Šta je novo?

HTC U12 Plus

Ja evo ne znam, promenio sam gomilu telefona i nikada ni na jednom nisam imao problema sa automatskom regulaciom osvetljenja (samsung note5, note 8, s7, s7e, s8, s9+, huawei p10, huawei mate 10 pro, pixel 2 su samo od nekih u zadnje vreme). Desi se u početku par puta da moram da pojačam ili smanjim, ali telefon to upamti i posle ravnomerno uvek koriguje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@ICE Pa normalno da će pro20 biti najbolji kad mu je bat 4000 (tvoj video)
Koliko se sećam, rekao si si S9+ dao sestri. Pa change-ajte se sad. Ti njoj U11, ona tebi S9+.
What's problem? :) i imaš osvetljenje koje ti je očigledno važno. :) Čemu dramski zaplet, kad ga nemaš? :D
 
@dushanna, ma nema drame nema zapleta [emoji4]
Kao sto rekoh, ostajem za sada na U11, fascinantno kod ovog telefona je da radi brzo kao i prvog dana, bez ikakvog laga i sl, kod mene je od Septembra prosle godine, uz pauzu od 2 meseca druzenja sa S9+

U11 via TT
 
@dushana, imaš da staviš prečicu dole pored soft dugmića za gašenje ekrana, a takođe možeš na doble tap da pališ ekran još od m8 pa na ovamo, i na u11.. Ali ja to ne koristim jer svakako stavim prst na fp senzor i to je to.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Drago mi je da na benchmarku normalni i pristojni ljudi nadziru naše konverzacije i reaguju adekvatno kada primete likove poput...xy ... @Peca očigledno zna da odabere ljude...

Super izgleda U12 u ovom spotu; ovaj lik je (3:40) stvarno u fazonu "Laki je malo nervozan" :crash:, sad svi jedni od drugih prepisuju utiske za dugmiće, tj fora je da su svima sheat; pa kako on to misli, uzeo fon prvi put i oće da mu pritisak radi; pa treba valjda malo pritisak da prilagodi, na nauči fon na svoj pritisak, kao i Edge Sense; lik uopšte ne kapira U12, kaže na 6:03... "it's a wired ineteraction", za squeeze opciju; a od 7:30 on ima monolog na temu "za koga li je ovaj telefon", pa kaže kako su njemu squeeze funkcije bzv... pa jb-g dečko, ti uzmi onda Huawei i ćao... :mad: sve u svemu, površna recenzija. Odradio. A zvučnici su mrak... :)

E sad najvažnije... selektujem bitno...
@retype12345 kao što već rekoh, fascinirana sam tvojim videom. U nekom od prethodnih postova sam postavila 1 video gde je lik rekao da se dugmići razlikuju od fona do fona; ti si baš imao sreće; pa crna gora, nema tu šta da se priča... ko tebi sme da uvali krš :smoke: šalim se... piši i dalje utiske;
Znaš šta me zanima? Čini mi se da sam videla u nekoj od recenzija da pominju da postoji pravi shortcut za screenshot (koji inače postoji na xy telefona), hajde proveri to, nije loše znati da postoji i ta funkcija; U Flosijevoj recenziji se vidi da on duplim tapom pravi screenshot i da se ekran može aktivirati kao i na LGu, tapom po ekranu, što je takođe ok, pored fp; ali gre'ota je iskoristi tap na to, ako ima shortcut za isto; vidi i da li postoji shortcut i za gašenje ekrana, jer i to postoji na mnogo telfona; ili, ako ne postoji, da li se nekim od tih tapova može i isključiti ekran; sve u cilju da se dugmići ne bi mnogo drndali;
Volela bih da sačekamo najavljivani HTC-ov update dugmića, da vidimo šta će se onda pričati o dugmićima.
Ja volim Flosijeve recenzije, meni je super cool faca. Evo na 8:47 on pali i gasi dumić kao i naš član @retype12345, doduše nije radio sa volume up/down, ovo je samo njegov unboxing a najavio je recenziju (možete videti i ono što sam gore pominjala) - https://www.youtube.com/watch?v=9MkQDy5DH5k

