim da moze biti bottleneck za koju godinu i upgrade graficke (ako se budes odlucio za isti). Mozda i gresim...

Ako nisi "zahtevan" gejmer, i hoces odmah sada onda ok...

Ja bih ipak sacekao koji mesec i ulozio malo vise kinte u "future proof" sistem, u smislu ipak otisao "dodatnu milju" i uzeo r5 1600... Na kraju dana, tvoj je novac i znas cime raspolazes i za sta ti je masina potrebna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno