Šta je novo?

Hyper X blu uparena sa Fury ?

rade_pg

Poštovan
Učlanjen(a)
11.02.2017
Poruke
127
Poena
70
Zdravo,

Imam Kingston Hyper X blu KHX1600C10D3B1/8G.
Obzirom da ne mogu naći nigdje više isti model, mogu li ga upariti sa Fury HX318C10F/8 8GB 1G x 64-Bit DDR3-1866 modelom ?

Hoce li biti nekih problema ?
 
Trebalo bi da može mada će obe radiiti na 1600.
 
Nebi trebalo biti problema,rade na istom naponu i bice na 1600 MHz cl10.
 
Da li da trazim isti model dok ga ne pronadjem ili da kupim navedeni i uparim sa Blu ?

Inace, MB je GIGABITE GA-Z87P-D3
 
Pa uvek ima malo dileme kada se mešaju memorije ali je situacija daleko bolja nego sa DDR1 i 2. Ta ploča može da radi i sa daleko bržom memorijom ali krajnji domet takođe zavisi i od processora. U svakom slučaju, resetuj CMOS i instaliraj sporiju u prvi slot vodeći računa o rasporedu memorija na ploči u uputsvima za nju.
 
A recite mi ovo.

Je li bolje da ja uzmem 2x 8 GB ovog Fury modela a prodam nedje ovaj moj Blu ?

Mislim da ploca podrzava tu frekfenciju, brze su... Je li kolika razlika ?
 
Ja sam imao slucaj na asusovoj p8H61 ploci da postojeci 4GB stik Hyper X na 1600MHz i 4GB Fury na 1866MHz nece da rade na 1600MHz vec samo na 1333MHz.
Doduse ovo je low end maticna ploca.
 
Zakljucak je, najbolje da nabavim dva ista stik-a... Da ne glavoboljam :)
 
Jeste i to uparene ako može.
 
Uzeo polovnu Hyper X Blu na 1600 MHz. Tako da sad imam dvije iste od 8 GB.

Sad mi recite koji je najbolji Software da je testiram ?

I ubacio sam je u slot 3, dakle, slotovi 1 i 3 su mi popunjeni. Da li su u dual channel- ? Kako da provjerim, posto mi je upustvo ploce nejasno ?
 
Ako radi u dual channel-u onda su sigurno na dobrom mestu. SW za testiranje, pa nije baš ni mnogo potrebno ako sve dobro radi ili naravno dobri, stari, Memtest86. https://www.memtest86.com/download.htm
 
Nazad
Vrh Dno