@Sava89 da i tebi odgovorim. pošto sam već dobila reputaciju da pišem duge postove od @_Sale_ ta (kao i da su isti OK :)), te sad mogu da se raspišem, za one koji imaju mentalni kapacitet a i želju da ih čitaju, voila... :) @Sava89, aporopo tvojih "pros & cons" za S9+ i U12+, već sam pisala više puta "zašto ne" S9+ kad su mi predlagali, no ponoviću i tebi, zato što si fin dečko :) : 1. generalno ne volim Samsunge; lična preferencija; što ne znači da u nekom momentu neću uzeti S ako mi se svidi; za sad mi se ne sviđa nijedan. Razlozi za NE za S9+ : edge ivice, prevelik, jarke boje, lošiji zvučnici nego na U12 (opšti utisak, nisam ga imala u ruci; znam da je nabudžen raznim meni nepotrebnim gadžetima, a npr ne može da mu se instalira bilo koji call recorder (bar na prošlim modelima nije mogao - meni bitno)). Dugmići su svakako na strani S9+, to je činjenica. I...
Pa ne mora, ima valjda za te iste pare neki Sony ili meni, novootkriveni Blackberry. Ili uvek dobri LG. :)
Okružen sam sony-ima da ima naveo bi neki. Pod ovim mislim da od k750i do dan danas svaki ispraćen.
Naveo bi bilo ko ne samo ja.

Sto se tiče edge ekrana stvar ukusa, poštujem svakako.

Što se tiče ekrana glupo je spominjati ekran u istoj rečenici sa HTC ekranom. Prosto nema konkurenciju.
Što se tiče boja postoji " BASIC" kao i Amoled "Photo" i "Cinema" pored adaptiva koj ti "bode oči " ( najpreciniji opseg boja više puta dokazano uključujući IPS panele Amoled Photo ima dok je basic mrtav kao i IPS u RGB režimu ) tako da ako je problem kliknuti 2x i dobiti boje koje želite onda OK, mada ako nije problem bakćati se sa podešavanjem squeza i dugmića onda sigurno nebi trebao biti problem prebaciti režim ekrana u 2 klika.

A za zvuk nešto si pogrešila negde, ako misliš na slušalice slažem se a ako misliš na speakere iz ličnog iskustva odgovorno tvrdim da u12+ Nema bolji zvuk, prosto rečeno hardwerski je inferiorniji.

Pre svega na 9+ je DUAL stereo sa Dolby atmos dok je na HTC SINGL stereo + twiter .... Prosto je nemoguće da bude bolji zvuk. Može biti dobar čak i odličan...bolji nikad. Naravno ovo pišem pod uslovom da se na 9+ uključi Dolby Atmos koj utice i na zvukove koji nisu dolby. Sa Dolby OFF zvuk je manje više sličan u korist boljeg basa na 9+.

P.s meni ne smetaju tvoji duži postovi i sam ih pišem :D

Takodje čisto iz radoznalosti sem edge ekrana na 9+ imaš li još neku zamerku/manu s obzirom da ako hoćeš precizne i realne boje svakako HTC nije precizniji nit realniji ?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hehe ismejah se fino, al sve si realno naveo savo :) Inače stvarno je primetna razlika sa dolby on i off...a ako htc stvarno ima samo tweeter u slušalici onda realno nema šta da traži pored s9+ iako ga nisam čuo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
postoji li uopšte telefon kome automatika radi kako valja? šta god sam imao uvek je bilo smaranje sa automatskim osvetljenjem, ili je bez potrebe na 100 posto ili ode na nulu kad je mračno...

Ako moram birati najbolji model, to bi bio iPhone, uvek automatika radi odčično.
 
@retype12345 , kakvi su utisci sa ekranom? Kako ti deluje telefon u odnosu na U11, zadovoljan prelazom?

U11 via TT
 
Do kraja jula stize u telenor. Predpostavljam da su slicni datumi i za mts i vip.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Po meni Sony i HTC su najbolje optimizovali Android ali dzabe im to kada im je marketing slab. Ovaj model je primer toga.
 
Mene zanima zasto je ljudima marketing bitan u odabiru telefona? Jeste, slazemo se svi da je marketing HTC vrlo slab. Ali, HTC pravi telefone, nije marketinska agencija. Valjda ljudi uzimaju telefon zbog njegovih karakteristika a ne po njegovoj zastupljenosti u medijima. HTC treba da bude prisutan na forumima, strucnim casopisima, tamo gde dolaze ljudi koji nesto znaju i zele da saznaju. Sta ce mi reklama HTC na Pinku da se vrti posle zadruge. Pa posle svaki saban da nosi HTC. Ova kompanija je prepoznatljiva bas zato sto nije mein streem. Istinski ljubitelji prepoznaju inovativnost koju donosi HTC i zato se i opredeljuju za njega.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Zato će i da se ugasi, to je problem


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ne zbog toga, zadržali bi oni geek - ove, nego zbog nedopustivih grešaka za današnje vreme.
 
Nemam nikakvih problema sa dugmićima. Bilo bi kul da urade nešto povodom baterije, punim ga svaki drugi dan uz minimalnu upotrebu.
 
@Neky, kakva su ti iskustva sa telefonom? Možeš li malo više da nam napišeš?
 
@retype12345 , kakvi su utisci sa ekranom? Kako ti deluje telefon u odnosu na U11, zadovoljan prelazom?

U11 via TT
Stvarno ne mogu da se pozalim na vidljivost ekrana. Dosta ga koristim napolje i nemam zamjerki. Prezadovoljan sam prelaskom jer stvarno je telefon odlican. Od sensea pa na dalje. Baterija mi izdrzi od ujutru do uvece bez problema,ali cini mi se da je malo slabija od u11.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Htedoh malo da koristim telefon pre nego što napišem svoje mišljenje. Pre "recenzije" da se ogradim:
  • telefon poredim sa HTC 10 jer mi je to prethodni
  • HTC telefone koristim od P3600 (Magic, HD2, One X, M7, HTC 10) i mogu reći da sam fanboy

Ekran:
Kad kažem ekran pre svega mislim na osvetljenje. Gledajući recenzije i testove stekao sam utisak da će osvetljenje biti katastrofa, ali nije tako. Ekran je na 50% i 100% osvetljenja svetliji nego na HTC 10, i za ~10%-15% tamniji nego na Samsungu S7. Napolju sam ga koristio malopre, i na 50% osvetljenja se sve vidi normalno. Veličina ekrana mi odgovara, a kvalitet prikaza ne mogu kvantitativno da ocenim. Meni je sasvim dobar.

Dugmići:
Ja sam od onih ljudi koji čuvaju telefon. To znači da masku perem sapunom svaki dan, i dugmiće pritiskam samo kad moram. Ton pojačavam tako što dugme pritisnem jednom, i onda slajder pomeram na ekranu (kad je to moguće naravno). Ovaj malo duži uvod je tu da pojasni zašto sam ovim dugmićima oduševljen - fizički ne mogu da ih "iznjakam". Taktilni odziv je malo čudan jer motor vibrira iz donjeg levog dela telefona, iako je dugme gore desno. Vremenski razmak između dva pritiska koje dugmići registruju je pola sekunde mereno odokativno. Takođe, pritisak na dugmiće treba da bude odmeren; kao kod Zlatokose. Jedan dan mi je trebao da se naviknem, i posle toga nemam probleme.

Edge sense:
Edge launcher ne koristim. Aktiviranje akcije pritiskanjem sam ugasio jer ne želim da razmišljam da li ću okinuti neku akciju kad uzimam telefon u ruku. Opcija koja me je oduševila je mod za jednu ruku. Izuzetno korisno!

Zvuk:
Zvuk na slušalicama me je oduševio, mnogo je bolji nego na HTC 10. Preko zvučnika je zvuk glasniji na U12+, ali bih rekao da "desetka" ima malo kvalitetniji "visokotonac". Ono što je primetno na U12+ je da "leđa" vibriraju kad se pojača preko 70% otprilike.

Baterija:
Očekivao sam više. Slabo koristim telefon tokom dana jer sam u kancelariji, ali mi ne ide u glavu da "pojede" 15% baterije tokom noći, sa ugašenim internetom. HTC 10 potroši 3-4% tokom noći, i imam osećaj da me je služio barem pola dana duže (2.5 dana ukupno). U12+ punim svaku drugu noć. Trenutno stanje je: 38%, last full charge je pre 1 dan 7 sati i 10 minuta, a screen usage time je 1 sat 27 minuta.

Svakodnevno korišćenje:
Bar 20% fluidniji u odnosu na "desetku", prezadovoljan sam.

Moj sledeći telefon će takođe biti HTC.
 
"HTC U12+ će se naći u ponudi Vip-a do kraja nedelje. U Mts-u ga očekujemo do kraja jula." Konacno :D
 
HTC Srbija:" Prema poslednjoj informaciji, prodaja HTC U 12 plus modela krece sledece nedelje. Nazalost, nisu nam javili da li ce kod svih operatera model biti dostupan, obzirom da je to individualna odluka samog operatera. U svakom slucaju, telefon ce se naci u prodaji."
 
Zvuk u slusalicama verovatno ima veze sa USB-C USonic modelom, jer se DAC nalazi na samim slusalicama, ne u telefonu (isto vazi i za iPhone i Pixel). Sto i nije lose jer je dongle relativno jeftin, pa se mogu koristiti i neke druge (bolje) slusalice.
 
Ni reč o famoznim kapacitivnim tasterima sa strane.
 
Ni reč o famoznim kapacitivnim tasterima sa strane.
Ovo nije recenzija, pre bi mogao da bude "kratki prvi utisak", ali malo je kasno za prvi utisak pošto smo odgledali već milion recenzija. Peca ništa u stvari nije rekao. Ovo bi pre bio lament nad telefonom tj. brendom koji mu se mnogo sviđa a nije u stanju da ga oceni pristojnom ocenom. Kad je čekao do sada sa recenzijom, što nije sačekao i tu SW nadogradnju, pa da uradi detaljnu recenziju? Šta će se desiti kad stigne SW update, ponovo će praviti recenziju ili "kratak uvid"?

Da, vrlo je interesantno da nije ni pipnuo kapacitivni dugmić, ni za power ni za volume. Nije se usudio pred kamerama :) mora da je dobio za recenziju neki krš od telefona, za razliku od naša dva člana :)

Na sreću, imamo gorepomenute članove poput @retype12345 i @neky, koji su nam napisali mnogo korisnijih stvari nego što smo čuli u bilo kojoj recenziji. Vas dvojica ste potpuno neverovatni, vi jedini govorite u prilog tome da dugmići rade, što nam je @retype12345 demonstrirao i videom. (Trebao bi taj svoj video da okačiš negde javno?)

Očigledno je da se telefoni razlikuju od uređaja do uređaja, pa kome šta upadne, što je deprimirajuće, jer treba dati novac za aparat, a ne znaš šta ćeš da dobiješ.

Znam da većinu vas (zainteresovanih) najviše brine baterija i ekran, naravno da je to bitno, naročito baterija, ali ovi kapacitativni dugmići su bitniji od ekrana i baterije, jer ako ne možeš da uključiš telefon, džaba ti i ekran i baterija; ili ako ne možeš da pojačaš ili stišaš zvuk... dugmići su esencijalna funkcija, ono... ili možeš da uključiš veš mašinu ili ne možeš; ako ne možeš, dalje nema priče o (pranju veša :) ) tj. ekranu i bateriji; nakon što uključiš aparat (veš mašinu), moraš imati mogućnost da mu pojačaš i smanjiš tonus (okreneš programe), u ovom slučaju zvuk; sve ostalo je na nivou kvaliteta mašine tj. telefona; a dugmići, to su osnovne stvari.

Evo jednog svežeg linka o U 12 +
https://youtu.be/BD6C61O7sHU
Tip u videu mi je baš iznenadio jer je rekao upravo ono što ja mislim već izvesno vreme, a to je da sam potpuno zaljubljena u U11 i da bih volela da imam još jedan takav telefon ali na primer u crvenoj boji; i da ne mogu još uvek nikako da prežalim činjenicu što nisam imala HTC 10. :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno